Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid dc545d479e02cddb7786185b520b0a63 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Proszę o pomoc - czy dostanę mandat?
Autor Wiadomość
swojak
Dziędobry!

Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 14:29   

Po 6 m-cach dalej sprawę prowadzi ITD czy przekazują ją Policji. Czy ITD ma w końcu uprawnienia oskarżyciela?
 
 
Automobil

Wysłany:    testy antyradarów



 
 
inżynier
Forum Lider

Dołączył: 21 Cze 2012
Pochwał: 282
Posty: 666
Skąd: WPI/SK/RZ
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 16:50   

A co jeśli skorzystam z prawa do odmowy przyjęcia mandatu? <itd> nie skieruje wniosku do sądu?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 17:26   

Dobre dwa pytania. Ja nie wiem, a chętnie poznałbym odpowiedź na te pytania. Kto wie? :idea:
 
 
nero22
Dziędobry!

Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: krosno
Wysłany: 30 Marzec 2015, 14:32   Czy dostanę zdjęcie?

Witam, miałem taką sytuację - droga posiada dwa pasy z jednej strony i dwa pasy z drugiej strony, które są oddzielone pasem zieleni, przenośny fotoradar typu speedhot. Stał z jednej strony na poboczu, ja jechałem z drugiej strony, poza dwoma pasami i pasem zieleni, patrząc od strony fotoradaru. Jak myślicie, mógł mnie złapać kosz na taka odległość?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Marzec 2015, 15:17   

Nie ma takiej opcji, o ile na pasie zieleni była barierka energochłonna.
 
 
Tomtom13
Dziędobry!

Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 6 Kwiecień 2015, 09:15   Straż miejska

Zostałem najprawdopodobniej dziś o godzinie 3 złapany na gorącym uczynku, przekroczyłem nieznacznie prędkość, zobaczyłem błysk fotoradaru (pomarańczowy). Spieszyłem się do mamy, z internetowych dociekań doszedłem, że był to fotoradar stacjonarny. Czy jest szansa, żeby dogadać się jakoś z ośrodkiem straży miejskiej w miejscowości w której stoi fotoradar przed wystawieniem papierka? Czy mandaty z fotoradarów wystawiane są jakoś odgórnie, a nie przez miejscowe służby porządkowe? Samochód zarejestrowany jest na mamę, nie chciałbym jej dodatkowo denerwować wezwaniem na policję.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Kwiecień 2015, 13:19   

Dogadać to się możesz z Panem w sklepie. :-) Kluczowe pytanie - gdzie Ci błysnęło na pomarańczowo, pamiętasz? Najpierw trzeba ustalić, kto jest operatorem urządzenia.

PS. Z tego tematu wynika, że błysnęło Ci w Koziegłowach. Jest to maszt inspekcji. System ten jest w pełni zinformatyzowany, więc trzeba czekać na korespondencję z <itd> .
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Kwiecień 2015, 08:29   

piotreg napisał/a:
Dogadać to się możesz z Panem w sklepie. :-)

Ostatnio nawet na krechę też się ciężko dogadać. :grin:
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Kwiecień 2015, 12:18   

wksek, nie idź tą drogą...
 
 
mickonr 
Dziędobry!

Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd: Chorzów
Wysłany: 11 Kwiecień 2015, 21:48   

Podłączę się do wątku. Dzisiaj jechałem na motocyklu do Częstochowy z Katowic. Złapał mnie fotoradar w Wanatach (koło Wkręt-Met). W motocyklu nie ma tablic z przodu, ale 2 kilometry wcześniej w Romanowie jest radar i kamery łapiące tych, co przejeżdżają na czerwonym. Przez skrzyżowanie przejechałem zgodnie z przepisami, ale potem dałem w palnik i złapał mnie ten stacjonarny w Wanatach. Czy mogą spisać moje numery z kamer, które były 2 kilometry wcześniej i przysłać mi mandat pomimo, że na zdjęciu z fotoradaru nie będzie mojej tablicy?
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 11 Kwiecień 2015, 22:00   

Moim zdaniem możesz spać spokojnie. :wink:
 
 
czapla
Świeżak w kasku


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 108
Posty: 1430
Skąd: Żary
Wysłany: 11 Kwiecień 2015, 22:47   

Motocyklem musisz jeździć grzecznie - motocykliści mają być przykładem bezpiecznej jazdy. :cool:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 11 Kwiecień 2015, 23:50   

mickonr, radar w Wanatach obsługuje <itd> . System Red light natomiast <SM> Kamienica Polska. Formacje te ze sobą nie współpracują. Nadto, system CANARD automatycznie rozpoznaje nr rejestracyjny, więc komputer Twoją fotografię z automatu odrzuci.

czapla napisał/a:
Motocyklem musisz jeździć grzecznie - motocykliści mają być przykładem bezpiecznej jazdy. :cool:

czapla, już ja sobie wyobrażam Twoją grzeczną jazdę...
 
 
czapla
Świeżak w kasku


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 108
Posty: 1430
Skąd: Żary
Wysłany: 12 Kwiecień 2015, 09:34   

Nie mam wyjścia, muszę być grzeczny. Rygorystyczne prawo drogowe, wysokość mandatów, nieżyczliwość naszej policji - sorry, taki mamy kraj. :cool:
 
 
mickonr 
Dziędobry!

Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd: Chorzów
Wysłany: 12 Kwiecień 2015, 20:00   

piotreg napisał/a:
mickonr, radar w Wanatach obsługuje <itd> . System Red light natomiast <SM> Kamienica Polska. Formacje te ze sobą nie współpracują. Nadto, system CANARD automatycznie rozpoznaje nr rejestracyjny, więc komputer Twoją fotografię z automatu odrzuci.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. :) Pozdrawiam. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Proszę o pomoc - czy dostanę mandat? | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group