Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid d1136347fc41c0a6cee830d7ea0ee3a8 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Człuchów - Red light
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Wrzesień 2012, 19:57   Red light

Cytat:
Człuchów. W centrum czerwone światło będzie pod kontrolą

Od przyszłego tygodnia kierowcy przejeżdżający przez Człuchów powinni uważać nie tylko na fotoradar ustawiany przez Strażników Miejskich, ale również na urządzenia montowane przy trzech skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Będą one rejestrowały samochody przejeżdżające przez nie na czerwonym świetle.




Urządzenia już zostały instalowane, na początek jednak zaczną normalnie pracować na krzyżówce przy Zamkowa-Dworcowa.

- Na początek muszą zostać przetestowane, sądzę jednak, że już w przyszłym tygodniu będą normalnie rejestrowały wykroczenia popełniane przez kierowców - mówi Jacek Mroziewicz, komendant SM w Człuchowie. - Kolejne urządzenia - na skrzyżowaniu obwodnicy z ulicą Koszalińską oraz w pobliżu urzędu skarbowego prawdopodobnie zaczną działać normalnie nieco później.


Kierowcy przejeżdżający na czerwonym świetle mogą zapłacić mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. 
Od kilkunastu miesięcy podobne urządzenie działa przy skrzyżowaniu z obwodnicą Chojnic. Do tej pory strażnicy z gminy Człuchów zarejestrowali w bazie ponad 2458 zdjęć (dane z środy). Kierowcy przejeżdżający na czerwonym świetle w tym miejscu płacą mandat w wysokości 300 złotych. Dodatkowa kara to 6 punktów karnych.

- Zdecydowaliśmy się na stosowanie mandatów w niższej wysokości gdyż wyszliśmy z założenia, że kary dla tych kierowców i tak są dość znaczące - mówi Krzysztof Bulwan, komendant Straży Gminnej w Człuchowie. - Zastanawiam się jednak czy wobec tych, którzy przejeżdżają na czerwonym świetle w okresie późnojesiennym i zimowym nie powinny być wyższe.

Link
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Październik 2012, 09:45   

Cytat:
Człuchów. Około 20 kierowców dziennie przejeżdża skrzyżowanie na czerwonym świetle

Około 20 kierowców dziennie przejeżdża przez skrzyżowanie ulic Dworcowa-Zamkowa w centrum Człuchowa na czerwonym świetle. Tak przynajmniej wynika ze zdjęć robionych przez urządzenia monitorujące ruch na krzyżówce.

Monitoring czerwonego światła zainstalowano tydzień temu i w tym czasie dało się złapać "na czerwonym" przeszło stu kierowców. Jeszcze w tym roku kamery rejestrujące ruch w miejscach gdzie jest sygnalizacja świetlna mają być zainstalowane na dwóch kolejnych skrzyżowaniach w mieście.

Mandat dla tych, którzy przejeżdżają na czerwonym świetle może wynieść od 300 do 500 złotych.


- Urządzenie na skrzyżowaniu Dworcowa-Zamkowa zainstalowano do przetestowania - mówi Jacek Mroziewicz, komendant Straży Miejskiej w Człuchowie. - Pierwszego dnia zrobiło 16 zdjęć, drugiego było ich 25. Już teraz mogę powiedzieć jednak, że nie do końca jesteśmy z niego zadowoleni. Największym problemem jest jakość zdjęć nocnych.


Pierwsze urządzenie będzie testowane do końca października. Prawdopodobnie w najbliższym czasie podobne pojawią się na skrzyżowaniach ulic Jana Pawła II z Koszalińską oraz Jana Pawła II z Jerzego z Dąbrowy i Kasztanową. Później strażnicy chcą ogłosić przetarg na dostarczenie urządzeń na wszystkie 3 skrzyżowania.

Link
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 2 Grudzień 2012, 13:15   

Cytat:
CZŁUCHÓW. Kolejne miejsca do robienia zdjęć kierowcom

Prawie pół miliona złotych miasto wyda na kolejny sprzęt dla Straży Miejskiej w Człuchowie. Na trzech skrzyżowaniach w mieście zostaną zamontowane systemy rejestrujące pojazdy przejeżdżające na czerwonym świetle.

Obecnie taki system jest testowany tylko na jednym skrzyżowaniu - u zbiegu ulic Zamkowej i Dworcowej w Człuchowie. Statystyki pokazały, że dziennie kilkunastu kierowców łamie tam przepisy, przejeżdżając przez krzyżówkę na czerwonym świetle.


Źródło: http://czluchow.tygodnik.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
grzech 
Dziędobry!

Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 19
Skąd: mazowie
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 14:17   "Czerwone światło"

Witam!
Ok. miesiąc temu wybrałem się na wakacje pożyczając auto od kolegi. Wczoraj wręczył mi pocztówkę ze skrzyżowania drogi krajowej nr 22 z drogą gminną prowadzącą z Człuchowa do Chojnic. Na dwóch zdjęciach widać jest samochód od tyłu (bez zbliżeń), który przejeżdża na głębokim pomarańczowym. Mandat 400 zł i 6 pkt. Problem w tym, że jechaliśmy we trójkę. Trasa jaką pokonaliśmy tego upalnego dnia to ok. 500 km i naprawdę ciężko stwierdzić kto na tym odcinku prowadził, ponieważ się zmienialiśmy.

Przeczytałem wiele wątków (tyle, że z roku 2011), w których podobne sprawy zostały umorzone, ponieważ nie można było ustalić sprawcy wykroczenia. Czy dziś w dalszym ciągu obowiązuje te same prawo i można w taki sposób wymigać się od zapłacenia kary?

Nie przelewa mi się i wolałbym zdecydowanie uniknąć ponoszenia takich kosztów. Nie chcę też narobić kumplowi problemów i jeśli zajdzie taka potrzeba, nie patrząc na pozostałych po prostu wezmę winę na siebie. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 14:39   Re: "Czerwone światło"

grzech napisał/a:
Ok. miesiąc temu wybrałem się na wakacje pożyczając auto od kolegi. Wczoraj wręczył mi pocztówkę ze skrzyżowania drogi krajowej nr 22 z drogą gminną prowadzącą z Człuchowa do Chojnic. Na dwóch zdjęciach widać jest samochód od tyłu (bez zbliżeń), który przejeżdża na głębokim pomarańczowym. Mandat 400 zł i 6 pkt. Problem w tym, że jechaliśmy we trójkę. Trasa jaką pokonaliśmy tego upalnego dnia to ok. 500 km i naprawdę ciężko stwierdzić kto na tym odcinku prowadził, ponieważ się zmienialiśmy.

Wy dobrze wiecie kto wtedy prowadził :D

grzech napisał/a:
Przeczytałem wiele wątków (tyle, że z roku 2011), w których podobne sprawy zostały umorzone, ponieważ nie można było ustalić sprawcy wykroczenia. Czy dziś w dalszym ciągu obowiązuje te same prawo i można w taki sposób wymigać się od zapłacenia kary?

Gmina ściągnie z Was kasę - nie unikniecie pokuty.
Zapewne zaproponują mkk 500zł bez punktów karnych za niewskazanie sprawcy wykroczenia. Dziwne, że nie zaproponowali takiego rozwiązania w przesłanej dokumentacji.
 
 
grzech 
Dziędobry!

Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 19
Skąd: mazowie
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 14:53   

W piśmie które przyszło jest taka propozycja 500 zł za niewskazanie sprawcy.

W tym wątku wypowiadają się osoby których sprawy zostały umorzone. Czy coś od tamtej pory się zmieniło? Gdybym nawet chciał oszukać i skłamać, że nie wiemy kto prowadził w tym momencie czy to przejdzie? Zdjęcie robione od tyłu z dosyć wysoka. Nie widać postaci w środku, nie mówiąc już o twarzach. Szukam sposobów by tej kary uniknąć, bo mnie nie stać. Czy jest jakaś możliwość?

Ps. W tamtym roku zostałem ustrzelony z Żalnie na 250 zł za prędkość. Obiecałem sobie w tym, że będę ostrożny i drugi raz się to nie powtórzy, a do tego uczulałem znajomych. Gdy przyszło zdjęcie byłem naprawdę bardzo zdziwiony. Tyle godzin jazdy, zwalnianie przy każdym ograniczeniu prędkości, szczególnie w gminie Kęsowo, a tu zonk na czerwonym. Ach, najgorsze jest to, że nie pamiętam tej sytuacji.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 14:57   

grzech napisał/a:
W piśmie, które przyszło jest taka propozycja - 500 zł za niewskazanie sprawcy.

I to jest właśnie antidotum na Twoją "niepamięć". Kary nie unikniesz. Mandat zawsze można rozłożyć na raty albo zapłacić go do końca roku kalendarzowego.
 
 
grzech 
Dziędobry!

Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 19
Skąd: mazowie
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 15:05   

A odniesiesz się jeszcze do tych sytuacji, w których kary zostały umorzone?
Ciekaw jestem jak to naprawdę wygląda, ponieważ znajomy mecenas podpowiedział, że takich mandatów (zrobionych od tyłu) ludzie nie płacą. Takie właśnie sposoby opisane są w tym wątku, do którego link wkleiłem powyżej.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 15:19   

Gmina te wszystkie urządzenia montuje tylko po to żeby na Tobie zarobić. Oni w czterech literach mają bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo to problem Policji! Uwierz mi, że oni nie odpuszczą. Chcesz sprawiedliwości? Nie przyjmuj mandatu. Przejedziesz się do sądu w Człuchowie, tam dostaniesz nie mniejszą grzywnę + koszty postępowania sądowego. O kosztach przejazdu nie wspomnę...
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 15:33   

Trzeba było jechać zgodnie z przepisami. Nie tylko sobie, ale komuś niewinnemu mogliście zrobić krzywdę... :facepalm:
 
 
grzech 
Dziędobry!

Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 19
Skąd: mazowie
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 15:51   

piotreg napisał/a:
Gmina te wszystkie urządzenia montuje tylko po to żeby na Tobie zarobić. Oni w czterech literach mają bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo to problem Policji! Uwierz mi, że oni nie odpuszczą. Chcesz sprawiedliwości? Nie przyjmuj mandatu. Przejedziesz się do sądu w Człuchowie, tam dostaniesz nie mniejszą grzywnę + koszty postępowania sądowego. O kosztach przejazdu nie wspomnę...

Takich spraw pewnie jest dziesiątki. Myślisz, że będzie im się chciało dochodzić kto siedział w tym czasie za kółkiem? Czy ja, czy kolega, czy może jeszcze ktoś inny skoro my sami nie wiemy, bo nie pamiętamy (nawet jeśli jest to niezgodne z prawem kłamstwo, którego będziemy się uparcie trzymać)? Czy wyjaśnienie takiej sytuacji w ogóle jest możliwe?

A jeśli już dojdzie do rozprawy czy nie będę mógł wystosować odpowiedniego pisma, że mieszkam daleko od miejscowości Człuchów i poprosić o przeniesienie sprawy w moje okolice?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 16:26   

Dlatego też Gmina proponuje mkk 500zł bez punktów za niewskazanie sprawcy wykroczenia! Oni mają gdzieś kto prowadził, ważne, że na konto gminy wpłynie więcej kasy!

Wykroczenie zostało popełnione w Człuchowie. Dlatego też tamtejszy Sąd będzie rozpoznawał sprawę, a świadek jest obowiązany stawić się na każde wezwanie Sądu!
 
 
grzech 
Dziędobry!

Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 19
Skąd: mazowie
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 16:53   

Dzięki.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 17:06   

Pokutę musisz zapłacić. :evil:
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 19:23   

grzech napisał/a:
Nie przelewa mi się i wolałbym zdecydowanie uniknąć ponoszenia takich kosztów. Nie chcę też narobić kumplowi problemów i jeśli zajdzie taka potrzeba, nie patrząc na pozostałych po prostu wezmę winę na siebie. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Poszukaj jeszcze trochę - czytałem że <SM> / <SG> nie mają prawa karać mandatami z monitoringu miejskiego - dotyczyło to podobnego urządzenia w Chojnicach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Człuchów - Red light | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group