Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid a31afd882cbeea4d1e3c36685e76df5d Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Łódź - Kamery na masztach (ul. Aleksandrowska)
Autor Wiadomość
mateusz0707
Dziędobry!

Dołączył: 22 Paź 2011
Pochwał: 9
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Październik 2011, 23:36   Kamery na masztach (ul. Aleksandrowska)

Witam Szanownych forumowiczów.

Mam pytanie dotyczące kamer, które znajdują się m.in. na ul. Aleksandrowskiej w Łodzi.
Czy służą one (póki co) wyłącznie do pomiaru natężenia ruchu, czy rejestrują także wykroczenia. Chodzi mi głównie o przekraczanie prędkości. Jest napisanie na nich bodajże "Autoscope". Wyglądają one mniej więcej tak:



Źródło

Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź :)
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Październik 2011, 06:48   Re: Kamery na masztach (ul. Aleksandrowska)

mateusz0707 napisał/a:
Witam Szanownych forumowiczów.

My również.

mateusz0707 napisał/a:
Czy służą one (póki co) wyłącznie do pomiaru natężenia ruchu, czy rejestrują także wykroczenia. Chodzi mi głównie o przekraczanie prędkości. Jest napisanie na nich bodajże "Autoscope".

Nie. Prędkości one nie mierzą :!: Zresztą, teraz każde urządzenie stacjonarne musi zostać oznakowane znakiem D-51 :twisted:
 
 
mateusz0707
Dziędobry!

Dołączył: 22 Paź 2011
Pochwał: 9
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Październik 2011, 09:52   

Cytat:
Nie. Prędkości one nie mierzą Zresztą, teraz każde urządzenie stacjonarne musi zostać oznakowane znakiem D-51

To kamień z serca. :D Czyli ogólnie rzecz biorąc, to te wszystkie punkty pomiaru prędkości odcinkowej nie mogą jeszcze działać (chodzi mi o ten np. w Lutomiersku), ponieważ nie spełnia tych wszystkich wymogów, jakim jest poniekąd znak D-51.

Pozdrawiam serdecznie
 
 
mateusz0707
Dziędobry!

Dołączył: 22 Paź 2011
Pochwał: 9
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Październik 2011, 18:44   

Szperając w internecie znalazłem informację na innej stronie internetowej, że pomiar prędkości odcinkowej na odcinku Lutomiersk - Szadek już funkcjonuje. :)

To dziwne, bo wczoraj jechałem tamtą droga i nie zauważyłem żadnego znaku D-51. Czy wszystkie organy inkasujące hajs są do tego zobligowane?

Tutaj cytat ze strony:

Cytat:
Niestety już działają. Kolega dostał 500zł + 10pkt karnych za odcinek z Lutomierska do Szadku. Średnia prędkość 130km/h. Sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Minęły zaledwie trzy dni od pomiaru do wezwania na komendę.

Źródło: Klik
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 23 Październik 2011, 19:26   

Pomiar odcinkowy musi być oznakowany słynnym już znakiem D-51 + odpowiednia tabliczka, czyli "kontrola średniej prędkości na odcinku..." :!:
 
 
mateusz0707
Dziędobry!

Dołączył: 22 Paź 2011
Pochwał: 9
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Październik 2011, 19:47   

No właśnie! Tak mi się zdawało, ale np. w lutomiersku nie ma znaku D-51, a ludzie piszą, że mandaty ślą!

Pozdrawiam
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 24 Październik 2011, 07:28   

Rozumiem, że sfotografował ich Inteligentny system transportu. :lol: Nie odpowiadam za to, co ludzie piszą w sieci :!: Nam np. też wmawiało kilku desperatów, że wagi we Wrocławiu robią zdjęcia. W jakim celu, nie wiem :!:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Łódź - Kamery na masztach (ul. Aleksandrowska) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group