Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 0de485a47a2e40b6c222a0c7fdf86ebf Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wrocław - Fotoradary stacjonarne
Autor Wiadomość
hellypton
Zaczyna kumać

Dołączył: 27 Lut 2009
Pochwał: 52
Posty: 102
Skąd: Dysk lokalny C
Wysłany: 2 Październik 2013, 10:16   

Cytat:
Uwaga kierowcy! Nowe kamery zrobią nam zdjęcie, gdy jedziemy na czerwonym świetle

Zdarza ci się przejechać przez skrzyżowanie na czerwonym świetle? A może na tak zwanym "późnym żółtym"? Lepiej uważaj! We Wrocławiu pojawiły się kamery, które mają nagrywać takie samochody, a następnie zdjęcia i filmy przesyłać do zarządcy drogi, a ten - do policji. Pierwsze takie urządzenia zainstalowano właśnie na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej, al. Wiśniowej i ul. Ślężnej. Zdjęcia wykonuje tu aż sześć, charakterystycznych - bo żółtych - kamer. Podobne urządzenia pojawiły się już także na ul. Milenijnej i al. Kochanowskiego. W tym ostatnim miejscu - dla odmiany - badają one prędkość poruszających się aut.

Sześć kamer zamontowano nad jezdnią al. Armii Krajowej w kierunku al. Wiśniowej. Jednak na razie są one tylko testowane.

– O użyczenie miejsca na skrzyżowaniu zwrócił się do nas Instytut Badawczy Dróg i Mostów. Także kierowcy na razie nie muszą się obwiać mandatów – zapewnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Podobne kamery ustawiono również na al. Kochanowskiego. Tam jednak badają one prędkość.

Wrocławski ratusz aktualnie testuje też podobny system w ramach projektu ITS.

Podobną kamerę ustawiono na na ul. Milenijnej w kierunku do ul. Na Ostatnim Groszu. Na razie jednak nie ma decyzji czy urzędnicy zdecydują się ją kupić i czy zaczną rejestrować wykroczenia kierowców oraz przesyłać informacje o nich dalej - do policji.

System testowany na al. Armii Krajowej jest ponoć jednym z najnowocześniejszych tego typu w Polsce. – Składa się on z dwóch kamer poglądowych zainstalowanych przed skrzyżowaniem na słupach. Obserwują one skrzyżowanie i sygnalizacje świetlną. Pozostałe cztery kamery zainstalowano obok sygnalizatorów nad każdym z pasów ruchu. Ich zadaniem jest obserwowanie linii warunkowego zatrzymania – wyjaśnia Radosław Borcon, z wrocławskiej firmy Neurosoft, która dostarcza ten sprzęt.

Gdy nad którymś z pasów zapala się czerwone światło, uruchamiana jest kamera rejestrująca wykroczenia. Każde auto, które w tym czasie przejedzie za sygnalizator, zostanie zarejestrowane. – Nasze urządzenie potrafi zidentyfikować typ pojazdu, tablice rejestracyjną i kolor. Nowością jest to, że rozpozna również markę i model – wylicza Radosław Borcon.

Kamery są "wyczulone" na różne tricki kierowców. – Jeżeli kierowca jadący pasem na wprost, gdzie ma zielone światło, w ostatniej chwili zdecyduje się skręcić na sąsiedni pas, gdzie palić się będzie światło czerwone i kontynuować jazdę, jest spora szansa, że kamery nawet ten manewr zarejestrują – dodaje Borcon. System może też pomóc policji w poszukiwaniu skradzionego samochodu.

Jak jest rejestrowane wykroczenie kierowców? Kamera robi sekwencje zdjęć pokazujących wykroczenie i krótki materiał video. Potem system może sam mejlem wysyłać dane lub można je ściągnąć po zalogowaniu.

LINK
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
Kyrzan 
Dziędobry!


Dołączył: 25 Paź 2011
Pochwał: 11
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Listopad 2013, 04:25   

Według tego artykułu we Wrocławiu jest 1. maszt pod fotoradar. Tylko gdzie?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 24 Listopad 2013, 09:37   

Wg tego artykułu maszty są także i w Poznaniu, i w Katowicach, a to jak wiadomo w ogóle nie polega na prawdzie. W chwili obecnej we Wrocławiu nie ma masztów pod fotoradar. A jeśli już mowa o "artykułach", to wg niejednego artykułu Iskra jest suszarką laserową. :lol:
 
 
r0wl3n
Dziędobry!

Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Listopad 2014, 01:20   Fotoradar na ul. Jedności Narodowej

Witam. Wstępnie chciałbym się zapytać czy we Wrocławiu nadal nie ma fotoradarów stacjonarnych? Chodzi mi dokładnie o ulicę Jedności Narodowej przy moście. Sprawa jest taka, że dzisiaj (jakoś po 24:00) przejeżdżałem tam dwukrotnie (w dwóch przeciwnych kierunkach) i wracając w stronę centrum, zaraz za mostem, zobaczyłem tabliczkę o pomiarze. Od razu się rozejrzałem (bo przejeżdżałem w drugą stronę wcześniej), ale nic nie zauważyłem...

Od razu włączyłem Google Maps, ale tam też nic nie wychwyciłem. Przeczytałem na forum, że we Wrocławiu <SM> jeździ z fotoradarami i stałych nie ma. Widziałem też czyjeś zdjęcie z tego miejsca (okolice browaru) - robią wyraźnie z samochodu.

Prosiłbym o potwierdzenie info, bo trochę ciepło mi się zrobiło, a raczej <SM> po 24 tam nie powinno być. :razz:
 
 
Micell 
Forum Lider


Dołączył: 11 Lut 2010
Pochwał: 349
Posty: 1234
Skąd: Długołęka
Wysłany: 26 Listopad 2014, 08:55   





Tu masz odpowiedź gdzie dokładnie stoją. :) A fotoradarów stacjonarnych we Wrocławiu nie ma. :)
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Listopad 2014, 10:56   

r0wl3n, jeśli pod znakiem <FR> jest mała, biała tabliczka z napisem "Na odcinku... m/km" to znak, że oznakowanie to dotyczy fotoradarów przenośnych, użytkowanych tylko przez <SM> / <SG> .

We Wrocławiu <SM> nocne akcje organizuje niezwykle rzadko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wrocław - Fotoradary stacjonarne | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group