Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid d2fa809d0b27fc10d6136fef58c348c0 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Krośniewice - Fotoradary stacjonarne
Autor Wiadomość
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 10 Maj 2008, 09:23   Fotoradary stacjonarne

Cytat:
Piraci nie uciekną przed mandatem

Najnowocześniejszy fotoradar w Europie jest właśnie montowany w Krośniewicach przy krajowej dwójce. Urządzenie kosztuje 180tys. zł. Wciągu trzech miesięcy 10 podobnych fotoradarów stanie wokół Warszawy, 8 zamówiła Autostrada Wielkopolska. Kierowcy będą musieli zwolnić w okolicy Krośniewic dopiero 20 maja. Wtedy w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie zorganizowane zostanie stanowisko, służące do odbierania danych z fotoradaru. W urządzeniu jest kamera, osłonięta specjalną pancerną szybą grubości 6cm.Fotoradar może robić zdjęcia i nagrywać obraz. Robi trzy zdjęcia na sekundę, przy każdych warunkach pogodowych i w nocy. Tradycyjny fotoradar może sfotografować auto, które jedzie z prędkością do 250 km/h, ten w Krośniewicach zarejestruje pojazdy jadące z prędkością 300km/h. Zdjęcia piratów drogowych w ciągu 2 sekund trafią do Centrum Monitoringu w Warszawie, a stamtąd w ciągu kolejnych 2 sekund do Kutna. Dzięki temu kilkanaście kilometrów dalej można zatrzymać kierowcę. – To bat na kierowców tirów, obcokrajowców, którzy do tej pory czuli się bezkarni – chwali system Andrzej Arkita, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego w Kutnie.


:shock: :shock: :shock:

Macie tutaj polską stronkę KLIK
SPECYFIKACJA
ORYGINALNA STRONA FIRMY
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 10 Maj 2008, 20:09   

Ooo, ciekawe. Ale na całe szczęście fotoradary stacjonarne mają to do siebie, że się ich spodziewa ;)
 
 
reansys
Dziędobry!

Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 2
Wysłany: 4 Sierpień 2008, 22:08   

Ten fotoradar jest ciężki do wykrycia, tzn. ukryty pomiędzy słupem, a drzewem. Jest bardzo słabo widoczny. A czy on robi również zdjęcia samochodów jadących w przeciwnym kierunku?
 
 
SEMPIK 
Dziędobry!


Dołączył: 23 Sie 2008
Pochwał: 20
Posty: 43
Skąd: KUTNO
Wysłany: 24 Sierpień 2008, 11:04   

Jadącym w przeciwnym kierunku też cyka :wink:

Ale mając AR nawet tak kiepski jak ja mam (Whistler XTR-140) jest do wykrycia już nawet z 1km, sam byłem zaskoczony :idea:
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 24 Sierpień 2008, 15:37   

A na tym sygnaliatorze nie ma czujki przypadkiem?

Wydaje mi się, że to ona sieje.
Fotoradar działa na zasadzie pętli indukcyjnej, żaden detektor go nie wykryje.
 
 
SEMPIK 
Dziędobry!


Dołączył: 23 Sie 2008
Pochwał: 20
Posty: 43
Skąd: KUTNO
Wysłany: 24 Sierpień 2008, 16:06   

Chyba jest, bo jak jechałem w drugą stronę czyli Kutno-Poznań, to już na skrzyżowaniu drogi K-1/K-2 AR mi piszczał.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 25 Sierpień 2008, 21:29   

Czyli to nie fotoradar. :-)
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 28 Sierpień 2008, 18:12   

Ten REDFLEX jest niewykrywalny przez AR. Wiadomość potwierdzona.

Trzeba o nim pamiętać/wpisać do pamięci, jeśli się ma Passporta 9500i lub 9500ci/wpisać do nawigacji GPS [52,255949 ° 19,162124 °].

Redflex NIE emituje żadnych sygnałów możliwych do wykrycia. Działa na zasadzie pętli indukcyjnej/czujników piezo i jest niewykrywalny kropka.
 
 
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 18 Marzec 2009, 10:42   

Cytat:
Każdy błysk flesza oznacza zdjęcie - bardzo dokładne zdjęcie: widać nie tylko tablice rejestracyjne, ale i dokładnie osobę, która pojazd prowadzi. Rozpoznawane są bezbłędnie także uszkodzone lub zabrudzone tablice rejestracyjne. Tego fotoradaru się nie oszuka.

W piątek w Krośniewicach oficjalnie "uruchomiono" fotoradar umieszczony w pobliżu przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 1. Zamontowany w końcu czerwca sprzęt od samego początku błyskał i robił zdjęcia i... procent kierowców, którzy chcieli przejechać przez Krośniewice z dużą prędkością znacznie się zmniejszył.

- Przez CB-radio można było posłuchać, jak kierowcy, zwłaszcza dużych samochodów są z tego niezadowoleni - mówi Jakub Krygier, pracownik Urzędu Miejskiego w Krośniewicach. - Dziś już wszyscy wiedzą, że fotoradar jest i trzeba zdjąć nogę z gazu.

Urządzenie zamontowane na dwóch słupach jest praktycznie nie do zniszczenia. Szyba chroniąca kamerę nowej generacji, o rozdzielczości równej najlepszym aparatom fotograficznym, wytrzyma strzał z broni 9 milimetrowej. Kamienie więc jej nie straszne.

- Tego typu sprzęt to standard w prawie wszystkich krajach Europy i świata - mówi Piort Białobrzycki, prezes firmy Safety Camera, która przy współpracy z firmą Hewlett - Packard i jej serwerowym centrum w Sękocinie produkuje takie urządzenia. - Podobne urządzenia w Ameryce są standardem od 10 lat.

Jak działa? Laserowy czujnik dokładnie wskazuje samochód, który przekroczył prędkość. System jest zintegrowany z drukarką, która drukuje nie tylko zdjęcie, ale od razu mandat, opis sprawy, kopertę i "zwrotkę".

- Taki system działa w Tarczynie - dodaje Piotr Białobrzycki. - Jedna osoba dziennie pakuje i rozsyła ok. 500 wezwań do zapłacenia mandatu.

Ale Andrzej Arkita, naczelnik kutnowskiej drogówki, cieszy się z zupełnie innego powodu.

- To będzie koniec bezkarności kierowców spoza Polski - mówi Andrzej Arkita. - Patrol znajdujący się kilka kilometrów dalej może wydrukować zdjęcie i zatrzymać każdego kierowcę łamiącego prawo o ruchu drogowym. Także tego z zagranicy.

Cieszy się też Krzysztof Michalski, komendant powiatowy policji w Kutnie.

- Mamy problem z kierowcami z krajów nadbałtyckich, byłych republik radzieckich - mówi Krzysztof Michalski. - Oni myślą, że ich znaki drogowe w Polsce nie obowiązuje. Teraz będzie inaczej.

Firma Safety Camera chce w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego zainwestować w naszym powiecie 2 miliony złotych w system podobnych urządzeń, mających służyć poprawie bezpieczeństwa w ruchu samochodowym.

- Korzyści, jeśli taka będzie wola samorządowców, będą obopólne - przekonuje Piotr Białobrzycki. - Wy będziecie mieli bezpieczne drogi we wszystkich gminach, a my system "w pigułce".

Możliwości tego systemu są ogromne. Dzięki temu policja w Londynie tak szybko znalazła i zatrzymała 300 osób podejrzanych o współudział w zamachach terrorystycznych. Więcej na ten temat napiszemy jutro.

- Na razie udała się współpraca z Krośniewicami, a wcześniej z kutnowską policją - dodaje Piotr Białobrzycki. - W grudniu w ręce kutnowskich policjantów trafił program do rekonstrukcji wypadków, takze naszej produkcji. To jedyna komenda w Polsce, która ma taki program...

- Jest tak przydatny, że wszyscy przyjeżdżają do nas, żeby zobaczyć jak to działa - dodaje Krzysztof Michalski. - A nasi funkcjonariusze jeżdżą po Polsce z pokazami... Program jest rewelacyjny. Zakupił go dla nas Urząd Miasta Kutno.

- A mnie zależało na tym, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci przechodzących przez pasy koło szkoły, bo na tej jezdni łamane są wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego - mówi Barbara Herman, burmistrz Krośniewic. - Kierowcy, co prawda, hamowali przed światłami, ale dopiero gdzieś koło budynku urzędu miejskiego. Koło szkoły jechali na pełnym gazie.

- Gdy zaproponowaliśmy na próbę ustawienie takiego nowoczesnego fotoradaru burmistrz Krośniewic od razu była na to chętna - mówi Piotr Białobrzycki. - Pół roku trwało, zanim dostaliśmy zgodę z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na postawienie słupa, na którym umieszczone jest urządzenie. Ale radar jest. I to zupełnie nowy typ, pierwszy taki w Europie.

- To powinien mieć imię - zażartował komendant Krzysztof Michalski. - Moim zdaniem powinien się nazywać Barbara 1.

Formalności stało się zadość. Choć radar działa od końca czerwca, to w piątek przecięto wstęgę oficjalnie "uruchamiając" urządzenie.

- Baśka pracuje - mruknął Krzysztof Michalski obserwując kolejny błysk doświetlający zdjęcie delikwenta, który przekroczył prędkość.

- Dla mnie najważniejsze jest to, że będzie bezpieczniej - mówi Barbara Herman. - Przekonują mnie do tego statystyki. Gdy zainstalowano radar około 12 procent kierowców wjeżdżających do Krośniewic przekraczało obowiązującą prędkość. Teraz, po niecałym miesiącu jest to około 3 procent.

- Zmalała także średnia prędkość tych zbyt rozpędzonych samochodów - dodaje Piotr Białobrzycki. - Najpierw wynosiła ona powyżej 80 kilometrów na godzinę, teraz jest to nieco ponad pięćdziesiąt. Aczkolwiek rekordzista z piątku, prowadzący samochód na poznańskich numerach, który wjechał do Krośniewic o godz. 5.24 jechał z prędkością aż 111 kilometrów na godzinę. Gdy w powiecie będzie system podobnych mierników takie rajdy się skończą, tak jak skończyły się w wielu miastach Stanów Zjednoczonych czy Australii...




Źródło: www.powiatkutno.pl
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 18 Marzec 2009, 10:47   

Zwróćcie uwagę na ten czujnik na słupie - identyczny jest w Załuskach, o których już tyle dyskutujemy...
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 18 Marzec 2009, 10:50   

Hmm, radar, laser, nic z tego nie rozumiem.
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 30 Czerwiec 2009, 08:58   

piotreg napisał/a:
Zwróćcie uwagę na ten czujnik na słupie - identyczny jest w Załuskach, o których już tyle dyskutujemy...


Chyba rzeczywiście coś takiego jest - w Niedzielę w K ostro mi V1 uruchomiło w Załuskach.

OJCIEC napisał/a:
Ten REDFLEX jest niewykrywalny przez AR. Wiadomość potwierdzona.

Trzeba o nim pamiętać/wpisać do pamięci, jeśli się ma Passporta 9500i lub 9500ci/wpisać do nawigacji GPS [52,255949 ° 19,162124 °].

Redflex NIE emituje żadnych sygnałów możliwych do wykrycia. Działa na zasadzie pętli indukcyjnej/czujników piezo i jest niewykrywalny kropka.


Masz na myśli to co jest na zdjęciu poniżej ?



Może co innego nagrałem, ale jechałem przy tym w Krośniewicach w niedzielę popołudniu i wczoraj w nocy - z odjazdu mam filmik poniżej (tak na szybko i przełączcie sobie na HQ), ale nagrany nie od momentu pierwszego wykrycia (spieszyło nam się strasznie i nie było możliwości nawrócenia i nagrania jeszcze raz w całości) - on tak strasznie sieje, że mniej więcej wyszło lekko 800 m z odjazdu, a w Niedzielę w nocy z najazdu (nie nagrałem, bo prowadziłem auto) wykrycie było dokładnie z 1600 m.

 
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Czerwiec 2009, 10:17   

Całkiem mocno to coś sieje...
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 30 Czerwiec 2009, 16:02   

No to teraz już zupełnie skołowany jestem. Dostałem kiedyś info, że ktoś dostał fotkę z tego FRu - miał włączony AR i ten nawet nie bzyknął.
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 06:52   

OJCIEC napisał/a:
No to teraz już zupełnie skołowany jestem. Dostałem kiedyś info, że ktoś dostał fotkę z tego FRu - miał włączony AR i ten nawet nie bzyknął.

To na 100% błędne informacje - najlepsze jest to, że ten FR dużo mocniej sieje niż Fotorapid.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Krośniewice - Fotoradary stacjonarne | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group