Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 8d5a15f69c2ff86109e17f6188311fde Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: delpiero
12 Luty 2011, 14:21
Piaseczno - Fotoradar?
Autor Wiadomość
afaj
Dziędobry!

Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2
Wysłany: 9 Kwiecień 2008, 08:11   Fotoradar?

Co to jest? Na ul. Armii Krajowej wisi to na dwóch słupach, na pierwszym czarne "coś" skierowane na samochody wjeżdżające do Piaseczna od strony Góry Kalwarii. Na drugim słupie wisi sobie kamerka (oświetlacz podczerwieni) i biała skrzynka, z której ewidentnie wystaje zabezpieczony obiektyw. Żadnej tablicy "Kontrola Radarowa" przy wjeździe do Piaseczna i w okolicy niestety nie ma.

Pozdrawiam.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 9 Kwiecień 2008, 12:33   

Ciekawe, bo dokładnie wczoraj Piotreg również się zainteresował tym ustrojstwem. Pewne jest na razie to, że emituje w paśmie X, jest przez bardzo dobrego Vectora 995 wykrywane z 300-400m i wygląda... cudacznie.

Ten "zabezpieczony obiektyw" wygląda mi raczej na antenę radaru, a kamerka, jak to kamerka, służy zapewne do rejestracji obrazu.

Właśnie przeprowadzam małe rozeznanie w tej sprawie. Dam znać, kiedy już coś będę wiedział.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Kwiecień 2008, 14:23   

Tubylcy twierdzą, że to fotka.

Zrobiłem lepszej jakości sesję, przyjrzyjcie się temu z bliska...

 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 9 Kwiecień 2008, 15:22   

No, to teraz już całkiem zgłupiałem...

Istotnie, ta "kamerka" może być lampą doświetlającą w podczerwieni. Intryguje też tajemnicze "czarne coś", o którym afaj wspomina w pierwszym poście.

Nazwa "takspol" widniejąca na większej skrzynce prowadzi jedynie do firmy zajmującej się sprzedażą i leasingiem maszyn rolniczych, przyczep, naczep, ciągników, wyrotek, paszowozów, ładowerek, ale sama firma na temat tajemniczego cudaka nic nie wie. Innego "takspolu" w google'ach nie ma, a jeśli czegoś nie ma google'ach, to znaczy że nie istnieje...
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 10 Kwiecień 2008, 08:14   Re: Piaseczno k/Warszawy

Afaj, czy dasz radę zrobić fotkę jeszcze tajemniczemu czarnemu "cosiowi"? Możliwie z bliskiej odległości.
 
 
afaj
Dziędobry!

Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 2
Wysłany: 10 Kwiecień 2008, 09:04   

Postaram się dzisiaj przejeżdżając zatrzymać się w tym miejscu i pstryknąć dokładniejszą fotkę.

Kilka "przeciw" opcji, że jest to fotoradar:

- sposób montażu i zabezpieczenia (na profesjonalny montaż i zabezpieczenie urządzenia wartego naście tysięcy to to nie wygląda)
- miejsce montażu - czy przypadkiem miejsce montażu takiego urządzenia nie musi być wypoziomowane?
- zasilanie urządzenia - ziemia w okolicy słupa nie ruszona, a odejścia z zasilania oświetlania ulicznego też nie widać
- Brak znaków " Kontrola Radarowa"

Padła propozycja w firmie, że może to służy do pomiarów ruchu...

Pozdrawiam
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 10 Kwiecień 2008, 10:37   

Sposób montażu i zabezpieczenia - faktycznie marny.

Miejsce montażu - wypoziomowane... hmm, w miarę przecież jest. Bardziej istotny jest kąt umiejscowienia w stosunku do drogi - ten parametr jest bardzo starannie dotrzymywany wg specyfikacji każdego urządzenia, ponieważ ma bezpośredni wpływ na odczyt prędkości (efekt cosinusa).

Zasilanie - może być akumulatorowe, może być pobrane ze słupa, na którym wisi (przecież lampa z tego słupa ma jakieś zasilanie).

Znaki "kontrola radarowa" - nie są wymagane.

Ale dodam kolejne argumenty przeciwko tezie, że może to być fotoradar:

- nie wygląda to, jak żaden inny fotoradar na świecie,

- jedyny produkowany na świecie fotoradar działający w paśmie X to Watchman firmy Leerose. Pochodzi z Wielkiej Brytanii i wygląda zupełnie inaczej (i już się go prawdopodobnie od dawna nie produkuje).

- pasmo X (oprócz wciąż powszechnie użytkowanych, choć nieprodukowanych suszarek ZURAD-u), spotyka się już wyłącznie w czujkach ruchu wspomagających sterowanie sygnalizacją świetlną i ew. właśnie w systemach badających natężenie ruchu (np. do celów statystycznych), choćby ruskiej firmy Olvia (tu z kolei montaż jest bardzo podobny do naszego cudaka i równie niedbały - choć same urządzenia wyglądają inaczej)

- o ile mi wiadomo GUM nie legalizował żadnego urządzenia do automatycznej kontroli i dokumentowania przekroczeń prędkości działającego w paśmie X w ostatnich dwóch kwartałach 2007r (dziennika z pierwszego kwartału 2008 jeszcze nie ma)

- na puszce jest charakterystyczny znak "Nie dotykać urządzenie elektryczne" spotykany na wielu innych urządzeniach infrastruktury drogowej, zresztą sama puszka tak właśnie wygląda.
 
 
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 12 Kwiecień 2008, 21:21   

Pewnie jakiś monitoring natężenia ruchu, a wy się podniecacie kupą żelastwa... :lol:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 13 Kwiecień 2008, 08:27   

Widziałeś kiedyś monitoring, który sieje w paśmie X?
 
 
PrzemKo
Dziędobry!

Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 4
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 18 Kwiecień 2008, 15:54   

Witam wszystkich na forum.
Przyłączam sie do tematu. Niestety, wczoraj w nocy jechałem ta drogą, na pewno nie mniej niż 60 km/h. To wygląda bardzo dziwnie. I wysoko wisi. Co to jest...

Kolega napisał: spotyka się już wyłącznie w czujkach ruchu wspomagających sterowanie sygnalizacją świetlną i ew. właśnie w systemach badających natężenie ruchu

Jest szansa, że to właśnie urządzenie steruje sygnalizacją na następnym skrzyżowaniu. W końcu sami dobrze wiecie, że w godzinach porannych i w szczycie przejechać tam to masakra.

Znaki "kontrola radarowa" - nie są wymagane.

Jeżdżę dużo po Polsce i z reguły są znaki. Najpierw montują skrzynkę, potem jak już zalegalizują, stawiają znaki! Od tego momentu fotoradar zaczyna działać.

Na żadnym fotoR nie widziałem napisu - nie dotykać!

Czekam z niecierpliwością na nowe info!
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 18 Kwiecień 2008, 18:38   

Witaj.
Umieściliśmy na mapie odpowiednie info z prośbą o weryfikację tego ustrojstwa. Może ktoś się zgłosi.
 
 
PrzemKo
Dziędobry!

Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 4
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 29 Kwiecień 2008, 21:30   

Dzięki!
Mnie się wydaje, że nie jest to jednak fotoradar. Rzeczywiście dziwnie to jest umiejscowione, brak znaków jak na stacjonarkę. W całej Polsce nie spotkałem się z takim wyglądem. Jeśli jest to jakaś nowinka techniczna z dziedziny FR, na pewno byłoby to nieźle nagłośnione. I nie montowali by tego w Piasecznie...
Coraz bardziej przekonuję się do tego, iż jest to jednak jakieś urządzenie drogowców...
Ale czekamy na jakieś pewne info!

Od paru dni przy skrzynce dostawiono baterie słoneczne! Widziałem to wczoraj :roll:
Spokojnie - to nie fotoradar. Skrzynka ta mierzy TYLKO natężenie ruchu :)
Uff kamień spadł mi z serca, ale patrząc choćby na Bytom powoli robi się kiepsko, siakieś wynalazki nowe...
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 30 Kwiecień 2008, 09:12   

Czyli jednak opcja, do któraj ja również ostrożnie się przychylałem.
Dzięki PrzemKo, pozdrowienia.
 
 
Bruce
Dziędobry!

Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 9
Wysłany: 30 Maj 2008, 23:39   

Panowie, musze Was zmartwić :(
Niestety to jest Fotoradar, informacja z Policji w Piasecznie. :(
Testują nową generację Fotoradarów, bez lampy błyskowej.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 31 Maj 2008, 14:43   

Szczerze wątpię.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Piaseczno - Fotoradar? | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group