Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid b6962af2b642a76a17158d4b5973a7c6 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Fotoradar i zdjęcie więcej jak jednego pojazdu
Autor Wiadomość
jakkto
Dziędobry!

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 10:25   Fotoradar i zdjęcie więcej jak jednego pojazdu

Witam! Dostałem fotkę z Tarczyna, z której wynika, że przekroczyłem prędkość.
Jednak obok mnie jedzie prawym pasem inny samochód w tym samym kierunku.
Fotoradar REDFLEXred-speed z tego co wiem, ze strony producenta czy dystrybutora, faktycznie może kontrolować do 6 pasów na raz. Ale pytanie jest, co na to prawo? Czy jest przepis, który mówi, że np. jeżeli na zdjęciu znajduje się więcej jak jeden pojazd, to nie można karać? Pytam, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, jak się ma do tego prawo.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 12:01   

Wszystko jest prawidłowo, w Tarczynie i nieopodal w Pamiątce pomiar odbywa się poprzez zatopioną w asfalcie pętlę indukcyjną. Mimo kilku pojazdów na różnych pasach wiadomo kto i ile jedzie na każdym pasie. Ponadto w Tarczynie rejestrowany jest przejazd na czerwonym świetle - również przez czujniki zatopione w asfalcie :cool:
 
 
jakkto
Dziędobry!

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 12:03   

Proszę czytać uważnie... :) Nie pytam się, czy ten fotoradar robi takie zdjęcia, bo napisałem, że robi. Pytam się, czy jest to zgodne z prawem, że na zdjęciu może pojawić, się więcej jak 1. pojazd?
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 12:10   

Czytaj ze zrozumieniem - TO NIE JEST FOTORADAR, nie wysyła żadnej wiązki. To jest pomiar prędkości. Pokaż jakieś paragrafy, że tak nie można.
 
 
jakkto
Dziędobry!

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 12:11   

Może i tak, ale pytam się, jak na to prawo, więc nie wypytuj się mnie. O to, co ja pytam, szukałem paragrafów, nie mogę ich znaleźć, dlatego piszę na forum.

Pisz proszę poprawną polszczyzną, stosując zasady pisowni i interpunkcji.
PhoneManiac
 
 
przemx
Zaczyna kumać

Dołączył: 25 Mar 2009
Pochwał: 58
Posty: 170
Skąd: pl
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 14:48   

Pomiar prędkości odbywa się za pomocą czujników umieszczonych w asfalcie określanym skrótowo - pętlą indukcyjną. W związku z tym, w momencie gdy takie urządzenie posiada ważną legalizację wydaną przez Główny Urząd Miar i Wag (a z informacji, które posiadam posiada), a która jest niezbędna do wystawienia mandatu za przekroczenie prędkości z urządzenia samodzielnie rejestrującego prędkość pojazdu i ustawione były znaki <FR> jest to dopuszczalne. Zawsze możesz zadzwonić do Głównego Urzędu Miar i Wag, który wystawił legalizację i zapytać się, czy dokument przez nich wystawiony dopuszcza pomiar na kilku pasach.

PS. Nie ma co krzyczeć na innych użytkowników forum. To jest każdego dobra wola, że odpisze w temacie, a nie przymus.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 14:52   

jakkto, ja bym na Twoim miejscu wysondował gdzieś na lokalnych, tarczyńskich, forach, jak na takie fotki reaguje tamtejszy Sąd (Sąd w Piasecznie).
 
 
jakkto
Dziędobry!

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 15:07   

Dzięki, zadzwonię do urzędu, pewnie i tak zapłacę. Jeszcze zaryzykuje i wyślę im pismo aby obniżyli z 300 do np. 200zł, czyli akurat tyle, ile miałem w kopercie na święta :) Hehe, i po kopercie, na którą się czeka cały rok.

PS. Nie krzyczałem :) Tylko zwróciłem uwagę, że pytam o co innego.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 15:13   

jakkto napisał/a:
Dzięki, zadzwonię do urzędu, pewnie i tak zapłacę.

W urzędzie, w którym żyją z mandatów z tego urządzenia, na pewno doradzą Ci tak żeby było dobrze :lol:
 
 
jakkto
Dziędobry!

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 15:15   

No sądzić się nie zamierzam, bo jak przegram to będzie jeszcze gorzej. Zależy mi tylko na tym, co prawo na to, jak są 2. pojazdy na zdjęciu. Czy jest to dozwolone, czy nie?
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 15:19   

jakkto napisał/a:
Czy jest to dozwolone, czy nie?

andrzej59 już Ci wytłumaczył, że jest to w Tarczynie dozwolone. Na podstawie takiego zdjęcia możesz zostać ukarany.
 
 
jakkto
Dziędobry!

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 15:20   

No właśnie - wytłumaczył to, co napisałem w 1. i 2. poście, czyli że sprzęt jest to w stanie zrobić i ok. Tu się nie czepiam, ale czy prawo na to zezwala, czy to zdjęcie jest ważne to już jest inna kwestia.
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 16:42   

To urządzenie to prędkościomierz kontrolny nie natomiast fotoradar.
Podlega zatwierdzeniu typu nieco innemu i je posiada. Na zdjęciu zawsze jest określony numer pasa. Podczas zatwierdzenia nie bada się tzw. identyfikacji pojazdu w grupie, bo de facto ona zawsze występuje i zawsze na zdjęciu jest informacja, na którym pasie jedzie pojazd ze zdjęcia - spójrz uważnie na pasek na zdjęciu, który zawiera tego typu informacje. Nie pamiętam, czy w Tarczynie jest i piezo i pętle czy tylko pętle, czy też tylko piezo.
W każdym razie - nieważne na którym pasie się poruszasz, stwierdzone wykroczenie jest przypisane do Twojego pasa (jeśli jedziesz środkiem to mogą zostać zrobione dwa zdjęcia równocześnie (jeśli są kamery dedykowane do pasa) lub jedno zdjęcie, dwa (a w zasadzie 4) razy.
Teraz informacja dla tych, którzy mają podobny problem przy radarze i dostali zdjęcie na którym są dwa samochody jadące równolegle (nawet mimo tego, że drugi samochód jest zaciemniony lub zakryty).
W Polsce wg mojej wiedzy żaden radar nie posiada identyfikacji pojazdu w grupie. Czyli najpierw występujecie o dostarczenie wypisu z Zatwierdzenia Typu danego urządzenia (nie legalizacji) do organu, który przysłał Wam zdjęcie. Zaznaczacie, że interesuje Was opcja identyfikacji pojazdu w grupie na podstawie wydanego zatwierdzenia typu w oparciu o Rozporządzenia Ministra Gospodarki nr 1663 z 9 listopada 2007 roku, które znajdziecie bez problemów w sieci.
Jeśli urządzenie posiadałoby takową identyfikacje pojazdów w grupie to będzie to zapisane (czy pokazuje wiązkę itd.) jak następuje identyfikacja danego pojazdu. Jednak jak napisałem powyżej, żaden producent tego nie posiada. Jeśli jakiś organ mimo tego wysyła tego typu zdjęcia robi to niezgodnie z prawem.

Pozdrawiam
 
 
jakkto
Dziędobry!

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 17:04   

Już nie wiem czy to radar czy nie radar, ale z ostatnich zdań wynika to, że jednak prawo nie przewiduje sytuacji, gdzie jest powyżej 1. pojazdu na zdjęciu?

W załączniku moja fotka.

Fakt - jest to napisane, że jadę 2. pasem, ale to nadal nie dowodzi, że prawo na to pozwala.

IMG_017110.jpg
Plik ściągnięto 242 raz(y) 408,67 KB

 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 17:12   

To wykroczenie jest z Pamiątki, a nie z Tarczyna. W Pamiątce jest tylko pomiar prędkości (nie ma tam świateł).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Fotoradar i zdjęcie więcej jak jednego pojazdu | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group