Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid abde602b44e2c53f31541e84a447fbe9 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Delegatura Północna - Delegatura Północna
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Wrzesień 2012, 09:52   Delegatura Północna

Cytat:
Pomorski Inspektorat Transportu Drogowego

Nieoznakowany pojazd wyposażony w videorejestrator:

- granatowe BMW 330i xDrive, nr rej. WU 4559P - kamera przód i tył
- granatowy Mercedes Vito, nr rej. GD 7670T - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/

Nieoznakowany pojazd wyposażony w rejestrator TruCam:

- czarne BMW 330i xDrive, nr rej. WU 3585R

Nieoznakowany pojazd wyposażony w fotoradar AD9 C (pasmo Ka - 34,00GHz):

- czarny Ford Mondeo III, nr rej. WE 576CW /zdjęty ze służby/
- srebrny Ford Focus Combi III, nr rej. WE 584CW /oddelegowany do Kujawsko-Pomorskiego Inspektoratu Transportu Drogowego/
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 3 Listopad 2012, 10:40   

Cytat:
Imię: DAWID
marka: OPEL VECTRA
kolor: CZARNY/GRANATOWY
tablice: CB...
rejon: S-6 OBWDNICA TRÓJMIASTA
inne: BARDZO AKTYWNY

Kolejne potwierdzenie roszad w Delegaturze Północnej.
 
 
Maciexas
Forum Lider


Dołączył: 30 Lip 2010
Pochwał: 70
Posty: 280
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Listopad 2012, 16:49   

Mam parę nowości:
ITD Gdańsk ma Insignie, ciągle nie jestem pewien czy ma kamerę natomiast jestem pewien jej numerów - GD 983CP.
Pod gdańskim oddziałem często widuję Vectre CB 74733, jest też druga Vectra, ale raczej bez wideo.

Foto:

ITD Gdańsk.jpg
Plik ściągnięto 286 raz(y) 214,89 KB

CB74733.jpg
Plik ściągnięto 261 raz(y) 155,85 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Listopad 2012, 16:55   

A tą Insignie widziałeś może w akcji :?: :o
 
 
Maciexas
Forum Lider


Dołączył: 30 Lip 2010
Pochwał: 70
Posty: 280
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Listopad 2012, 17:04   

Cytat:
Nocna akcja inspektorów transportu

Cztery pojazdy do transportu ponadgabarytów, które próbowały nielegalnie przejechać z ładunkiem przez Gdańsk, zostały zatrzymane przez inspektorów transportu drogowego. Nocna akcja inspektorów nazywanych przez kierowców "krokodylkami" to jedna z wielu, jakie zamierzają przeprowadzić w najbliższych miesiącach.

Najcięższy z zatrzymanych pojazdów ważył razem z ładunkiem ponad 100 ton. Dopuszczalne naciski osi na drogę zostały przekroczone o około 200 procent - wylicza st. inspektor Małgorzata Mikołajczyk z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Akcja kontroli transportu ponadgabarytów odbywała się w nocy z poniedziałku na wtorek. Pierwsze trzy ciągniki siodłowe wraz z naczepami, na których przewożono części maszyny budowlanej zostały zatrzymane nieopodal terenów stoczniowych w Gdańsku.

- Kierowcy nie posiadali wymaganych pozwoleń na przejazd pojazdów ponadnormatywnych. Dlatego skierowane zostały one na parking administracyjny - wyjaśnia Tomasz Redo, zastępca wojewódzkiego inspektora transportu drogowego w Gdańsku.

Kiedy pojazdy czekały na przybycie pilotów, inspektorzy zauważyli jeszcze jeden ponadgabarytowy transport. Podczas kontroli okazało się, że kierowca także nie miał pozwolenia na przewóz. Pojazd podobnie jak trzy poprzednie został zatrzymany. We wtorek inspektorzy rozpoczęli mierzenie i ważenie. Akcję utrudnił jednak karambol na krajowej "siódemce", który opóźnił dojazd transportu ponadgabarytów do specjalnego punktu pomiaru długości i masy pojazdów.

- Dozwolona masa i wymiary skontrolowanych pojazdów zostały przekroczone, dlatego ich właściciel może spodziewać się kary pieniężnej w wysokości ponad 170 tys. zł - informuje zastępca wojewódzkiego inspektora transportu drogowego w Gdańsku.

Jak zapowiadają inspektorzy, czwarty z zatrzymanych pojazdów należący do drugiej firmy, zostanie zważony po usunięciu zgłoszonej awarii. Nocna akcja "krokodylków" to jedna z wielu, jakie zamierzają przeprowadzić w najbliższym czasie. - Naszym celem jest ochrona infrastruktury przed niszczeniem, a to przekłada się na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Dlatego kontrole samochodów ciężarowych będą systematyczne - zapowiada Tomasz Redo.

Link
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Listopad 2012, 17:10   

Równie dobrze mogła to być jedna z tych na WE... :evil:
 
 
bigjack 
Dziędobry!

Dołączył: 26 Lis 2012
Pochwał: 4
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 26 Listopad 2012, 09:34   

Wbiło mnie dziś w fotel w Cisowej. Jadąc rano do pracy w Cisowej w kierunku Janowa, zaparkowany był Ford Mondeo ustawiony TYŁEM do kierunku jazdy. Jak go mijałem to moim oczom ukazała się duża kamera w jasnej obudowie za przednią szybą. Czy Policja działa już jak inspektorki? Tzn. rejestruje materiał i nie musi Cię zatrzymywać? A może to były inspektorki? Hmm, siedzieli w środku i nie widziałem kamizelek.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Listopad 2012, 10:19   

WITD.

Prawdopodobnie był to czarny Ford Mondeo III, nr rej. WE 576CW, należący do Delegatury Północnej z siedzibą w Bydgoszczy. Auto działa jak fotoradar. Fotografuje i nie zatrzymuje.
 
 
przemx
Zaczyna kumać

Dołączył: 25 Mar 2009
Pochwał: 58
Posty: 170
Skąd: pl
Wysłany: 26 Listopad 2012, 11:13   

A ta Cisowa/Janowo to w okolicach jakiej większej miejscowości, albo jaka droga, numer?
 
 
bigjack 
Dziędobry!

Dołączył: 26 Lis 2012
Pochwał: 4
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 26 Listopad 2012, 11:26   

Rumia Janowo, Gdynia Cisowa. Przepraszam za "ogólniki". To był srebrny samochód, miał lekko uszkodzony przedni zderzak z prawej strony. Jeżdżę ta trasą codziennie od 17 lat i pierwszy raz coś takiego widziałem. :cry: Czy jak stoi takie dziadostwo to powinien być ustawiony znak informujący o kontroli prędkości?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Listopad 2012, 12:09   

A może to była srebrna Foka w nowej budzie :?: :o

bigjack napisał/a:
Czy jak stoi takie dziadostwo to powinien być ustawiony znak informujący o kontroli prędkości?

Niestety nie. Oznakowane muszą być fotoradary stacjonarne i przenośne, ale tylko należące do <SM> / <SG> .
 
 
bigjack 
Dziędobry!

Dołączył: 26 Lis 2012
Pochwał: 4
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 26 Listopad 2012, 12:32   

Wiesz co, ten pęknięty zderzak odwrócił moją uwagę, a potem to już tylko mój prędkościomierz i mętlik w głowie, ile jechałem jak mnie mierzyli. :(
 
 
Maciexas
Forum Lider


Dołączył: 30 Lip 2010
Pochwał: 70
Posty: 280
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Listopad 2012, 16:51   

Jeszcze ciepłe foto, grasował dziś po Gdyni cały dzień. Dopadłem go na Estakadzie Kwiatkowskiego. Fotki robił ludziom mijającym go z prawej strony - wnioskuję że głowica i kamera były przestawione, a może nie? Po lewej widać ogr. do (70) , wystarczyło przekręcić samą kamerę i już zakłamany pomiar!

WE 584CW.jpg
Plik ściągnięto 304 raz(y) 147,46 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
bigjack 
Dziędobry!

Dołączył: 26 Lis 2012
Pochwał: 4
Posty: 9
Skąd: Gdynia
  Wysłany: 26 Listopad 2012, 20:51   

Jednak srebrna foka w nowej budzie. Znalazłem w sieci - Delegatura Północna Bydgoszcz. Wynika z tego, że będzie tu częstym gościem. :( Jak myślicie, na 50-ce ile trzeba pomykać aby dostać fotę?
 
 
przemx
Zaczyna kumać

Dołączył: 25 Mar 2009
Pochwał: 58
Posty: 170
Skąd: pl
Wysłany: 26 Listopad 2012, 21:13   

No według tej propagandy, co pokazują na portalach wszelakich - focą już od 11 na plusie, czyli 61. Zresztą te nowe canarkowe fotoradary focą także od 11 na plusie - sprawdzone.

Natomiast co do tej gościny - ona się kręci wszędzie. Bydgoszcz, Toruń - tu też była. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Delegatura Północna - Delegatura Północna | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group