Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Komisariat autostradowy KWP Katowice
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1275
Posty: 29306
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 11 Grudzień 2013, 20:10   Komisariat autostradowy KWP Katowice

Cytat:
Komisariat autostradowy KWP Katowice

Nieoznakowane:

- brązowe BMW 330i xDrive, nr rej. SZ 8647K (wcześniej SBL 47324) - kamera przód i tył
- czarne BMW E39, nr rej. SB 1024R - kamera przód i tył /zdjęte ze służby/
- czarne BMW 7, nr rej. SK 763HX - kamera przód i tył /zdjęte ze służby/
- czarny Opel Insignia, nr rej. SK 418AV - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/
- fioletowa Kia Stinger GT, nr rej. SJ 5319A (wcześniej SK 062NY) - kamera przód i tył
- granatowy Opel Insignia, nr rej. SK 463GF (wcześniej SGL 7WN9, SK 125AU) - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/
- niebieskie BMW 330i xDrive, nr rej. SL 9865E (wcześniej SK 409KU) - kamera przód i tył /oddelegowane do KMP Bytom/
- niebieska Kia Stinger GT, nr rej. SY 4867K (wcześniej SK 309MV) - kamera przód i tył
- srebrne BMW 330i Gran Turismo xDrive, nr rej. SRC 7KN9 - kamera przód i tył

Oznakowane:

- Alfa Romeo 159, nr rej. HPP A018 (wcześniej HPP T100) - nr boczny P897 - kamera przód i tył
- Alfa Romeo 159, nr rej. HPP A016 - nr boczny R446 - kamera przód i tył


katowice_alfa_kwp.jpg
Plik ściągnięto 353 raz(y) 47,68 KB

_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Automobil

Wysłany:    Na laser jammery laserowe, na fotoradary dobry antyradar. Kierowcy mają do wyboru najlepsze detektory firmy Escort, Valentine One, Noxo, Whistler. Nowe modele posiadające wąskie pasma dla euro radarów. 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3066
Posty: 8580
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 11 Grudzień 2013, 21:31   

Cytat:
Śląska policja ma nowe samochody

To 32 nieoznakowane pojazdy opel astra i 21 oznakowanych kia cee'd. Na drogach śląskich miast będzie można je zobaczyć od dzisiaj.

Źródło: www.katowice.gosc.pl

SK 418AV.jpg
Plik ściągnięto 363 raz(y) 63,85 KB

SK 418AV..jpg
Plik ściągnięto 363 raz(y) 62,51 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
skansen 
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2012
Pochwał: 83
Posty: 370
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Grudzień 2013, 09:43   

Piekary Śląskie:

zdjecie.JPG
Plik ściągnięto 486 raz(y) 121,89 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1275
Posty: 29306
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 26 Grudzień 2013, 11:53   

Ładnie wykadrowana fotka skansena:

katowice.JPG
Plik ściągnięto 368 raz(y) 35,38 KB

_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 19 Styczeń 2014, 15:21   

Cytat:
Policjant do kolegi z patrolu: Bierz łapówkę i morda w kubeł!

Podoficer z komisariatu autostradowego podczas jednego patrolu wziął kilka łapówek. I chciał przekupić partnera, aby nikomu o tym nie powiedział. Ten zawiadomił jednak przełożonych. I ma problemy, bo koledzy przypięli mu etykietę "kapusia".

Komisariat autostradowy w Gliwicach utworzono na początku zeszłego roku. To elitarna jednostka podległa bezpośrednio komendzie wojewódzkiej w Katowicach. Trafili tam najbardziej doświadczeni policjanci, którzy patrolują śląskie odcinki autostrad A1 i A4.

Policjant informuje o łapówce dla kolegi

19 listopada dwaj z nich wyjechali na rutynowy patrol. Podczas tej służby sierżant Marcin K. miał wziąć kilka łapówek w zamian za przymknięcie oka na wykroczenia popełniane przez kierowców. - Najpierw dostał 400 zł, potem 100 zł, a następnie perfumy oraz karnet na siłownię - potwierdza prokurator Elżbieta Mizeracka, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice Południe.

Zdaniem śledczych Marcin K. miał gest i chciał skorumpować partnera z patrolu. Dał mu 200 zł. - Tylko morda w kubeł - zapowiedział.

Jednak po powrocie do komisariatu partner Marcina K. od razu poszedł do komendanta i opowiedział, czego był świadkiem. W jednostce konsternacja, bo Marcin K. to brat jednego z wysokich rangą pracowników urzędu wojewódzkiego w Katowicach. Decyzja jest jednak szybka: sierżanta zatrzymuje Biuro Spraw Wewnętrznych (policja w policji - przyp. red.). Prokuratorzy przesłuchali jego partnera oraz kierowców, których kontrolował feralnego dnia K. Wszyscy potwierdzili, że doszło do korupcji. Śledczy zabezpieczyli też zdjęcia z ulicznego monitoringu. Mają potwierdzać zeznania świadków.

- Złożyliśmy wniosek o aresztowanie Marcina K., ale sąd go odrzucił - mówi prokurator Mizeracka.

Policjant prosi o przeniesienie. Nazywają go kapusiem

BSW zabezpieczyło notatnik podejrzanego o korupcję podoficera i bada teraz, czy nie brał łapówek także wcześniej. - Bezczelność działania i duże poczucie bezkarności mogą świadczyć, że to nie był pierwszy raz - mówi jeden z oficerów policji.

Marcin K. nie chodzi do pracy, został zawieszony w czynnościach służbowych. - Wszczęto też przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne - mówi podinspektor Andrzej Gąska, rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej w Katowicach.

Generał Krzysztof Jarosz, szef śląskiej policji, spotkał się z partnerem K. i pogratulował mu wzorowej postawy. Mniej wyrozumiali byli jednak niektórzy policjanci z autostradówki, którzy zaczęli nazywać go "kapusiem". Atmosfera w jednostce zrobiła się na tyle napięta, że funkcjonariusz napisał raport o przeniesienie do Pszczyny. Potem się z tego wycofał. Stwierdził, że nie zrobił nic złego i nie będzie chował się po kątach.

Spada liczba ujawnionych przypadków korupcji

Według Rafała Jankowskiego, wiceprzewodniczącego zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Katowicach, funkcjonariusz, który ujawnił korupcję kolegi, to wzór do naśladowania. - Jesteśmy formacją powołaną do łapania przestępców, nawet we własnych szeregach. Kto tego nie rozumie, nie powinien nosić munduru - mówi Jankowski. Dodaje, że przełożeni policjanta powinni robić wszystko, aby stłumić negatywne emocje w jednostce.

Według komendy wojewódzkiej w Katowicach z roku na rok spada liczba ujawnionych przypadków korupcji wśród mundurowych. W 2012 r. o branie łapówek podejrzanych było 31 policjantów, a w zeszłym "tylko" 16. Kilka tygodni temu z okazji do wzięcia sowitej łapówki nie skorzystali młodzi policjanci w Bytomiu. Zatrzymany za zakłócanie ciszy nocnej pijany mężczyzna w zamian za przymknięcie oka na wykroczenie proponował im aż 32 tys. zł. Nie skorzystali.

- Policjanci są coraz bardziej świadomi tego, że łapówki to zło, a konsekwencje wpadki będą bolesne. W przypadku skazania za korupcję tracą bowiem uprawnienia emerytalne - mówi Józef Kogut, prezes Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw i były szef chorzowskiej policji.

Źródło
_________________
"Cmentarze pełne są tych, którzy mieli pierwszeństwo"

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1275
Posty: 29306
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 9 Luty 2014, 18:25   

Insignia aktywna na A4.

Źródło: FB

A4.jpg
Plik ściągnięto 374 raz(y) 56,51 KB

_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1275
Posty: 29306
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 3 Marzec 2014, 09:37   

Cytat:
Policjanci za karę pieszo patrolują autostrady A4 i A1

Komisariat autostradowy w Gliwicach to najnowocześniejsza policyjna jednostka w regionie. Pracujący tam funkcjonariusze są jednak wysyłani na A1 lub A4... pieszo. - To ośmiesza policję - twierdzi były szef chorzowskiej policji.


Komisariat otwarto na początku zeszłego roku w Żernikach. Budowę sfinansowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Koszt: 7,8 mln zł. Pracujący tam policjanci dostali zadanie poprawy bezpieczeństwa na najszybszych drogach w naszym regionie. Mają do dyspozycji najnowocześniejsze oznakowane i nieoznakowane radiowozy, trzy 222-konne wozy z wideoradarami, a także furgonetkę do obsługi wypadków. O takim sprzęcie mogą marzyć inne jednostki.

Policjanci: Kierowcy patrzą na nas z politowaniem

"Wyborcza" ustaliła, że od kilku tygodni policjanci z autostradówki wysyłani są na patrole także... pieszo. Czasami można ich spotkać przy wjeździe na A1 (węzeł Gliwice Wschód) w pobliżu komisariatu. Stoją - bez radiowozu - kilka metrów przed znakiem oznaczającym początek autostrady.

Kolejny punkt pieszej kontroli znajduje się za punktem poboru opłat w Żernicy na A4. Tam policjanci stoją w miejscu wyłączonym z ruchu i kontrolują auta przejeżdżające przez bramki. Sprawdzają, czy kierowcy mają zapięte pasy, przewożą dzieci w fotelikach lub mają ubezpieczenie i ważne badanie techniczne pojazdu. Na miejsce dowożeni są radiowozem, który potem po nich przyjeżdża.

- Gdyby jeszcze pojawiali się tam piesi, to takie patrole miałyby logiczne uzasadnienie. Jednak mijający nas kierowcy patrzą na nas z drwiną lub politowaniem - mówi jeden z policjantów.

Kto podpadł, idzie na pieszy patrol

Według naszych informacji do pieszych patroli wyznaczani są policjanci, którzy podpadli przełożonym. - Wystarczy, że ktoś zapomni dopisać na mandacie liczbę punktów karnych lub spóźni się, bo utknął w korkach. To ma podnieść dyscyplinę - dodaje drugi z naszych informatorów.

Nadkomisarz Robert Tarapacz, komendant komisariatu autostradowego, wyjaśnia, że według przepisów patrole policyjne mogą mieć charakter statyczny, dynamiczny lub statyczno-dynamiczny. - W tym, że policjanci autostradowi podejmują działania bez użycia radiowozów, nie ma więc nic dziwnego. Takie patrole mają charakter statyczny, policjanci się nie przemieszczają - stwierdził nadkomisarz Tarapacz.

- Ale jaki to ma sens na autostradzie?

- To jedna z dopuszczalnych form naszej pracy - mówi nadkomisarz.

To naraża funkcjonariuszy na śmieszność

Ze strony komendy wojewódzkiej policji nie udało nam się wczoraj uzyskać komentarza na temat rozwiązań stosowanych w autostradowym komisariacie.

Józef Kogut, szef Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw, a także wieloletni szef chorzowskiej policji, nie ma wątpliwości, że takie prowadzenie działań na autostradzie to wyrzucanie pieniędzy podatników w błoto i narażanie funkcjonariuszy na śmieszność.

- Pieszy patrol stacjonarny sprawdza się w mieście, gdzie ludzie przebiegają przez jezdnie gdzie popadnie. Ale kto widział pieszego na autostradzie? I po co kupowało się tyle radiowozów, kiedy oni chodzą z buta? - pyta Kogut.

Były komendant dodaje, że nie potrafi sobie wyobrazić, jak miałby wyglądać pościg, gdyby kierowca nie zatrzymał się na autostradzie do kontroli. - Co mu chłopaki zrobią? Obrzucą kamieniami? No, chyba że do patroli pieszych wyznaczani są sami sprinterzy lub komendant kupił im rowery z kogutami - ironizuje.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3066
Posty: 8580
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 30 Kwiecień 2014, 19:52   

Cytat:
Akcja "Majowy Weekend"

Dziś policjanci ze śląskiej drogówki rozpoczną działania pod kryptonimem "Majowy Weekend". Akcja trwać będzie od 30 kwietnia do 4 maja. W tym czasie na głównych szlakach komunikacyjnych, w szczególności prowadzących do miejscowości turystycznych, należy spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będzie również większa, niż zwykle, ilość policjantów.

Źródło: www.slaska.policja.gov.pl

HPP A016.jpg
Źródło: www.slaska.policja.gov.pl
Plik ściągnięto 349 raz(y) 48,56 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1275
Posty: 29306
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 1 Kwiecień 2015, 09:04   

KAP zasiliła Alfa, która podlegała pod KMP Tychy:

Cytat:
- Alfa Romeo 159, nr rej. HPP G093 - nr boczny R275 - kamera przód i tył
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1275
Posty: 29306
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 14 Maj 2015, 13:25   

Cytat:
Śląskie: Policyjny pościg za pijanym motocyklistąPolicjanci z autostradówki po pościgu zatrzymali kierowcę motocykla, który wcześniej popełnił kilkanaście wykroczeń. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Motocyklista nigdy nie posiadał prawa jazdy kategorii "A", a sam pojazd nie był dopuszczony do ruchu.


Stróże prawa z Komisariatu Autostradowego Policji, pełniący służbę z wideorejestratorem na autostradzie A4, zauważyli motocyklistę, który znacznie przekroczył prędkość. Postanowili go zatrzymać.

Kierujący nie zareagował na policyjne sygnały i zaczął uciekać. W trakcie ucieczki popełniał kolejne wykroczenia: momentami rozpędzał się do prędkości ponad 200km/h, nie stosował się do znaków drogowych, jechał "pod prąd" i w pewnym momencie uderzył w policyjny radiowóz. Mundurowi ostatecznie zatrzymali uciekiniera na terenie Rudy Śląskiej.

Okazało się, że motocyklista miał w organizmie 1,3 promila alkoholu i nie posiadał prawa jady kategorii "A", a jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu. O jego dalszym losie wkrótce zdecyduje sąd.

Link + Video
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
euros 
Czai bazę

Dołączył: 08 Cze 2010
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 207
Ostrzeżeń: 4/5
Posty: 453
Skąd: się znamy?
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 1 Czerwiec 2015, 14:49   

Insignia:

insignia.jpg
Plik ściągnięto 267 raz(y) 142,1 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1275
Posty: 29306
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 21:43   

Granatowa Insignia zmieniła blachy na SGL 7WN9.

Źródło: http://elightbars.pl
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3066
Posty: 8580
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 16 Sierpień 2015, 08:32   

:arrow: SGL 7WN9

SGL 7WN9.jpg
Źródło: www.dziennikzachodni.pl
Plik ściągnięto 258 raz(y) 63,43 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1275
Posty: 29306
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 18 Wrzesień 2015, 15:44   

FB:

KAP.jpg
Plik ściągnięto 258 raz(y) 120,43 KB

_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1275
Posty: 29306
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 3 Listopad 2015, 12:00   

FB:

KAP.jpg
Plik ściągnięto 222 raz(y) 84,86 KB

_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group