Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 11f95644a269a65ebe46ad734530bbd3 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Olsztyn - Fotoradary stacjonarne/atrapy fotoradarów stacjonarnych
Autor Wiadomość
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 11 Sierpień 2015, 20:22   

Pojutrze powiem Ci na 100% jak jest. ;)
 
 
Automobil

Wysłany:    A na mapie nieoznakowane radiowozy policji. I wszystko wiadomo!



 
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 11 Sierpień 2015, 21:50   

piotreg napisał/a:
Zaj007 napisał/a:
Tak, celuje w jadących z Olsztynka.

Teraz sami siebie wzajemnie wykluczacie. phone twierdzi, że do Olsztynka, Ty że z Olsztynka. :lol:

Zaj007 napisał/a:
Ten z Leonharda/Kołobrzeskiej celuje do jadących w kierunku OBI.

W kierunku jakiego miasta? :o

Ostatnio jeżdżę tam prawie codziennie. Celuje do jadących z Olsztyna.
Ten z Leonharda/Kołobrzeskiej celuje do jadących w kierunku Mrągowa.

Jest jeszcze jeden na ul. Kętrzyńskiego, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie kiedyś.
Puki co wszystkie zafoliowane, więc robienie zdjęć uważam za niecelowe. :wink:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Sierpień 2015, 19:48   

Zaj007 napisał/a:
Puki co wszystkie zafoliowane, więc robienie zdjęć uważam za niecelowe. :wink:

Sam pisałeś, że już błyskają...

Zaj007 napisał/a:
Jest jeszcze jeden na ul. Kętrzyńskiego, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie kiedyś.

Cytat:
- ul. Kętrzyńskiego, na wysokości szkoły, jadąc od strony centrum

Stosowny opis?
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 12 Sierpień 2015, 23:21   

Oj, nie rozumiemy się. Może nie wyraziłem się dostatecznie jasno, ale przez zdanie:

Cytat:
Fotek nie robię na razie, bo jak widać zasłonięte są wszystkie.

miałem na myśli, że je na nowo zasłonili. Dosłownie dzień-dwa po instalacji. Fotorapidy ruszyły do pracy i po jakimś czasie (ok. tygodnia) zostały zasłonięte czarną folią. Dalej nie są poprzedzone znakami D-51.

Co do tego na ul. Kętrzyńskiego: opis jest dobry, ale kierunku pewny nie jestem. Maszt już był zasłonięty i nie rozpoznałem w którą stronę celuje. Jedyne precyzyjniej określiłbym lokalizację stwierdzając, iż maszt znajduje się na wysokości Clubu Fitness "Body Perfect". Ale jak napisałem, szkoła też dobra. :good:
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 13 Sierpień 2015, 11:20   

Ok, już na 100%:

Cytat:
- al. Warszawska - celuje w jadących od Olsztynka do Olsztyna. Stoi na skrzyżowaniu z ul. Dybowskiego, ogr. <ZAB>
- al. Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy planetarium - celuje w jadących od Ratusza (lub ul. Kościuszki jak kto woli) w kierunku ul. Dworcowej.
- ul. Leonharda - stoi przy skrzyżowaniu z Kołobrzeską (przy salonie Komfortu). Celuje w jadących w stronę Mrągowa.
 
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 13 Sierpień 2015, 11:38   

Zaj007 napisał/a:
Celuje do jadących z Olsztyna.

Czy ja jestem takim głąbem, czy autokorekta w telefonie płata mi figle, czy jakiś karzeł mi po cichu posty edytuje. :facepalm:
Miało być z Olsztynka do kury pipy :!:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 14:18   

Zaj007 napisał/a:
Oj, nie rozumiemy się.

Wywnętrzyłeś się i się natychmiast zrozumieliśmy. :twisted:

phonemaniac napisał/a:
Ok, już na 100%

:good:

Zaj007 napisał/a:
Czy ja jestem takim głąbem, czy autokorekta w telefonie płata mi figle, czy jakiś karzeł mi po cichu posty edytuje. :facepalm:

To czapla. :lol:
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 20 Wrzesień 2015, 06:46   

Nowy maszt pod Fotorapida CM pojawił się na skrzyżowaniu Synów Pułku z Krasickiego. Celuje w jadących Synów Pułku od Sikorskiego do Pstrowskiego. Na razie głowę ma zakrytą czarną folią.
 
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 17 Październik 2015, 11:51   

Widzę, że tendencja w Olsztynie jest taka, że odsłaniają oko w budzie i uruchamiają FR. Budy w dalszym ciągu owinięte są folią, tak samo jak znaki D-51. Dzisiaj na Warszawskiej siał, że aż miło.

Zdjęcia później.
 
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 17 Październik 2015, 21:53   

Dziś zwróciłem uwagę na to samo. na ul Dworcowej znak do połowy odsłonięty a obudowa na <FR> ma odsłonięty obiektyw. Ten masz nie siał.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 18 Październik 2015, 19:55   

Zaległe zdjęcia.

olsztyn warszawska 1 th.JPG
Plik ściągnięto 127 raz(y) 689,25 KB

olsztyn warszawska 2 th.JPG
Plik ściągnięto 128 raz(y) 683,84 KB

 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 18 Październik 2015, 20:11   

Pomiar testowy? Głowicę radaru także powinni odsłonić? :o Trzeba zapytać magistrat o co kaman!
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 20 Październik 2015, 10:25   

Cytat:
"Zamaskowane" fotoradary sieją strach wśród olsztynian



W ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka sygnałów od kierowców, którzy skarżą się, że ich zachowanie na drodze śledzą "zamaskowane" obiektywy fotoradarów. - Urządzenia są tak skryte, że trudno je dostrzec - mówi jeden z nich.


Reaktywacja fotoradarów w Olsztynie rozpoczęła się latem br. Ratusz wykorzystał w tym celu wprowadzenie w mieście elektronicznego systemu ITS - będącego częścią projektu tramwajowego - który ma ułatwić jazdę po Olsztynie. System ten składa się z kilkuset kamer, które śledzą ulice miasta, by ułatwić przejazd pojazdom komunikacji miejskiej, a także na pięciu dużych skrzyżowaniach będą rejestrować samochody przejeżdżające na czerwonym świetle.

Pierwszy z fotoradarów stanął na al. Warszawskiej w okolicy skrzyżowania z ul. Dybowskiego. W następnych miesiącach w różnych częściach miasta zainstalowano sześć kolejnych urządzeń.

Urzędnicy od samego początku informowali, że fotoradary mają być uruchomione dopiero jesienią. W międzyczasie firma, która zajęła się ich instalacją, ma prowadzić jedynie testowe zdjęcia. Dla uspokojenia nerwów kierowców zasłonili nawet czarną taśmą żółte skrzynki umieszczone na masztach.

Tymczasem w ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka sygnałów od kierowców, że ich zachowanie na drodze śledzą zmyślnie ukryte obiektywy fotoradarów. - Urządzenia są tak zamaskowane, że trudno je dostrzec - mówi jeden z nich. Na dowód przysłał nam zdjęcie fotoradaru na ul. Kętrzyńskiego.

Czyżby oznaczało to, że miasto po cichu uruchomiło już nowe fotoradary? - W żadnym wypadku - zapewnia Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Olsztynie. - Obiektywy tych urządzeń zostały odsłonięte, żeby fotoradary mogły robić jedynie testowe zdjęcia. Odbiór tych urządzeń od wykonawcy systemu nastąpi dopiero na początku listopada. Jeśli uznamy, że wszystko działa poprawnie, przekażemy te urządzenia straży miejskiej, która zajmie się ich użytkowaniem.

LINK
 
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 20 Październik 2015, 16:47   

"(...) straży miejskiej, która zajmie się ich użytkowaniem" do dnia 31.12.2015 roku. :grin: Tego już nie dodali...
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 21 Październik 2015, 09:36   

Mimo że tylko do 31 grudnia 2015 r. to i tak będzie to spory zastrzyk dla budżetu miasta. Szacowałbym na 150 000 - 200 000 zł.

Zaj, masztów jest ponoć 7. My na mapie mamy 6. Zlokalizuj nam tego brakującego... :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Olsztyn - Fotoradary stacjonarne/atrapy fotoradarów stacjonarnych | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group