Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 071e049a830db1b48dc0d1dc2c4fabf5 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
13 Listopad 2013, 22:56
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Sposoby na uniknięcie mandatu
Autor Wiadomość
bartek_tsw
Dziędobry!

Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Listopad 2013, 22:50   Sposoby na uniknięcie mandatu

Wszystkie sposoby już zostały gdzieś opisane, więc podrzucajcie linki.
Chyba, że wasz pomysł jest absolutnie autorski.

Cytat:
Jak uniknąć mandatu z fotoradaru? Już tłumaczymy

Przedstawiamy najlepsze sposoby na uniknięcie płacenia mandatu z fotoradaru:

BRAK ODPOWIEDZI NA KORESPONDENCJĘ ITD


Właściciel auta, które zostanie zarejestrowane przez fotoradar dostaje z ITD formularz, w którym ma do wyboru: przyznać się do winy, wskazać inną osobę, która prowadziła pojazd lub odmówić przyjęcia mandatu. Tymczasem nawet 40 proc. kierowców nie odpowiada na wezwanie ITD, która ma 180 dni na wystawienie mandatu. Jeśli w tym czasie nie uda się jej ustalić winnego (otrzymać od niego podpisanego oświadczenia), sprawę kieruje do sądu. Ma na to rok od wykonania zdjęcia, później następuje przedawnienie wykroczenia. Biorąc pod uwagę liczbę spraw, zdecydowana większość kierowców pozostaje bezkarna.

NIEWSKAZANIE WINNEGO

Kierowca, którego auto zarejestrował fotoradar dość często decyduje się nie wskazać komu powierzył pojazd, zasłaniając się niepamięcią. Za to co prawda grozi mandat, ale bez punktów karnych. To zachęca wielu kierowców do wyboru takiej kary.

JAZDA AUTEM NA ZAGRANICZNYCH NUMERACH

Co miesiąc ITD rejestruje około 20 tys. pojazdów na zagranicznych rejestracjach. Takie zdjęcia zwykle trafiają do kosza, Wykorzystują to także kierowcy z Polski, którzy korzystają z aut na zagranicznych tablicach.

WSKAZANIE OBCOKRAJOWCA

Inny sposób to wskazanie obcokrajowca jako osoby, która rzekomo pożyczyła auto i popełniła wykroczenia. Oszustwo można wykryć, jednak potrzeba na to czasu, więc ITD zwykle nie ściga takich osób.

WSKAZYWANIE KOLEJNYCH OSÓB JAKO WINNYCH

Właściciel auta, który otrzyma korespondencję od ITD, wskazuje osobę (w porozumieniu z nią), której rzekomo pożyczył auto. To powoduje, że ITD musi wysłać do niej korespondencję. Ta podaje kolejną osobę, a ta także wskazuje innego kierowcę. To powoduje przeciąganie sprawy, aż do przedawnienia czyli rok od wykroczenia.

Link
 
 
Migawka

Wysłany:    Fotografia profesjonalna Foto-Art



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 13 Listopad 2013, 22:57   

Mój unikalny sposób - mijam radary z prędkością dozwoloną! To działa! Mam PJ od 2000r. Nie dostałem jeszcze zdjęcia!
 
 
spit
Forum Lider


Dołączył: 09 Paź 2009
Pochwał: 134
Posty: 583
Skąd: Kielce
Wysłany: 13 Listopad 2013, 23:02   

Ostre wejście pana bartka_tsw. :twisted:
 
 
 
Elite 
Forum Lider


Dołączył: 30 Sty 2010
Pochwał: 200
Posty: 714
Skąd: PL
Wysłany: 23 Grudzień 2013, 19:08   



:twisted:
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Grudzień 2013, 13:25   

piotreg napisał/a:
Mój unikalny sposób - mijam radary z prędkością dozwoloną! To działa! Mam PJ od 2000r. Nie dostałem jeszcze zdjęcia!

A ile mandatów za prędkość? :D
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Grudzień 2013, 13:55   

Odpukać, nie dałem się jeszcze złapać. :twisted:
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Grudzień 2013, 20:56   

:good:

Tak trzymać. ;)
 
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 26 Grudzień 2013, 21:24   

piotreg napisał/a:
Odpukać, nie dałem się jeszcze złapać. :twisted:

A w jakim kapeluszu jeździsz? :lol:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Grudzień 2013, 21:52   

Kochany... bluźnisz. :lol:
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 3 Czerwiec 2014, 13:25   



Źródło: www.youtube.com
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 22 Czerwiec 2014, 20:13   

Cytat:
Dostał zdjęcie z fotoradaru. Nie zapłacił mandatu, a potem wygrał sprawę w sądzie

Mieszkaniec Międzyrzecza nie wskazał osoby, która popełniła wykroczenie drogowe jego samochodem. Nie zapłacił mandatu i potem wygrał sprawę w sądzie. - To precedensowe orzeczenie - twierdzi jego prawnik.


W marcu ub.r. fotoradar strażników miejskich z Krosna Odrzańskiego pstryknął zdjęcie samochodu należącego do Leszka Gerca z Międzyrzecza. Na lokalnej drodze jego pojazd przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km. Międzyrzeczanin i jego żona uniknęli jednak mandatów. Zostali też uniewinnieni przez sąd.

- W naszym prawie nie ma wprawdzie precedensów, ale orzeczenie sądu rejonowego w Międzyrzeczu może być wykorzystywane w dziesiątkach tysięcy podobnych spraw - zaznacza międzyrzecki prawnik Robert Krzych, który reprezentował małżeństwo przed miejscową Temidą.

Dowodem było zdjęcie samochodu L. Gerca, zrobione 23 marca ub.r. w Radnicy. Fotoradar zarejestrował przekroczenie prędkości oraz sfotografował tył pojazdu i jego rejestracje, na podstawie których strażnicy ustalili właściciela. Problem w tym, że na fotce nie widać, kto nim kierował. Zgodnie z polskimi przepisami, w podobnych sytuacjach właściciel ma wskazać użytkownika pojazdu.

- Miałem zapłacić 300 złotych mandatu, albo ujawnić, kto kierował moim samochodem. W tym dniu na pewno nie przejeżdżałem przez żadną Radnicę, bo byłem wtedy Niemczech. Nie wiem, kto mógł w tym dniu korzystać z mojego auta. Dlatego nie mogłem wskazać kierowcy. Postanowiłem nie płacić i udałem się do prawnika, choć znajomi przekonywali mnie, że przegram z kretesem - mówi.

Z samochodu korzysta również żona L. Gerca. To ich wspólna własność. W dodatku często pożyczają go znajomym. - Powiedziałem to policjantowi, który przyjechał spisać moje zeznania - opowiada.

Identyczne zeznania złożyła żona L. Gerca. Policji nie udało się ustalić, kto popełnił wykroczenie drogowe jadąc z nadmierną prędkością przez niewielką wieś. Ponieważ małżonkowie nie wskazali użytkownika, straż miejska skierowała sprawę do sądu. - Wyrok mógł być tylko jeden. Samochód jest wspólnym majątkiem małżonków. Oboje z niego mogą korzystać. Mogą też go użyczać innym osobom. A na zdjęciu nie było winnego - komentuje ich obrońca.

Jak sprawę komentują strażnicy miejscy? - Do chwili obecnej nadal nie wpłynęło do nas postanowienie sądu, w związku z czym nie możemy odnieść się do tego wyroku i jego uzasadnienia - czytamy w mailu od Artura Baturo ze straży miejskiej w Krośnie Odrzańskim.

Mec. Robert Krzych podkreśla, że stając przed sądem nie musimy składać zeznań obciążających bliskie nam osoby. Np. męża, czy żonę. - Zamiast inwestować w lepszy sprzęt do walki z piratami drogowymi urzędnicy doprowadzili do zmiany w przepisach, nakładającej na nas obowiązek donoszenia na siebie. To naruszenie elementarnych praw - twierdzi międzyrzecki prawnik.

LINK
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 11 Listopad 2014, 14:13   

Cytat:
Prawda o fotoradarach



Na polskich drogach nieustannie przybywa fotoradarów. W równie szybkim tempie mnożą się też plotki o sposobach unikania mandatów. Kto im wierzy, może bardzo szybko stracić pieniądze i prawo jazdy
.

Niegdyś modne były płyty CD wieszane na lusterkach i pokrywanie tablic rejestracyjnych lakierem do włosów. Teraz kierowcy wierzą w inne, rzekomo pewne sposoby na to, żeby nie płacić mandatów.

Zwykle są one równie skuteczne, jak dyndająca za szybą płyta. Krążą plotki o tym, że komuś udało się uniknąć kary, bo wskazał jako sprawcę wykroczenia wyimaginowanego znajomego z Honolulu albo odmówił zeznań, zasłaniając się paragrafem pozwalającym uchylić się od odpowiedzi, jeśli mogłyby one obciążyć osobę najbliższą.

Niestety, okazuje się, że takie uniki udają się znajomym znajomych, a opowieści przekazywane są z ust do ust. Samemu na tyle szczęścia lepiej nie liczyć.

Lampa fotoradaru nie musi błyskać podczas robienia zdjęć

Ani fotoradary montowane na przydrożnych masztach, ani te przenośne, stawiane na trójnogach, wcale nie muszą w ciągu dnia błyskać, żeby zrobić czytelne zdjęcia – w dobrych warunkach oświetleniowych często lampa nie jest podłączona. Wiele fotoradarów współpracuje z lampami na podczerwień, których błysk jest niewidoczny gołym okiem.

Nie wszystkie czynne fotoradary muszą być oklejone odblaskową folią

W ubiegłym roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 czerwca 2011 r., zmieniające warunki techniczne dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i zasady ich umieszczania na drogach (Dz.U. nr 133, poz. 772), w myśl którego nowe przydrożne fotoradary muszą być umieszczane w odblaskowych, widocznych z daleka obudowach. Zgodnie z nowymi przepisami również te urządzenia, które już stoją przy drogach i są czynne, powinny być w taki sposób oznakowane.

Tyle że niekoniecznie stanie się to szybko – obowiązujące przepisy przewidują trzyletni okres przejściowy, podczas którego dopuszczalne jest stosowanie obudów w "szaroburych" barwach maskujących. Niektóre straże miejskie i gminne obsługujące radary będą próbowały zwlekać z oznakowaniem masztów do ostatniej chwili – bo na tych niewidocznych zarabia się najlepiej. Jeśli przy drodze widzimy radarowy słupek w jaskrawych kolorach, to niemal na pewno wewnątrz znajduje się czynny fotoradar. Jeżeli obudowa nie ma elementów odblaskowych, to do 2014 roku trzeba się liczyć z tym, że urządzenie jest aktywne.

Na zdjęciu z fotoradaru może być więcej niż jeden samochód

W przypadku starszych urządzeń rzeczywiście było tak, że kiedy fotoradar zarejestrował na zdjęciu dwa auta, to niemal domyślnie trafiało ono do kosza, bo nie dawało się ocenić, który ze sfotografowanych pojazdów przekroczył prędkość. Niekiedy nieuczciwi funkcjonariusze obrabiający zdjęcia robili inaczej – wysyłali do właścicieli aut tak skadrowane fotografie, żeby drugiego samochodu nie było wcale widać.

Aktualnie używane fotoradary coraz częściej robią kilka zdjęć dokumentujących konkretne wykroczenie. Wysyłane jest jedno, ale w archiwum operatora zostają kolejne, na których widać, który z pojazdów jechał szybciej – mamy szansę zobaczyć je w sądzie, jeśli wcześniej odmówimy przyjęcia mandatu.

Warto jednak wiedzieć, że radary nie są nieomylne. Większość urządzeń wyłapuje obiekty większe i szybsze, tzn. jeśli w polu widzenia głowicy radarowej znajdują się jednocześnie niewielkie auto osobowe oraz ciężarówka, to prawdopodobnie zmierzona zostanie prędkość większego pojazdu, chyba że osobówka będzie poruszała się znacznie szybciej.

Najnowsze modele radarów i mierników wykorzystujących czujniki w nawierzchni potrafią zrobić niemal jednocześnie kilka zdjęć aut jadących koło siebie i prawidłowo określić prędkość każdego z nich.

Link
 
 
Jamaika
Dziędobry!

Dołączył: 30 Gru 2014
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: 30 Grudzień 2014, 09:44   

W tym roku moja wyprawa turystyczna z Warszawy do Poznania mnie przerosła. Jechałem do Zakopanego, jechałem do Łeby ze śr. prędkością (70) . W tym roku widzę, że władza wzięła się za kierowców. Pojechałem naiwny starą trasą poznańską by więcej zwiedzić okolic. Nie chciałem jechać w panelach autostrady A2 do Poznania (110) . Na odcinku Łowicz - Kłodawa każda wioska obwarowana fotoradarem, a fotki dostałem na łąkach w terenie zabudowanym (50) . :mrgreen: Co mogą powiedzieć? Uległem propagandzie turystycznej, głównie stowarzyszeniu "Centralny Łuk Turystyczny". Wiele miejsc było też w telewizji ->> link.
Poza tym stowarzyszenie od 2010 r. nic nie zrobiło w sprawie drogowskazów do atrakcji turystycznych, utworzenia nowych pubów by wypić kawę, herbatę. Jest pustynia i Mc Donald przy zjeździe z autostrady A2.

Sposoby na uniknięcie mandatu:
1) Bez GPS z aktualną mapą nie ruszaj się z miejsca. Przemyśl trasę przed wyjazdem np. na targeo.pl
2) Łowicz-Kłodawa omijaj. Zmień trasę, środek lokomocji itp. Teraz jakbym pojechał do Poznania, wybrałbym samolot (250 zł w obydwie strony). Pendolino bym zostawił. Tylko po co człowiek kupił samochód?
3) Wybierz biuro turystyczne. Tylko czy jest to swoboda wyboru? Po co masz czekać przez pół roku, czy we wsi X byłeś bandytą drogowym!

Pozdrawiam.
Wszystkim życzę pomyślnego Nowego Roku 2015
 
 
euros 
Czai bazę

Dołączył: 08 Cze 2010
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 207
Ostrzeżeń: 4/5
Posty: 453
Skąd: się znamy?
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 30 Grudzień 2014, 14:31   

A może najlepiej nie wychodzić z domu? Wtedy też mandatu na pewno nie będzie. :nose:
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 30 Grudzień 2014, 14:59   

Nie wiem. Tyle tego lata - zawsze coś może spaść akurat na Twoją chatę. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Sposoby na uniknięcie mandatu | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group