Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid c83b4a30bb9db175ccc6d517c0197df6 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Chorzów/Czeladź - Chorzowski odcinek DTŚ - odcinkowy pomiar prędkości
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 7 Listopad 2013, 08:19   

Byłeś wywalony? Niemożliwe. I co, był happy end i wielki come back? :D
Chyba musieli Cię lekko z równowagi wyprowadzić, bo ni stąd ni zowąd pojawiłeś się by dzielić się swoją wiedzą. Śmiem twierdzić, że znów zacząłeś rzucać ziarno na podatny grunt...

Mam się odnieść do artykułu? Ale tam mowa o ITS. ITS daje możliwość odcinkowego pomiaru prędkości, ale w Polsce taki pomiar nie może być dowodem w sprawie, a jedynie statystyką...
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 7 Listopad 2013, 12:39   

Można mówić o systemie ITS, bo są kamery ANPR i pomiar średniej prędkości, czyli z takich danych mogą informować o zatorach, o tym czy komunikacja się spóźnia (wszystko to jako informacja na znakach zmiennej treści lub na przystankach dla komunikacji miejskiej) oraz podawać średnia prędkość przejazdu. Teraz następne info. Dwa systemy z zewnątrz (Hiszpania i Czechy) uzyskały bezinwazyjne zatwierdzenie typu na prędkość średnią na zasadzie przerzucenia papierów i nostryfikacji. Ale nie wiadomo jak to wyjdzie w legalizacji i użytkowaniu, bo przepisy są "słabe". ITD napiera, aby to włączyć, ale nie wiem jak to dalej będzie.
 
 
xander 
Dziędobry!

Dołączył: 28 Lis 2012
Pochwał: 9
Posty: 22
Skąd: Silesia
Wysłany: 26 Listopad 2013, 23:38   

Dziś zauważyłem znak "odcinek monitorowany" z aparatem jak na znaku <FR> .

Jutro jak pojadę zrobię zdjęcia. Dziś zauważyłem go w ostatniej chwili.
 
 
plaster
Dziędobry!

Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: SW
Wysłany: 28 Listopad 2013, 20:11   

xander napisał/a:
Dziś zauważyłem znak "odcinek monitorowany" z aparatem jak na znaku <FR> .

Jutro jak pojadę zrobię zdjęcia. Dziś zauważyłem go w ostatniej chwili.

Znak stoi od poniedziałku, pełni role straszaka :)
 
 
maniacus 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Gru 2011
Pochwał: 7
Posty: 46
Skąd: Będzin
Wysłany: 28 Listopad 2013, 20:52   

Dzisiaj na DTŚ widziałem Insignie ITD (WE 480EL).
 
 
spit
Forum Lider


Dołączył: 10 Paź 2009
Pochwał: 134
Posty: 583
Skąd: Kielce
Wysłany: 28 Listopad 2013, 23:05   

We wtorek wyświetlał się napis "Odcinkowy pomiar prędkości". Na drugim zdjęciu następna bramka.

dtś.jpg
Plik ściągnięto 347 raz(y) 241,37 KB

dtś2.jpg
Plik ściągnięto 275 raz(y) 110,26 KB

 
 
 
maniacus 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Gru 2011
Pochwał: 7
Posty: 46
Skąd: Będzin
Wysłany: 29 Listopad 2013, 11:12   

Na jaką tolerancję są nastawione takie odcinkowe bajery? Też 10km/h jak zwykle fotoradary?
 
 
plaster
Dziędobry!

Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: SW
Wysłany: 29 Listopad 2013, 19:01   

Jak na razie to jest pic na wodę cały ten odcinkowy pomiar prędkości, poszukałem i znalazłem:

Cytat:
Zwracam się z prośbą o informację czy ITD prowadzi odcinkowy pomiar prędkości?

Czy będą postawione znaki informacyjne? Na podstawie jakich przepisów i od kiedy będą nakładane mandaty? Czy odcinkowy pomiar prędkości musi być oznaczony odpowiednim znakiem drogowym?

W niedalekiej przyszłości na naszych drogach pojawi się 300 nowych stacjonarnych urządzeń rejestrujących oraz system pomiaru prędkości odcinkowej. Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia odcinkowego pomiaru prędkości. Szczegółowo zasady dotyczące instalacji i lokalizacji urządzeń rejestrujących określają przepisy:

a. ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2007r. nr 19, poz. 115, z późn. zm.);

b. ustawy z dnia 20 czerwca 1997 - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005r. nr 108, poz. 908, z późn. zm.);

c. rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17 czerwca 2011r. w sprawie warunków lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące (Dz. U. nr 133, poz. 770);

d. rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 22 czerwca 2011r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. nr 133, poz. 772).

Zgodnie z wymienionymi powyżej aktami prawnymi, o odcinkowym pomiarze prędkości informować będzie znak D-51, który zostanie umieszczony na początku odcinka pomiarowego wraz z tabliczką z napisem "Kontrola średniej prędkości na odcinku...". Stacjonarne urządzenia rejestrujące, które ujawniają naruszenia przepisów ruchu drogowego na określonym odcinku drogi, mogą być instalowane na odcinkach dróg, na których obowiązuje stała prędkość dopuszczalna i ich długość nie przekracza...
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 9 Marzec 2014, 22:51   

Tak to wygląda na chwilę obecną na wjeździe od Katowic:



A tak w stronę Katowic:

 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 14 Kwiecień 2014, 00:25   

Czyżby ekipa z Zabrza przyjechała na gościnne występy do Chorzowa?

 
 
maniacus 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Gru 2011
Pochwał: 7
Posty: 46
Skąd: Będzin
Wysłany: 14 Kwiecień 2014, 09:36   

No ładnie się bawią w tym Chorzowie. :P
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 14 Kwiecień 2014, 10:49   

Qbek napisał/a:
Czyżby ekipa z Zabrza przyjechała na gościnne występy do Chorzowa?

<SM> Zabrze dysponuje Multanovą 6F. To nie oni. Na mapie wypatrzyłem, że Multaradarek w okolicy ma np. <SM> Świętochłowice. Pytanie tylko, czy terytorialnie jest to ich teren działania?
 
 
xander 
Dziędobry!

Dołączył: 28 Lis 2012
Pochwał: 9
Posty: 22
Skąd: Silesia
Wysłany: 16 Kwiecień 2014, 15:52   

Fotoradar jest <SM> Świętochłowice. Widziałem czerwonego dostawczaka przy nim, a on jest właśnie często w obstawie jak ten kosz stoi na Bytomskiej, dziś go notabene widziałem.

Hmm, teren na pewno jest na pograniczu, ale czy to Chorzów, czy Świętochłowice, to nie wiem. Wydaje mi się, że wiadukt jest granicą.

Jest też wcześniej znak - <FR> na odcinku 1000m.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 16 Kwiecień 2014, 16:17   

Na filmie widać to autko po prawej. Z danych GPS można określić, na czyim terenie stoi kontener.
 
 
egon 
Zaczyna kumać

Dołączył: 17 Kwi 2014
Użytkownik zbanowany
Pochwał: 5
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 69
Skąd: z piekieł :)
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 17 Kwiecień 2014, 09:29   

Wydaje się, że stał na terenie Chorzowa. Pierwszy raz stał tam kosz <SM> Świętochłowice, dziwne. W razie czego można się moim zdaniem bronić, że <SM> Świętochłowice nie może wystawiać fotoradaru na terenie Chorzowa. Poza tym straż miejska może dokonywać pomiaru tylko na terenie zabudowanym z wyłączeniem ekspresówek i autostrad, niby DTŚ nie jest ekspresówką, ale spełnia jej wymogi, moim zdaniem mocno kontrowersyjne ustawienie foto nie mające nic wspólnego z bezpieczeństwem. Fotoradar przenośny na takiej drodze to ostre przegięcie - trzy pasy w jednym kierunku przy znikomym, niedzielnym ruchu - do czego ten świat zmierza ?.....do kamer w WC czy ktoś przypadkiem nie posikał podłogi i może będzie można wlepić mu mandat ?....pazerność nie zna granic jak widać :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Chorzów/Czeladź - Chorzowski odcinek DTŚ - odcinkowy pomiar prędkości | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group