Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 11ff97f386743dd467ffa33ea2b7c52e Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
MAZOWIECKIE - Janówek - DK nr 50 (Grójec - Góra Kalwaria)
Autor Wiadomość
mariom2 
Forum Lider

Dołączył: 06 Lis 2011
Pochwał: 45
Posty: 257
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Wysłany: 26 Styczeń 2016, 00:25   

Dzisiaj, tj. 25.01.2016 roku oprócz <FR> łapała również Grójecka <R> z <LR> na Statoilu. Kto się nie zorientował, to oprócz mandatu od <R> ma II mandat w gratisie od <itd> . :grin:
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31887
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 26 Styczeń 2016, 09:38   

Mnie się wydaje, że grójecka <R> kąsa tam tych, którzy w ostatniej chwili hamują przed radarem. Ustawiając się przy Statoil, mogąc skutecznie, z odległości do 500 m, kąsać tych, co lecą od strony Mińska Maz. Oni wówczas do fotoradaru mają prawie 700 m, więc spokojnie jeszcze lecą swoją prędkością rozkładową.
 
 
mariom2 
Forum Lider

Dołączył: 06 Lis 2011
Pochwał: 45
Posty: 257
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Wysłany: 2 Luty 2016, 01:00   

Wszystko możliwe. Ale pierwsze takie ciekawe zjawisko widziałem. :twisted: Żeby przy <FR> stała <R> i suszyła.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 2 Luty 2016, 07:16   

Eee, <R> z Kozienic często przy <FR> w Mniszewie z <RR> stoi.
 
 
 
mariom2 
Forum Lider

Dołączył: 06 Lis 2011
Pochwał: 45
Posty: 257
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Wysłany: 4 Luty 2016, 00:27   

Widocznie trzeba zarobić podwójnie. :grin:
 
 
Arch 
Dziędobry!

Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 4
Skąd: Śląsk
  Wysłany: 18 Lipiec 2016, 14:08   

Izabo84 napisał/a:
Fajnie poluje, szczególnie na tych, którzy nie mają pamięci do niego i grzeją za mocno. Mały pstryk, a potem jest dawanie po hamulcach, ale cóż, odrobinę za późno. :grin:

Ano tak, i poniekąd na mnie trafiło, mam jednak trochę wątpliwości.

GITD przysłał pismo: nakazuje wskazać kierowcę albo się przyznać. To, że nie widać twarzy kierującego to jedno, drugie - przed tym fotoradarem, jadąc od Grójca w kierunku Góry Kalwarii, nie ma obowiązkowej tablicy informacyjnej D-51, a stacjonarny fotoradar, jakim jest ten w Janówku, musi być oznaczony.

Wynika to z:

Cytat:
ROZPORZĄDZENIA MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie warunków lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące.

Sposób oznakowania stacjonarnych urządzeń rejestrujących oraz obudów na te urządzenia.

§ 4. Stacjonarne urządzenia rejestrujące dokonujące pomiaru prędkości poprzedza się każdorazowo znakiem drogowym D-51, określonym w przepisach o znakach i sygnałach drogowych.

W rozporządzeniu Ministerstwa Infrastruktury:

Cytat:
Znak D-51 umieszcza się przed stacjonarnym urządzeniem rejestrującym w odległości:
- od 50 m do 100 m na drogach o dopuszczalnej prędkości do 60 km/h

Nie widzę nawet mapach Google, by była tam tablica.

Co za tym idzie:

Cytat:
Art. 231 k.k.

§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228.

Co z tego wynika, czy ktoś z Was ma doświadczenie z tego miejsca? Może ktoś widział na własne oczy i może potwierdzić, że tablicy tam nie ma?

Jeżeli nie ma, pozostaje zgłosić niedopełnienie obowiązków służbowych (tylko nie wiem jeszcze czyich) i odwołać się od postępowania mandatowego GITD.

Przykładowo - <SM> nie mogła dokonywać pomiarów w terenie zabudowanym bez tablicy D-51...
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31887
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 19 Lipiec 2016, 08:02   

Gdzieś dzwoni, ale w którym kościele...? Zacznijmy od tego, że popełniłeś wykroczenie - przekroczyłeś dozwoloną prędkość w <ZAB> i ustrzelił Cię fotoradar. I co dalej? Ty chcesz zamknąć na 3 lata funkcjonariusza za to, że to Ty popełniłeś wykroczenie! Cytowanie artykułu 231 k.k. nic nie da. Najpierw trzeba zrozumieć, jakie muszą być spełnione ustawowe przesłanki by czyn ten zaistniał. Ale ok. Załóżmy, że nie ma znaku D-51. Brak tego znaku, w świetle cytowanego przez Ciebie Rozporządzenia, to bardzo przyzwoity punkt zaczepienia by uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie, które zdecydowanie popełniłeś i powinieneś za nie zostać ukarany! Żyjemy w takim, a nie innym kraju. Niebawem Policja będzie ustawiać znaki ostrzegawcze na parkingach - złodzieju, nie włamuj się tej nocy do aut na tym parkingu, bo wywiadowcy dzisiaj mają ten parking pod lupą!

Nikt nie odebrałby tego masztu fotoradarowego bez tych znaków! Bo taki jest wymóg ustawowy. Co się stało ze znakiem? Może go dziki wpier... albo jakiś zdesperowany mieszkaniec go wyrwał. :o Nakręć krótkie video z przejazdu tym odcinkiem drogi, nagraj go na CD i dołącz do wniosku o pouczenie z uwagi na brak znaku ostrzegawczego. Powinno się udać. Szerokości.

Arch, jeśli Janówek jest nie po drodze, poproś któregoś z forumowiczów o pomoc.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 19 Lipiec 2016, 10:49   

Ostatnio (w 2014 roku jak jechałem) znaki <FR> stały normalnie w obu kierunkach. Mam video i nie zawaham się go użyć. ;)
 
 
 
Arch 
Dziędobry!

Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 4
Skąd: Śląsk
Wysłany: 19 Lipiec 2016, 15:22   

Niestety nagrania nie posiadam, a do tego ja nie mam zwyczaju jeździć nieprzepisowo.

Jeżeli ktokolwiek z Was zamieszkuje lub przejeżdża w tamtych okolicach, chętnie poproszę o pomoc w postaci wykonania nagrania z przejazdu.

piotreg napisał/a:
Zacznijmy od tego, że popełniłeś wykroczenie - przekroczyłeś dozwoloną prędkość w <ZAB> i ustrzelił Cię fotoradar. I co dalej? Ty chcesz zamknąć na 3 lata funkcjonariusza za to, że to Ty popełniłeś wykroczenie! (...) Brak tego znaku, w świetle cytowanego przez Ciebie Rozporządzenia, to bardzo przyzwoity punkt zaczepienia by uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie, które zdecydowanie popełniłeś i powinieneś za nie zostać ukarany! Żyjemy w takim, a nie innym kraju. Niebawem Policja będzie ustawiać znaki ostrzegawcze na parkingach - złodzieju, nie włamuj się tej nocy do aut na tym parkingu, bo wywiadowcy dzisiaj mają ten parking pod lupą!

Bardzo nerwowe nastawienie masz, kolego piotreg. Nikt mnie o nic nie oskarżył ani niczego nie udowodnił, a Ty widzę wykonałeś już całą robotę za Policję/GITD. Nie wiadomo kto prowadził pojazd, a do tego pojazd ma wielu właścicieli. Powinieneś wysłać do GITD CV, z taką skutecznością masz murowaną robotę. ;) :good:

phonemaniac napisał/a:
Ostatnio (w 2014 roku jak jechałem) znaki <FR> stały normalnie w obu kierunkach. Mam video i nie zawaham się go użyć. ;)

No widzisz. Moja sprawa dotyczy 2016 roku. W 2014 to nawet babcia mogła mieć wąsy i być dziadkiem. ;)
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31887
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 19 Lipiec 2016, 17:18   

Arch napisał/a:
Bardzo nerwowe nastawienie masz, kolego piotreg. Nikt mnie o nic nie oskarżył ani niczego nie udowodnił, a Ty widzę wykonałeś już całą robotę za Policję/GITD. Nie wiadomo kto prowadził pojazd, a do tego pojazd ma wielu właścicieli. Powinieneś wysłać do GITD CV, z taką skutecznością masz murowaną robotę. ;) :good:

Tak też myślałem, że nie pamiętasz kto wówczas prowadził... :lol: :cool:

Dzięki, że widzisz we mnie potencjał. Ciepła posadka w budżetówce nie jest zła.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 19 Lipiec 2016, 19:07   

Arch napisał/a:
No widzisz. Moja sprawa dotyczy 2016 roku. W 2014 to nawet babcia mogła mieć wąsy i być dziadkiem.

Niedługo będę tamtędy jechać, także Ci potwierdzę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31887
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 19 Lipiec 2016, 20:59   

Zaraz się okaże, że znak jest.
 
 
Arch 
Dziędobry!

Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 4
Skąd: Śląsk
Wysłany: 20 Lipiec 2016, 08:42   

phonemaniac napisał/a:
Niedługo będę tamtędy jechać, także Ci potwierdzę.

Dziękuję, bardzo mnie ciekawi, czy stoi, czy nie.

piotreg napisał/a:
Tak też myślałem, że nie pamiętasz kto wówczas prowadził... :lol: :cool:

Dziwna sprawa. Pytam o coś związanego z radarem, a Ty na siłę próbujesz udowodnić mi jakąś winę. Widocznie każdy ma swoje priorytety. ;)
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31887
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 20 Lipiec 2016, 11:09   

Arch napisał/a:
Dziwna sprawa. Pytam o coś związanego z radarem, a Ty na siłę próbujesz udowodnić mi jakąś winę. Widocznie każdy ma swoje priorytety. ;)

Istotnie, to ja przytoczyłem artykuł 231 k.k.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 23 Lipiec 2016, 21:52   

Oznakowanie w Janówku stoi w obu kierunkach. Dzisiaj celowaj w jadących w stronę Góry Kalwarii.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
MAZOWIECKIE - Janówek - DK nr 50 (Grójec - Góra Kalwaria) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group