Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 5e63aa10403e5f627ea87d3bfeb8659c Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Łódź - Tablica pokazująca nr rej. i przekroczoną prędkość
Autor Wiadomość
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 10 Luty 2011, 09:48   Tablica pokazująca nr rej. i przekroczoną prędkość

Zdjęć wprawdzie nie robi, ale po reakcjach kierowców widać, że niejeden będzie się zastanawiał o co kaman. ;)





Domyślnie wyświetla 50-tkę.



Średnio jeden, dwa na 10. odczytów daje efekty chyba mało zadowalające :grin:



 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 10 Luty 2011, 09:59   

Dobrze, że nie miał tablic *K, byłoby K 00TAS :twisted:
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 10 Luty 2011, 10:00   

O! :smile:
Jak rozumiem, sieje jak cholera w K? :o
 
 
BluesW.
[Usunięty]

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 10 Luty 2011, 10:03   

Czyli jednak jest "EL'KOOTAS "? :facepalm:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 10 Luty 2011, 10:26   Re: Tablica pokazująca nr rej. i przekroczoną prędkość

jojo napisał/a:
Zdjęć wprawdzie nie robi, ale po reakcjach kierowców widać, że niejeden będzie się zastanawiał o co kaman. ;)

Będą też tacy, którzy będą nazywać to fotoradarem i straszyć mandatami na #19.

We Wrocławiu cały czas na CB chwalą się, że waga zrobiła im zdjęcie, które wraz z mandatem do domu listonosz przyniósł :facepalm:
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 10 Luty 2011, 11:11   

piotreg napisał/a:
(...) chwalą się, że waga zrobiła im zdjęcie, które wraz z mandatem do domu listonosz przyniósł :facepalm:

Mitomanów nie brakuje. To ci sami, co pili gorzałę z Elvisem i mają w domu 149 calowe telewizory na laser.
 
 
BlackHawk
Fach-offiec


Dołączył: 16 Mar 2009
Pochwał: 30
Posty: 590
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 10 Luty 2011, 11:17   

Dzisiaj w Rzeszowie na CB słyszałem, że widziano nową alfę romeo z dwoma kamerami i laserem w środku :facepalm:
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 10 Luty 2011, 11:18   

Oczywiście laserem mierzono w ruchu z 5 kilometrów, a nad wszystkim czuwał śmigłowiec z videoradarem na pokładzie :grin:
 
 
BluesW.
[Usunięty]

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 10 Luty 2011, 11:22   

A kosmiczna kasa biletowa? :o
Zapomnieli :facepalm:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 10 Luty 2011, 12:21   

BlackHawk napisał/a:
Dzisiaj w Rzeszowie na CB słyszałem, że widziano nową alfę romeo z dwoma kamerami i laserem w środku :facepalm:

Prawie prawdziwa informacja :!:
A tak z drugiej strony - w każdym artykule prasowym Iskra to laser - skąd zatem Ci biedni ludzie q'wa mają wiedzieć, że Iskra to radar :o
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 18 Luty 2011, 08:37   

Cytat:
Świetlna tablica ma... zawstydzać piratów drogowych

Najpierw zeskanuje tablice rejestracyjne twojego auta i prędkość, z jaką pędzisz. A później te informacje wyświetli na tablicy nad ulicą. Wszyscy je zobaczą i będzie wstyd

Taki nowoczesny "fotoradar" zawisł nad ul. Kopcińskiego przy Nawrot. Nie rzuca się w oczy. Ale już metrowej szerokości tablicy podświetlanej diodami LED nie sposób nie zauważyć. Telebim wisi nad zachodnią jezdnią ulicy Kopcińskiego, przy Nawrot, kilka metrów nad głowami kierowców. Na tablicy na przemian wyświetlana jest rzeczywista prędkość samochodów jadących ulicą i dozwolona prędkość, z jaką pojazdy na tym odcinku drogi jechać powinny (50 km/godz.). Jeśli jakiemuś kierowcy zdarzy się wcisnąć pedał gazu zbyt mocno, fotokomórka natychmiast zeskanuje tablice rejestracyjne pojazdu i prędkość, z jaką kierowca gna. Informacje wyświetlają się na tablicy w taki sposób, żeby wszyscy wokół mogli zobaczyć pirata drogowego.

Z danych na tablicy wynika, że rekordziści pędzący Kopcińskiego przekraczają dozwoloną na tym odcinku prędkość nawet dwukrotnie.

- Zobaczyłem swoje tablice rejestracyjne nad sobą - opowiada jeden z kierowców na warszawskich "blachach". - Przestraszyłem się i wdepnąłem hamulec. Policja wymyśliła kolejny sposób na kierowców? Dostanę mandat?

Okazuje się, że kierowcom łamiącym prawo (nawet rekordzistom) kara za nadmierną szybkość w tym miejscu nie grozi. Tablica ma jedno zadanie: zawstydzać kierowców. - Sam byłem zaskoczony jej widokiem - mówi mł. asp. Grzegorz Wawryszuk z łódzkiej policji. - Tablice rejestracyjne mojego auta się na niej nie wyświetliły. Ale gdybym jechał za szybko i został na tym przyłapany, z pewnością odruchowo zacząłbym hamować. Ze wstydu. Tablica jednak nie jest nasza. I jeśli ktoś przekroczy prędkość i zostanie przyłapany, mandatu nie zapłaci.

Tablica i fotokomórka nie należą też do straży miejskiej w Łodzi, ale do Zarządu Dróg i Transportu. - To pierwsza z tablic informacyjnych o zmiennej treści, jakie w przyszłości zamierzamy zamontować w innych częściach miasta - mówi Aleksandra Kaczorowska z zarządu. - Oprócz dozwolonej i rzeczywistej prędkości samochodów jadących ulicą Kopcińskiego nośnik przypomina o znajdującym się przed kierowcą przejściu dla pieszych, wyświetlając znak przejścia i znak "Agatka". Wybraliśmy skrzyżowanie Kopcińskiego i Nawrot, ponieważ ze statystyk policyjnych wynika, że w tym miejscu dochodzi do wielu kolizji.

W przyszłości na tablicy wyświetlane będą również inne informacje, np. temperatura powietrza czy stopień oblodzenia drogi.

Wawryszuk nie ma nic przeciwko takim formom walki z drogowymi piratami. - Tablica na pewno przysłuży się poprawie bezpieczeństwa na drodze. Popieramy każdy sposób walki z nadmierną prędkością kierowców - mówi.

LINK
 
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 18 Luty 2011, 08:43   

Jak mnie "odpukać" zatrzymają za prędkość to też będę mówił, że hamowałem ze wstydu :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 18 Luty 2011, 09:38   

Gorzej, jeśli ta tablica przyczyni się do poważnego zdarzenia na drodze...
 
 
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 18 Luty 2011, 10:30   

phonemaniac napisał/a:
Cytat:
Świetlna tablica ma... zawstydzać piratów drogowych

Wawryszuk nie ma nic przeciwko takim formom walki z drogowymi piratami. - Tablica na pewno przysłuży się poprawie bezpieczeństwa na drodze. Popieramy każdy sposób walki z nadmierną prędkością kierowców - mówi.


No super, jak mi wyświetli np. 70km/h WI OCHA to zdecydowanie poczuję się zawstydzony :grin:

Co do wypadków to miejsce aż się o nie prosi - przejście dla dzieci na drodze dwujezdniowej, wcześniej zjazd z wiaduktu, zakręt, budynki organiczające widoczność. Nieważne, że kawałek dalej jest duże skrzyżowanie ze światłami, kawałek wcześniej wiadukt, pod którym można bezkolizyjnie "przejść" na drugą stronę no ale... jest szkoła to i musi być niebezpieczne przejście, a dzieci nie mogą chodzić dookoła, bo się pospóźniają na lekcje ;)
 
 
 
SlaBro
Forum Lider

Dołączył: 16 Gru 2009
Pochwał: 48
Posty: 83
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Marzec 2011, 14:12   

piotreg napisał/a:
jojo napisał/a:

Zdjęć wprawdzie nie robi, ale po reakcjach kierowców widać, że niejeden będzie się zastanawiał o co kaman. ;)

Będą też tacy, którzy będą nazywać to fotoradarem i straszyć mandatami na #19.

Już tacy są, wczoraj słyszałem :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Łódź - Tablica pokazująca nr rej. i przekroczoną prędkość | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group