Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 93cdfd0c06dca63e3d8e852483fe0f99 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym
Autor Wiadomość
przemx
Zaczyna kumać

Dołączył: 25 Mar 2009
Pochwał: 58
Posty: 170
Skąd: pl
Wysłany: 8 Listopad 2012, 20:26   

No niestety. Mnie interesuje jednak jeszcze jedna kwestia, w jaki sposób będą oni zmieniali dozwoloną prędkość w ruchu, przecież np. na niektórych drogach krajowych np. 10 co chwilę mamy różne ograniczenia prędkości. Druga sprawa, jak auto będące w ruchu ustali, w którym miejscu został wykonany pomiar?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
mariom2 
Forum Lider

Dołączył: 06 Lis 2011
Pochwał: 45
Posty: 257
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Wysłany: 8 Listopad 2012, 21:01   

Złodziejski kraj. Musimy niestety my kierowcy wystawić TUSKOWI i jego partii czerwoną kartkę w nast. wyborach za to co nam zgotował. :) Brak słów... jeżeli nie zmienimy rządzących (oczywiście bez urazy nikogo, nie obrażam) to niedługo i GPS będzie śledził każdy samochód zaraz od startu trasy do końca i mandaty powystawia za przekroczenie każdego ograniczenia i prawko zabiorą za 1-den ruch. Do tego dojdzie. :)
 
 
przemx
Zaczyna kumać

Dołączył: 25 Mar 2009
Pochwał: 58
Posty: 170
Skąd: pl
Wysłany: 8 Listopad 2012, 21:10   

To jest niestety uszczegółowienie prawa i jego konsekwencje. W Bydgoszczy po zmianie przepisów strażnik miejski strzela sobie z fotoradaru jak z laserówki, bo ktoś zapomniał dodać o automatycznym pomiarze w kodeksie.
 
 
milito 
Forum Lider


Dołączył: 14 Paź 2011
Pochwał: 45
Posty: 314
Skąd: łódzkie- EBR
Wysłany: 8 Listopad 2012, 21:35   

Cytat:
Nieudacznicy z rządu PiS tej prawdy nie pojęli. Zauważyłem też fenomen. Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować, wszystkich bez wyjątku. To jest filozofia PiS. Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi (...)

link

I kto tutaj chce nas kontrolować. :grin:
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 8 Listopad 2012, 22:06   

Coraz ciekawiej się robi, coraz ciekawiej...
 
 
matek001
Zaczyna kumać

Dołączył: 07 Lip 2009
Pochwał: 49
Posty: 183
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Listopad 2012, 22:56   

Osz kurna... nie za dobrze to wygląda. Najgorsze, że taki foto-samochód może przejechać niezauważony przez kilka, a może nawet kilkaset kilometrów. Tak więc nawet CB zbytnio nie pomoże. No chyba, że trafi się jakiś "ogarnięty" mobil, który rozpozna samochód i puści info w eter. Pozostaje chyba tylko inwestycja w AR. Fajna metoda na grabież sporej sumy pieniędzy do budżetu, tym bardziej, że mogą wciskać kierowcom każdy kit...
 
 
przemx
Zaczyna kumać

Dołączył: 25 Mar 2009
Pochwał: 58
Posty: 170
Skąd: pl
Wysłany: 8 Listopad 2012, 23:13   

Oto dokładne zdjęcia wnętrza: Klik

Niestety coraz gorzej się w tym kraju robi.
Cytat:


















Link

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1551
Posty: 31938
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 9 Listopad 2012, 05:55   

Dla jednego "złodziejski kraj", następny w wyborach wykluczy rządzących...

A dlaczego nikt nie jest w stanie wpaść na to, że w końcu rodzi się skuteczny system, tzw. "nieuchronność kary", która wymusi na nas przepisową jazdę :!:

Taka jest niestety prawda :!: Dziura budżetowa to jedno, a dziki zachód na polskich drogach to drugie. Dlaczego Niemcy przekraczają dozwolone prędkości tylko w Polsce :?: Oto jest pytanie. :D
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 9 Listopad 2012, 11:25   

Jak widzę co niektórzy debile robią na drogach, POPIERAM z całą stanowczością ten system.

Tylko MEGA WÓR mógł wymyślić wymóg oznaczania znakiem pracującego fotoradaru na danym odcinku...
System dowolności ustawiania <FR> sprawdzał się. Przykład z Pszczyny - 2 dni i 1500 zdjęć. Oto cała prawda o tym, jak respektujemy prawo. Po transformacji **** nam Polakom, bo uważamy, że każdy ma prawo samemu interpretować zakazy i ograniczenia...

Chory kraj to chore społeczeństwo, nie tylko rządzący.
Jak komuś nie pasuje, może dołączyć do reszty nieudaczników (emigrantów) i zamiatać ulice lub siedzieć na zmywaku poza Polską.
 
 
przemx
Zaczyna kumać

Dołączył: 25 Mar 2009
Pochwał: 58
Posty: 170
Skąd: pl
Wysłany: 9 Listopad 2012, 12:04   

Tylko czy Niemcy na drogach krajowych o tak ogromnym ruchu mają co chwilę ograniczenia do 50 km/h? Nie.
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 9 Listopad 2012, 15:56   

W żadnym wypadku nie bronię pana Tuska, ale prawda jest taka, że u nas jest bardzo luźno na drogach. Tego typu systemy od dawna funkcjonują w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii. W pełni rozumiem zbulwersowanie co niektórych, ale szczerze powiedziawszy nadejście tego typu rozwiązań uważam za nieuniknione.

Co do oznakowania fotoradarów moje zdanie jest następujące: rozumiem ideę prewencyjnego oddziaływania znaków, ale z drugiej strony jeżeli mają one służyć rejestracji wykroczeń i późniejszym sankcjom to chyba wszyscy się zgodzimy, że oznakowanie jest bez sensu.

Na chwilę obecną stan prawy nie podoba mi się i nie dla tego, że jestem przeciwny oznakowaniu, ale dlatego, że przepisy są niejednolite, o czym już kiedyś pisałem. Kierowca ma się skupić na jeździe a nie dywagacjom, która służba właśnie mierzy mu prędkość, czy miejsce pomiaru ma być oznakowane i czy jest właściwie oznakowane.

Prościej: albo oznaczamy wszystkie punktu pomiaru albo nie oznaczamy żadnych.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1551
Posty: 31938
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 10 Listopad 2012, 09:30   

Qbek napisał/a:
Jak widzę co niektórzy **** robią na drogach, POPIERAM z całą stanowczością ten system.

Tylko MEGA WÓR mógł wymyślić wymóg oznaczania znakiem pracującego fotoradaru na danym odcinku...
System dowolności ustawiania <FR> sprawdzał się. Przykład z Pszczyny - 2 dni i 1500 zdjęć. Oto cała prawda o tym, jak respektujemy prawo. Po transformacji **** nam Polakom, bo uważamy, że każdy ma prawo samemu interpretować zakazy i ograniczenia...

Chory kraj to chore społeczeństwo, nie tylko rządzący.
Jak komuś nie pasuje, może dołączyć do reszty nieudaczników (emigrantów) i zamiatać ulice lub siedzieć na zmywaku poza Polską.

Zgadzam się z tym w 100% :!:

A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którym ten system uniemożliwia przejazd przez teren zabudowany z prędkością ok. 120km/h i więcej :!: Zaznaczam tutaj, że sam święty nie jestem i niejednokrotnie łamałem przepisy - głównie dotyczące prędkości. Bo taką w Polsce mamy kulturę jazdy :!: Ale kiedy sam sobie ciągnę przez teren zabudowany np. 80-85km/h, a na ogonie siada mi przedstawiciel handlowy z pianą na ustach, któremu drogę blokuję, a po chwili zaczyna mnie brać na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych, bo jemu się spieszy, a przy tym na mnie trąbi i pokazuje mi środkowy palec, kiedy jest na mojej wysokości, to życzę mu z całego serca, aby na odcinku 2km pozdrowiły go Mondeo i Focusy z ITD. A 3km dalej dobił go żółtek. Amen.

przemx napisał/a:
Tylko czy Niemcy na drogach krajowych o tak ogromnym ruchu mają co chwilę ograniczenia do 50 km/h? Nie.

Niemcy to ty chyba tylko na mapie widziałeś. :lol:
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 700
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Listopad 2012, 14:35   

Tyle mam panowie do powiedzenia w tym temacie.
 
 
elektro
Forum Lider

Dołączył: 05 Wrz 2010
Pochwał: 62
Posty: 294
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 10 Listopad 2012, 17:43   

W końcu będzie spokój. Brakowało tego. Ale panowie, głupota ludzi nie zna granic. Jadę spokojnie, a tu wyprzedzają na przejściach dla pieszych, podwójnych. Fakt, przez 10 minut na drodze ich nie widzę, ale jak tylko dojadę do bliższego ronda czy świateł, to widzę te same samochody, co tak brawurowo wyprzedzali. Przecież od dawna wiadomo, że wszyscy spotkamy się na światłach...
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 10 Listopad 2012, 21:41   

Bogato... co za rzeźba zderzaka...
Niedługo im miejsca na klapie na magnesy braknie. :wink: Ciekawe czy płacą abonament za CB. :razz:

Panowie, spokojnie, całej tej nagonce jest po części winna policja, która całe zło tego świata przypisuje prędkości w swoich tłustych raportach ukierunkowanych na wymaganą odgórnie statystykę. Resztę tematu (a w zasadzie od tego trzeba by zacząć) załatwia całkowity brak normalnych dróg w naszym kochanym kraju...

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group