Forum Mapy Fotoradarów Antyradary T 2837 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Zdjęcia radiowozom?
Autor Wiadomość
Elite 
Forum Lider


Dołączył: 30 Sty 2010
Pochwał: 200
Posty: 714
Skąd: PL
Wysłany: 28 Luty 2011, 17:53   Zdjęcia radiowozom?

Mam takie pytanie:

Gdy np. zapytam się policjanta, czy mógłbym zrobić zdjęcie nieoznakowanemu radiowozowi, a ten odmówi, ale ja i tak będę robił zdjęcia, to co on może mi zrobić?

Pytam się z tego powodu, iż wiele razy słyszałem, że policjant kazał np. wykasować zdj., spisywał oraz chciał nawet na 48h zamknąć.

Ale chyba można takie zdjęcia robić, przecież to są auta publiczne.
 
 
Dostawczak

Wysłany:    https://grupadbk.com/autoryzacje/iveco/iveco-pojazdy/



 
 
Micell 
Forum Lider


Dołączył: 11 Lut 2010
Pochwał: 349
Posty: 1234
Skąd: Długołęka
Wysłany: 28 Luty 2011, 18:45   



1:36 i 2:46

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
juras
Zaczyna kumać

Dołączył: 27 Lis 2009
Pochwał: 3
Posty: 117
Wysłany: 28 Luty 2011, 19:11   

Zawsze można plik skasować... odzyskanie go to kilka sekund :twisted:
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4394
Skąd: WKZ
Wysłany: 28 Luty 2011, 19:23   

Z własnego doświadczenia. Miśki nie mają prawa odmówić sfotografowania wozu, jedynie nie można fotografować miśka podczas czynności służbowych. Wiele razy jak fotografowałem sprzęt pościgowy, zawsze pytałem, czy można zrobić sesję, nigdy nie było problemu, miśki zaznaczali tylko, żeby nie było twarzy widać, i po sprawie :D

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 28 Luty 2011, 21:07   

Jak są na służbie w mundurze to można robić. Pytać się o pozwolenie można (forma grzecznościowa), ale gdyby się ktoś uparł to i tak może robić bez względu na to czy miśkowi się podoba czy nie. Co prawda, może być jakiś odwet typu legitymowanie, dokładna kontrola, czy jakieś inne pie...ły.
Patrz, prawo autorskie, punkt bodajże 81 (nie jestem pewien).
Wyjątki - służby specjalne (wywiadowcy, kryminalni itp.) lub jakieś akcje.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Elite 
Forum Lider


Dołączył: 30 Sty 2010
Pochwał: 200
Posty: 714
Skąd: PL
Wysłany: 28 Luty 2011, 21:12   

Dzięki Panowie za wyjaśnienie nurtującego mnie pytania. :good:

Szerokości :!:
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 28 Luty 2011, 21:25   

Żeby obraz był pełniejszy:

Cytat:
Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83 USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych
Art. 81. § 2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych, 2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31898
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 28 Luty 2011, 22:38   

Elite napisał/a:
Dzięki Panowie za wyjaśnienie nurtującego mnie pytania. :good:

Szerokości :!:

Temat wałkowany wielokrotnie - skorzystaj czasem z zasobów Forum.

Elite napisał/a:
Pytam się z tego powodu, iż wiele razy słyszałem, że policjant kazał np. wykasować zdj., spisywał oraz chciał nawet na 48h zamknąć.

Zamknąć na 48h :?: :facepalm:

Głośna sprawa z Panem, który rzekomo nagrał funkcjonariuszy (filmik post wyżej). Oskarżeni zostali policjanci - poszkodowany na tym filmiku w ogóle nie miał żadnej sprawy, jednak funkcjonariuszom się chyba upiecze z uwagi na niską szkodliwość społeczną...

Elite napisał/a:
Gdy np. zapytam się policjanta, czy mógłbym zrobić zdjęcie nieoznakowanemu radiowozowi, a ten odmówi, ale ja i tak będę robił zdjęcia, to co on może mi zrobić?

Już to widzę... :lol:

phonemaniac napisał/a:
Z własnego doświadczenia. Miśki nie mają prawa odmówić sfotografowania wozu, jedynie nie można fotografować miśka podczas czynności służbowych.

Właśnie podczas pełnienia czynności służbowych możesz go obfocić.

phonemaniac napisał/a:
Wiele razy jak fotografowałem sprzęt pościgowy, zawsze pytałem, czy można zrobić sesję, nigdy nie było problemu, miśki zaznaczali tylko, żeby nie było twarzy widać, i po sprawie :D

To jest tylko kwestia naszej dobrej woli :!: Oczywiście zalecana :!: Bo przecież nas interesuje sprzęt, nie funkcjonariusz :!:
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4394
Skąd: WKZ
Wysłany: 6 Lipiec 2011, 12:37   

Odświeżając trochę temat sesji nieoznakowanych. Drążyłem ten temat u Pani Rzecznik KPP Kozienice, jak to jest z sesjami pojazdów <R> , bo raz mi misiaczki mówią, śmiało można robić fotki, a raz mi mówią, żebym szedł do komendanta po zgodę. Pani Rzecznik wyjaśniła mi konkretnie, że:

- nie ma przepisów, które by zabraniały fotografowania nieoznakowanych radiowozów, także misiaczek nie może się nie zgodzić
- jeżeli mówi - proszę iść po zgodę do komendanta (bo nie zmusimy przecież miśka, żeby mi udostępnił maszynę), to na każdej komendzie jest dyżurny komendant, z którym można rozmawiać nawet w nocy o północy :P I tenże zgodę wydaje :)

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31898
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 6 Lipiec 2011, 13:37   

Funkcjonariusza, który nie pozwala nam na sesję zawsze można uświadomić, że właśnie przekracza on swoje uprawnienia :D To działa :!: :cool:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 31 Lipiec 2011, 15:47   

piotreg napisał/a:
Funkcjonariusza, który nie pozwala nam na sesję zawsze można uświadomić, że (...)

Auto nie jest jego własnością - to dopiero działa :twisted:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Zdjęcia radiowozom? | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group