Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 1038a69780e55ec1eed3b8fe4dc6cf11 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Bydgoszcz - Fotoradary stacjonarne
Autor Wiadomość
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 18 Październik 2010, 10:23   

Cytat:
Może Ci, co ustawiali FR o tym nie wiedzieli :razz: Poza tym ciekawe czy soft obsługuje takie zróżnicowanie czasowe czyli od tej i tej godziny taki prób, a w takich godzinach inny.

Fotorapid CM to ma. Inne, nie wiem :idea:
 
 
Trucker

Wysłany:    https://gielda.grupadbk.com



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR

Wysłany: 18 Październik 2010, 10:53   

lukaszr napisał/a:
Może Ci, co ustawiali FR o tym nie wiedzieli :razz:

Polska zna już takie przypadki i była o nich mowa także u nas, na Forum. Pamiętam, jak w jakiejś straży gminnej zrobili takiego babola i potem na wydrukach korektorem poprawiali limity. Zadyma była straszna.
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 18 Październik 2010, 11:32   

OJCIEC napisał/a:
Fotorapid CM to ma. Inne, nie wiem :idea:

Wątpię czy to był CM.

piotreg napisał/a:
Polska zna już takie przypadki i była o nich mowa także u nas, na Forum. Pamiętam, jak w jakiejś straży gminnej zrobili takiego babola i potem na wydrukach korektorem poprawiali limity. Zadyma była straszna.

Dlatego też jest taka możliwość, a jak będzie naprawdę to pewnie Maciexas za jakiś czas nas poinformuje :wink:
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR

Wysłany: 18 Październik 2010, 12:12   

A tak swoją drogą - ktoś kiedyś trafił Szubińską pustą :o :-) Dlatego też podejrzewam, że to imitator :!:
Tam z urzędu trzeba się trzymać dozwolonej :!:
 
 
Maciexas
Forum Lider


Dołączył: 30 Lip 2010
Pochwał: 70
Posty: 280
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Październik 2010, 12:19   

No, widziałem pustą, ale faktycznie rzadki widok.
 
 
 
caspin
Dziędobry!

Dołączył: 04 Paź 2009
Pochwał: 11
Posty: 28
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Październik 2010, 15:44   

Mi raz błysnęło koło forda na Nowotoruńskiej ok. 3 tygodnie temu. Miałem 65 km/h, ale licznik zawyża. Też zobaczyłem błysk i spojrzałem na licznik. Do tej pory nic nie przyszło. Powiem tyle, że był to trójnóg, łudząco podobny do Fotorapida. Nie rozumiem tylko tej tolerancji i braku pocztówki. Hmmm :o Czy w Bydgoszczy ogólnie używają Fotorapida?

Edit: Teraz wiem, że to było to urządzenie:



A btw, może Bydgoszcz zakupiła sobie nową zabawkę i testuje? :shock:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR

Wysłany: 20 Październik 2010, 17:32   

Fotorapidy tak, ale czy CM :o Tego nie wiem.
 
 
caspin
Dziędobry!

Dołączył: 04 Paź 2009
Pochwał: 11
Posty: 28
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Październik 2010, 22:37   

Dziwi mnie, że nic nie przyszło i to, że czemu jest tak mała prędkość wyzwalania.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR

Wysłany: 21 Październik 2010, 07:37   

Może Bydgoszcz to drugie Opole :?: :o
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 17 Listopad 2010, 13:13   

Cytat:
Fotoradar pstryka fotki na wszystkie strony

Fotoradar na ulicy Fordońskiej robi od kilkudziesięciu do nawet kilkuset zdjęć dziennie. I to bez względu na kierunek, w który jest akurat zwrócony.

W konsekwencji oznacza to, że rejestruje nadmierną prędkość zarówno u jadących w stronę Torunia, jak i zmierzających w kierunku centrum Bydgoszczy. To przykra niespodzianka dla zmotoryzowanych, którzy, jadąc od Starego Fordonu, nie zdjęli nogi z gazu. Przez długi czas bowiem fotoradar zwrócony był właśnie na ich pas ruchu. Wielu zmotoryzowanych beztrosko pomykało ulicą Fordońską.

- Byłem pewny, że fotoradar zwrócony w przeciwnym niż zwykle kierunku, to sprawka jakiś wandali - mówi nasz Czytelnik, mieszaniec Fordonu. - Odkąd pamiętam, zawsze rejestrował prędkość jadących w stronę mostu fordońskiego.

Niestety, przyzwyczajenie zakończyło się mandatem. Bydgoszczanin przestrzegał bowiem dozwolonej prędkości (70 kilometrów na godzinę), ale tylko zmierzając do Fordonu.

- Fotoradar może być zwrócony w dowolnym kierunku - mówi Maciej Daszkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Ten na ulicy Fordońskiej został celowo skierowany na przeciwny pas ruchu.
Podobne praktyki policjanci stosują na przykład na ulicy Szubińskiej (na wylocie z Bydgoszczy) - czasami fotoradar rejestruje nadmierną prędkość pojazdów zmierzających od strony Białych Błot, a innym razem robi zdjęcia kierującym się za miasto.

Więcej informacji z Bydgoszczy na stronie www.pomorska.pl/bydgoszcz

A jeżeli któremuś kierowcy uda się, mimo nadmiernej prędkości, uniknąć zdjęcia, nie oznacza to wcale, że następnym razem wykroczenie też ujdzie mu płazem.

- Urządzenie rejestrujące prędkość przenoszone jest do różnych słupów nawet kilka razy w ciągu dnia - wskazuje Maciej Daszkiewicz.

Drogowe przyzwyczajenia warto wyeliminować również z uwagi na ustawiane w różnych miejscach fotoradary przenośne. - To właśnie one robią najwięcej zdjęć - podkreśla oficer prasowy. - Kierowcy po prostu się ich nie spodziewają.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR

Wysłany: 17 Listopad 2010, 13:42   

Z takiej odległości :?:

bydgoszcz_fordonska_3.JPG
Plik ściągnięto 288 raz(y) 43,18 KB

 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 17 Listopad 2010, 14:08   

Jeździłem tam setki razy i przyznam szczerze, że ciągle nie wyobrażam sobie jak ten <FR> może robić fotki od tyłu - przecież odległość jest taka jakby robił zdjęcia na 5 i 6 pasie ruchu (liczę trawnik jako dwa pasy) nie wspominając o odległości od pojazdu i miejscu przecięcia wiązki, która to przecież też rośnie.
 
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Listopad 2010, 14:30   

A może przestawili dziada na środek, na pas zieleni? I tutaj jest pies pogrzebany... :?!:

Edit: lub to jest rozwiązanie:
Cytat:
Drogowe przyzwyczajenia warto wyeliminować również z uwagi na ustawiane w różnych miejscach fotoradary przenośne. - To właśnie one robią najwięcej zdjęć - podkreśla oficer prasowy. - Kierowcy po prostu się ich nie spodziewają.

A to, że niby słup wali to taki kruczek :P
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 17 Listopad 2010, 14:41   

Hmm :o
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR

Wysłany: 17 Listopad 2010, 16:24   

lukaszr napisał/a:
Jeździłem tam setki razy i przyznam szczerze, że ciągle nie wyobrażam sobie jak ten <FR> może robić fotki od tyłu - przecież odległość jest taka jakby robił zdjęcia na 5 i 6 pasie ruchu (liczę trawnik jako dwa pasy) nie wspominając o odległości od pojazdu i miejscu przecięcia wiązki, która to przecież też rośnie.

Ponadto jest to maszt pod najstarszej generacji Fotorapida :!: Dla mnie to ściema :!: Prowokacja dziennikarska :!:

wksek napisał/a:
Drogowe przyzwyczajenia warto wyeliminować również z uwagi na ustawiane w różnych miejscach fotoradary przenośne. - To właśnie one robią najwięcej zdjęć - podkreśla oficer prasowy. - Kierowcy po prostu się ich nie spodziewają.

Niewykluczone, zwłaszcza, że lubią się kamuflować, patrz na zdjęcie:

bydgoszcz_fordonska.JPG
Plik ściągnięto 292 raz(y) 23,7 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Bydgoszcz - Fotoradary stacjonarne | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group