Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid b8fd696be1746433662b6e777415b6e3 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Proszę o pomoc - czy dostanę mandat?
Autor Wiadomość
sqrt9
Się wciągnął

Dołączył: 27 Kwi 2011
Pochwał: 18
Posty: 253
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Grudzień 2012, 22:17   

Nie masz się czym przejmować, jeżeli to urządzenie jest na tyle mądre, że rejestruje, którym pasem jechał pirat. Jeżeli nie, to możesz dostać foto mondeowca. :mrgreen:



08:40 - nam jest wszystko jedno, sztuka to sztuka.
 
 
Automobil

Wysłany:    A na mapie nieoznakowane radiowozy policji. I wszystko wiadomo!



 
 
Kaśka 
Dziędobry!


Dołączyła: 15 Gru 2011
Posty: 38
Skąd: Płock
Wysłany: 3 Grudzień 2012, 23:03   

Jeżeli coś dostanę to pójdę z tym chyba do jakiejś gazety, bo to niemożliwe żeby jadący mniejszym autkiem płacił za wyczyny tego większego. :idea:
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 4 Grudzień 2012, 07:39   Re: Niemiła przygoda z fotoradarem w Łodzi

Kaśka napisał/a:
Naprawdę jechałam środkowym pasem przepisowe (50) , a tamten krawaciarz miał chyba ze (100) albo i więcej na liczniku.

A ja odejdę od tematu - a skąd wiesz, że to był krawaciarz? A może to był przedstawiciel handlowy z Twojego miasta, ale auto miał na blachach W..., a może to auto było w leasingu, a może to nie jego, tylko pożyczone. Nie pakuj wszystkich aut od razu do jednego wora, bo tak nieładnie.

Co do zdjęcia to wątpię czy dostaniesz - nie wierzę, że <FR> był tak wolny, że nie zdążył zrobić zdjęcia autu jadącemu około 100 km/h (chyba, że jest zepsuty).
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Grudzień 2012, 09:23   

Kaśka napisał/a:
Metrów ok. 100-120, nie więcej :)

Nie ma więc opcji byś była w kadrze...

lukaszr napisał/a:
Co do zdjęcia to wątpię czy dostaniesz - nie wierzę, że <FR> był tak wolny, że nie zdążył zrobić zdjęcia autu jadącemu około 100 km/h (chyba, że jest zepsuty).

Kochany... mieliśmy z Ojcem przyjemność parogodzinnej zabawy z urządzeniem najnowszej generacji, z Fotorapidem CM. I rzeczywiście budzi on respekt. :lol:

Cytując Gaudeamusa - Vivat Zurad, Vivat Inżynierowie (...). :evil:

Wielokrotnie było nam dane na własne oczy zobaczyć następującą sytuację:

"Jedzie sobie krawaciarz, tnie niczym przedstawiciel handlowy (na pewno nie pochodził on z Warszawy) do swojego najlepszego klienta... przeciął więc wiązkę, lampa mu zaje... bała po oczach tak, że się z wrażenia mało nie rozp... ierdolił o przydrożne drzewo...". Czekamy na wynik... pół sekundy, sekunda, a na wyświetlaczu... zdjęcie pustej drogi, bez auta. :lol:
 
 
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 4 Grudzień 2012, 14:02   Re: Niemiła przygoda z fotoradarem w Łodzi

Kaśka napisał/a:
(...) fotoradar uaktywnił tą czerwoną lampę (...)

Coś mi tu nie pasuje - nie kojarzę by w Łodzi były na słupach czerwone lampy. Wydaje mi się, że nawet w starych (szarych) masztach były białe...

lukaszr napisał/a:
A ja odejdę od tematu - a skąd wiesz, że to był krawaciarz? A może to był przedstawiciel handlowy z Twojego miasta, ale auto miał na blachach W..., a może to auto było w leasingu, a może to nie jego, tylko pożyczone.

A może to było Mondeo GITD. :evil:
 
 
 
YbiT 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: Kraków
  Wysłany: 27 Grudzień 2013, 10:09   Jechałem nieswoim samochodem

Witam.

Wczoraj w nocy radar na drodze do Krakowa strzelił mi fotkę przy prędkości ok 80km/h. Zdjęcie zrobione z przodu.

Jechałem samochodem, którego jestem współwłaścicielem. A jego pierwszym właścicielem jest mój ojciec. Zatem oczywiście, wezwanie do zapłaty przyjdzie jemu. Ale on w tym momencie jest za granicą. Czy odmowa wskazania sprawcy przez mojego ojca, bo byłem za granicą i nie wiem kto mógł prowadzić samochód anuluje sprawę. Czy trzeba będzie iść jeszcze z tym do sądu?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 12:04   Re: Jechałem nieswoim samochodem

YbiT napisał/a:
Wczoraj w nocy radar na drodze do Krakowa strzelił mi fotkę przy prędkości ok 80km/h. Zdjęcie zrobione z przodu.

Pamiętasz gdzie to było? Określimy czy trzepnęła Cię <SG> / <SM> czy GITD.

YbiT napisał/a:
Jechałem samochodem, którego jestem współwłaścicielem. A jego pierwszym właścicielem jest mój ojciec. Zatem oczywiście, wezwanie do zapłaty przyjdzie jemu. Ale on w tym momencie jest za granicą. Czy odmowa wskazania sprawcy przez mojego ojca, bo byłem za granicą i nie wiem kto mógł prowadzić samochód anuluje sprawę. Czy trzeba będzie iść jeszcze z tym do sądu?

Trudno przewidzieć algorytm postępowania. Teoretycznie właściciel powinien zostać ukarany grzywną za niewskazanie kierującego...
Spoczywa na nim taki obowiązek.
 
 
YbiT 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 12:28   

Cytat:
Pamiętasz gdzie to było? Określimy czy trzepnęła Cię <SG> / <SM> czy GITD.

Było to na 90% w Nowym Brzesku.

Teoretycznie to jest trochę absurdalne, w przypadku, kiedy pojazdu używa wiele osób i właściciel pojazdu nie ma pojęcia kto w danej chwili jest za jego kierownicą. Ma składać fałszywe zeznania i podać pierwszą lepszą osobę do zapłaty mandatu? Siebie przecież też nie poda. Ma zatem zapłacić mandat mimo, iż w momencie popełnienia przestępstwa nie było go nawet na terenie kraju?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 12:41   

Czyli GITD.

Z tym przestępstwem to trochę przedramatyzowałeś. Ponadto niewykluczone, że na zdjęciu widoczna będzie twarz kierującego.
 
 
YbiT 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 13:01   

Przepraszam, chciałem napisać "wykroczenie".

A jak to jest z tymi zdjęciami, słyszałem, że nie zawsze wysyłają zdjęcia?
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 13:09   

Przestali wysyłać, bo nie mają takiego obowiązku... Takie prawo mamy. :facepalm:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 13:34   

Nie wysyłają zdjęć, bo to koszty, a że im na to prawo zezwala, to tak czynią...
 
 
spit
Forum Lider


Dołączył: 09 Paź 2009
Pochwał: 134
Posty: 583
Skąd: Kielce
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 16:08   

Zawsze jest jakaś szansa -> Link.
 
 
 
swojak
Dziędobry!

Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Lipiec 2014, 10:36   

pstryk napisał/a:
No jak Ci walnął fleszem po oczach to chyba logiczne, że był załadowany. :o Także w przeciągu 180 dni spodziewaj się korespondencji od ITD. :twisted:

180 dni to mają chyba na wystawienie już mandatu, tak więc korespondencja przychodzi odpowiednio wcześniej, po ok. 2 miesiącach. I tutaj moje pytanie, co dzieje się gdy w ciągu tych 180 dni nie uda im się ustalić sprawcy wykroczenia? Zaznaczam, że właściciel wskazał wcześniej GITD komu powierzył pojazd, a ta osoba wskazała kolejną itd. Każda z osób spełniła więc obowiązek wskazania komu przekazała pojazd. A jak wskazała 2 lub więcej osób, które mogły prowadzić pojazd? Żeby skierować wniosek do sądu musi on być skierowany p-ko konkretnej osobie, ale której? Wszystkie obowiązek wypełniły. Pytanie następne, co w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego prawa zapoznania się ze zdjęciem na etapie postępowania jeszcze przed sądem. Pomimo wyroku nadal GITD nie przysyła zdjęcia. Przesyła nadal pouczenia o możliwości zapoznania się z materiałem dowodowym dopiero w sądzie?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 1 Lipiec 2014, 16:14   

Po tym okresie <itd> winien dalej prowadzić postępowanie w sprawie o wykroczenie, tyle że sprawy nie można zakończyć w postępowaniu mandatowym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Proszę o pomoc - czy dostanę mandat? | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group