Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
28 Październik 2012, 13:46
Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2626
Posty: 7758
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 1 Styczeń 2012, 11:43   Fotoradar przenośny

Cytat:
Na ulice Lewina Brzeskiego wyjdą strażnicy miejscy

- Pracy na pewno im nie zabraknie - zapewnia burmistrz, a pomysłowi przyklaskują lewińscy policjanci. Strażnicy wspomogą ich w przyszłym roku.

Na początku strażników ma być dwóch, a wspomagać ma ich cywil, który będzie zajmował się papierkową robotą.

- W styczniu ogłosilibyśmy nabór na komendanta i strażnika, więc po obowiązkowych szkoleniach wiosną mogliby zacząć już pracę na ulicach - mówi Artur Kotara, burmistrz Lewina Brzeskiego.

Podstawowym narzędziem pracy strażników ma być fotoradar. Lewin chce wziąć przykład z Grodkowa, który wydzierżawił urządzenie i dzięki regularnym kontrolom uspokoił nieco ruch aut w kilku miejscowościach, przez które przebiega droga wojewódzka.

- My mamy drogę krajową, która biegnie przez Łosiów, Leśniczówkę, Buszyce i Borkowice - przypomina burmistrz. - I chciałbym właśnie tam skierować kontrole, bo ludzie podczas zebrań skarżą się, że czasem trudno jest przejść przez jezdnię. Radar powinien uspokoić niektórych kierowców.

Strażnicy mogliby też przypilnować kierowców wywrotek, które w drodze z kopalni kruszyw od wczesnego ranka przecinają centrum Lewina Brzeskiego, często nie stosując się do ograniczeń prędkości.

(...)
LINK
 
 
Automobil

Wysłany:    Kierowcy mają do wyboru najlepsze modele - wykrywacze Escort, Valentine One, Noxo, Whistler wyposażone w euro pasma radarów. Na laser jammery laserowe, na fotoradary antyradary. 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2626
Posty: 7758
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 20 Maj 2012, 12:51   

Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2012-05-18

Lewin Brzeski: DZIERŻAWA FOTORADARU W WERSJI PRZENOŚNEJ UMOŻLIWIAJĄCEJ POMIARY Z POBOCZA DROGI NA STATYWIE W OPCJI PRZEWOŹNEJ DO ZABUDOWY W POJEŹDZIE OSOBOWYM WRAZ Z OPROGRAMOWANIEM

Numer ogłoszenia: 161160 - 2012; data zamieszczenia: 18.05.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Burmistrz Lewina Brzeskiego, ul. Rynek 1, 49-340 Lewin Brzeski, woj. opolskie, tel. 077 4246600, 4246637, faks 077 4246638.
Adres strony internetowej zamawiającego: www.lewin-brzeski.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: DZIERŻAWA FOTORADARU W WERSJI PRZENOŚNEJ UMOŻLIWIAJĄCEJ POMIARY Z POBOCZA DROGI NA STATYWIE W OPCJI PRZEWOŹNEJ DO ZABUDOWY W POJEŹDZIE OSOBOWYM WRAZ Z OPROGRAMOWANIEM.
(...)
LINK
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27924
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 27 Październik 2012, 14:58   

Wczoraj <SM> z Lewina Brzeskiego monitorowała prędkość w Borkowiach i robili to z trzech nóg (przy okazji fotki). Rekordzista odcinka miał zaledwie 128km/h. Fotka ustawiona była na wylocie w kier. Opola, ale tych wjeżdżających również rozliczała. Próg - +18.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27924
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 27 Październik 2012, 14:59   

Sytuacja w Lewinie wygląda w sposób następujący:

Na tą chwilę oznakowane są tylko 4. miejscowości przy drodze K-94.

- Łosiów
- Leśniczówka
- Buszyce
- Borkowice

Przy okazji zapodam jakieś tam fotki.

delpiero napisał/a:
Na początku strażników ma być dwóch, a wspomagać ma ich cywil, który będzie zajmował się papierkową robotą.

I jest... Pani Jagoda - pozdrawiamy :D
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2626
Posty: 7758
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 7 Styczeń 2013, 20:14   

Cytat:
Gmina Lewin Brzeski: radar uspokaja kierowców

Na widok skrzynek z obiektywem i lampą kierowcy pędzący przez Łosiów, Leśniczówkę czy Buszyce mocno zwalniają. I o to chodzi.

W środę przed południem Krzysztof Naumowicz, komendant lewińskiej Straży Miejskiej, rozstawił swój sprzęt w Borkowicach. Jeden stojak z fotoradarem, obok drugi z lampą błyskową, do tego dwa akumulatory i kilka metrów kabli.

- Trudno tego nie zauważyć. I zaraz przekonamy się, że kierowcy od razu zdejmują nogę z gazu - mówi komendant, a kolejne wolno przejeżdżające auta tylko potwierdzają jego słowa.

Mimo to po kilku minutach aparat robi pierwsze zdjęcie, a potem lampa błyska dość regularnie.

- Dzisiaj jest mały ruch, ale jeżeli ustawilibyśmy się wcześnie rano, albo po 13, to zdjęć byłoby dużo więcej - zapewnia Krzysztof Naumowicz. - Tylko że nie o to w tym chodzi, żeby zarabiać. Przede wszystkim zależy nam na prewencji - jeśli kierowcy widzą tabliczki z informacją o kontroli radarowej, a od czasu do czasu stojący radar, to siłą rzeczy większość z nich zwalnia.

Szef straży nie ma złudzeń i wie, że sporo kierowców ignoruje tabliczki i ograniczenia polegając bardziej na komunikatach z cb-radia. Widać to choćby w momencie, gdy zaczyna pakować radar do bagażnika auta. Ale sami mieszkańcy wsi chwalą sobie wizyty strażników.

Ludzie wielokrotnie podczas takich akcji podchodzą i proszą, żeby zostać dłużej albo przyjeżdżać częściej. - Niektórzy chcą nawet częstować kawą, bylebyśmy postali jeszcze parę godzin - śmieje się komendant.

Aparat z radarem nie jest na pewno maszynką do zarabiania pieniędzy. Z prozaicznego powodu: Lewin ma zaledwie dwóch strażników, którzy mają na głowie wiele innych spraw związanych z choćby z zakłócaniem porządku czy piciem alkoholu na ulicach.

- Nie możemy stać z fotoradarem całymi dniami. Dlatego staramy uzupełniać się z policją, która wysyła do nas samochód z wideoradarem - podkreśla Naumowicz.

O ile kierowcy dość powszechnie w różnych gminach krytykują stosowanie przez straże miejskie fotoradarów, to równocześnie jako mieszkańcy chętnie widzieliby takie urządzenia koło swoich domów.

Po apelach lewinian kolejne wkrótce miejsca, gdzie będzie można kontrolować prędkość zostaną wyznaczone na ul. Sikorskiego i Powstańców Śląskich w Lewinie Brzeskim.
To drogi, którymi szczególnie często jeżdżą ciężarówki i mieszkańcy narzekają, że ich kierowcy pędzą pod oknami domów nie troszcząc się o bezpieczeństwo ludzi.


Źródło: www.nto.pl
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2626
Posty: 7758
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 28 Marzec 2013, 11:58   

Cytat:
Kontrola radarowa w gminie Lewin Brzeski? Wiemy kiedy i gdzie!

Na rzadko spotykany sposób przeprowadzania kontroli zdecydowała się Straż Miejska w Lewinie Brzeskim. Podczas, kiedy wielu ich kolegów w całej Polsce ukrywa się z fotoradarami, strażnicy z Lewina Brzeskiego o planowanych kontrolach jawnie informują mieszkańców. - To też forma prewencji – wyjaśnia komendant i dodaje, że mimo wcześniejszych informacji o kontrolach i tak nie brakuje kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

- Straż Miejska informuje, że w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Lewin Brzeski w dniach 27 i 29 marca 2013 roku w godzinach od 9.00 do 16.00 przeprowadzona będzie kontrola ruchu drogowego na drodze krajowej nr 94. Kontrolą objęta będzie trasa Łosiów, Leśniczówka, Buszyce i Borkowice – takiej treści komunikat pojawił się kilka dni temu na stronie internetowej Urzędu Miasta w Lewinie Brzeskim.

Sprawdziliśmy. Patrol miejscowej straży zgodnie z treścią komunikatu pojawił się przy wskazanej trasie o podanej godzinie. - Informacje o tym gdzie i kiedy będziemy przeprowadzać kontrole podajemy regularnie do wiadomości publicznej. Ogłoszenia zamieszczane są na stronie urzędu oraz w lokalnej prasie – mówi Krzysztof Naumowicz, komendant Straży Miejskiej w Lewinie Brzeskim. - Wychodzimy z założenia, że to też forma prewencji, bo skoro kierowcy wiedzą o kontroli to powinni zdjąć nogę z gazu. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem – zaznacza Naumowicz.

Komendant pytany o zasadność kontroli drogowych, o których wiadomo wcześniej odpowiada: – Mimo, że dajemy te ogłoszenia to i tak trafiają się kierowcy, którzy drwią z przepisów i mimo to przekraczają prędkość. A dodam, że urządzenie mamy ustawione na dużą tolerancję bo wykonuje fotografię dopiero przy prędkości pojazdu 75 kilometrów na godzinę przy ograniczeniu do 50km/h. Przy większym ruchu zdarza się nawet do 40 zdjęć dziennie.

Straż Miejska w Lewinie Brzeskim regularnie przeprowadza też kontrole przy użyciu fotoradaru umieszczonego za szybą nieoznakowanego samochodu. Wcześniej był to granatowy ford, a obecnie strażnicy używają do tego celu białego citroena.
Źródło: www.24opole.pl
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27924
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 2 Listopad 2014, 11:55   

Cytat:
Kontrola fotoradarowa

Straż Miejska informuje, że w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Lewin Brzeski w dniu 3 listopada 2014 roku w godzinach od 8:00 do 16:00, przeprowadzona będzie kontrola ruchu drogowego na drodze krajowej nr 94. Kontrolą objęta będzie trasa Łosiów, Leśniczówka, Buszyce i Borkowice.

http://www.lewin-brzeski.pl
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27924
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 5 Luty 2015, 14:43   

Po dłuższej przerwie fotoradar powrócił. W styczniu <SM> działała 15, 27 i 28 stycznia.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1264
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2465
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 13 Luty 2015, 19:05   

Cytat:
Fotoradar w nowym aucie straży miejskiej

Strażnicy miejscy z Lewina Brzeskiego kontrolują prędkość na drodze krajowej nr 94 fotoradarem, zainstalowanym w nieoznakowanym samochodzie. To kolejne auto, wykorzystywane przez strażników po fordzie focusie oraz citroenie berlingo.


Jeden z naszych czytelników przesłał na adres redakcja@24opole.pl zdjęcie samochodu dacia z zamontowanym przy tylnej szybie fotoradarem.

Straż miejska w Lewinie Brzeskim od ponad dwóch lat prowadzi kontrole prędkości przy użyciu fotoradaru w nieoznakowanym aucie. Parkuje ono na terenie Łosiowa, Borkowic, Leśniczówki i Buszyc - przy drodze krajowej nr 94.

Ogłoszenia o kontrolach prędkości są publikowane na stronie internetowej Lewina Brzeskiego. - Wychodzimy z założenia, że to też forma prewencji, bo skoro kierowcy wiedzą o kontroli to powinni zdjąć nogę z gazu. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem – mówił Krzysztof Naumowicz, komendant Straży Miejskiej w Lewinie Brzeskim podczas rozmowy z naszym reporterem na temat kontroli radarowych. Zapewniał też, że kontrola jest zgodna z prawem.

Link
_________________
Szanuj życie i prędkość...
Z wszystkiego czerp co najlepsze. ;)

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27924
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 27 Luty 2015, 11:41   

25 lutego była ostatnia akcja:

Cytat:
Straż Miejska informuje, że w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Lewin Brzeski w dniu 25 lutego 2015 roku w godzinach od 9:00 do 14:00, przeprowadzona będzie kontrola ruchu drogowego na drodze krajowej Nr 94. Kontrolą objęta będzie trasa Łosiów, Leśniczówka, Buszyce i Borkowice.

W lutym były w sumie 3. kontrole. Wcześniej pracowali 18 i 13 lutego. Informacja zawsze jest na stronie internetowej Gm. Lewin Brzeski, więc jeżdżący tym odcinkiem drogi K-94 śmiało mogą sobie kontrolować stronę http://www.lewin-brzeski.pl/.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27924
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 22 Marzec 2015, 20:50   

Ostatni pomiar był 18 marca.

Cytat:
Straż Miejska informuje, że w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Lewin Brzeski w dniu 18 marca 2015 roku w godzinach od 5:30 do 10:00, przeprowadzona będzie kontrola ruchu drogowego na drodze krajowej nr 94. Kontrolą objęta będzie trasa Łosiów, Leśniczówka, Buszyce i Borkowice.

http://www.lewin-brzeski.pl
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27924
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 25 Marzec 2015, 08:53   

Cytat:
Straż Miejska informuje, że w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Lewin Brzeski w dniu 25 marca 2015 roku w godzinach od 9:00 do 14:00, przeprowadzona będzie kontrola ruchu drogowego na drodze krajowej Nr 94. Kontrolą objęta będzie trasa Łosiów, Leśniczówka, Buszyce i Borkowice.

http://www.lewin-brzeski.pl
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
euros 
Czai bazę

Dołączył: 08 Cze 2010
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 207
Ostrzeżeń: 4/5
Posty: 453
Skąd: się znamy?
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 27 Marzec 2015, 08:19   

Stali też 24.03, o czym nie informują na stronie. Widziałem ich w Borkowicach. Pajączek nie był ukryty w żadnym samochodzie. Patrzył w kierunku Opola.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27924
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 3 Kwiecień 2015, 11:13   

Cytat:
Straż Miejska informuje, że w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Lewin Brzeski w dniu 1 kwietnia 2015 roku w godzinach od 9:00 do 14:00, przeprowadzona będzie kontrola ruchu drogowego na drodze krajowej nr 94. Kontrolą objęta będzie trasa Łosiów, Leśniczówka, Buszyce i Borkowice.

Cytat:
Straż Miejska informuje, że w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Lewin Brzeski w dniu 2 kwietnia 2015 roku w godzinach od 9:00 do 14:00, przeprowadzona będzie kontrola ruchu drogowego na drodze krajowej nr 94. Kontrolą objęta będzie trasa Łosiów, Leśniczówka, Buszyce i Borkowice.

http://www.lewin-brzeski.pl
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27924
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 16 Kwiecień 2015, 12:00   

Cytat:
Straż Miejska informuje, że w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Lewin Brzeski w dniu 16 kwietnia 2015 roku w godzinach od 9:00 do 14:00, przeprowadzona będzie kontrola ruchu drogowego na drodze krajowej Nr 94. Kontrolą objęta będzie trasa Łosiów, Leśniczówka, Buszyce i Borkowice.

www.lewin-brzeski.pl
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group