Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 54b21a06ffcb8f50c6c48b2e4b34cd3f Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
DOLNOŚLĄSKIE - DK nr 5 (Autostrada A4/Kostomłoty - Kamienna Góra)
Autor Wiadomość
Gość

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 5 Luty 2009, 15:39   DK nr 5 (Autostrada A4/Kostomłoty - Kamienna Góra)

piotreg!

Ostatnio miałeś wielkie pretensje, że nie patrzę na mapę fotoradarów. :( A ja tylko daję informację z 1 ręki o nowych ustawionych na drogach. :) Dla mnie ważne jest tylko dobro polskich kierowców, dlatego dzisiaj zanim się mogłem wygłupić sprawdziłem, czy nowe fotoradary stacjonarne są zaznaczone. Niestety admin też człowiek i nie zawsze jest w stanie od razu wpisać nowości. W niedzielę jeszcze nie było żadnych puszek na tej trasie, a dziś jak krety z norek powychylały się!

Osiek: jeden stacjonarny ustawiony na jadących w str. autostrady (chyba w obie strony łapie).

Jaroszów: dwa fotoradary!
Pierwszy jadąc od strony autostrady, stoi zaraz za wzniesieniem, na początku wioski po lewej str. (widać go z daleka), ale za to drugi... stoi przy kościele, ustawiony jest na jadących od strony Strzegomia (widać go dopiero na 15m przed nim, bo jest sprytnie schowany za znakami, które są ustawione niezgodnie z rozporządzeniem ministra z 2003 roku w sprawie ustawienia elementów bezpieczeństwa w pasie drogowym).

Jest jeszcze jeden na trasie pomiędzy Osiekiem, a Jaroszowem na takim długim odcinku prostej, stoi po prawej stronie, jadąc w kierunku autostrady i tychże wyłapuje. Ciężko go dojrzeć, bo stoi na skrzyżowaniu dróg, lekko cofnięty w drogę powiatową (może gminną, ale to nieistotne).

Jest chyba jeszcze jeden, ale nie określę gdzie.
Fotki mogę zrobić w przyszłym tyg., bo dziś mi baterie padły. :(

Pozdrawiam Panów Policjantów, którzy dziś mi dali mandacik (50zł) za przekroczone prędkości o 30km/h. Równe chłopaki, chociaż to już rzadkość w Policji. :)
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
BluesWings
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 5 Luty 2009, 16:18   

Właśnie przeczytałem o programie GDDKIA o nazwie 8+8+88 mający na celu zaradarowanie dróg krajowych, a w którym projektem pilotażowym była droga K-8. Jest podobno teraz bezpieczna, a fotoradary spełniają role spowalniaczy. Masakra!!!
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR

Wysłany: 5 Luty 2009, 23:23   

Spokojnie. Najbliższa aktualizacja już je uwzględni. 29.01 (data ostatniej aktu.) ich jeszcze nie było. :P
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Luty 2009, 21:29   Re: DK 5 kostomłoty -strzegom

BluesWings napisał/a:
Jest jeszcze jeden na trasie pomiędzy Osiekiem, a Jaroszowem na takim długim odcinku prostej, stoi po prawej stronie, jadąc w kierunku autostrady i tychże wyłąpuje. Ciężko go dojrzeć, bo stoi na skrzyżowaniu dróg, lekko cofnięty w drogę powiatową (może gminną, ale to nieistotne)

Trochę mnie ubiegłeś z "meldunkiem" - dziś jechałem i widziałem te nowości.

Powyżej opisany FR stoi przy skrzyżowaniu z odbiciem na ŻARÓW.

Skrzynki jak mi się zdaje pod RAMETA AD9.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR

Wysłany: 7 Luty 2009, 07:49   

No to już wiemy, który fotoradar będzie je obsługiwał. W pobliżu AD9 ma tylko Świdnica.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR

Wysłany: 22 Luty 2009, 15:08   

Panowie, uważajcie, bo oni chyba zwariowali!

Ustawili tam jeszcze kilkanaście masztów pod czeskiego AD9 - pasmo Ka 34.00 GHz.

Wszystkie wrzuciłem na mapę i już jestem z chłopakami umówiony na sesję foto, jak tylko śnieg nas opuści.

Dla AR-ów to świetna wiadomość. Będzie można bezboleśnie testować, bo AD9 to naprawdę wymagający przeciwnik. :P

W skrócie.

Między Jaroszowem, a Osiekiem:
Podobno ustawili maszt także przy zjeździe do Gościsławia. Nie wiem, w którym kierunku celuje. Ale trzeba pamiętać o jednym - ten sprzęt może robić fotki pojazdom nadjeżdżającym i odjeżdżającym!

Strzegom:
2 maszty! Pierwszy przy wylocie w kierunku Wrocławia. Okolice parkingu na którym zawsze stoją. Drugi na przeciwległym wylocie.

Modlęcin:
Przystanek PKS.

Dobromierz:
Przy skrzyżowaniu DK nr 5 z DK nr 36 (odnoga na Świebodzice/Świdnicę)

Między Dobromierzem, a Sadami Dolnymi:
Ostre zakręty, jadąc w kierunku Jeleniej Góry

Sady Dolne:
Zaraz za mostkiem, jadąc w kierunku Jeleniej Góry.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Kwiecień 2009, 19:28   

Dziś właśnie jechałem - masakra!!! Prewencja działa!!! 90 km/h to maksymalna prędkość, bo zawsze jakiś zdolniacha wyhamuje do (40) na ograniczeniu do (70) , bo przecież FOTORADAR stoi! :) Jeszcze w okolicach Dobromierza/Modlęcina ustawili tablicę informacyjną, która ma opcję informowania o przekroczeniu prędkości.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR

Wysłany: 5 Kwiecień 2009, 07:52   

Spokojnie. W jednym czasie max. dwa maszty mogą być na chodzie.

- AD9 ma Świdnica
- AD9 ma Jelenia Góra

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Kwiecień 2009, 08:47   

Ta tablica stoi tam wieki, i pokazywała temperaturę. Zaczęła pokazywać prędkość?
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Kwiecień 2009, 13:38   

Prędkości nie widziałem - jedynie hasło ZWOLNIJ, ale bez nr rej.
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Kwiecień 2009, 13:39   

piotreg napisał/a:
Spokojnie. W jednym czasie max. dwa maszty mogą być na chodzie.

- AD9 ma Świdnica
- AD9 ma Jelenia Góra

My to wiemy, ale zdecydowana większość kierowców nie ma o tym pojęcia, więc z rozkoszą depczą hamulec. :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR

Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 10:58   

Wszystkie maszty na tym odcinku na ta chwilę są zamalowane.

Ale... co się tam działo, bo został odwrócony jeden maszt. Przy zjeździe do Żarowa... teraz celuje w jadących w góry.
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Kwiecień 2009, 21:18   

Dziś widziałem ten przy odbiciu na ŻARÓW i wcześniejszy jadąc od Wrocka, miały akcenty zielone w okolicach obiektywu. :-)

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR

Wysłany: 30 Kwiecień 2009, 07:21   

Też to zauważyłem, kiedy robiłem im sesję. :-)
 
 
BluesWings
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 26 Czerwiec 2009, 20:18   

W Jaroszowie suszarka była o godz 19:30.

Uciekli mi sprzed nosa. :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
DOLNOŚLĄSKIE - DK nr 5 (Autostrada A4/Kostomłoty - Kamienna Góra) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group