Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 309a8cc44a34e93959c3d23e576f7869 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
25 Listopad 2015, 14:27
MAZOWIECKIE - Czaplinek - DK nr 50 (Grójec - Góra Kalwaria)
Autor Wiadomość
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 6 Maj 2013, 15:31   Czaplinek - DK nr 50 (Grójec - Góra Kalwaria)

Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Czaplinek

- przy 'migającym' przejściu dla pieszych, jadąc od strony Grójca

Teraz już wpięty do systemu CANARD.

czaplinek przod 1.JPG
Plik ściągnięto 147 raz(y) 447,18 KB

czaplinek przod 2.JPG
Plik ściągnięto 143 raz(y) 415,65 KB

czaplinek tyl 1.JPG
Plik ściągnięto 144 raz(y) 424,78 KB

czaplinek tyl 2.JPG
Plik ściągnięto 142 raz(y) 438,82 KB

czaplinek obudowa.JPG
Plik ściągnięto 140 raz(y) 326,17 KB

 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1098
Posty: 3309
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 28 Wrzesień 2020, 17:47   

Cytat:
109 km/h w obszarze zabudowanym, a za kierownicą mężczyzna. Pomimo tego właścicielka passata wyraziła wolę przyjęcia mandatu za kierowanie pojazdem. Wezwana do złożenia wyjaśnień odmówiła współpracy. Sąd surowo ukarał 60-latkę.

W listopadzie ubiegłego roku kierujący Volkswagenem mężczyzna w Czaplinku w woj. mazowieckim przekroczył dopuszczalną prędkość o blisko 60 km/h. To niebezpieczne miejsce na drodze krajowej nr 50. W pobliżu skrzyżowania przy którym stoi fotoradar znajduje się szkoła i przejście dla pieszych. Kobieta, która była właścicielką po otrzymaniu druków oświadczeń wyraziła zgodę na przyjęcie mandatu karnego za kierowanie nim. Mandat w tej sytuacji to 500 zł i 10 punktów karnych. Wobec tego, że na zdjęciu za kierownicą siedział mężczyzna nałożenie mandatu było niemożliwe. Wezwano więc 60-latkę do złożenia wyjaśnień w sprawie, w tym wskazania komu powierzyła tego dnia swój samochód. Właścicielka auta odmówiła jednak współpracy. Wobec milczenia kobiety inspektor CANARD złożył do mokotowskiego sądu wniosek o ukaranie jej za odmowę wskazania użytkownika swojego samochodu. Sąd w ukarał kobietę grzywną w wysokości 3 000 zł oraz zobowiązał do zapłacenia w sumie 370 zł kosztów sądowych.


Przekroczenie prędkości w miejscowości Czaplinek.jpg
Plik ściągnięto 193 raz(y) 549,88 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1098
Posty: 3309
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 1 Marzec 2021, 15:19   

ITD lubią całą drogę K-50 i K-79.

Czaplinek Passat - Agata Krzyczkowska.jpg
Plik ściągnięto 213 raz(y) 137,35 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 2 Marzec 2021, 12:15   

To mi bardziej wygląda na obsługę codzienną masztu. Jaki sens miałby taki pomiar?
 
 
Kierowca Płock 
Dziędobry!

Dołączył: 14 Gru 2022
Posty: 6
Skąd: Płock
Wysłany: 14 Grudzień 2022, 16:32   

Witam. W tej miejscowości Czaplinek znak przed miejscowością D-42 jest nieprawidłowo ustawiony. Przepisy mówią, że znak drogowy powinien być ustawiony od 0,5 do 2 metrów od krawędzi drogi, a w tym wypadku jest ustawiony za rowem, około 6 metrów, a nawet więcej. Po otrzymaniu zdjęcia złożyłem reklamację do ITD oraz zarządy drogi w Grójcu, oczywiście nie uznane przez nikogo, bo kto się ma przyznać do błędu. Najlepiej karać kierowców. Zdjęcia mogę przesłać tego źle ustawionego znaku i dodatkowo niewidocznego mój mail: mbratkowski@onet.eu.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Grudzień 2022, 09:29   

Kierowca Płock napisał/a:
Przepisy mówią, że znak drogowy powinien być ustawiony od 0,5 do 2 metrów od krawędzi drogi, a w tym wypadku jest ustawiony za rowem, około 6 metrów, a nawet więcej.

Rzeczywiście masz rację.

Cytat:
W myśl tej regulacji, znak drogowy powinien znajdować się w odległości od 0,5 do 2 metrów od krawędzi drogi.

Przejechałem się ludzikiem Google po Czaplinku i rzeczywiście znak <ZAB> jest ustawiony dość nietypowo. Ciężko powiedzieć, na podstawie zdjęcia, w jakiej odległości od krawędzi drogi, ale wydaje mi się, że przesadziłeś z tymi sześcioma metrami lub więcej. Być może mieści się w granicy dwóch metrów, a może nie. Jeżeli przejeżdżasz tamtędy dość często, zatrzymaj się, zmierz, nagraj filmik, zrób zdjęcia i w Sądzie przedstawisz swoje racje, bo jak mniemam nie godzisz się na mandat. Myślę, że jeśli Sąd uzna, że znak pionowy jest ustawiony niezgodnie z prawem, to zostaniesz uniewinniony. Dla przeciwnego kierunku znak <ZAB> jest ustawiony standardowo. Swoje zdjęcia wrzuć tutaj. Odpowiedź z <itd> oraz Zarządcy drogi również. Wytnij tylko swoje dane wrażliwe.
 
 
Kierowca Płock 
Dziędobry!

Dołączył: 14 Gru 2022
Posty: 6
Skąd: Płock
Wysłany: 15 Grudzień 2022, 10:38   

piotreg napisał/a:
Kierowca Płock napisał/a:
Przepisy mówią, że znak drogowy powinien być ustawiony od 0,5 do 2 metrów od krawędzi drogi, a w tym wypadku jest ustawiony za rowem, około 6 metrów, a nawet więcej.

Rzeczywiście masz rację.

Cytat:
W myśl tej regulacji, znak drogowy powinien znajdować się w odległości od 0,5 do 2 metrów od krawędzi drogi.

Przejechałem się ludzikiem Google po Czaplinku i rzeczywiście znak <ZAB> jest ustawiony dość nietypowo. Ciężko powiedzieć, na podstawie zdjęcia, w jakiej odległości od krawędzi drogi, ale wydaje mi się, że przesadziłeś z tymi sześcioma metrami lub więcej. Być może mieści się w granicy dwóch metrów, a może nie. Jeżeli przejeżdżasz tamtędy dość często, zatrzymaj się, zmierz, nagraj filmik, zrób zdjęcia i w Sądzie przedstawisz swoje racje, bo jak mniemam nie godzisz się na mandat. Myślę, że jeśli Sąd uzna, że znak pionowy jest ustawiony niezgodnie z prawem, to zostaniesz uniewinniony. Dla przeciwnego kierunku znak <ZAB> jest ustawiony standardowo. Swoje zdjęcia wrzuć tutaj. Odpowiedź z <itd> oraz Zarządcy drogi również. Wytnij tylko swoje dane wrażliwe.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Grudzień 2022, 13:35   

:o

Zacytowałeś mój post, bez słowa komentarza. :???:
 
 
Kierowca Płock 
Dziędobry!

Dołączył: 14 Gru 2022
Posty: 6
Skąd: Płock
Wysłany: 15 Grudzień 2022, 21:22   

Przesyłam pismo od zarządcy drogi w Grójcu oraz zdjęcia ustawionego znaku, jeśli mi się uda to wrzuciłbym film z rejestratora jazdy. Wiadome jest, że nikt nie przyzna się do błędu.

Cytat:
GDDKiA Rejon Grójec w związku z otrzymaniem w dniu 07.12.2022 wiadomości email w sprawie niepoprawnie ustawionego znaku D-42 na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Czaplinek, informuje jak niżej.

Po weryfikacji sytuacji w terenie informuje, że znak D-42 na DK-50 w miejscowości Czaplinek km 171+029 str. prawa ustawiony jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Zapis na który się Pan powołuje dotyczy ustawienia znaków na drodze o przekroju ulicznym. DK-50 we wskazanej lokalizacji przebiega w przekroju szlakowym z poboczami o nawierzchni twardej. W tym przypadku rozporządzenie określa jedynie minimalną odległość od krawędzi pobocza bitumicznego nie mniejszą niż 0,50m. Ponadto znak D-42 widoczny jest z odległości około 200m.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 16 Grudzień 2022, 08:49   

Zarządca drogi wskazuje, że znak <ZAB> jest ustawiony prawidłowo. Ja niestety Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach nie znam i nie jestem w tej kwestii fachowcem. Dysponując taką odpowiedzią uznałbym swoją winę. Ostateczna decyzja oczywiście należy do Ciebie.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 17 Grudzień 2022, 08:00   

Publikuje filmik z przejazdu oraz zdjęcia, które podesłał mi Kierowca Płock.





 
 
Kierowca Płock 
Dziędobry!

Dołączył: 14 Gru 2022
Posty: 6
Skąd: Płock
Wysłany: 17 Grudzień 2022, 10:37   

Dziękuję piotreg za wstawienie filmu i zdjęć. Może ktoś zauważy, że ten nieszczęsny znak D-42 teren zabudowany stoi niezgodnie z rozporządzeniem i jeszcze jest zasłaniany w przez znak miejscowości. Ja niestety nie mam ani czasu ani środków na to by chodzić do Sądu i przyjąłem mandat. Niestety ale wiem, że Sąd by anulował to. W Zarządzie dróg poinformowano mnie, że znak będzie przestawiony, tylko po co, skoro twierdzą, że stoi dobrze.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 18 Grudzień 2022, 06:24   

Mandat stał się prawomocny z chwilą podpisania, więc na Sąd jest już za późno.

Polska to jest jednak piękny kraj. Chciałbym poznać człowieka, który w tym miejscu odpowiada za projekt oznakowania! Wspaniały człowiek, wspaniały fachowiec! Po co na jednym słupku przykręcić zielony znak z nazwą miejscowości, a pod nim znak <ZAB> , skoro można wybrać wariant o kilka tysięcy droższy. Inżynieryjne ciasteczko!

Kierowca Płock, w jednej kwestii się z Toba nie zgodzę - znak <ZAB> z większej odległości jest dobrze widoczny, dopiero zlewa się z znakiem z nazwą miejscowości, jak już jesteś praktycznie kilka metrów przed. Niemniej jednak ktoś, kto odpowiada za taki projekt oznakowania w tym miejscu, moim zdaniem, powinien wypłynąć na głębsze wody, bo marnuje się.
 
 
Kierowca Płock 
Dziędobry!

Dołączył: 14 Gru 2022
Posty: 6
Skąd: Płock
Wysłany: 18 Grudzień 2022, 15:31   

Mandat przyjąłem, bo jak już pisałem, nie mam czasu i pieniędzy na Sądy. Opisałem tę sytuację tu by przestrzec innych przed takimi sytuacjami. Napisałem też do takiej instytucji zwanej Prawo na drogach. Dostałem odpowiedź, że mam rację - każdy znak ma być ustawiony od 0,5 do 2 metrów od krawędzi drogi, a w tym przypadku po samym zdjęciu widać, że 2 metry to raczej nie są. W pięknym kraju pięknie jest żyć.
 
 
SpeedControl 
Się wciągnął

Dołączył: 28 Wrz 2010
Pochwał: 34
Posty: 275
Skąd: South Bavaria
Wysłany: 18 Grudzień 2022, 23:47   

Może miała być lepsza widoczność w ten sposób, ale jakoś nie do końca to wyszło. Już pominę, że lepszy rozwiązaniem byłoby stopniowanie - (70) na wysokości zielonej, a zabudowany na wysokości dopiero wysepki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
MAZOWIECKIE - Czaplinek - DK nr 50 (Grójec - Góra Kalwaria) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group