Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid f27bb6985a104747a2ec22df8b72beaf Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wrocław - Znak D-51, czyli wrocławskie punkty pomiaru prędkości
Autor Wiadomość
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Czerwiec 2011, 14:10   

piotreg, na Kochanowskiego już stoją :)
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Czerwiec 2011, 15:46   

To chyba miałem na myśli Sobieskiego :D
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Czerwiec 2011, 15:51   

OJCIEC napisał/a:
Na Ślężnej też już jest. Fotek nima, bo gnałem :grin:



Też niefortunnie zasłonięty przez wiosenną gęstwinę...

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 17:36   

- ul. Popowicka:

-> kier. centrum



-> kier. Kozanów


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 20:30   

Kiedy Skody wyjadą na drogi? To ja się pytam! Matka siedzi z tyłu powiedział!
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Czerwiec 2011, 21:09   

Temat lada dzień straci sens... Wrocław będzie niebieski od tablic - stopniowo będą się pojawiać na stałych miejscówkach <SM> . Więc jaki będą miały one sens :?: :o
<SM> startuje po 1. lipca.
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 27 Czerwiec 2011, 21:11   

Naród chciał tablice no to ma... prawie wszędzie. :lol: I dobra jest :good:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Czerwiec 2011, 21:14   

Jedyne co te tablice gwarantują to spokój na jakiś mało uczęszczanych uliczkach, na których czasem można było się wpier... bo prosiły o to rady osiedli, wspólnoty mieszkaniowe...
I teraz Ci biedni ludzie nie mają szans na pomiar w takich miejscach :!: Bo przecież procedura związana z ustawieniem znaku będzie pewnie trwała dobry miesiąc.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 27 Czerwiec 2011, 22:10   

Jedziemy z tym koksem, bo się sprzęt do testowania kurzy :grin:
 
 
SNOL 
Zaczyna kumać


Dołączył: 25 Cze 2011
Pochwał: 34
Posty: 65
Skąd: Wrocław, Gądów-Popowice
Wysłany: 27 Czerwiec 2011, 22:21   

Czy to oznacza, że tak naprawdę np. na ul. Popowickiej nie ma i nie będzie stałego fotoradaru, a tylko przenośne i to nie przez cały czas? Jak pierwszy raz zobaczyłem <FR> , to poważnie się przestraszyłem i przez pewien czas jeździłem po Popowickiej ok. (50) . Ale po obejrzeniu całej okolicy stwierdziłem, że nie ma sensu spowalnianie ruchu innych pojazdów (wiecie, jak tam się pędzi zazwyczaj).
Czy "ręczne" radary również mogą być używane za tym znakiem z większym prawdopodobieństwem niż gdziekolwiek indziej?
Na Starogroblowej zawsze brałem pod uwagę, że za zakrętem zobaczę policję. A teraz ma tam na mnie czyhać <SM> ?!

Jestem tu nowy, od razu spodobało mi się to skromne forum pełne ekspertów m.in. w dziedzinie radarów i ogólnie wrocławskiej <R> :smile: Śledzę tematy i pozdrawiam!
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 27 Czerwiec 2011, 22:53   

SNOL napisał/a:
Czy to oznacza, że tak naprawdę np. na ul. Popowickiej nie ma i nie będzie stałego fotoradaru, a tylko przenośne i to nie przez cały czas?

Tak, raczej tak, tak, tak. :smile:

SNOL napisał/a:
Czy "ręczne" radary również mogą być używane za tym znakiem z większym prawdopodobieństwem niż gdziekolwiek indziej?

Niekoniecznie. To nie ma związku. Znaki <FR> są stawiane na wniosek wrocławskiej <SM> , natomiast z ręki mierzą tylko <R> i mają w głębokim poważaniu te znaki (zgodnie z prawem zresztą) :grin:

SNOL napisał/a:
Jestem tu nowy, od razu spodobało mi się to skromne forum pełne ekspertów m.in. w dziedzinie radarów i ogólnie wrocławskiej <R> :smile: Śledzę tematy i pozdrawiam!

Elegancko! Witamy i również pozdrawiamy! :smile:
 
 
SNOL 
Zaczyna kumać


Dołączył: 25 Cze 2011
Pochwał: 34
Posty: 65
Skąd: Wrocław, Gądów-Popowice
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 13:10   

"Gazeta Wrocławska" ostrzega:

Cytat:
Na wrocławskie ulice wracają trzy fotoradary

Kierowco: od dziś noga z gazu i staranniej przestrzegaj ograniczeń prędkości! Po półrocznej przerwie na ulice Wrocławia wracają trzy fotoradary straży miejskiej.
Powód? - Ustawa fotoradarowa, która weszła w życie w grudniu, nie do końca określała, czy możemy ich używać. Czekaliśmy na odpowiednie rozporządzenie - tłumaczy Sławomir Chełchowski z wrocławskiej straży miejskiej.

Zmiana spowoduje też, że skończą się czasy, gdy straże gminne robiły nam zdjęcia w najmniej oczekiwanym miejscu i bez uprzedzenia. Nowe rozporządzenie nakazuje wyraźnie oznaczyć taki punkt.

- We Wrocławiu na razie będzie można nas spotkać na ulicach: Ślężnej, Popowickiej, Starogroblowej i Pełczyńskiej - wylicza Chełchowski. Dodaje, że takich punktów będzie coraz więcej. Strażnicy chcą kontrolować prędkość tam, gdzie jest najniebezpieczniej. Lokalizacje będą ustalać z policjantami.
To, że straże gminne są bardzo skrupulatne w karaniu nas za zbyt dużą prędkość, pokazują statystyki z tamtego roku. Policja na całym Dolnym Śląsku ukarała 16329 kierowców. A wrocławska straż miejska w samym mieście - aż 10246.

Od 1 lipca czekają nas kolejne zmiany. Teraz stacjonarne fotoradary, które dotychczas podlegały policji oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przejmie Inspekcja Transportu Drogowego. W całej Polsce będzie to 1100 masztów, na które można zainstalować aparat. Z dróg znikną atrapy - w naszym województwie chodzi o cztery albo pięć szarych puszek.

Na razie ITD inwentaryzuje maszty radarowe i urządzenie. Na Dolnym Śląsku przejęła 33 maszty od GDDKiA i 10 od policji.

Fotoradary mają być teraz lepiej widoczne. - Zgodnie z rozporządzeniem, musimy je przemalować na jaskrawy, żółty kolor - wyjaśnia Aleksandra Kobylska z Inspekcji Transportu Drogowego.
Na zmianę koloru zarządcy mają 36 miesięcy. Niestety, maszty, które nie będą używane, nie zostaną zasłonięte workami, jak wcześniej twierdzono.

Nowością ma być również tzw. odcinkowe mierzenie prędkości. Pomiar odbywa się dwukrotnie - podczas wjazdu na wyznaczony fragment drogi i wyjazdu z niego. - Jeżeli średnia prędkość okaże się wyższa niż dopuszczalna, kierowca dostanie mandat - ostrzega Alvin Gajadhur, rzecznik ITD.

Zmienia się też czas, w jakim możemy dostać zdjęcie z dołączonym do niego mandatem. Teraz jest to 90 dni, a nowe przepisy przewidują 180.

Inspektorzy chcą, by do końca roku na Dolnym Śląsku fotoradary na stałe pojawiły się w 24 miejscach, m.in. w Kłodzku, Długołęce i Serbach. - Te lokalizacje wyznaczyliśmy na podstawie statystyk wypadków i średniego natężenia ruchu oraz zabudowy. Uważamy, że w tych punktach kontrola prędkości poprawi bezpieczeństwo - przekonuje Kobylska.

Gdzie we Wrocławiu powinny stanąć fotoradary? Zgłaszajcie propozycje!

LINK
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 16:56   

SNOL napisał/a:
Gdzie we Wrocławiu powinny stanąć fotoradary? Zgłaszajcie propozycje!

Znając życie kilku desperatów wskaże ulice z progami zwalniającymi, po których nie da się szybciej jechać niż (30) :facepalm:
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 20:17   

SNOL napisał/a:
Gdzie we Wrocławiu powinny stanąć fotoradary? Zgłaszajcie propozycje!

Na Krakowskiej, albo na Świeradowskiej! Będę miał blisko na testy :lol:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 1 Lipiec 2011, 06:14   

Wczoraj na Popowickiej poległo 160. osób :!: Taki był efekt powrotu na wrocławskie ulice fotoradarów <SM>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wrocław - Znak D-51, czyli wrocławskie punkty pomiaru prędkości | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group