Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 7a5d46a503e1704b9dc8c10d644e8621 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radomsko - Red light
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 18:23   Red light

Cytat:
Auta widać jak na dłoni. Zamiast fotoradaru kamera miejskiego monitoringu

Łamiesz zakaz, jeździsz pod prąd lub na czerwonym świetle? Uważaj, kamera czuwa i w końcu przyjdzie za to płacić.



Maszynkami do robienia pieniędzy nazywają kierowcy ustawione przy drogach fotoradary. W Radomsku fotoradary nie straszą, za to ich rolę przejmują kamery miejskiego monitoringu. Tylko jedna z nich, zamontowana na ul. Kościuszki wyłapała w tym roku ponad 160 przewinień. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że kierowcy sami proszą się o kary.

Liczba interwencji świadczy o tym, że drogową świadomość ciężko nabyć. Najbardziej typowy obrazek z jednej z kamer: przejazd kolejowy na ul. Kościuszki zamknięty, stoi przed nim sznur aut. Nagle jakiś właściciel czterech kółek postanawia ominąć korek, wjeżdża na przeciwny pas ruchu i gna w kierunku skrzyżowania, łamiąc tym samym przepisy drogowe...

- Mieliśmy wiele skarg kierowców, którzy jechali prawidłowo, skręcili z Reymonta w prawo, w ulicę Kościuszki i nagle stawali oko w oko z jadącym z przeciwka autem - opowiada Jan Suwart, komendant Straży Miejskiej, która obserwuje tę ulicę. - Pół biedy, jeśli ktoś zdążył w porę zahamować. Były jednak przypadki, że dochodziło do bardzo bliskich spotkań... No bo gdzie można uciec w takim momencie? Krawężniki na ulicy są wysokie.

Dla jadącego prawidłowo kierowcy nie jest to jedyny szok. Często bowiem zdarzało się i, trzeba to przyznać, nadal się zdarza, że pretensje w takich sytuacjach o wyjechanie z Reymonta mieli ci, którzy pod prąd jechali ulicą Kościuszki, a więc nieprawidłowo...

- Zostałem zwyzywany przez kierowcę tira, który uznał chyba, że skoro jedzie większym autem, to powinien przejechać pierwszy.
Ale ja nie miałem gdzie uciec - opowiada jeden z kierowców, który miał nieszczęście trafić na zamknięty przejazd i korek na drodze. - I tak sobie staliśmy, od czasu do czasu trąbiąc na siebie. Wreszcie szlabany na przejeździe poszły w górę, ktoś zrobił miejsce i udało mi się przejechać.

Tylko w tym roku strażnicy miejscy interweniowali na Kościuszki 165 razy. Mniej więcej połowa z nich zakończyła się pouczeniami, ale druga połowa to przede wszystkim mandaty, po 250 zł. Poza tym cztery wnioski trafiły do sądu.

Wygląda na to, że drugim "ulubionym" miejscem kierowców będzie skrzyżowanie Piastowskiej i Tysiąclecia. Od kilku dni działają tam rejestratory jazdy na czerwonym świetle.

- Na razie trwa okres testowy, urządzenia nie działają jeszcze w pełni, ale już mamy powody do kilku interwencji. I na podstawie zrobionych zdjęć widzimy, że kierowcy świadomie łamią przepisy - twierdzi Jan Suwart. - Rejestrator włącza się, gdy zapala się czerwone światło. Na zdjęciu dokładnie widać, że światło się zmieniło, gdy samochód jest jeszcze przed sygnalizatorem. Drugie zdjęcie jest zrobione w momencie, gdy samochód opuszcza skrzyżowanie i czerwone światło również jest widoczne.

Urządzenia w ciągu kilku dni wychwyciły 20 kierowców, którzy przejeżdżali skrzyżowanie w ten sposób. Pierwszy z nich już został wezwany do zapłacenia 300-złotowego mandatu. Górna granica w tym przypadku to 500 złotych i sześć punktów karnych.

Link
 
 
Telematyka

Wysłany:    https://dbkfleetmanagement.com/



 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 22:59   

Czarna pooooka cycky, pooooka cycky czarna! :grin:

Wiem, wiem, skasować i bana mi. :mrgreen:
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 28 Grudzień 2013, 09:34   

Dusza kibica się odezwała. :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radomsko - Red light | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group