Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 6f637640e27c6092dd484f00488c6386 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Nieoznakowane radiowozy to największe piraty!
Autor Wiadomość
mefyoo
Dziędobry!

Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 12 Wrzesień 2011, 14:12   Nieoznakowane radiowozy to największe piraty!

Witam! Uważam, że nieoznakowane radiowozy, a raczej ich kierowcy na służbie stwarzają większe zagrożenie na drodze, niż sami piraci. Widzę stojący takowy radiowóz, widzę że chłopaki coś piszą, po paru minutach słyszę na CB, że ruszają, po chwili są już za mną. Zastanawiam się, ile przepisów musieli złamać, ile linii ciągłych przekroczyć i jaką prędkość osiągnąć w terenie zabudowanym, żeby tak szybko mnie dogonić. Co ciekawe, mieli do mnie pretensje o to, że trudno im było mnie dogonić, jeden z nich powiedział "proszę zobaczyć z jaką prędkością my jedziemy żeby pana dogonić", było tam ze 160 km/h, oczywiście w terenie zabudowanym.
Z tego co wiem, żaden pojazd nie może przekraczać przepisów chyba, że jest pojazdem uprzywilejowanym, czyli ma włączone sygnały ostrzegawcze, świetlne barwy niebieskiej i dźwiękowe i prowadzi pościg lub jedzie na zdarzenie, a tutaj takiego nie było i to jest częsta praktyka w tego rodzaju radiowozach. Zastanawiam się nad napisaniem do Komendanta Policji w tej sprawie. Ciekawe, czy oficjalne pismo w tej sprawie spowoduje wyciągnięcie jakiś konsekwencji.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
czapla
Świeżak w kasku


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 108
Posty: 1430
Skąd: Żary
Wysłany: 12 Wrzesień 2011, 14:32   

Nic to nie da. Jeden już taki był co próbował walczyć z wiatrakami i co? Nic - wczoraj koło Chojnowa widziałem piękny wiatrak :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 12 Wrzesień 2011, 14:43   Re: Nieoznakowane radiowozy to największe piraty!

mefyoo napisał/a:
Ciekawe, czy oficjalne pismo w tej sprawie spowoduje wyciągnięcie jakiś konsekwencji.

Nie sądzę :!: Grzałeś w terenie zabudowanym, dałeś się złapać... zapłacić musisz :!:
Pretensje masz do Policji. Zacznij od siebie - sam sprowokowałeś tą sytuację :!:
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 12 Wrzesień 2011, 15:18   Re: Nieoznakowane radiowozy to największe piraty!

Widzieć, że stoją, potem słyszeć, że ruszają i dać się jeszcze złapać to trzeba umieć, a jazda 160 km/h w mieście i potem pretensje, że się dostaje mandat to trochę śmieszne.
 
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Wrzesień 2011, 16:25   

Jak słyszałeś, że ruszają i nawet nie spojrzałeś w lusterko...
Miej pretensje do siebie.
 
 
 
Micell 
Forum Lider


Dołączył: 11 Lut 2010
Pochwał: 349
Posty: 1234
Skąd: Długołęka
Wysłany: 12 Wrzesień 2011, 17:51   

Kierujący mefyoo, jak byś jechał (50) to byś tego nie miał, a tak to Cię złapali. Jeszcze CB masz to w ogóle. :facepalm:

A tak po za tym zawszę i wszędzie <R> chwalona będzie. :grin:
 
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 12 Wrzesień 2011, 18:00   Re: Nieoznakowane radiowozy to największe piraty!

lukaszr napisał/a:
(...) a jazda 160 km/h w mieście i potem pretensje, że się dostaje mandat to trochę śmieszne.

160 km/h to jechały miśki żeby go dogonić - jak wynika to bez sygnału (z postu nie wynika za jakie wykroczenie go gonili). Jeśli dobrze zrozumiałem opisaną sytuację to sprawa bardzo naganna dla miśków.
 
 
mefyoo
Dziędobry!

Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 12 Wrzesień 2011, 19:51   

Dokładnie, mandat dostałem, ale za przekroczenie ciągłej linii. Dodam, że to nie było wyprzedzanie, zjechałem, bo kot mi chciał wybiec na jezdnie. Zarejestrowali mnie kamerą, byli 2. auta za mną, prędkości nie zmierzyli.

piotreg napisał/a:
mefyoo napisał/a:
Ciekawe, czy oficjalne pismo w tej sprawie spowoduje wyciągnięcie jakiś konsekwencji.

Nie sądzę :!: Grzałeś w terenie zabudowanym, dałeś się złapać... zapłacić musisz :!:
Pretensje masz do Policji. Zacznij od siebie - sam sprowokowałeś tą sytuację :!:

Nie przekraczałem prędkości!!

Poprawiłem post. Pkt. 11 regulaminu - nie piszemy z Caps-em. PM
 
 
Micell 
Forum Lider


Dołączył: 11 Lut 2010
Pochwał: 349
Posty: 1234
Skąd: Długołęka
Wysłany: 12 Wrzesień 2011, 20:19   

No to zmienia postać rzeczy jak dla mnie.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 13 Wrzesień 2011, 07:37   

Micell napisał/a:
Kierujący mefyoo, jak byś jechał (50) to byś tego nie miał, a tak to Cię złapali. Jeszcze CB masz to w ogóle. :facepalm:

Tam (50) . Jechałby (70) i też by mu się nic nie stało, a to przecież 20. więcej niż dozwolone. I jeszcze mało :?: :o :mad: To ile mamy jeździć :?: :o 150 po mieście :?: :o :mad: :facepalm:

Micell napisał/a:
A tak po za tym zawszę i wszędzie <R> chwalona będzie. :grin:

Ty chyba robisz na Hubskiej :?: :D

mefyoo napisał/a:
Dokładnie, mandat dostałem, ale za przekroczenie ciągłej linii. Dodam, że to nie było wyprzedzanie, zjechałem, bo kot mi chciał wybiec na jezdnie. Zarejestrowali mnie kamerą, byli 2. auta za mną, prędkości nie zmierzyli.

:shock: :lol: A może tygrys :?: :lol:

Micell napisał/a:
No to zmienia postać rzeczy jak dla mnie.

Ile Ty masz lat :?: :o 12. :?: :o Przecież to jakiś desperat jaja sobie z Was robi - videorejestrator gnał w terenie zabudowanym 160km/h żeby dojść gościa, który nie jechał szybko i zatrzymali go za najechanie na linię ciągłą z uwagi na to, że malutkie zwierzątko futerkowe wybiegło mu na drogę :!: Posłuchaj teraz swoich myśli :!:
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Wrzesień 2011, 09:20   

piotreg, dogłębna analiza. :grin: Ale z tym kotem fakt, dobre :twisted:
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 13 Wrzesień 2011, 09:30   

Zerknij jeszcze na IP gościa - Poznań (wielkopolskie).
 
 
mefyoo
Dziędobry!

Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 21 Wrzesień 2011, 21:01   

piotreg napisał/a:
Micell napisał/a:
Kierujący mefyoo, jak byś jechał (50) to byś tego nie miał, a tak to Cię złapali. Jeszcze CB masz to w ogóle. :facepalm:

Tam (50) . Jechałby (70) i też by mu się nic nie stało, a to przecież 20. więcej niż dozwolone. I jeszcze mało :?: :o :mad: To ile mamy jeździć :?: :o 150 po mieście :?: :o :mad: :facepalm:

Micell napisał/a:
A tak po za tym zawszę i wszędzie <R> chwalona będzie. :grin:

Ty chyba robisz na Hubskiej :?: :D

mefyoo napisał/a:
Dokładnie, mandat dostałem, ale za przekroczenie ciągłej linii. Dodam, że to nie było wyprzedzanie, zjechałem, bo kot mi chciał wybiec na jezdnie. Zarejestrowali mnie kamerą, byli 2. auta za mną, prędkości nie zmierzyli.

:shock: :lol: A może tygrys :?: :lol:

Micell napisał/a:
No to zmienia postać rzeczy jak dla mnie.

Ile Ty masz lat :?: :o 12. :?: :o Przecież to jakiś desperat jaja sobie z Was robi - videorejestrator gnał w terenie zabudowanym 160km/h żeby dojść gościa, który nie jechał szybko i zatrzymali go za najechanie na linię ciągłą z uwagi na to, że malutkie zwierzątko futerkowe wybiegło mu na drogę :!: Posłuchaj teraz swoich myśli :!:

Szanowny kolego potreg, nie jestem desperatem i nie robię sobie z nikogo jaj. Zależało im aby mnie "dojść", ponieważ moje auto wygląda na takie co do osiągnięcia (110) x2 nie potrzebuje wiele... poza tym, kiedy stali i spisywali kogoś przejechałem obok nich wolniutko, (70) , a potem na (90) dałem troszkę hajcu - (90) +9 i wyprzedziłem na raz 4. auta, które się wlekły, ale to nie wykroczenie, podejrzewam że wiesz o tym dobrze. Oczywiście zanim włączyli się do ruchu minęło troszkę czasu, potem jeszcze fala nadjechała z naprzeciwka, co też troszkę ich przyblokowało, więc musieli mocno nadrabiać, nie patrząc na (50) , ale czego się nie robi mając już przed oczami wizje złapania pirata drogowego :evil: Dodam, że nie wariowałem (na serio i bez ściemy). Miałem dobrą passę i pole do wyprzedzania, oczywiście w dozwolonych miejscach. Dzięki CB i lusterkom szybko się spostrzegłem, że już są blisko, no więc jak było (70) to ja (70) i grzeczniutko. Jechali chwilę za mną, ale kiedy zobaczyli, że nic nie wskórają to pomyśleli, że chociaż za linie się do...ą.
Kolego piotreg, jak teraz wytłumaczysz kolegów :?:
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 21 Wrzesień 2011, 21:17   

mefyoo napisał/a:
Kolego piotreg, jak teraz wytłumaczysz kolegów :?:

Ja nie mam kolegów. :nose:
 
 
czapla
Świeżak w kasku


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 108
Posty: 1430
Skąd: Żary
Wysłany: 21 Wrzesień 2011, 22:58   

Tak to prawda co napisał piotreg, nawet jak zyska kolegę to bardzo szybko go traci :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Nieoznakowane radiowozy to największe piraty! | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group