Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 54395dd3f57f75e2facb978edb1db78f Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Proszę o pomoc - czy dostanę mandat?
Autor Wiadomość
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 13 Kwiecień 2015, 06:23   

czapla napisał/a:
Nie mam wyjścia, muszę być grzeczny. Rygorystyczne prawo drogowe, wysokość mandatów, nieżyczliwość naszej policji - sorry, taki mamy kraj. :cool:

Nie inaczej, testowałem wczoraj w praktyce, przy tej temp. powietrza i asfaltu. :cool:
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
Seba1977 
Dziędobry!

Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Kwiecień 2015, 09:39   Czy takie zdjęcie nadaje się do ukarania?

Witam.

Mam do Was pytanie, czy zdjęcie z fotoradaru przenośnego, wykonane przez <SM> , w kadrze którego są dwa pojazdy poruszające się w tym samym kierunku, może być podstawą do nałożenia mandatu?

Pojawia się wątpliwość, czy takie zdjęcie nie powinno zostać odrzucone? Jest poważna podstawa do odrzucenia oskarżenia, ponieważ nie ma pewności, który pojazd ma mierzoną prędkość. Czy możecie podać jakieś wskazówki lub instrukcję <FR> opisującą taką sytuację?

IMG_20150415_122150_320.jpg
Fotka z dwoma autami jadącymi w tym samym kierunku.
Plik ściągnięto 132 raz(y) 519,52 KB

 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Kwiecień 2015, 10:02   

Odrzuca się pojazdy obok siebie, a nie jeden za drugim. Biorąc pod uwagę, że to Taxi, to bym nie kombinował, bo jak się o sąd oprze i zaczną kopać (a tu łatwo szukać ewidencji) to koszty mogą wzrosnąć.
 
 
Seba1977 
Dziędobry!

Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Kwiecień 2015, 10:08   

Nie, to nie taxi, to samochód prywatny zarejestrowany na dwóch współwłaścicieli. Obecnie główny właściciel ma sprawę w sądzie obwiniony za niewskazanie z art. 96 par. 3 KW.

Znalazłem coś takiego:

Instrukcja - dwa pojazdy.jpg
Instrukcja - dwa pojazdy w jednym kierunku.
Plik ściągnięto 138 raz(y) 132,5 KB

 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 22 Kwiecień 2015, 10:47   

Zdjęcie wygląda mi na wykonane przez Iskrę Video, a czy ta nie ma w swoich właściwościach, że pokazuje prędkość najszybszego pojazdu w kolumnie?
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Kwiecień 2015, 18:51   Re: Czy takie zdjęcie nadaje się do ukarania?

Seba1977 napisał/a:
Mam do Was pytanie, czy zdjęcie z fotoradaru przenośnego, wykonane przez <SM> , w kadrze którego są dwa pojazdy poruszające się w tym samym kierunku, może być podstawą do nałożenia mandatu?

Zdjęcie winno zostać odrzucone! Nie potrafię podać podstawy prawnej. Wiem, że np. <SM> Wrocław takie zdjęcia odrzuca z automatu. Wiem też, że wrocławski Sąd takie zdjęcia odrzuca z automatu.

phonemaniac napisał/a:
Zdjęcie wygląda mi na wykonane przez Iskrę Video, a czy ta nie ma w swoich właściwościach, że pokazuje prędkość najszybszego pojazdu w kolumnie?

Iskra to najbardziej kontrowersyjny radar na ziemi polskiej. I mimo, że możemy być niemal pewni, że Iskra zmierzyła "taryfę" i prawidłowo ją zarejestrowała, to Iskra nie potrafi "wybronić" tego pomiaru, a jeśli nie da się tego udowodnić, należy w takiej sytuacji obwinionego uniewinnić!


Seba1977, która <SM> jest taka pazerna?
 
 
mickonr 
Dziędobry!

Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd: Chorzów
Wysłany: 1 Maj 2015, 16:08   

Dzisiaj znowu pstryknął mi zdjęcie fotoradar na wjeździe do Częstochowy od strony Katowic (zaraz przy salonie Fiata, Jeepa, Kia, czyli przed skrętem w ul. Bugajską - droga na Olsztyn, Kielce). Jechałem na motocyklu, czyli teoretycznie zdjęcie nie powinno przyjść, bo nie mam rejestracji z przodu... ale zauważyłem, że przed fotoradarem (jakieś 100 m wcześniej) jest bramka z dwoma kamerami i jakimiś lampami. Czy to też jest część fotoradaru? Czy mogą z kamer z tej bramki odczytać mój numer rejestracyjny i przysłać mi zdjęcie? Jak nie mam się czym martwić, to co to jest za bramka?
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Maj 2015, 20:38   

Zdaje się, że te zdjęcia obrabia jakiś program komputerowy. Nie sądzę, że będzie taki dociekliwy.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 1 Maj 2015, 21:02   

Fotorapidy CM zamontowane na masztach, wpięte do systemu CANARD, nie współpracują z żadnymi bramkami.
 
 
janushew
Dziędobry!

Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 2
Skąd: city
Wysłany: 31 Styczeń 2016, 16:52   

Witam! Jak w temacie, droga Żukowo - Gdańsk. Na początku Kartuskiej elektroniczna tablica wyświetliła Mamie: "Twoja prędkość... przekroczyłeś prędkość, zwolnij." Czy jest to ostrzegawcza tablica? Czy podłączona do systemu? Jakie ograniczenie prędkości jest w tym miejscu?
 
 
euros 
Czai bazę

Dołączył: 08 Cze 2010
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 207
Ostrzeżeń: 4/5
Posty: 453
Skąd: się znamy?
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 31 Styczeń 2016, 18:47   

To tylko prewencja.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 1 Luty 2016, 08:49   

janushew napisał/a:
Witam! Jak w temacie, droga Żukowo - Gdańsk. Na początku Kartuskiej elektroniczna tablica wyświetliła Mamie: "Twoja prędkość... przekroczyłeś prędkość, zwolnij." Czy jest to ostrzegawcza tablica? Czy podłączona do systemu? Jakie ograniczenie prędkości jest w tym miejscu?

Niektóre takie tablice "nakładają" także mandaty i punkty karne - więcej tutaj. To czysta prewencja, która nie jest w stanie zrobić krzywdy.
 
 
mjtryb
Dziędobry!

Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 1
Skąd: Silesia
Wysłany: 26 Czerwiec 2017, 07:17   

Witam,

Miałem w sobotę niemiłą sytuację w miejscowości Zabierzów ul. Śląska, fotoradar Multaradar CD. Jechałem według GPS około 58km/h, a tu nagle wyprzedził mnie na podwójnej ciągłej gościu ścigaczem, pewnie miał z (80) lub więcej na liczniku. Fotoradar strzelił fotkę mniej więcej jak był ze mną w jednej linii albo minimalnie był przede mną.

Czy w tej sytuacji powinien przyjść do mnie mandat, co wydaje mi się trochę absurdem. Jak zachować się w tej sytuacji?

Pozdrawiam.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Czerwiec 2017, 09:37   

MRCD jest to jeden z najnowocześniejszych radarów wykorzystywanych w Polsce. Jeżeli rozpoznany zostanie więcej niż jeden pojazd w wiązce radarowej, to pomiar jest automatycznie odrzucany przez komputer sterujący radarem. W przypadku, gdy w kadrze widać dwa pojazdy, zwykle bez problemu można wskazać, któremu z nich została zmierzona prędkość i to niezależnie od kierunków, w których się poruszały, wskazany jest numer pasa, po którym porusza się pojazd, np. Lane 1, 2, 3 do 6 (liczone od fotoradaru), a jeśli auto porusza się dwoma pasami jednocześnie - np. Lane 1-2.
 
 
KonradSz 
Dziędobry!

Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Wrzesień 2018, 17:23   

Witam. Dzisiaj zawitała do mnie "pocztówka" z ITD. Tak na prawdę nie wiem jak się do tego odnieść, w moim odczuciu nie ma mowy o żadnym przekroczeniu prędkości w tym miejscu, przynajmniej takiej sytuacji sobie nie przypominam. Jednak szukam furtki awaryjnej i stąd pytanie, czy mam szansę uniknąć mandatu w tej sytuacji (moje auto na zdjęciu po prawej stronie, analogicznie jadę lewym pasem)? :o

ITD.jpg
Plik ściągnięto 128 raz(y) 4,65 MB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Proszę o pomoc - czy dostanę mandat? | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group