Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid af59d31991660433262677c527ce0216 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Olsztyn - Fotoradary stacjonarne/atrapy fotoradarów stacjonarnych
Autor Wiadomość
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 26 Lipiec 2015, 12:46   

Przypominam, że całkiem niedawno zainstalowali jeszcze Red light. :lol: :grin:

Od jednego z lokalnych przedstawicieli władzy samorządowej wiem, że miał działać od czerwca.
 
 
Trucker

Wysłany:    https://gielda.grupadbk.com/samochody-ciezarowe



 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1317
Posty: 4396
Skąd: WKZ
Wysłany: 28 Lipiec 2015, 07:37   

Cytat:
Olsztyn nie zarobi na mandatach z fotoradarów



Zgodnie z przyjętą w miniony piątek przez Sejm nowelizacją prawa o ruchu drogowym, strażnicy miejscy stracą uprawnienia do prowadzenia kontroli za pomocą wszelkich automatycznych urządzeń ujawniających i rejestrujących wykroczenia drogowe. Takie montowane są właśnie w stolicy Warmii i Mazur.


W minionym tygodniu pisaliśmy, że do końca października w Olsztynie ma być zainstalowanych aż 12 stacjonarnych fotoradarów. Jeden maszt został już nawet ustawiony w pobliżu skrzyżowania al. Warszawskiej z ul. Dybowskiego.

Montażem tych urządzeń zajmuje się firma Sprint w ramach budowy elektronicznego systemu ITS, który ma ułatwić jazdę po Olsztynie. Tym samym reaktywacja fotoradarów jest więc też częścią większego projektu przywracającego w mieście tramwaje. Miejscy urzędnicy w rozmowie z "Wyborczą Olsztyn" przekonywali wówczas, że obok systemu kamer wyłapujących kierowców ignorujących czerwone światło na pięciu dużych skrzyżowaniach, będzie to kolejny sposób na poprawę bezpieczeństwa na drogach w Olsztynie. Wyjaśniali przy okazji, że za obsługę techniczną tych urządzeń będzie odpowiadał Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu, a prowadzeniem postępowań mandatowych zajmie się straż miejska.

Posłowie zmieniają przepisy

Tymczasem informacja o powrocie fotoradarów na ulice Olsztyna zbiegła się w czasie z przyjęciem przez Sejm nowelizacji prawa o ruchu drogowym, która odbiera strażnikom gminnym i miejskim uprawnienia do prowadzenia kontroli za pomocą wszelkich automatycznych urządzeń ujawniających i rejestrujących wykroczenia drogowe. A do tych zaliczają się zarówno przenośne i stacjonarne fotoradary, jak też kamery rejestrujące przejazd pojazdu na czerwonym świetle.

Uchwalone przez posłów zmiany mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2016 roku. Tego dnia fotoradary stacjonarne mają być przekazane do użytkowania tylko przez Inspekcję Transportu Drogowego. Dodajmy, że pozbawienie straży miejskich takich uprawnień to realizacja zalecenia Najwyższej Izby Kontroli, która w opublikowanym w ub. roku raporcie wskazała, że służby te nie powinny używać fotoradarów. NIK zauważył bowiem, że zaangażowanie strażników w obsługę takich urządzeń służyło często nie tyle poprawie bezpieczeństwa, co chęci zasilenia gminnej kasy.

Miasto nie widzi problemu

Co w takiej sytuacji zamierza zrobić teraz ratusz ze swoimi licznymi nowymi kamerami rejestrującymi wykroczenia drogowe? - Nowe przepisy nie są dla nas problemem - zapewnia Patryk Pulikowski z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego w Urzędzie Miasta w Olsztynie. - Naszym celem nadrzędnym jest bowiem zapewnienie bezpieczeństwa na olsztyńskich ulicach. Urządzenia montowane i testowane w Olsztynie, które mają wspomagać służby, zostaną więc udostępnione Inspekcji Transportu Drogowego.

Ratuszowi urzędnicy zapewniają, że to właśnie ITD będzie obsługiwać zarówno fotoradary, jak i system rejestrujący, czy kierowcy przejeżdżają skrzyżowania na czerwonym świetle. - Urządzenia te są częścią całego systemu ITS, który kosztuje niemal 54,5 mln zł - mówi Pulikowski. - Nie planujemy jednak wystąpić do ITD o płatności dotyczące użytkowania tego sprzętu, ponieważ wierzymy, że obecność tego systemu znacznie podniesie bezpieczeństwo na naszych ulicach, a to jest najważniejsze. Cały system ITS ma zostać uruchomiony z początkiem listopada. Magistrat planuje, że za sterowanie ruchem, w tym również komunikacją publiczną, będzie odpowiadać w sumie 11 osób. - Przekazanie ITD w użytkowanie urządzeń do mierzenia prędkości oraz do rejestrowania pojazdów wjeżdżających na skrzyżowanie na czerwonym świetle nie będzie mieć wpływu na ich zatrudnienie - zapewnia Pulikowski.

Strażnicy niezadowoleni

Szefostwo straży miejskiej w Olsztynie uważa z kolei, że pozbawienie jej możliwości kontroli fotoradarowej, zwłaszcza tej przenośnej, to bardzo zła wiadomość dla olsztynian. - Wrzucanie wszystkich straż do jednego worka i mówienie, że fotoradary służą im tylko do zarabiania pieniędzy, jest dla nas krzywdzące - mówi Urszula Kania, zastępca komendanta straży miejskiej w Olsztynie. - Mandaty z jedynego posiadanego przez nas fotoradaru stanowiły zaledwie 2 procent wszystkich mandatów nałożonych przez nas w ciągu roku.

Strażniczka zapewnia, że przenośny sprzęt zawsze był ustawiany w miejscu, które wcześniej było szczegółowo przeanalizowane wspólnie z policją. - Jeździliśmy z nim również w okolice szkół na prośbę dyrektora placówki, czy rodziców uczniów zaniepokojonych nieprzepisową jazdą kierowców - dodaje Urszula Kania. - Jeśli uchwalone przez posłów prawo wejdzie w życie, nie będziemy mogli już spełniać takich próśb.

Z takiej postawy posłów cieszy się natomiast Piotr Jakubiak ze Stowarzyszenia Prawo na Drodze: - Straże gminne i miejskie zapomniały o prewencyjnej funkcji fotoradarów, czyniąc z nich źródło dochodów dla gminy, dlatego dobrze się stało, że zostaną im one odebrane - mówi. - Kierowcy będą mogli poczuć się spokojnie, bo skończy się wreszcie polowanie na nich.

Link
 
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 28 Lipiec 2015, 22:30   

<FR> już działają. Nie radzę testowania tolerancji. Jechałem dziś na ul. Warszawskiej za ciężarówką, która mała ciut ciut ponad 60 km/h i dostała flashem.

Z tego co wiem: ul. Warszawska, wlot od Olsztynka na wysokości Orlenu - kierunek centrum.
skrzyżowanie ul. Dworcowej i Pstrowskiego, na wysokości Tesco/Citi Banku - w kierunku od Tesco do dworca.

O tyle dziwnie, że nie widziałem nigdzie znaków D-51.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
elektro
Forum Lider

Dołączył: 05 Wrz 2010
Pochwał: 62
Posty: 294
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 29 Lipiec 2015, 18:07   

Może to na razie testy?
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 4 Sierpień 2015, 11:10   

Raczej nie. Kolejny znaleziony: Skrzyżowanie ul. Piłsudskiego/Obwodowej k. Hali Uranii; kierunek z centrum miasta.

Skoro jest ładna pogoda postaram się w tym tyg. fotki ogarnąć.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1550
Posty: 31935
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Sierpień 2015, 09:19   

Nie mogą wystawiać mandatów, jeśli maszt nie jest oznakowany znakiem D-51! Więc muszą to być jakieś testy!

Na chwilę obecną dopisałem cztery:

Cytat:
- ul. Dworcowa, na wysokości Tesco, jadąc w kierunku dworca
- ul. Piłsudskiego, na wysokości Hali Uranii, jadąc od strony centrum
- ul. Warszawska, wlot do miasta, na wysokości stacji Orlen, jadąc od strony Olsztynka
- ul. Warszawska, wylot z miasta, na wysokości Uniwersytetu, jadąc w kierunku Olsztynka

Dobre opisy? :cool:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1550
Posty: 31935
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Sierpień 2015, 10:54   

- ul. Warszawska:

Olsztyn.jpg
Plik ściągnięto 122 raz(y) 54,52 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1550
Posty: 31935
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Sierpień 2015, 11:00   

Na ul. Leonharda, a Kołobrzeska też już ponoć stoi. W którym kierunku celuje? :o

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 8 Sierpień 2015, 11:27   

Muszę podjechać zobaczyć.
Fotek nie robię na razie, bo jak widać zasłonięte są wszystkie.

piotreg, na ul. Warszawskiej jeden jest. Dokładnie na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i ul. Dybowskiego. Koło Biblioteki UWM i Wydziału Prawa i Administracji.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1317
Posty: 4396
Skąd: WKZ
Wysłany: 8 Sierpień 2015, 12:32   

Ja będę od 13.08 w Olsztynie, to mogę w ramach relaksu pojeździć po Olsztynie i porobić sesje (jak będzie co robić).
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1550
Posty: 31935
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Sierpień 2015, 22:25   

phonemaniac napisał/a:
Ja będę od 13.08 w Olsztynie, to mogę w ramach relaksu pojeździć po Olsztynie i porobić sesje (jak będzie co robić).

:good:

Zaj007 napisał/a:
piotreg, na ul. Warszawskiej jeden jest. Dokładnie na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i ul. Dybowskiego. Koło Biblioteki UWM i Wydziału Prawa i Administracji.

Piszesz o tym, który jest na zdjęciu ciut wyżej? :o

W którym kierunku on celuje? W kier. Olsztynka czy od Olsztynka? :o
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1317
Posty: 4396
Skąd: WKZ
Wysłany: 9 Sierpień 2015, 00:25   

Z tego co widzę, to w jadących do Olsztynka.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1550
Posty: 31935
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 9 Sierpień 2015, 08:16   

:good:
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 9 Sierpień 2015, 12:02   

Tak, celuje w jadących z Olsztynka.

Ten z Leonharda/Kołobrzeskiej celuje do jadących w kierunku OBI.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1550
Posty: 31935
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 11 Sierpień 2015, 14:55   

Zaj007 napisał/a:
Tak, celuje w jadących z Olsztynka.

Teraz sami siebie wzajemnie wykluczacie. phone twierdzi, że do Olsztynka, Ty że z Olsztynka. :lol:

Zaj007 napisał/a:
Ten z Leonharda/Kołobrzeskiej celuje do jadących w kierunku OBI.

W kierunku jakiego miasta? :o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Olsztyn - Fotoradary stacjonarne/atrapy fotoradarów stacjonarnych | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group