Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 0d194a25bbd86208a2b412808c093990 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Karlino - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
dżepetto 
Zaczyna kumać

Dołączył: 02 Wrz 2010
Pochwał: 29
Posty: 64
Skąd: Dramburg
Wysłany: 9 Lipiec 2012, 10:20   Gm. Karlino

Cytat:
Ukryty fotoradar robi zdjęcia kierowcom. Czy to legalne?

– Strażnicy miejscy z Karlina urządzają polowania na kierowców! Fotoradar wożą schowany w samochodzie. Czy to zgodne z prawem? – pyta nasz Czytelnik.


Nie ma już chowania w krzaki. Strażnicy z Karlina mają taką niespodziankę.

Fotoradaru przy drodze nie widać, ale nagle coś błysnęło. To możliwe? Oczywiście. Strażnicy miejscy z Karlina mają dwa samochody, w których – niczym Antonio Banderas w futerałach od gitary w filmie "Desperado” – chowają swoją broń. Broń wycelowaną w kierowców, którzy przekraczają prędkość. Fotoradar.

– Czy to legalne? Przecież to polowanie na kierowców. Już nie chowanie się w krzakach, ale ukrywanie fotoradaru w zaparkowanym samochodzie – denerwuje się nasz Czytelnik. Auta, w których strażnicy przewożą fotoradary, są dwa. Służbowy opel vectra ma w folii, która przyciemnia tylną szybę, wycięty prostokąt. W to miejsce przystawiany jest obiektyw fotoradaru. Drugie auto to renault trafic, zarejestrowany na... strażaków ochotników.

Potwierdza to Jarosław Langner, komendant karlińskich strażników. I z marszu cytuje przepisy kodeksu drogowego: – Strażnicy miejscy mogą dokonywać na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz drogach krajowych w obszarze zabudowanym, z wyłączeniem autostrad i dróg ekspresowych, czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego z użyciem przenośnych albo zainstalowanych w pojeździe urządzeń rejestrujących w oznakowanym miejscu – informuje.

– Dlatego wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Znaki informujące o możliwej kontroli prędkości są zamontowane na stałe. Na przykład w Gościnku – znak informuje, że kontrola jest możliwa na odcinku 500 metrów – tłumaczy komendant.

Jarosław Langner nie widzi w takiej formie kontroli nic zdrożnego, a już na pewno nie zgadza się z określeniem "polowanie na kierowców”. – Wiele osób podkreśla, że złem jest robienie zdjęć kierowcom, którzy łamią przepisy i wystawianie mandatów. A czy zastanawiają się, jakie zło tacy kierowcy wyrządzają mieszkańcom miejscowości, przez które pędzą swoimi samochodami. Mieszkańcy chcą bezpiecznie przeprowadzić dziecko przez drogę i chcą, żeby auto po drodze jechało nie więcej niż 50 kilometrów na godzinę. Bo takie są przepisy – zaznacza. Co ważne, kontroli prędkości z użyciem opla i renault będzie więcej. W Białogardzie natomiast nasi Czytelnicy zauważyli, że przy fotoradarze stoi zawsze czerwony, stary fiat 125p. Pytają, czy takie urządzenie może wozić prywatna osoba swoim pojazdem?

– Fotoradar wożony jest zawsze przez nasz samochód służbowy – zapewnia Jan Połuboczko, komendant Straży Miejskiej w Białogardzie.

Przyznaje jednak, zatrudnił dwie dodatkowe osoby, na umowę-zlecenie, do pilnowania fotoradaru. – Chodzi o to, by nikt tego urządzenia nie uszkodził. Zdarzały się już akty wandalizmu, więc wolimy się zabezpieczyć. Ten człowiek czasem też pomaga załadować fotoradar. Ale zaprzeczam, by go woził – odpowiada komendant. I dodaje: – Gdy on pilnuje fotoradaru, strażnicy mogą wypełniać inne ważne obowiązki, do których straż została przecież powołana – tłumaczy.

Przy okazji zdradza, że liczba mandatów za przekroczenie prędkości w Białogardzie wzrosła. I to nawet kilkukrotnie. W weekendy zdarza się nawet kilka setek zdjęć. Rekordzista jechał przez miasto, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h, ponad 130 km/h.

ILE ZARABIAJĄ?

Zebraliśmy przykłady kilku miejscowości z regionu i wpływów z mandatów. Dla porównania podajemy również roczne budżety gmin i miast, by można było ocenić, jak duży udział w nich mają pieniądze z kieszeni kierowców.
Koszalin: dochody miasta to ponad 500 mln zł, w tym 250 tys. zł to pieniądze z fotoradarów;
Gmina Darłowo: dochody to ponad 30 mln zł, w tym 500 tys. zł to pieniądze z fotoradarów;
Malechowo: dochody gminy to 20 mln zł, nowy fotoradar, kupiony w tym roku, przyniósł za pierwsze półrocze 81 tys. złotych;
Karlino: dochody miasta to 44,5 mln zł, fotoradar zarobił już 5,5 mln złotych;
Biały Bór: dochody miasta to 25 mln zł, fotoradar zarobił ponad 6 mln złotych.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
motokloss
Dziędobry!

Dołączył: 03 Lip 2012
Pochwał: 6
Posty: 13
Skąd: ZKL
Wysłany: 1 Sierpień 2012, 22:52   

"Dlatego wszystko odbywa się zgodnie z prawem..."

Jestem ciekawy, czy Panowie Komendanci w/w jeżdżą zgodnie z...
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 2 Sierpień 2012, 10:37   

motokloss napisał/a:
Jestem ciekawy, czy Panowie Komendanci w/w jeżdżą zgodnie z...

Nie masz nawet prawa pomyśleć, że tak nie jest... :lol:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 13:33   Fotoradar przenośny

<SM> Karlino dysponuje także urządzeniem LTI TruCam - ustrzeleni zostali w Gościnku, ogr. (50) .

Źródło: http://emil-tv.pl/
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 17 Luty 2013, 19:11   

Cytat:
W Karlinie strażnicy straszą kierowców

Karlino. Straż miejska z Karlina nakłania kierowców przyłapanych przez fotoradar, aby się nie przyznawali do wykroczenia. I straszy ich karami za fałszywe zeznania. Właściciel pojazdu, który się nie przyzna i nie wskaże winnego, płaci wyższy mandat. Gmina zaplanowała w tym roku 7 mln zł wpływów z takich kar.

Pan Andrzej ma firmę i dużo jeździ po Polsce służbowym autem. Wie, gdzie na pokonywanych trasach stoją fotoradary, ale zdarza mu się zagapić. Tak było w listopadzie ubiegłego roku w miejscowości Gościnko pod Karlinem.

- Nie pamiętam, dlaczego nie zwolniłem w porę - mówi. - Nie zauważyłem błysku z fotoradaru. Ale jechałem tamtędy tego dnia. Na zdjęciu jest moje auto i ja za kierownicą. Nie ma się o co kłócić.

W liście, który przyszedł od straży miejskiej z Karlina, oprócz wydruku z fotoradaru znalazło się pismo z informacją o dalszym sposobie postępowania. Do wyboru były trzy możliwości: pan Andrzej się przyznaje, dostaje mandat 100 zł i 2 punkty karne; pan Andrzej wskazuje osobę, która kierowała autem; pan Andrzej oświadcza, że nie wie, kto prowadził, i płaci 200 zł, ale nie ma punktów karnych.

- Odpisałem, że się przyznaję - opowiada nasz Czytelnik. - I czekałem na mandat.

Zamiast tego jednak przyszło drugie pismo. Niżej kluczowy fragment (pisownia oryginalna).

„W nadesłanym do Straży Miejskiej w Karlinie oświadczeniach informuje Pan/i, że jest sprawcą wykroczenia. Jednak na kolorowym zdjęciu będącym w posiadaniu Straży Miejskiej za kierownicą pojazdu widnieje młodszy mężczyzna. Dlatego też zwracam się z prośbą o podanie prawdziwych danych sprawcy wykroczenia i przypominam, że kto fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia lub tworzy fałszywe dowody, ponosi odpowiedzialność z art. 234 Kodeksu Karnego".

Pod pismem podpisał się Jarosław Langner, komendant straży miejskiej w Karlinie.

- Osłupiałem - mówi pan Andrzej. - To jakiś absurd. Na podstawie zdjęcia stwierdzili, że to nie ja, chociaż mnie nie znają? Mam podać dane kogoś innego, chociaż to ja siedziałem za kierownicą, i to jeszcze pod groźbą kary? Przecież się przyznałem, na piśmie. Skoro uważają, że skłamałem, to chyba powinni powiadomić prokuraturę, a nie namawiać mnie, żebym wybrał inny wariant. Bo co mi zostaje? Musiałbym napisać, że nie pamiętam, kto prowadził auto. Przecież nie będę na nikogo rzucał fałszywych oskarżeń...

- Nie udzielam żadnych informacji telefonicznie - odpowiedział nam Jarosław Langner na pytanie, czy opisana sytuacja jest w Karlinie rutynowym tokiem postępowania.

- Każdy, kto ma informację o możliwości popełnienia przestępstwa, powinien powiadomić organa ścigania - mówi prokurator Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Zwykłemu obywatelowi jednak nie grozi kara, jeśli tego nie zrobi. Natomiast instytucje mają już obowiązek złożenia takiego zawiadomienia. Zaznaczam jednak, że jest to zasada ogólna. Nie odnoszę się do tego konkretnego przypadku, bo nie mam wystarczających informacji.

W tegorocznym budżecie gminy Karlino zaplanowano 7 mln zł wpływów z grzywien, mandatów i innych kar pieniężnych od osób fizycznych.


Źródło: www.24kurier.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 19 Październik 2013, 09:01   



Źródło: www.youtube.com

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 15 Marzec 2014, 18:46   



Źródło: www.youtube.com

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 16 Marzec 2014, 13:43   

Powyżej pomiar odbywający się na ul. Kołobrzeskiej - jest to wlot do miasta DW nr 163 od strony Kołobrzegu.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 12 Czerwiec 2014, 19:19   

Cytat:
Rower zasłaniał fotoradar straży miejskiej więc strażnik wezwał policję.

Strażnik miejski bał się podejść do roweru więc wezwał patrol policji. Wezwanie było że utrudniam prace strażnikowi miejskiemu, po przyjeździe na miejcie patrolu policji okazało się że nie popełniam żadnego wykroczenia, a rower może się zepsuć w każdym miejscu, po pięciu minutach strażnik dostał niby wezwanie na interwencję, więc zabrał fotoradarek.

Radar przenośny został postawiony na wjeździe do miasta od Kołobrzegu, dziwnym trafem został postawiony jak turyści wracali z Kołobrzegu. W ciągu kilku lat nie było na tej ulicy żadnej kolizji bądź wypadku.

Źródło: www.kontakt24.tvn24.pl

karlino.jpg
Źródło: www.kontakt24.tvn24.pl
Plik ściągnięto 96 raz(y) 66,96 KB

karlino2.jpg
Źródło: www.kontakt24.tvn24.pl
Plik ściągnięto 95 raz(y) 125,33 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 2 Sierpień 2015, 08:03   

Cytat:
Fotoradar przenośny (Fotorapid CM SM Karlino):

- ul. Kołobrzeska, wlot do miasta, jadąc od strony Kołobrzegu

Fotorapida to ja nie widziałem, ale TruCama jak najbardziej. Niestety wydaje mi się, że ustawienie <LR> jest jak najbardziej w kierunku maksymalizacji zysku. Na #19 było słychać, żeby na wylocie z Karlina uważać, bo gdzieś jest ustawiony niewidoczny fotoradar. I rzeczywiście, małżonka miała problem ze znalezieniem fotolaserka, a jak go zobaczyła to jej komentarz: "ale malutki".

karlino przod 1 th.jpg
Plik ściągnięto 54 raz(y) 701,91 KB

karlino przod 2 th.jpg
Plik ściągnięto 57 raz(y) 712,89 KB

karlino przod 3 th.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 657,38 KB

karlino tyl 1 th.jpg
Plik ściągnięto 60 raz(y) 731,76 KB

karlino tyl 2 th.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 733,21 KB

 
 
 
euros 
Czai bazę

Dołączył: 08 Cze 2010
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 207
Ostrzeżeń: 4/5
Posty: 453
Skąd: się znamy?
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2 Sierpień 2015, 15:41   



LINK
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 11 Sierpień 2015, 21:19   

Tymczasem 10 dni później w Karlinie. Dokładnie w tym samym miejscu, co w poprzednim razem, tyle że w akcji Fotorapid CM. Zielona buda, pod słońce, na zielonej trawie.

Karlino Fotorapid CM Przod 1 th.jpg
Plik ściągnięto 61 raz(y) 685,28 KB

Karlino Fotorapid CM Przod 2 th.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 685,77 KB

Karlino Fotorapid CM Tyl 1 th.jpg
Plik ściągnięto 57 raz(y) 696,51 KB

Karlino Fotorapid CM Tyl 2 th.jpg
Plik ściągnięto 54 raz(y) 739,04 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 2 Grudzień 2015, 23:03   

Jeszcze raz maleństwo...

Karlino (1).jpg
fot. Emil-TV
Plik ściągnięto 46 raz(y) 181,92 KB

Karlino (2).jpg
fot. Emil-TV
Plik ściągnięto 42 raz(y) 162,6 KB

Karlino (3).jpg
fot. Emil-TV
Plik ściągnięto 41 raz(y) 209,08 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Karlino - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group