Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid d6d4d5a0fb6f16a6ac1fe58f35af5644 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radom - Fotoradary stacjonarne/atrapy fotoradarów stacjonarnych
Autor Wiadomość
miras
Dziędobry!


Dołączył: 29 Paź 2007
Pochwał: 3
Posty: 46
Skąd: Zielono-Biały Radom
Wysłany: 19 Sierpień 2009, 20:16   

TomaszeQE napisał/a:
Czy w Parznicach, Wierzbicy, Mazowszanach, Kowali czy też w Trablicach to prawdziwe fotoradary są?

Z gory dzięki za odpowiedź.

W miejscowościach, które wymieniłeś stoją ATRAPY, ale nie znaczy to, że można przez nie 'przelatywać' nie zdejmując nogi z gazu. Może być przykra niespodzianka w postaci 3-nogu lub suszarki. I podpowiedź: żeby sprawdzić co w danej miejscowości stoi, wystarczy kliknąć na punkt oznaczający miejsce na mapce fotoradarów - wyświetli Ci się zdjęcie lub krótki opis skrzynki. ;-)
 
 
Kontener

Wysłany:    https://truckcare.pl/flota/samochody-dostawcze/kontener/



 
 
 
TomaszeQE
Dziędobry!

Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 15
Wysłany: 20 Sierpień 2009, 12:37   

Dzięki kolego. ;)

Ale co to ta 3-noga? :P Nie śmiać się, ja dopiero początkujący kierowca. ;)

A i jeszcze jedno, taki fotoradar jeśli jest prawdziwy, to łapie tylko pod prąd czy w drugą stronę też?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Sierpień 2009, 12:44   

3-nogi to urządzenie pomiarowe rozstawiane na statywie, które może stać praktycznie wszędzie.

Urządzenia, które występują w Radomiu (AD9 T SM), (Fotorapid C policji) mogą łapać w obie strony.

Pod prąd nie jeździj! :-)
 
 
TomaszeQE
Dziędobry!

Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 15
Wysłany: 20 Sierpień 2009, 20:26   

Aha, dzięki. ;)

Znaczy trochę źle się wyraziłem. W Parznicach ten fotoradar ustawiony jest od strony Radomia jak się jedzie, a ja jechałem od strony Wierzbicy tak gdzieś (80) . No i tak sobie myślałem, że od tyłu mi może fotkę zrobić. :P No ale jak mówicie, że atrapa to aż tak bardzo nie będę się przejmował.

Jeszcze raz dzięki.
 
 
TomaszeQE
Dziędobry!

Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 15
Wysłany: 3 Październik 2009, 21:46   

A w Zakrzewie niedaleko Przytyka to prawdziwy fotoradar? Jak jechałem w stronę Przytyka to w ogóle go nie zauważyłem. Ciemno już było. Z powrotem dopiero go ujrzałem i zdziwiłem się, że tego dziadostwa wcześniej nie zauważyłem. Od tyłu też robią fotki, bo nawet nie pamiętam ile mogłem jechać km/h w stronę Przytyka?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Październik 2009, 09:09   

Maszt jest prawdziwy - odpowiedzi na takie pytania szukaj na mapie foto i mam prośbę... Zakrzewo nie leży w granicach Radomia, więc forum dotyczące Radomia nie jest najlepszym miejscem na dywagacje na ten temat. :-)
 
 
TomaszeQE
Dziędobry!

Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 15
Wysłany: 4 Październik 2009, 09:55   

Znaczy to jest miejscowość Zakrzew, więc zdawało mi się że leży w granicach Radomia. W sumie 10 km. Dobra, nieważne. Ale znak ostrzegający powinien być, że fotoradar jest ustawiony. 8)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Październik 2009, 10:05   

Urzędnik ci odpowie - gdyby Pan jechał w zgodzie z przepisami, nie było by problemu.
 
 
TomaszeQE
Dziędobry!

Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 15
Wysłany: 4 Październik 2009, 10:31   

piotreg napisał/a:
Urzędnik ci odpowie - gdyby Pan jechał w zgodzie z przepisami, nie było by problemu.

No w sumie tak. Ale te fotoradary prawdziwe w obie strony działają? To już było moje ostatnie pytanie. Więcej głowy nie zawracam. :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Październik 2009, 17:46   

Kolego! Głowę możesz zawracać :-) Tylko rób to w odpowiednich działach :-)

Ten w Zakrzewie raczej nie :-) Bo to słup pod najstarszej generacji Fotorapida, a ten wyjątkowo sobie z takimi fotkami nie radził :-)
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 2 Grudzień 2009, 23:47   

Cytat:
Radomskie fotoradary biją dotkliwie po kieszeniach kierowców. Ale nie wszystkich. Sprawdziliśmy, kto nie zapłaci

Zła wiadomość - od stycznia do sierpnia tego roku dwa działające w regionie radomskim fotoradary zrobiły blisko 5 tysięcy zdjęć kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość. Wiadomość dobra dla części tych kierowców – 1141 zdjęć była albo testowa albo nieczytelna i nie będzie za nie mandatów.

W regionie radomskim policja ma na wyposażeniu dwa fotoradary. Jednym z nich dysponuje Komenda Miejska Policji w Radomiu, drugim – policjanci z Kozienic. Oba urządzenia ustawiane są jednak na terenie całego dawnego województwa. Policjanci wstawiają je albo do skrzynek, albo montują na trójnogu, sami stojąc obok nich.

- Od styczna do końca sierpnia tego roku radomski fotoradar wykonał łącznie 2 tysiące 986 zdjęć a kozienicki – 1 971– informuje Grzegorz Giziński, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego mazowieckiej policji

Tegoroczny rekord padł w lipcu, kiedy to jednej nocy ustawiony w skrzynce na ulicy Warszawskiej w Radomiu fotoradar zrobił ponad 400 zdjęć. A robił jej tylko w momencie, gdy samochody jechały z prędkością powyżej 100 kilometrów na godzinę.

TESTOWE BEZ MANDATU

Grzegorz Giziński przyznaje, że nie zawsze zrobienie zdjęcia oznacza wysłanie mandatu. Tylko w tym roku 555 fotek zrobionych przez radomski fotoradar i 586 przez kozienicki nie skutkowało żadnymi konsekwencjami.

- W zdecydowanej większości były to zdjęcia testowe, które urządzenia robiły w momencie, gdy dopiero trwało ustawianie różnych parametrów. W nielicznych przypadkach zawodziły fotoradary, w których najczęstszą awarią jest przepalanie się lampy błyskowej – twierdzi naczelnik.
LINK
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 24 Kwiecień 2010, 14:33   

Będzie nowy maszt przy przejściu dla pieszych na ul. Słowackiego

Cytat:
Azyl na przejściu dla pieszych przegrał z radarem

Po miesiącach namysłu prezydent Radomia zdecydował: na przejściu na Słowackiego przy wiadukcie nie będzie azylu dla pieszych, ale stojak na fotoradar oraz tablica z odblaskowej folii. Czy to poprawi bezpieczeństwo?

(...)


LINK
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 25 Kwiecień 2010, 07:39   

Bezpieczeństwo to by poprawiła kładka...
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 25 Kwiecień 2010, 09:00   

Ale jak jest możliwość dorobienia do budżetu miasta, to czemu nie skorzystać? :P

Fakt faktem jest taki, że tam bez azylu to ciężko jest przejść, to po pierwsze, po drugie - ok. 200 - 300m wcześniej jest przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, więc można tam bezpiecznie przejść, a po trzecie to pod wiaduktem jest następne spokojne przejście, ale komu by się chciało tyle chodzić. :P
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Kwiecień 2010, 07:57   

Budżet podreperują o ile "weźmie" go SM. :-) A wtedy musiałby to być biały maszt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radom - Fotoradary stacjonarne/atrapy fotoradarów stacjonarnych | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group