Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid b6962af2b642a76a17158d4b5973a7c6 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Fotoradar i zdjęcie więcej jak jednego pojazdu
Autor Wiadomość
jakkto
Dziędobry!

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 17:14   

Może dlatego, że mam pouczenie ze straży miejskiej z Tarczyna, dlatego tak pisałem, sorry. Ale to nic nie zmienia, bo podałem model radaru. Widać 2. samochód obok mnie, nawet na tej samej wysokości.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 17:39   

Nadal jest to prędkościomierz kontrolny, tyle że nie sprzężony ze sterownikiem świateł. Jest to zgodne z prawem, bo jest tu automatyczna identyfikacja pasa przez urządzenie rejestrujące.
 
 
jakkto
Dziędobry!

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 17:45   

A jakiś paragraf na potwierdzenie? Bo to, że sprzęt tak potrafi to mnie nie interesuje, tylko jakiś paragraf, który o tym powie faktycznie - jest to legalne albo nie.
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 17:52   

Jezu! Człowieku, czytaj ze zrozumieniem!
Rozporządzenie Ministra Gospodarki dla prędkościomierzy kontrolnych, a oprócz tego Ustawa prawo o ruchu drogowym oraz art. 92 i/lub 97 KW - jedź zgodnie ze znakami.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 18:13   

jakkto napisał/a:
A jakiś paragraf na potwierdzenie? Bo to, że sprzęt tak potrafi to mnie nie interesuje, tylko jakiś paragraf, który o tym powie faktycznie - jest to legalne albo nie.

A legalnym jest jazda z prędkością ponad 100km/h w miejscu, gdzie prędkość jest ograniczona do (70) :?: :facepalm: Tym bardziej, że radar stoi na wysokości szkoły :!:
Ponadto, miejsce to jest bardzo dobrze oznakowane znakiem D-51 :!: Więc wrąbałeś się tylko na własne życzenie :!: Moja rada jest taka - jak mężczyzna przyjmij teraz pokutę, a punkty dostaniesz w gratisie. A jeśli uważasz, że jest to bezprawie, żądaj by Twoją sprawę rozpoznał Sąd w Piasecznie.

Userzy forum wyjaśnili Ci dosadnie, że na podstawie takiego zdjęcia możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności. W tej sytuacji nie ma żadnych wątpliwości - urządzenie w sposób prawidłowy zarejestrowało twoją prędkość. Dlatego też proponuję byś po raz kolejny zapytał, czy jest to zgodne z prawem :lol:

STEFAN napisał/a:
Jezu! Człowieku, czytaj ze zrozumieniem!

Słuszna uwaga :!: :D
 
 
jakkto
Dziędobry!

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 18:50   

Głupio się pytasz. Oczywiście, że jest nielegalna i jak pisałem wcześniej pewnie zapłacę :P
Do tego głupie stwierdzenie, o które pytania nie było...

Jednocześnie dziękuję STEFAN'owi, bo znalazłem dzięki niemu to, co mnie interesowało. WIELKIE DZIĘKI i tak zapłacę, ale chce wiedzieć, że to faktycznie ja jechałem, a nie ten obok oraz, że jest to zgodne z prawem. Pewnie faktycznie moja wina - 1. raz w życiu dostałem, a jeżdżę z 15. lat.

Jednocześnie gratuluje adminowi poczucia humoru oraz używania wielu obrazkowych wypowiedzi. Przy okazji pytanie do admina, gdzie znajdę politykę prywatności tego forum, bo nigdzie nie mogę jej odnaleźć?
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 19:29   

jakkto napisał/a:
Głupio się pytasz. Oczywiście, że jest nielegalna i jak pisałem wcześniej pewnie zapłacę :P

W tej sytuacji nie powinieneś :!:

Cytat:
Pisz proszę poprawną polszczyzną, stosując zasady pisowni i interpunkcji.
PhoneManiac

Chciałem nawiązać do uwagi phone. Jak najbardziej słuszna. jakkto, proszę się zastosować.
 
 
jakkto
Dziędobry!

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 19:31   

Sorry, jestem teraz po 4. piwku i już nie łapię. Ja pisze, że zapłacę, a ty że nie powinienem?
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 19:32   

No właśnie - masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Piszesz, że to nielegalne, ale że zapłacisz. Ja Ci odpowiadam, że w takiej sytuacji nie powinieneś zapłacić, a Ty nie rozumiesz o co biega... :facepalm:
 
 
jakkto
Dziędobry!

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 19:40   

Fakt! Zgadzam się z Tobą, że być może postąpiłem źle (tu pytanie, które pozostawiam już bez odpowiedzi, czy to nie ten 2. na zdjęciu jechał szybciej). To nielegalne i zapłacę... i nadal nie rozumiem tego, co napisałeś. Mój post z cytowaniem twojego (sorry, bo się robi już jakiś off-top, czy coś).

jakkto napisał/a:
Głupio się pytasz. Oczywiście, że jest nielegalna i jak pisałem wcześniej pewnie zapłacę :P

A ty:
Cytat:
W tej sytuacji nie powinieneś :!:

I pewnie każdy z tych 2. wersów wywnioskuje, że ja pisze, że zapłacę, a Ty, że nie. Powinienem, bo tak to jest napisane.
 
 
jakkto
Dziędobry!

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 9 Grudzień 2012, 09:45   

Proszę też o niepoprawianie moich postów, bo akurat ostatnie zdanie przez tą kropkę straciło sens.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 9 Grudzień 2012, 12:07   

Z Twoją roszczeniową postawą, to Ty może lepiej na forum ZUS-u idź :lol:
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 9 Grudzień 2012, 14:22   

jakkto napisał/a:
(...) i nadal nie rozumiem tego, co napisałeś.

To Ci wytłumaczę dosadnie.
Wyjaśniliśmy Ci, że akurat ten typ urządzenia rozróżnia pasy ruchów i na podstawie takiego zdjęcia możesz zostać ukarany :!: Ty nadal uparcie twierdzisz, że to nielegalne, więc zaproponowałem Ci, żebyś w takiej sytuacji nie płacił mandatu :!: Bo dlaczego masz płacić, skoro to nielegalne. Odesłałem Cię do Sądu w Piasecznie, prawda :?: Czyli jest to równoznaczne z tym, że korzystasz z prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Rozumiesz :?: Zastanawiam się, albo nie... ugryzę się w język.

jakkto napisał/a:
Fakt! Zgadzam się z Tobą, że być może postąpiłem źle (tu pytanie, które pozostawiam już bez odpowiedzi, czy to nie ten 2. na zdjęciu jechał szybciej).

:facepalm: :bang:

Od wczoraj od godz. 12.00 próbujemy wbić Ci do głowy, że akurat to urządzenie rozróżnia pasy ruchu. Ale ty wiesz lepiej... ten drugi jechał szybciej. Tym bardziej, że ze zdjęcia wynika, że go - q'wa - właśnie wyprzedzasz :!:
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 13 Grudzień 2012, 11:26   

piotreg napisał/a:
To Ci wytłumaczę dosadnie.

Od wczoraj od godz. 12.00 próbujemy wbić Ci do głowy, że akurat to urządzenie rozróżnia pasy ruchu. Ale ty wiesz lepiej... ten drugi jechał szybciej. Tym bardziej, że ze zdjęcia wynika, że go - q'wa - właśnie wyprzedzasz :!:

:shock: :o :shock: :facepalm: :shock:
Jak Ty kolego jakkto to robisz?
Pięknie męczące, Ty jesteś lepszy od mojej małżonki :good:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Fotoradar i zdjęcie więcej jak jednego pojazdu | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group