Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 0ab34a3d25ea51047ba806589fee956d Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: lukaszr
26 Listopad 2012, 11:01
Warszawa - Fotoradary stacjonarne SM
Autor Wiadomość
Maciek.
Dziędobry!

Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Grudzień 2012, 16:14   

Ciekawe jak sobie z nim poradzą antyradary rozdzielne - 8500ci, 9500ci, BEL STI.
Oby tylko na przenośne nie dali tego Multaradaru CD. :sad:
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 9 Grudzień 2012, 17:01   

Też beznadziejnie. W sieci można znaleźć kilka filmików.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Grudzień 2012, 19:30   

Noga z gazu, Pany i... Panie też. Już Mania nie pociśnie :mrgreen:
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 12 Grudzień 2012, 07:57   

piotreg napisał/a:
Już Mania nie pociśnie :mrgreen:

Oj nie pociśnie... ukłony dla małżonki :mrgreen:
 
 
 
gajo333 
Dziędobry!

Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Grudzień 2012, 18:41   

Witam. Zakupiłem 9500iX Euro. Dzisiaj przejeżdżałem 3. krotnie koło Multaradaru CD w Wawie. 9500iX EURO Poland z najazdu poradził sobie ze 130 metrów (włączona Automapa), także uważam, że całkiem nieźle. Od tyłu 1. raz zauważył Multaradar CD, a dwa kolejne razy nawet nie piknął (z tym, że radar był skierowany na samochody jadące z naprzeciwka). Pytanie, z jakiej odległości Multaradar CD robi zdjęcia?
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 15 Grudzień 2012, 20:12   

Klik
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1099
Posty: 3312
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 16 Grudzień 2012, 11:51   

Kilka pocztówek ze stolicy: Link
 
 
dori333
Dziędobry!

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Luty 2013, 17:40   

2013/01/08 Warszawa, Ostrobramska/Fieldorfa, o 07:44 złapał mnie fotoradar niby na czerwonym, przede mną ktoś jechał, również został sfotografowany, zaświadczę (osób dwie), że wjechał na żółtym, jadąc w kolumnie samochodów.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 13 Luty 2013, 18:15   

dori333 napisał/a:
(...) zaświadczę (osób dwie), że wjechał na żółtym, jadąc w kolumnie samochodów.

To również wykroczenie :evil:
 
 
dori333
Dziędobry!

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Luty 2013, 21:51   

Po to istnieje światło pomarańczowe, żeby w przypadku, w którym gwałtowne hamowanie stwarza zagrożenie istniała możliwość wjazdu na skrzyżowanie, kiedy jest włączone. Nie jest wykroczeniem skorzystanie z tego prawa. Tak uczono mnie na kursach na prawo jazdy, tak nakazuje logika i taka przez wieki była interpretacja tego przepisu, który nie należy do nieustannie zmienianych.
Niestety żyjemy w państwie bezprawia i fotoradary są tak ustawione, że nie dopuszczają takiej możliwości, jednocześnie robiąc zdjęcia kilka sekund po fakcie (czyli przekroczeniu linii zatrzymania), wobec czego nie istnieje dowód wykroczenia, ani realna możliwość obrony w takiej sytuacji.
Zdjęcie, które mi zrobiono jest po przejechaniu około 10 m od linii zatrzymania, wobec tego nie dokumentuje momentu wykroczenia np. tego jakie światło paliło się w momencie wjazdu na skrzyżowanie, ani czy ktoś nie zrobiłby mi z tyłka garażu.
Ja wjechałam na późnym pomarańczowym - mój błąd, ale człowiek przede mną nie miał najmniejszych szans wyhamować. Jak poinformowała mnie pani ze <SM> , jedyne okoliczności, które rozpatruje naczelnik, to sytuacje, w których ktoś gnał do szpitala.
W takiej sytuacji, należałoby zlikwidować światło pomarańczowe, które jest zupełnie zbędne, a jak komuś zapali się światło czerwone ułamek sekundy po przekroczeniu linii zatrzymania oskarżyć go to, że nie przekraczał jej z prędkością 5km/h, wówczas miałby przecież szansę wyhamować.

LUDZIE ZACHOWAJMY MINIMUM ROZSĄDKU!!!
 
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 19 Luty 2013, 07:50   

dori333 napisał/a:
W takiej sytuacji, należałoby zlikwidować światło pomarańczowe, które jest zupełnie zbędne, a jak komuś zapali się światło czerwone ułamek sekundy po przekroczeniu linii zatrzymania oskarżyć go to, że nie przekraczał jej z prędkością 5km/h, wówczas miałby przecież szansę wyhamować.

W Warszawie na pewno trzeba by wszystkie światła zlikwidować. Dosyć duża część kierowców ze stolicy (z którymi ja miałem do czynienia) ignoruje światło pomarańczowe. Zresztą, jakbyś jechał te przepisowe 50km/h, to na pewno byś wyhamował. Fotoradar reagujący na przejazd na czerwonym świetle, nie wykonuje zdjęć od razu po zapaleniu się pomarańczowego światła, ma pewne opóźnienie, więc będąc blisko sygnalizatora masz możliwość przejechania przez skrzyżowanie, bez stwarzania zagrożenia przy gwałtownym hamowaniu. Jednakże, jak to ująłeś, przejazd na późnym pomarańczowym, jest wykluczony - jedziesz przepisowe 50 km/h i masz czas na wyhamowanie przed sygnalizatorem.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 19 Luty 2013, 14:41   

dori333 napisał/a:
Po to istnieje światło pomarańczowe, żeby w przypadku, w którym gwałtowne hamowanie stwarza zagrożenie istniała możliwość wjazdu na skrzyżowanie, kiedy jest włączone. Nie jest wykroczeniem skorzystanie z tego prawa. Tak uczono mnie na kursach na prawo jazdy, tak nakazuje logika i taka przez wieki była interpretacja tego przepisu, który nie należy do nieustannie zmienianych.

Oszukali Cię na tych kursach :!: Nie ma światła pomarańczowego :!: Jest światło żółte :lol:
A tak na poważnie - doskonale Cię rozumiem, ale... są takie skrzyżowania w Polsce, których nie warto pokonywać na żółtym :D Wystarczy je zapamiętać, bo nie ma tego aż tyle. :grin:
 
 
radi
Forum Lider


Dołączył: 11 Kwi 2009
Pochwał: 29
Posty: 235
Skąd: Stepy Mazowsza
Wysłany: 19 Luty 2013, 15:51   

Jeśli pstryknęło fotkę faktycznie podczas przekraczania linii warunkowego zatrzymania w trakcie wyświetlania sygnału żółtego, to moim zdaniem sprawa pachnie brzydko. Nie da się po prostu ocenić, czy było to w tym przypadku przegięcie pały, czy hamowanie zakończyło by się gorzej, niż jego brak. Rejestrator nie zapisze, czy przypadkiem jezdnia przed skrzyżowaniem nie była miejscowo śliska czy nie występowały inne warunki, które mogły wpłynąć na zachowanie kierowcy i ocenić czy było zasadne czy nie.

Mandat za przejazd na żółtym w tym przypadku mógłby jedynie zostać wystawiony przez patrol znajdujący się na miejscu i będący w stanie ocenić te wszystkie warunki.
 
 
scar
Zaczyna kumać

Dołączył: 19 Maj 2009
Pochwał: 23
Posty: 174
Skąd: WU
Wysłany: 19 Luty 2013, 17:38   

To jakie jest teraz opóźnienie dla wjechania po zmianie na żółte fotoradaru
Krakowska/Dickensa? Myślałem, że już nie reaguje na światła.
Trzeba wpaść na naprawdę czerwonym. Ciągle w nim zmieniają długość faz.
 
 
trejku 
Dziędobry!

Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: gliwice
Wysłany: 13 Listopad 2013, 12:15   

Hej wszystkim. Jestem nowy na tym portalu, jednakowoż mam pytanie dotyczące akurat fotoradaru ul. Grójecka i Dickensa, czy przy robieniu zdjęć z reguły pojawia się błysk? Jeszcze jedno, gdyż jechałem z 40 km/h, bo szczególnie uważam na prędkość, ale z zielonego zrobiło mi się żółte tuż przed nosem i zahamowałem, ale za linią zatrzymania, lecz prawie na pasach, błysku nie było... i nie wiem czy mam się spodziewać zdjęcia pamiątkowego? Przepraszam, że pisze w tym temacie. Pozdrawiam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Warszawa - Fotoradary stacjonarne SM | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group