Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 1a383927de4299e314c2f0b8f6f772cd Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Giżycko - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 28 Czerwiec 2012, 10:46   Fotoradar przenośny

Cytat:
Przenośne fotoradary na ulicach Giżycka i Miłek

Mazurskie gminy Giżycko i Miłki ustawiają na drogach przenośne fotoradary, które jednego dnia wykonują nawet sto zdjęć. Władze tych gmin przekonują, że kupiły urządzenia, kierując się bezpieczeństwem, ale inne samorządy nie chcą iść w ich ślady, by nie straszyć turystów.

Gminy Miłki i Giżycko leżą w centrum Mazur, gdzie lokalne drogi są wąskie i kręte.

"Mimo to wielu kierowców łamie przepisy o ruchu drogowym, jeżdżą dużo za szybko, wręcz piratują. Dlatego kierując się względami bezpieczeństwa, zdecydowaliśmy się na samorządowy fotoradar" - powiedział wójt gminy Giżycko Andrzej Sieroński.

Wójt podał przykład z minionej soboty, gdy w miejscowości Pieczonki fotoradar zarejestrował kierowcę jadącego z prędkością 120 km na godzinę - ograniczenie wynosiło tam do 40 km na godz.

Wójt Miłek Stanisław Wąsiakowski powiedział, że fotoradar w jego gminie wykonuje nawet sto zdjęć dziennie. Przyznał, że latem spodziewa się jeszcze większej liczby zdjęć z fotoradaru.

"Nie od dziś wiadomo, że turyści nie zawsze patrzą na znaki. Będziemy bardzo pilnować bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza podczas tzw. zmiany turnusów, gdy na tężenie ruchu jest szczególnie duże" - przyznał Wąsiakowski.

Fotoradary w obu mazurskich gminach obsługuje miejscowa straż gminna - w porozumieniu z zewnętrzną firmą, która wygrała przetarg. Pieniędzmi z mandatów gminy dzielą się z tą firmą. Wójtowie Miłek i Giżycka przyznali, że jest zbyt wcześnie, by mówić o zarobkach samorządów związanych z pracą fotoradaru.

"Wiadomo, że te pieniądze przeznaczymy na poprawę bezpieczeństwa, np. budowę chodników. Nie chcemy na tym zarabiać" - zapewnił Sieroński.

Dodał, że mieszkańcy miejscowości, w których stają fotoradary, wielokrotnie prosili policję o ich ustawienie, ale ta odmówiła, tłumacząc się brakiem funduszy.

"Dlatego wyszliśmy na przeciw społecznym oczekiwaniom" - dodał Sieroński.

Odmienne zdanie na temat samorządowych fotoradarów ma komendant powiatowy policji w Giżycku inspektor Andrzej Mazurek.

Jak zapewnił, w miejscach wskazywanych przez mieszkańców policja ustawia patrole drogówki wyposażone m.in. w laserowe mierniki prędkości.

"Mamy pełną obsadę w drogówce, mamy nowoczesny sprzęt, ustawiamy patrole tam, gdzie rzeczywiście jest niebezpiecznie" - zapewnił inspektor Mazurek.

Policja opiniuje gminom miejsca ustawiania fotoradarów. Komendant Mazurek zauważył w rozmowie z PAP, że nie zawsze włodarze gmin chcą je stawiać tam, gdzie rzeczywiście jest niebezpiecznie.

"Proszą o zgodę na fotoradar na prostej drodze pod końcem wsi, gdzie wiadomo, że kierowcy przekraczają prędkość i można narobić zdjęć. Tyle że kilkaset metrów dalej dochodzi do poważnych wypadków i jest tam niebezpiecznie, ale tam wielu kierowców prowadzi pojazd wolniej, więc tych zdjęć będzie mniej" - przyznał komendant giżyckiej policji.

Zapewnił, że "policja, dbając o bezpieczeństwo na drogach, nie jest za tym, aby było jak najwięcej zdjęć, tylko za stawianiem fotoradarów w miejscach realnego zagrożenia na drogach".

"Dobrze, jak gminy dbają o poziom bezpieczeństwa na swoim terenie, ale to nie może polegać na zarabianiu na kierowcach, tylko na zapewnieniu szeroko pojętego bezpieczeństwa na drogach" - zaznaczył komendant Mazurek.

Samorządowych fotoradarów na razie nie zamierzają kupować inne mazurskie gminy, np. Ryn i Mrągowo.

Wiceburmistrz Węgorzewa Andrzej Lachowicz powiedział, że "nie ma woli politycznej, by tak zarabiać", a burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec przyznała: "Mamy w mieście dwa fotoradary, następnymi turystów nie będziemy straszyć".

Link

Cytat:
Gminny radar poluje na kierowców

Na drogach gminy Giżycko pojawił się przenośny radar. W najbliższych dniach może nas "złapać" w: Antonowie, Pierkunowie, Sulimach, Pieczonkach, Nowych Sołdanach, Świdrach, Strzelcach, Bogaczewie, Spytkowie, Bystrym, Wilkasach.

Znając naszych kierowców, radar zarobi sporo dla gminy na mandatach. Już pierwszego dnia swojej "pracy" w Pieczonkach napstrykał mnóstwo zdjęć samochodów, których kierowcy przekroczyli dozwoloną tam prędkość - czyli 40 km/h.


Miejsce, w którym pojawia się radar jest na czas pomiaru oznaczone znakiem D - 51 "Automatyczna kontrola prędkości" oraz tabliczka z napisem "Okresowa kontrola prędkości".

Link
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
P.
Dziędobry!

Dołączył: 21 Paź 2010
Pochwał: 13
Posty: 25
Skąd: Białystok
Wysłany: 21 Lipiec 2012, 20:59   

Harmonogram stacjonowania <FR> na obszarze gm. Giżycko.

->> Klik

Harmonogram stacjonowania <FR> na obszarze gm. Miłki.

->> Klik

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Kal
Dziędobry!

Dołączył: 05 Wrz 2012
Pochwał: 2
Posty: 2
Skąd: Masuria
Wysłany: 5 Wrzesień 2012, 12:54   

Pokazywanymi w necie harmonogramami bym się nie emocjonował, bo strona nie zawsze jest aktualizowana - w chwili pisania posta na stronie Gminy Miłki widnieje harmonogram z lipca i nie oznacza to faktu, że w sierpniu i wrześniu nie były/są prowadzone kontrole. Warto też odnotować, że pod hasłem Giżycko kryje się teren wiejskiej gminy Giżycko, a nie samego miasta Giżycko i kasiarzami jest <SG> . Fotki na obrzeżach Giżycka są robione bardzo często - na CB prawie codziennie o tym słychać. Najczęściej urządzenie można spotkać na Obwodówce Giżycka (jest to teren <ZAB> ), na wysokości marketu Kaufland tj. 39/40 km drogi K-63 oraz w miejscowościach otaczających Giżycko tj. Wilkasy, Spytkowo, Bystry. Przedsięwzięcie ustawione typowo na pompowanie budżetu UG.

Jeśli chodzi o Gminę Miłki (chyba warto rozdzielić od Giżycka), to fotki zazwyczaj są robione na terenie wsi: Staświny, ogr. (50) (tam jest ze 150 metrów terenu zabudowanego), Miłki, ogr. (50) (dwa miejsca: jedno niedaleko stacji paliw Huzar, a drugie w krzakach na wlocie od Warszawy), Wyszowate, ogr. (50) i Konopki, ogr. (50) (prosta droga i aż się prosi o dociśnięcie pedału gazu).

Miejscówka w krzaczorach w Miłkach wygląda tak:



* Filmik znaleziony na forum Giżycka

Może to mniej istotna informacja, ale fotki zazwyczaj są robione przy prędkościach przekraczających o 20 i więcej km/h od obowiązującego ograniczenia.

W Konopkach bardzo często lubią się też ustawić miśki z suszarką laserową.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Wrzesień 2012, 13:11   

Kal napisał/a:
Fotki na obrzeżach Giżycka są robione bardzo często - na CB prawie codziennie o tym słychać. Najczęściej urządzenie można spotkać na Obwodówce Giżycka (jest to teren <ZAB> ), na wysokości marketu Kaufland tj. 39/40 km drogi K-63 oraz w miejscowościach otaczających Giżycko tj. Wilkasy, Spytkowo, Bystry. Przedsięwzięcie ustawione typowo na pompowanie budżetu UG.

Dzięki za szczegóły.

Na obwodnicy Giżycka, w którym kierunku mierzą najczęściej :?: :o

A w pozostałych punktach mają ulubione i stałe miejsca pomiaru :?:

Kal napisał/a:
Miejscówka w krzaczorach w Miłkach wygląda tak (...)

Za coś takiego MSWiA powinno odebrać strażom możliwość korzystania z fotoradarów przenośnych :!:

Kal napisał/a:
Może to mniej istotna informacja, ale fotki zazwyczaj są robione przy prędkościach przekraczających o 20 i więcej km/h od obowiązującego ograniczenia.

Przy tak zakamuflowanym fotoradarze taka tolerancja i tak gwarantuje niezłe żniwa.

PS. Jeśli codziennie jest o nich głośno na CB, spróbuj porobić im jakieś fotki :twisted:
 
 
Kal
Dziędobry!

Dołączył: 05 Wrz 2012
Pochwał: 2
Posty: 2
Skąd: Masuria
Wysłany: 5 Wrzesień 2012, 13:51   

piotreg napisał/a:
Na obwodnicy Giżycka, w którym kierunku mierzą najczęściej :?: :o

Stoi zwykle przy pasie od strony Łomży, czyli na terenie gminy wiejskiej, ale to urządzenie zbiera zarówno nadjeżdżających, jak i odjeżdżających. Jeszcze ani razu nie widziałem tablic <FR> ostrzegających o pomiarze w tym miejscu.

piotreg napisał/a:
A w pozostałych punktach mają ulubione i stałe miejsca pomiaru :?:

Na Waszej mapce są chyba już te punkty, ale błędnie podpisane, że to <SM> - miasto raczej nie jest zainteresowane takim witaniem gości, bo wiedzą, że tak można tylko wystraszyć przyjeżdżających. Zazwyczaj są to zakamuflowane miejsca i na CB słychać często, że jeden czy drugi kierowca tablice <FR> widział, ale fotoradaru nie wypatrzył.

piotreg napisał/a:
Kal napisał/a:
Może to mniej istotna informacja, ale fotki zazwyczaj są robione przy prędkościach przekraczających o 20 i więcej km/h od obowiązującego ograniczenia.

Przy tak zakamuflowanym fotoradarze taka tolerancja i tak gwarantuje niezłe żniwa.

Chyba nikt nie wierzy, że komukolwiek chodzi tu o bezpieczeństwo... czysty biznes.
Zarówno w Giżycku, jak i w Miłkach urządzenie udostępnia i obróbkę pozyskanego materiału wykonuje firma zewnętrzna (chyba Radar System) za co bierze kilkadziesiąt złotych od dokumentacji.

piotreg napisał/a:
PS. Jeśli codziennie jest o nich głośno na CB, spróbuj porobić im jakieś fotki :twisted:

Zobaczę co się da zrobić.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Wrzesień 2012, 14:42   

Kal napisał/a:
Stoi zwykle przy pasie od strony Łomży, czyli na terenie gminy wiejskiej, ale to urządzenie zbiera zarówno nadjeżdżających, jak i odjeżdżających. Jeszcze ani razu nie widziałem tablic <FR> ostrzegających o pomiarze w tym miejscu.

Znak D-51 być musi :!: Inaczej pomiar w tym miejscu jest bezprawny :!:

Kal napisał/a:
Na Waszej mapce są chyba już te punkty, ale błędnie podpisane, że to <SM> - miasto raczej nie jest zainteresowane takim witaniem gości, bo wiedzą, że tak można tylko wystraszyć przyjeżdżających. Zazwyczaj są to zakamuflowane miejsca i na CB słychać często, że jeden czy drugi kierowca tablice <FR> widział, ale fotoradaru nie wypatrzył.

Mapę współtworzą wszyscy :!:
Teraz dop. zauważyłem, że w miejscowości Wilkasy funkcjonuje <SG> Giżycko. Przy okazji najbliższej aktualizacji naniesie się stosowne zmiany.

Kal napisał/a:
Chyba nikt nie wierzy, że komukolwiek chodzi tu o bezpieczeństwo... czysty biznes.

Nie :!: Tutaj chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo :!: Ale gminnego budżetu :lol: Pomysł jest dobry, zgodny z prawem... dlaczego z tego nie korzystać.

Kal napisał/a:
Zarówno w Giżycku, jak i w Miłkach urządzenie udostępnia i obróbkę pozyskanego materiału wykonuje firma zewnętrzna (chyba Radar System) za co bierze kilkadziesiąt złotych od dokumentacji.

I może jeszcze mają dostęp do danych prawem chronionych :?:

Kal napisał/a:
Zobaczę co się da zrobić.

:good: :cool:
 
 
P.
Dziędobry!

Dołączył: 21 Paź 2010
Pochwał: 13
Posty: 25
Skąd: Białystok
Wysłany: 5 Wrzesień 2012, 16:14   

W obstawie fotoradaru (gminnego, policyjnego?) w Giżycku i okolicach, można spotkać srebrnego Opla Corsę na warmińsko-mazurskich blachach (z Pisza?). Nie widziałem tej fury osobiście, także gdybam.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Wrzesień 2012, 19:09   

Radar jest gminny (dzierżawi go gmina od prywatnej firmy).
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 5 Wrzesień 2012, 20:28   

P. napisał/a:
W obstawie fotoradaru (gminnego, policyjnego?) w Giżycku i okolicach, można spotkać srebrnego Opla Corsę na warmińsko-mazurskich blachach (z Pisza?). Nie widziałem tej fury osobiście, także gdybam.

Radarsystem, nie Radar System i mają Multanovy lub zabudowany Ford Focus z rametem...

piotreg napisał/a:
I może jeszcze mają dostęp do danych prawem chronionych

Umowa powierzenia przetwarzania danych - tak to się fachowo nazywa zgodna musi być z wytycznymi GIODO i MSW (kiedyś MSWiA), dodatkowo musi być zatrudniony administrator bezpieczeństwa informacji.

To są dane niejawne, wystarczy poziom "zastrzeżone" lub "poufne". Reguluje to Ustawa o ochronie danych osobowych.

piotreg napisał/a:
Za coś takiego MSWiA powinno odebrać strażom możliwość korzystania z fotoradarów przenośnych :!:

MSW, poza tym MSW nie ma władzy ustawodawczej, a limit jest limit. W Szwecji każdy jedzie przepisowo, nawet my. :) Nie sugeruje, że popieram krzaki, tylko przypominam jak jest gdzie indziej...
Wczoraj widziałem artykuł dotyczący ilości mandatów w skali roku na 1000 mieszkańców, u nas 40, w innych krajach nawet 400. Także nie jest źle :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 13:47   

STEFAN napisał/a:
Radarsystem, nie Radar System i mają Multanovy lub zabudowany Ford Focus z rametem...

Faux pas. :twisted:

STEFAN napisał/a:
MSW, poza tym MSW nie ma władzy ustawodawczej, a limit jest limit.

Co się dzieje... kolejne faux pas. :mrgreen:

STEFAN napisał/a:
W Szwecji każdy jedzie przepisowo, nawet my. :) Nie sugeruje, że popieram krzaki, tylko przypominam jak jest gdzie indziej...

Pasuje. W Polsce niech też tak będzie :!: Te kwestie można inaczej rozwiązać, a nie dać gminom możliwość powoływania jednoosobowych <SG> , które dzierżawią na potęgę fotoradary, by chować je po krzakach... i całą działalność opierać wokół mierników.
Z ustawy o strażach gminnych/miejskich wynika troszku więcej obowiązków...

Dlaczego ludzie nie psioczą, kiedy na pobocze ściągnie ich Policja :o
Dlaczego ludzie to akceptują :o

Zapytaj strażnika z prowincjonalnej, fotoradarowej, straży, kiedy ostatni raz obsługiwał w miejscu publicznym wykroczenie społecznie uciążliwe. I wiesz na czym polega największy problem :?: Że jakbyś go na takie wykroczenie wysłał, to by nic nie umiał zrobić... bo oni przechodzą szkolenie nie z taktyk i technik interwencji, tylko z obsługi fotoradarów. Gdyby ustawodawca nie dałby strażom fotoradarów, 80% straży nigdy by nie powstało...
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 19:26   

Mam w telefonie około 500 funkcjonariuszy Straży Miejskich i Gminnych i kilkudziesięciu inspektorów ITD. Całkiem fajni ludzie. Ci nowi wyrobią się, a działania w stylu krzaki przechodzą do lamusa, wierz mi. Za dwa lata nikt nie będzie dzierżawił przenośnych fotoradarów, założę się...

Wszędzie za granicą tak działa policja municypalna, u nas nazwali to strażą i dali zbyt niskie wymagania dotyczące przyjęcia do Straży. Policja jest od łapania bandytów. Jak widzę Policję na końcu obwodnicy południowej Gdańska, to zawsze się zatrzymuję i pytam, czy nie mają nic innego do roboty. W każdym działaniu będzie odsetek ludzi działających idiotycznie - nic na to nie poradzimy. Wszędzie tam, gdzie człowieka może zastąpić maszyna, ona powinna to robić, mamy olbrzymie wakaty policyjne. ITD i Straż to dobre wyjście, nasze statystyki wypadków i brawura są najwyższe w Europie, na równi z Portugalią i to jest fakt. 9. lat fotoradarów zmniejszyło ilość wypadków o 30%. Teraz będzie to jeszcze bardziej widoczne. Jesteśmy młodym krajem Unii i nam się to po prostu nie podoba. Co oczywiście nie zmienia faktu, że niektóre zachowania są wprost śmieszne, ale gdyby wszyscy jeździli zgodnie z przepisami (dotyczy to również mnie), to Straże i ITD nic by nie zarobiły. Patrz co robi ITD. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa i jeszcze fotorejestratory w ruchu. Po co? Jakby ścigali bandytów, to zginą na miejscu, bo nie mają żadnego przeszkolenia. Tak się złożyło, że poznałem wszystkich, absolutnie wszystkich inspektorów ITD w kraju. I wiem, że mam w większości rację. Oni dostali mnóstwo roboty, na którą ani nie mają pieniędzy, ani ludzi, ani ochoty. Dodatkowo, za chwilę wykroczenie zmieni się w naruszenie (nie KPOW tylko KPA) i właściciel będzie dochodził, kto, co i jak. A kara będzie nieuchronna. Wtedy zacznie się jazda...

piotreg, zawsze będzie tak, że będą przeginki i to wszędzie - popatrz co się dzieje w Sejmie...
Najważniejsze, że ginie co roku mniej ludzi. I to jest zysk społeczny.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 22 Wrzesień 2012, 08:39   

Cytat:
Nowe kamuflaże fotoradarów! Uważajcie i ostrzegajcie innych.

Witam!

Chciałem podzielić się o praktykach stosowanych przez Straż Gminną w większości województw; aktualne zdjęcia pochodzą z województwa warmińsko-mazurskiego.
Jadąc drogą krajową nr 63 z Giżycka do Ełku, natrafiłem na to "cudo" z siedzącymi w krzakach strażnikami. Było wiele tematów na temat fotoradarów, ale to, co mnie spotkało było dość specyficzne. Zatrzymałem się na poboczu, po czym podszedłem do tego urządzenia i zacząłem robić zdjęcia. Po chwili zjawia się strażniczka i pyta co ja robię. Odpowiedziałem jej na pytanie pytaniem: "Co wy tutaj robicie?" Odpowiedziałem też, że nie można w żaden sposób maskować radarów. Po pierwsze, mogą zakłócać sygnał, a po drugie w żadnym urządzeniu działającym na terenie RP nie można stosować takiego maskowania (folia śmietnikowa, obok stoją sobie śmieci ustawione przez straż, a na wierzchu denko wykrojone z butelki PET by woda nie kapała do dziury w folii, która się im niechcący zrobiła :?!: ABSURD!!!). Poprosiłem o specyfikację techniczną na co odpowiedziała mi ta "kobieta": Proszę napisać podanie do komendanta to "może zostanie rozpatrzone". Powiedziałem, że nie będę pisał żadnego podania, ponieważ jej obowiązkiem jest okazanie takiego dokumentu na każde moje życzenie. Jedynie co mogę to zadzwonić na Policję by przyjechała i sprawdziła przy mnie czy mają dokumentację i czy radar faktycznie może być tak oklejony. Gdy padły te słowa szanowna Pani poprosiła kolegę o zwinięcie maszynki do zarabiania pieniędzy. Nie chciało mi się kłócić, ale zdjęcia mam i w dniu 24.09.2012 zostanie złożone pismo z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji.

Drodzy Wykopowicze:

Gdy zrobią Wam zdjęcie takim oklejonym fotoradarem, zróbcie zdjęcie i napiszcie pismo do komendanta danego regionu. Za każdym razem wygracie sprawę, ponieważ nie można tak oklejać radarów. Ewidentne nabijanie miejskiej kasy!



LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Wrzesień 2012, 11:14   

Żadna gmina w ostatnich latach nie powołałaby straży gminnej (miejskiej) gdyby nie możliwość wsparcia budżetu fotoradarami. A tych niestety powstaje coraz więcej, i trudno burmistrzom/prezydentom się dziwić. W dobie kryzysu, jednostka dająca dochód w skali roku na poziomie kilku milionów złotych to kura znosząca złote jajka.

Proszę mi powiedzieć... co taka jednostka może zrobić z ustawowych obowiązków, jeśli na etacie jest tylko Komendant lub Komendant + jeden, góra dwóch strażników. Przecież nie pojadą na interwencję (np. domówkę), bo trzeba będzie za chwilę wysłać patrol Policjantów by ich ratowali...

Takim można tylko dać fotoradar, wywieźć ich gdzieś w krzaki i czekać aż maszynka napstryka... i daj Bóg jeśli nikt im jej nie ukradnie.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 24 Listopad 2012, 18:05   

Cytat:
Jak skutecznie zastawić fotoradar i co mówić strażnikowi od siedmiu boleści :)

Witam

Miałem przyjemność jechać dzisiaj obwodnicą Giżycka i natrafić na przenośny fotoradar tzw. pająk.

Standardem jest na tej trasie maskowanie tego typu urządzeń, chowanie ich w przeróżnych miejscach oraz oklejanie różnymi śmiesznymi foliami śmietnikowymi - czarnymi i stawianie obok worków tak by nie było ich widać.
Postanowiłem dziś sobie przystanąć i zasłonić widok tak by foteczek przejeżdżającym samochodom więcej nie robił :) Po czym zjawia się pan strażnik (celowo pan z małej litery, bo nienawidzę sku... li). Dodam też, że stoję przepisowo, z zachowaniem wszystkich odległości od skrzyżowania, nie stojąc na jezdni, a w zatoczce.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 16:05   

Cytat:
Czytelnik na tropie fotoradaru. Znalazł go w krzakach

Mieszkaniec Giżycka nagrał 7 sierpnia, w południe, miejsce ustawienia fotoradaru przez giżycką Straż Gminną. Jego zdaniem ustawiono go nieprawidłowo ukrywając w krzakach.

Odmiennego zdania jest komendant Straży Gminnej Katarzyna Sojko. Jej zdaniem fotoradar był ustawiony prawidłowo, z zachowaniem wszelkich przepisów przewidzianych w prawie.

Demonstrujemy nagranie wykonane przez naszego Czytelnika. Oceńcie sami.


Źródło: www.gizycko.wm.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Giżycko - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group