Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid bd7f63820e65f96d4d195d2577d00a70 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Delegatura Północna - Delegatura Północna
Autor Wiadomość
inżynier
Forum Lider

Dołączył: 21 Cze 2012
Pochwał: 282
Posty: 666
Skąd: WPI/SK/RZ
Wysłany: 4 Grudzień 2012, 10:02   

Znowu ich widziałem - tym razem w Swarzewie :!:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
przemx
Zaczyna kumać

Dołączył: 25 Mar 2009
Pochwał: 58
Posty: 170
Skąd: pl
Wysłany: 4 Grudzień 2012, 16:53   

Info z linku:

Cytat:
W Gdyni na końcu obwodnicy Focus stoi już któryś dzień z rzędu. Ustawiają się rano koło 8 i kończą koło 16.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Maciexas
Forum Lider


Dołączył: 30 Lip 2010
Pochwał: 70
Posty: 280
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Grudzień 2012, 21:48   

Racja, stali dziś na obwodnicy, ale wyjątkowo szybciej się zawinęli, by holować Vectrę CB74733, która w coś wjechała (rozbity przód). Więc koniec obwodnicy (Gdynia - Chylonia) wyglądał dziś o 11:00 tak: (50) , strasznie niebezpieczna droga, na którą mogą wtargnąć dzieci, zwierzęta, sąsiedzi, UFO oraz prezydent RP. Na szczęście zupełnie prewencyjnie, bezinteresownie moim bezpieczeństwem zaopiekowali się kretyni z ITD, bardzo im dziękuję.
Ps. Niech teraz zrobią crash test Focusa!

DSC00938.jpg
Plik ściągnięto 189 raz(y) 358,3 KB

DSC00937.jpg
Plik ściągnięto 190 raz(y) 337,84 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
bigjack 
Dziędobry!

Dołączył: 26 Lis 2012
Pochwał: 4
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 5 Grudzień 2012, 09:00   

Dziś o godzinie 8 stali na Morskiej w Gdyni-Cisowej, kierunek Rumia. Tym razem ustawieni zgodnie z kierunkiem jazdy. Uwzięli się na ta Gdynię czy co, hmm...
Tak na marginesie, ile mają czasu na przysłanie informacji o wykroczeniu?

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Grudzień 2012, 09:52   

bigjack napisał/a:
Tak na marginesie, ile mają czasu na przysłanie informacji o wykroczeniu?

Pół roku... :twisted: :evil:
 
 
bigjack 
Dziędobry!

Dołączył: 26 Lis 2012
Pochwał: 4
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 5 Grudzień 2012, 10:08   

A tak z doświadczenia może ktoś wie po jakim czasie przysyłają. :o
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Grudzień 2012, 12:00   

Gdzieś czytałem (chyba tutaj), że Ci co się władowali z początkiem grudnia, polecony z Warszawy dostaną z początkiem 2013. Wychodzi na to, że procedura trwa ok. 30. dni.
 
 
przemx
Zaczyna kumać

Dołączył: 25 Mar 2009
Pochwał: 58
Posty: 170
Skąd: pl
Wysłany: 5 Grudzień 2012, 12:27   

Potwierdzam informacje, że z początkiem stycznia pierwsi dostaną fotki. Gdy już CANARD będzie chodził w 100% to procedura potrwa około 7-14 dni. Tak mówił Pan rzecznik GITD.
 
 
bigjack 
Dziędobry!

Dołączył: 26 Lis 2012
Pochwał: 4
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 7 Grudzień 2012, 09:24   

Srebrna Foka została chyba przypisana do Gdyni. Dziś o 8:10 znowu stała na trawniku w Gdyni-Cisowej na Morskiej, jadąc w kier. Rumi, tuż przed byłym salonem VW-Kulikowski.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
bigjack 
Dziędobry!

Dołączył: 26 Lis 2012
Pochwał: 4
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13 Grudzień 2012, 13:27   

W dniu dzisiejszym Focus znów stał na ul. Morskiej o godzinie 8:00, kierunek Rumia, przed byłym VW-Kulikowski.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
bigjack 
Dziędobry!

Dołączył: 26 Lis 2012
Pochwał: 4
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13 Grudzień 2012, 19:17   

Tego jeszcze nie było - dziś godzina 18:55, a Foka znowu na Morskiej przed VW. Ciekawy jestem ilu nieświadomych kierowców straci prawka przez tych pazernych...
 
 
Maciexas
Forum Lider


Dołączył: 30 Lip 2010
Pochwał: 70
Posty: 280
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Grudzień 2012, 13:09   

Ktoś bardzo honorowo postąpił, ja nie mogłem się do tego zabrać (zapożyczone z pewnego trójmiejskiego forum):
Cytat:
A ja ostatnio zadzwoniłem na 112, że jakiś debil stoi pod prąd w zatoczce na zjeździe z obwodnicy srebrnym Fordem w Combi na warszawskich numerach. :D Obiecali to sprawdzić... Od tamtej pory nie widziałem ich już tam. ;) Jak będę widział na chodniku, trawniku, innym chorym miejscu to też nie omieszkam zadzwonić.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Grudzień 2012, 14:56   

Maciexas napisał/a:
A ja ostatnio zadzwoniłem na 112, że jakiś **** stoi pod prąd w zatoczce na zjeździe z obwodnicy srebrnym Fordem w Combi na warszawskich numerach. :D Obiecali to sprawdzić... Od tamtej pory nie widziałem ich już tam. ;) Jak będę widział na chodniku, trawniku, innym chorym miejscu to też nie omieszkam zadzwonić.

Ja bym ich nie gonił z takich miejsc, czyt. nie nasyłał na nich policję.
Dlaczego :?: Otóż w takich miejscach, tak zaparkowane AD9, rzucają się w oczy i Ci bardziej kumaci na pewno nie dadzą się zestrzelić. Jeśli z takich miejsc policja będzie ich przeganiać, oni zaczną się chować gdzieś po parkingach i stojąc w ciągu aut będą nie do zauważenia.

Tego typu akcjami sami sobie wywalczyliśmy próg +11 w przypadku zdjęć z fotoradarów, który praktycznie stosują wszystkie <SM> / <SG> oraz GITD. Skąd to się wzięło :?: Ludzie zaczęli publicznie płakać, że zdjęcia robiły im fotoradary, w momencie, kiedy przekraczali prędkość o 2-3km/h. Co oczywiście było nieprawdą, bo był taki moment, że praktycznie każda formacja robiła od +21, a przemawiała za tym czysta ekonomika - po osiągnięciu tego progu, mogli w postępowaniu mandatowym "piratowi" wypisać mandat w kwocie 100-200zł. I to im się po prostu opłacało, gdyż większość radarów było w dzierżawie, a straże za każde zrobione zdjęcie ileś tam płaciły... czasem prawie 50zł. Jaki był sens zatem karać kierującego mandatem w kwocie 50zł, jeśli 40zł brała prywatna firma, do tego dochodziły koszty pocztowe, toner, praca pracownika itp.

Ludzie lali krokodyle łzy, więc ustawodawca im dogodził progiem +11. W międzyczasie straże pokupowały własne radary i zaczęły z tej możliwości korzystać, bo przecież ustawodawca powiedział, że ma być +11. A tak naprawdę ustawodawca powiedział, że nie może być mniej niż +11 :!:
I teraz Ci normalnie jeżdżący regularnie sobie zbierają punkciki - tu 2, tam 4..., płacąc śmieszne mandaty, które i tak reperują gminne budżety :!:
 
 
kamilcbr 
Dziędobry!

Dołączył: 03 Lis 2012
Pochwał: 1
Posty: 7
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 4 Styczeń 2013, 17:30   

Dziś mnie ITD zaskoczyło - ok. 9:10 srebrny Focus ITD stał jakieś 10km od Kwidzyna, wieś Otłówko 70-71 km drogi K-55. Na szczęście w ostatniej chwili zwolniłem. :wink:
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 7 Styczeń 2013, 20:20   

Cytat:
Inspekcja poluje na kierowców w Trójmieście. Jak się przed nią bronić?

Potępiam jazdę z nadmierną prędkością, ale nie popieram zbójeckich metod karania i łupienia kierowców za wykroczenia utrwalone przez wideorejestrator lub fotoradar. Niewielu kierowców umie się przed nimi bronić, choć są na to sposoby - pisze Maciej Naskręt.

Coraz częściej kierowcy z Trójmiasta, przez CB lub fora internetowe, ostrzegają się przed nieoznakowanymi pojazdami Inspekcji Transportu Drogowego. Auta marki Ford Focus, wyposażone w radar zamontowany nad zderzakiem w atrapie chłodnicy i rejestratorem pod przednią szybą, sieją coraz większy postrach na naszych drogach.

Siedzący w nich inspektorzy wyłapują nie tylko niefrasobliwych kierowców wyprzedzających ich z lewej strony z nadmierną prędkością. Pojazdy należące do inspekcji drogowej mogą uwieczniać ponadto rozpędzonych kierowców także stojąc na poboczu lub chodniku. Tak naprawdę sposób użycia kamery zależy od inwencji inspektora.

Warto tu zaznaczyć, że nowe pojazdy inspektorów drogowych nie podejmują działań związanych z zatrzymaniem pojazdu, tak jak robi to wciąż policja, czyli tak naprawdę nie zwiększają bezpieczeństwa ruchu poprzez karanie piratów drogowych.

Jedynym dobrym sposobem na uniknięcie mandatu jest sokoli wzrok. Po pierwsze, należy wypatrywać tablic rejestracyjnych w nowych Fordach Focusach, szczególnie tych w kolorze bordowym. Zaczynają się one literami "WE", a kończą "CE" lub "CW". Po drugie, samochód ma zamontowane trzy anteny - radia CB, do słuchania zwykłego radia i GSM do automatycznego wysyłania wykonanych zdjęć do centrali.

Ponadto pod przednią rejestracją zamontowane są dodatkowe reflektory błyskowe, które pomagają wykonać zdjęcie niefrasobliwemu kierowcy m.in. w złych warunkach pogodowych.

Nie pochwalam i nigdy nie pochwalałem jazdy powyżej dopuszczalnej prędkości, ale bardziej martwi mnie sposób nakładania mandatów. Pomijam już fakt, że nowe pojazdy ustawiane są w miejscach, w których nie doszło wcześniej do wypadków lub są względnie bezpieczne, mimo wprowadzonego ograniczenia prędkości.

Sporo kontrowersji budzi sytuacja, w której właściciel auta musi określić, kto popełnił wykroczenie, gdy nie pokazuje tego dokładnie zdjęcie z fotoradaru. Za odmowę wskazania kierowcy można otrzymać 5 tys. zł grzywny.

Ale groźba nie zawsze staje się faktem. W listopadzie systemowi postawił się pewien sprawny adwokat z Warszawy.

W jego przypadku zdjęcie kierowcy było nieostre. Adwokat nie potrafił jednoznacznie wskazać, kto kierował autem i tym samym popełnił wykroczenie. Odmówił więc przyjęcia mandatu i wskazania osoby popełniającej wykroczenie. Przeciwko takim osobom Inspekcja Transportu Drogowego wyprowadza najcięższe działa - groźbę grzywny w wysokości 5 tys. zł w postępowaniu sądowym. Sprawa okazała się jednak precedensowa, bo sąd ją umorzył. Uzasadnił to tym, że inspekcja domagając się wskazania kierującego pojazdem przekroczyła swoje uprawnienia, a zapis o karze jest wadliwy.

Adwokat z Warszawy udowodnił, że można wygrać z fotoradarową machiną w naszym kraju. Pora teraz na kolejne osoby.




Źródło:www.trojmiasto.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Delegatura Północna - Delegatura Północna | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group