Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 4ef2fc5f75e9202f714f583d9a529d37 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wrocław - A to peszek, czyli kajdanki na koła ;)
Autor Wiadomość
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 17:34   A to peszek, czyli kajdanki na koła ;)

Nie jestem hipokrytą, samemu mi się czasem zdarzy "przycupnąć" gdzie popadnie, ale warto jednak przypomnieć, że można sobie przez to troszkę zaszkodzić.

Ku przestrodze więc - Wybrzeże Wyspiańskiego, parę chwil po piętnastej.

A to peszek 1:


A to peszek 2:
 
 
Dostawczak

Wysłany:    https://grupadbk.com/autoryzacje/iveco/iveco-pojazdy/



 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 18:11   

Tam to tak jest praktycznie codziennie o różnych porach. :-) Jak nie tam, to na ulicy Grunwaldzkiej (koło Uniwersytetu Przyrodniczego). Tam kasują za stanie na pasach dla pieszych oraz na wjeździe do akademików :)
 
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 18:30   

Cóż tam jest w pobliżu, że tak ładnie auta parkują?
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 18:56   

Zaraz nieopodal jest Polibuda, Kliniki, Zoo, przystanek stateczków spacerowych, jest z czego robić tłok :)
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 19:08   

W tamtym roku widziałem scenkę, jak w Warszawie przyjechały aż 3 SM i założyli blokady wszystkim na długości chodnika - chyba ze 25 aut. Ach, jak ja żałowałem, że nie miałem aparatu :D
 
 
 
Micell 
Forum Lider


Dołączył: 11 Lut 2010
Pochwał: 349
Posty: 1234
Skąd: Długołęka
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 20:38   

W dzisiejszych czasach parkingi są bardzo drogie. :D
 
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 21:13   

To znajdź gdzieś miejsce na Wołoskiej jak chcesz się udać do któregoś z biurowców :wink:
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR

Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 21:26   

Tam rzeczywiście nie ma gdzie stanąć. Myślę, że strażnicy takie miejsca powinni traktować z przymrużeniem oka i blokować tych, którzy naprawdę przeginają.
 
 
krcinsp
Dziędobry!


Dołączył: 14 Maj 2009
Pochwał: 4
Posty: 18
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 22:12   

Jako że jestem studentem PWR irytuje mnie bardzo tego typu zachowanie, tam straż wiejska kasuje po parę samochodów dziennie. To jest chore, bo Politechnika tylko zmniejsza parkingi, a straż robi sobie zabawę, bo idioci wymalowali zebry wszędzie gdzie się dało.

Osobiście nie dostałem ani razu mandatu, bo nigdy nie byłem zmuszony stawać w miejscu niedozwolonym.
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 22:24   

To samo pod UP :D Uczelniani porobili sobie parkingi naziemne (oczywiście ogrodzone szlabanem i płotem). Kij z tym, że parking zapełnia się maksymalnie w 70% (do tego mają garaż podziemny, ale tam nikt nie stawia, bo się nie chce w nim nikomu parkować) także już około 30 miejsc się marnuje. Kiedyś można było parkować na akademikach - teraz nie można, bo wstęp mają tylko mieszkańcy akademików (tutaj się zgadzam, płacą za nie to niech ten parking mają). A na Grunwaldzkiej teraz jest kino oko... od godziny 8 do 14 jak ktoś ma problemy z podstawami parkowania to sobie nie zaparkuje. Chodniki zagrodzili słupkami (chodnik szeroki na 4 metry, to kiedyś spokojnie można było postawić i przy krawężniku i na chodniku), ale jak to mieszkańcy bardzo im przeszkadzało, że chodnik nie może być wykorzystany w 100% przez pieszych, bo parkują tam też samochody postanowili napisać petycję do ograniczenia swobody i z dodatkowych miejsc zostało znów o połowę mniej. Pozostawała jeszcze jedna szansa - plac koło akademików - trawa i nic więcej - NIC TAM NIE MA DOSŁOWNIE, NIC!!! Był okres, że można było tam zostawić spokojnie samochód, który nikomu nie przeszkadzał, ale jakaś mądra głowa wpadła na pomysł, że szkoda trawy i warto by zagrodzić ten kawałek ziemi słupkami, tak aby nikt nie wjechał i co? Karteczki za szybą: dnia xx.xx.xx teren zostanie ogrodzony, proszę nie parkować - teren oczywiście ogrodzono, od 2 lat dalej nie ma tam nic :lol:

Dlatego czasami zastanawia mnie brak zrozumienia u odpowiednich organów (czy to szkoły czy miasto) i brak budowy odpowiednich miejsc na parkingi (w tym wypadku dla studentów).
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR

Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 06:57   

MPK-iem Panie, MPK-iem :-)

Tak sobie to czytam... wiem, gdzie mieszkasz... wiem, gdzie Twa uczelnia... wygodny jesteś :-) Ciśnij z buta! :-)

krcinsp napisał/a:
Jako że jestem studentem PWR irytuje mnie bardzo tego typu zachowanie, tam straż wiejska kasuje po parę samochodów dziennie. To jest chore, bo Politechnika tylko zmniejsza parkingi, a straż robi sobie zabawę, bo idioci wymalowali zebry wszędzie gdzie się dało.

Osobiście nie dostałem ani razu mandatu, bo nigdy nie byłem zmuszony stawać w miejscu niedozwolonym.

Jeśli ktoś dzwoni i im to zgłasza, to blokować muszą...
Gorzej, jeśli robią to z własnej inicjatywy :-)
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 07:10   

Jakby to były kursy tam i z powrotem to jasne, ale jak później trzeba skoczyć gdzieś dalej to sprawa się komplikuje :wink:
 
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 09:10   

Dlatego powinny być "miasteczka akademickie". Wystarczy, że studenci mają wolne i po korkach w mieście.
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 09:46   

Miasteczko akademickie nie da niestety nic jeżeli będzie poza miastem lub na obrzeżach, bo i tak będą cisnąć samochodami pod uczelnie (oczywiście inaczej by sprawa wyglądała gdyby takie miasteczka były w centrum, ale u nas to niemożliwe raczej). Był taki pomysł jakiś czas temu, żeby miasteczko akademickie zrobić na Psim Polu, ulica Zielna, ale sprawa umarła.
 
 
 
Zemin
Zaczyna kumać

Dołączył: 17 Sie 2009
Pochwał: 22
Posty: 166
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 10:17   

Hehe, biedni studenci :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wrocław - A to peszek, czyli kajdanki na koła ;) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group