Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 079ec521e5e817d506817155f4d6863a Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Delegatura Północno-Wschodnia - Delegatura Północno-Wschodnia
Autor Wiadomość
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 6 Grudzień 2012, 11:27   

jojo napisał/a:
(...) kalkulatora (homologowanego). :grin:

Z homologowanym układem zasilania (baterią paluszkiem). :lol:
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 4 Styczeń 2013, 16:08   

Dzisiaj widziany żółty Partner na ulicy Warszawskiej, wylot na Olsztynek. Unable to see tags. 5 minut później wróciłem w celu dokładniejszego rozpoznania i już go nie było...
Myślałem, że u mnie tylko Focus poluje. :shock:
 
 
P.
Dziędobry!

Dołączył: 21 Paź 2010
Pochwał: 13
Posty: 25
Skąd: Białystok
Wysłany: 16 Styczeń 2013, 18:49   

Jak donoszą tu, ITD za pomocą Focusa nr WE 582CW pstryka fotki na obwodnicy Giżycka.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 424
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 28 Styczeń 2013, 19:18   

Źródło: wrzuta.pl

nieoznakowany_radiowoz_inspekcji_transportu_drogowego.jpg
Plik ściągnięto 253 raz(y) 105,89 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 6 Marzec 2013, 21:46   

Dzisiaj po raz pierwszy zobaczyłem tę Skodę. Niestety byłem bez aparatu, a że było ciemno, to telefonu nawet nie wyciągałem. Ciemnozielona, 1.9 TDI, jedna antena na magnesie, druga fabryczna od radia. Kamera na przód i tył. Tylna zamontowana w lewym górnym rogu szyby.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
skansen 
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2012
Pochwał: 88
Posty: 396
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Marzec 2013, 07:50   

Zaj007 napisał/a:
Ciemnozielona, 1.9 TDI, jedna antena na magnesie, druga fabryczna od radia. Kamera na przód i tył. Tylna zamontowana w lewym górnym rogu szyby.

To poszaleli z silnikiem. Taki silnik ma sens tylko przy założeniu, że jeśli sprawca wykroczenia nie zatrzyma się dobrowolnie to mu się mandat wyśle do domu. W przeciwnym wypadku pościg stwarza ogromne niebezpieczeństwo, gdy np. za pijanym kierowcą pędzi video i nie może go wyprzedzić. Przykładem mogą być wyczyny:



Od 5:30 na filmie widać jak Vectra 1,9CDTI nie może wyprzedzić kierowcy jadącego pod prąd/etc.
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 7 Marzec 2013, 11:46   

Panie Kolego, założenie było inne. Nie trzeba się znać na olsztyńskich tablicach żeby zobaczyć, że samochód został zarejestrowany przed rozszerzeniem uprawnień Inspekcji. Nad pl-ką jest jeszcze flaga i nie ma nalepki między literą "O" a 4. To są stare tablice, a więc ten samochód w założeniu miał ścigać ciężarówki. Z resztą w innych rejonach Polski inspektorzy mają nieoznakowane vany...
Na ich tle to jest Bugatti Octavia. :twisted:
 
 
skansen 
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2012
Pochwał: 88
Posty: 396
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Marzec 2013, 11:58   

Powinni więc go przerobić na dupowóz albo ścigać tylko ciężarówki. Pościgi przy użyciu takiego sprzętu są niebezpieczne dla wszystkich.
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 22 Marzec 2013, 22:30   

Dzisiejszy dzień nie pozostał bezowocny. Chyba najładniejsze zdjęcie nieoznakowanego na forum. Nie ukrywam, że jestem z niego dumny. Nawet na tapetę to sobie ustawiłem. :cool:

Nowa miejscówka. 98. kilometr drogi K-51 (Olsztyn-Olsztynek).

we582cw.jpg
Plik ściągnięto 335 raz(y) 428,71 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 23 Marzec 2013, 19:38   

Gratulacje. :good:
 
 
skansen 
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2012
Pochwał: 88
Posty: 396
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Marzec 2013, 22:48   

Czyli wbrew plotkom nadal używają tego sprzętu...
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 15 Kwiecień 2013, 22:15   

Dzisiaj ponownie Ford był na 98. kilometrze drogi K-51 (Olsztyn-Olsztynek). Widać podoba się miejscówka. :smile: Jakby ktoś szukał, to jest to obwodnica miejscowości Dorotowo.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 16 Kwiecień 2013, 06:21   

Dobrze wiedzieć, że tam często stoją. Niestety w najbliższym czasie nie będę w okolicy, ale trzeba miejscówkę zapamiętać. ;)
 
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 12 Lipiec 2013, 14:22   

Chłopaki z GITD trafieni dzisiaj na wlocie do Olsztyna od strony Szczytna. Polowanie na kierowców odbywało się na ul. Pstrowskiego. Chłopaki mało rozmowne, ale sesja była bezproblemowa. :)

Peugeot przod 1.JPG
Plik ściągnięto 134 raz(y) 489 KB

Peugeot przod 2.JPG
Plik ściągnięto 133 raz(y) 495,17 KB

Peugeot tyl 1.JPG
Plik ściągnięto 132 raz(y) 484 KB

Peugeot tyl 2.JPG
Plik ściągnięto 133 raz(y) 499,78 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR

Wysłany: 2 Luty 2014, 18:45   

Cytat:
Nieoznakowany ford ITD w okolicy Elbląga! W ciągu kilku minut rejestruje kilkaset wykroczeń!

Przed tym fotoradarem nikt nie ucieknie. Urządzenie namierzy prędkość i zrobi zdjęcie bez wiedzy kierowcy. Takich aut inspekcja ma w Polsce 29. Jedno z nich coraz częściej pojawia się na drogach w okolicy Elbląga.




O stacjonarnych fotoradarach ostrzegają kierowców oznaczenia przy drogach. O policjantach z "suszarkami" wzajemnie się informują kierowcy poprzez radio CB. Jednak mało kto wie, że na piratów drogowych czają się na drogach w Polsce także inspektorzy ITD. Coraz częściej w okolicy Elbląga krążą nieoznakowane radiowozy Inspekcji Transportu Drogowego. Najczęściej nie zatrzymują kierowców po ujawnieniu wykroczenia drogowego. Rejestrują je, a zdjęcia natychmiast przesyłane są do centrali ITD. Po kilku tygodniach mandat otrzymasz pocztą.

Oto co potrafi najnowszy samochód ITD wyposażony w radar Dopplera

Na pierwszy rzut oka samochód ITD niczym nie różni się od tysięcy innych. Może dwoma szczegółami - z grilla wystaje czarny stożek, a na dachu zamontowana jest długa antena. Ford Focus, w którym inspektorzy pracują w okolicy Elbląga ma silnik o mocy 150 KM, a maksymalna prędkość to 210 km/h.

- Prędkość nie jest najważniejsza. My jedziemy zgodnie z przepisami, piratów drogowych ścigamy niezwykle rzadko. Z przodu nasz focus ma głowicę radaru Dopplera, a wewnątrz kamerę. Natomiast w bagażniku znajdują się komputery a na dachu anteny. Zrobione zdjęcie jest natychmiast przesyłane do centrali w Warszawie. Radar potrafi w ciągu kilkunastu minut zrobić nawet kilkaset zdjęć. - wyjaśnia portalowi RegioMoto jeden z inspektorów ITD.

Oprócz Focusów, ITD porusza się także nieoznakowanymi fordami mondeo i żółtymi peugeotami partnerami.

Niezwykle rzadko patrol decyduje się na pościg i zatrzymanie. Gdy przepisy łamie cudzoziemiec, który mandat musi zapłacić gotówką, ITD zatrzymuje pojazd. Dzieje się tak również gdy zmotoryzowany w sposób rażący łamie przepisy - wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle, jedzie zygzakiem i zachodzi podejrzenie, że jest pijany.

Gdy inspektorzy zdecydują się zatrzymać pojazd, z tylnej kanapy rozświetla auto niebieskie światło błyskowe, które trafia na dach. Niebieskie światła inspektorzy włączają także z przodu i z tyłu pojazdu.

W okolicy Elbląga coraz częściej spotkać można auta ITD. Warto jeździć przepisowo.

Link
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Delegatura Północno-Wschodnia - Delegatura Północno-Wschodnia | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group