Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid f5d574dbe19f6844cfcf4044a26fe45b Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawa - Suszarka
Autor Wiadomość
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 2 Maj 2010, 11:59   

phonemaniac napisał/a:
Po wczorajszym przejeździe przez Wawę jestem w ciężkim szkoku :P Jadę po wisłostradzie i słyszę w radyjku: uwaga mobilki za tulenem suszarka. Wyjeżdzam z tunelu i fakt, stoją, jadę jakieś 300-400m dalej i następny patrol z suszarką. Masakra. :P Jeszcze się nie spotkałem z takim offsidem :P Ciężko tam macie w tej stolicy :P

Hehe, widziałem to jakiś czas temu właśnie na Wisłostradzie - ktoś zwalnia, cieszy się, że przejechał i wchodzi jak w masełko w następnych :wink:
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 2 Maj 2010, 15:37   

piotreg napisał/a:
Rozumiem, że było to dla Ciebie szokujące przeżycie... :oops:

:P Coś w tym stylu :P Bo miałem już zrobić tak jak Łukasz mówił, ale zanim mój automatyczny autobus się rozbuja to trochę mija czasu :P
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 3 Maj 2010, 09:09   

Znając życie w tym samym czasie po okolicy jeszcze za dwa videorejestratory jeździły...

Nietrudno wtedy o szczęśliwą kumulację :-)
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 11 Listopad 2010, 20:15   

Dzisiaj rankiem Miśki z ISKRĄ stali na Wisłostradzie za budową Mostu Północnego i suszyli w kierunku centrum. Dosłownie z 1,5 km dalej od miejsca, gdzie złapałem Passata :D
 
 
 
sqrt9
Się wciągnął

Dołączył: 27 Kwi 2011
Pochwał: 18
Posty: 253
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Maj 2011, 23:58   

Dziś był patrol <R> na ulicy Marymonckiej (link). Policjanci suszyli wjeżdżających do centrum miasta.
 
 
scar
Zaczyna kumać

Dołączył: 19 Maj 2009
Pochwał: 23
Posty: 174
Skąd: WU
Wysłany: 20 Lipiec 2011, 17:17   

Misiory na wyjeździe w stronę Wyszkowa. Miejscówka za ostatnim wiaduktem i stacją CPN, naprzeciwko salonu Mitsubishi:

 
 
matek001
Zaczyna kumać

Dołączył: 06 Lip 2009
Pochwał: 49
Posty: 183
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Lipiec 2011, 22:34   

Kolega zapomniał dopisać, że misiory stały na wyjeździe z podwarszawskich Marek. Także chyba nie ten temat. Owszem miejscówka naprzeciwko Mitsubishi w stronę Wyszkowa. Ograniczenie (70) .
 
 
matek001
Zaczyna kumać

Dołączył: 06 Lip 2009
Pochwał: 49
Posty: 183
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Luty 2012, 23:52   

Witam, myślę że warto zwrócić uwagę na ostatnio często oblegany odcinek przez policmajstrów - punkt pomiaru laserem, bądź zwykłą suszarką. Chodzi o Trasę Toruńską na odcinku pomiędzy wiaduktem na ul. Głębockiej, a Węzłem Łabiszyńska. Jest to ciąg drogi K-8. W tym miejscu trwa przebudowa do parametrów drogi ekspresowej, na chwile obecną uruchomione są 2 pasy w każdym kierunku, na których obowiązuje ograniczenie do (50) . Misiory wykorzystują ten fakt łapiąc zarówno z jednej jak i z drugiej strony. W obydwu przypadkach często są dopiero zauważalni w ostatnim momencie. Miejscówka istotna, myślę z tego powodu, że obstawiana niemalże non-stop od poniedziałku do niedzieli w najróżniejszych porach.
 
 
sqrt9
Się wciągnął

Dołączył: 27 Kwi 2011
Pochwał: 18
Posty: 253
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Luty 2012, 23:21   

Na trasie tej budowy są miejsca, gdzie drogowcy dali ograniczenie (50) , a w rzeczywistości, dla dbających o zawieszenie, powinno się zwolnić do (30) .

Bardzo nie lubię tej drogi, jest ona fatalnie oznakowana, a znaki ograniczenia prędkości są wzięte z sufitu.
 
 
radi
Forum Lider


Dołączył: 11 Kwi 2009
Pochwał: 29
Posty: 235
Skąd: Stepy Mazowsza
Wysłany: 24 Marzec 2013, 16:27   

Nie wiem czy ktoś już o tym gdzieś pisał, ale zauważyłem że od kilku miesięcy w praktycznie wszystkich miejscach w stolicy gdzie rozstawia się patrol <R> w celu statycznej kontroli prędkości, ich oznakowane wozy posiadają włączone światła pojazdu uprzywilejowanego. Czyli z większej odległości widać migające niebieskie bomby. Oczywiście najwyraźniej to w niczym nie przeszkadza, bo również przy tej okazji często widać jakiegoś zatrzymanego interesanta. ;) I dla jasności - równie często temu tyczy widok funkcjonariusza czekającego na okazję do wyhaczenia kogoś, czyli nie włączają błyskotek tylko po zatrzymaniu.

Mam wrażenie jakby nastąpiło jakieś odgórne zarządzenie, przynajmniej w garnizonie warszawskim, aby była pełna jawność i miejsca kontroli były dobrze widoczne. Czyli sytuacja dokładnie przeciwstawna chowaniu się za krzewostanem.

Te wcześniejsze obserwacje potwierdził dzisiejszy widok patroli w Al. Jerozolimskich - dwa wozy <R> czesały zawodników dojeżdżających do zwężki pod węzłem Łopuszańska, z kolei kawałek dalej przy Leroy Merlin w przeciwną stronę prowadzony był również pomiar. W obu przypadkach w użyciu <LR> , a wozy na migających "bombach". Dodatkowo na oznakowanej kijance przy Łopuszańskiej widoczna była antena od CB radia.
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 24 Marzec 2013, 18:46   

Potwierdzam. Jeździłem we środę i czwartek, i też to zauważyłem.
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 24 Marzec 2013, 18:55   

radi napisał/a:
Dodatkowo na oznakowanej kijance przy Łopuszańskiej widoczna była antena od CB radia.

No, no - tam kolego jakąś kolizję zabezpieczają, możesz lecieć śmiało :grin:
 
 
scar
Zaczyna kumać

Dołączył: 19 Maj 2009
Pochwał: 23
Posty: 174
Skąd: WU
Wysłany: 24 Marzec 2013, 20:01   

radi napisał/a:
(...) od kilku miesięcy w praktycznie wszystkich miejscach w stolicy gdzie rozstawia się patrol <R> w celu statycznej kontroli prędkości, ich oznakowane wozy posiadają włączone światła pojazdu uprzywilejowanego.

Potwierdzam, spotkałem kilkakrotnie sam wóz czekający z bombami na delikwenta. To się nazywa profilaktyka bezpieczeństwa, w przeciwieństwie do pewnych służb czających w krzakach celem łatania budżetu.
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Marzec 2013, 11:36   

Zgodnie z ustawą, jeżeli radiowóz zatrzymuje się w miejscu niedozwolonym na postój, musi włączyć bomby. Pytanie czy to takie miejsca?
 
 
radi
Forum Lider


Dołączył: 11 Kwi 2009
Pochwał: 29
Posty: 235
Skąd: Stepy Mazowsza
Wysłany: 25 Marzec 2013, 11:45   

W wielu przypadkach niewątpliwie tak - np. dotyczyło to patroli korzystających z zatok przystankowych. Ale widziałem także tak oświetlone wozy stojące poza jezdnią albo wręcz na parkingu znajdującym się obok jezdni. Stąd główne skojarzenie podąża w kierunku jakiegoś nakazu pt. "punkt kontroli ma być dobrze widoczny".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Warszawa - Suszarka | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group