Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 6911a6b3af69847e7dd5d3118ced22f0 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawa - Suszarka
Autor Wiadomość
Wuj Stach
Dziędobry!

Dołączył: 05 Lis 2008
Pochwał: 3
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Listopad 2008, 01:12   Suszarka

W październiku widziałem kilka razy, jak stoją z suszarką na Ostrobramskiej, jadąc w kierunku na Rembertów, Wesołą itd. (wyjazd z W-wy) przy centrum handlowym Promenada. Chowają się za kładką dla pieszych przy przystanku autobusowym. Nie dajcie się złapać.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 5 Maj 2009, 16:26   Re: Suszarka

Dzisiaj zaczaili się Panowie z Rapidem przy zjeździe z wiaduktu nad Rondem Starzyńskiego:

 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 5 Maj 2009, 16:32   

Wow! Lukaszr, jestem pod wrażeniem!
Dzięki za filmik :)
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 6 Czerwiec 2009, 09:49   

Dzisiaj miałem fajną sytuację.
Wjeżdżam sobie w Jagiellońską od ronda Starzyńskiego (AR włączyłem kilkanaście sekund wcześniej) i standardowo są tam fałszywki na odcinku około 150m (X i K). Pojawiła się jedna przez 2 sek. w X i nagle pojawił się sygnał chyba max. w K, po paru sek. znowu to samo i tak kilka razy więc nasunął mi się wniosek - ISKRA. Rzeczywiście ustawili się na długiej prostej (dokładnie 1800m od pierwszego wykrycia) gdzie ich z daleka zupełnie nie było widać (START to miejsce od pierwszego wykrycia):



Niestety jak na złość nie miałem aparatu, a komórką nie dało się nic nagrać.
Miałem tylko chwilkę więc postanowiłem przejechać się jeszcze raz. Zanim zawróciłem trochę minęło, ale ku mojemu zdziwieniu sygnał nie był w K, ale tym razem w X i to też bardzo mocny. Jak do nich dojechałem, to strzelali już starym Rapidem

Pojechałem tam gdzie miałem jechać i wracałem 1h później inną drogą i przed mostem Gdańskim nagle mocny sygnał w X i za chwilę znowu - co się okazało, Ci sami Panowie przemieścili się (niedaleko od pierwszego miejsca pomiaru) i ustawili przy zjeździe z wiaduktu nad rondem Starzyńskiego (dokładnie jak na filmiku w poprzednim moim poście):



Po dzisiejszych przypadkach (w sumie 2 razu AR wybawił mnie z problemu tłumaczenia się temu samemu patrolowi) zastanawiam się PO CO IM ISKRA, skoro chowają ją do auta, a używają starych Rapidów ?
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 6 Czerwiec 2009, 18:08   

Może doszli do tego samego wniosku co ja, czyli że Iskrą nie wiadomo co się tak naprawdę mierzy. Pyk i wynik na wyświetlaczu. Brak możliwości śledzenia historii pomiaru może sprawiać operatorowi pewnien dyskomfort.
A może im się po prostu popsuła. Historia zna i takie przypadki ;)))
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 21 Wrzesień 2009, 18:36   

Dwie akcje potencjalnych klientów na złapanie na suszarę w X - wyjątkowo im się udało :D



Był jeszcze jeden - jechał z naprzeciwka lewym pasem lekko ponad 150 km/h na ograniczeniu do 100 km/h - w lusterku zobaczyłem jak Pan Policjant zrobił krok do przodu po strzale suszarką i tylko odprowadził go wzrokiem - nawet nie zdążył podnieść drugiej ręki z lizakiem :)
 
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 21 Wrzesień 2009, 18:50   

... ten kolo z Alfy ładnie się wpitolił :evil:

I dziwne, że żaden z trzech nie wyskoczył do niego...
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 22 Wrzesień 2009, 06:52   

Misial napisał/a:
... ten kolo z Alfy ładnie się wpitolił :evil:

I dziwne, że żaden z trzech nie wyskoczył do niego...

Tam jest ograniczenie do 70 km/h - ja jechałem wolniej od niego i miałem około 90 km/h, więc dziwię się, że go nie zatrzymali - może czaili się na bardziej przekraczających prędkość :wink:
 
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 15 Grudzień 2009, 08:38   

Dzisiaj o 7 rano (że im się chciało w tą zimnicę) stali z Rapidem i strzelali na Sobieskiego tych jadących w stronę Wilanowa - to było w TYM miejscu. Niestety YT coś zawodzi, a chciałem wstawić filmik, bo pierwsze alarmy miałem dokładnie 1500 m wcześniej (filmik nagrany jak był strzał na 5 kresek z odległości około 1200 m). Postaram się wrzucić go w domu.
 
 
 
radi
Forum Lider


Dołączył: 11 Kwi 2009
Pochwał: 29
Posty: 235
Skąd: Stepy Mazowsza
Wysłany: 15 Grudzień 2009, 13:58   

lukaszr napisał/a:
Dzisiaj miałem fajną sytuację.
Wjeżdżam sobie w Jagiellońską od ronda Starzyńskiego (AR włączyłem kilkanaście sekund wcześniej) i standardowo są tam fałszywki na odcinku około 150m (X i K). Pojawiła się jedna przez 2 sek. w X i nagle pojawił się sygnał chyba max. w K, po paru sek. znowu to samo i tak kilka razy więc nasunął mi się wniosek - ISKRA. Rzeczywiście ustawili się na długiej prostej (dokładnie 1800m od pierwszego wykrycia) gdzie ich z daleka zupełnie nie było widać (START to miejsce od pierwszego wykrycia):

Sucharka wygrzebuję, ale co tam :)

Czy w Warszawie jest już choć jedna Iskra? Wydaje mi się, że nie i że WRD poszło od razu w gwiezdne wojny. :)

A co do zjazdu z tego wiaduktu - ja tam widziałem notorycznie fałszywki w Ka. Z początku lekka panika, czy SM Ramera gzieś w krzaki nie władowała. Nawet oglądałem okolicę pod kątem źródła i nie wiem czy to nie jest związane z jakimiś urządzeniami tramwajarzy. Podobne zjawisko zauważałem na Połczyńskiej i też podejrzenie padało na osprzęt na potrzeby "sanek z pantografem".
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 15 Grudzień 2009, 14:15   

radi napisał/a:
Czy w Warszawie jest już choć jedna Iskra? Wydaje mi się, że nie i że WRD poszło od razu w gwiezdne wojny. :)

Sam zacytowałeś moją wypowiedź gdzie jest napisane, że jest Iskra, więc skąd to pytanie? :wink:
 
 
 
radi
Forum Lider


Dołączył: 11 Kwi 2009
Pochwał: 29
Posty: 235
Skąd: Stepy Mazowsza
Wysłany: 15 Grudzień 2009, 15:19   

Nie no, jak na mój gust napisałeś tylko o przypuszczeniu, a nie stwierdzonym na 100% użyciu tego urządzenia, więc stąd pytanie i chyba wciąż aktualne, smile. A nie mógł być to po prostu strzał z Rapida2 w K(nawet biorąc poprawkę na pseudo-POP Iskry)?
A nie słyszałem ani nie widziałem Iskry w Wawie, dlatego się zainteresowałem ewentualną obecnością.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Grudzień 2009, 19:28   

radi napisał/a:
(...) Z początku lekka panika, czy SM Ramera gzieś w krzaki nie władowała. Nawet oglądałem okolicę pod kątem źródła i nie wiem czy to nie jest związane z jakimiś urządzeniami tramwajarzy.

Tramwajarze to sobie mogą w Ka posiać tu i ówdzie... pamiętaj o ich AD9 C w Skodzie Fabii :-)
 
 
radi
Forum Lider


Dołączył: 11 Kwi 2009
Pochwał: 29
Posty: 235
Skąd: Stepy Mazowsza
Wysłany: 15 Grudzień 2009, 19:40   

O nich wiem i na pewno bym zauważył. :) Chodzi raczej o skrzynki znajdujące się w rejonie trakcji, a ponieważ TW używają sporo różnych ciekawych zabawek pracujących na wysokich częstotliwościach - od radiostacji UHF, przez system nadzoru ruchu i komunikację bezprzewodową wykorzystywaną na obszarze zajezdni, więc może i tutaj potrafi się znaleźć jakieś dziwne źródło fałszywek. Ot takie luźne gdybanie.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Grudzień 2009, 19:49   

A pamięta ktoś numerki tej Fabii?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Warszawa - Suszarka | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group