Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 6911a6b3af69847e7dd5d3118ced22f0 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawa - Policja ma nowy sposób mierzenia prędkości
Autor Wiadomość
340ps 
Zaczyna kumać


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 1
Posty: 95
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Luty 2011, 17:30   

W Skandynawii mają też podatki na poziomie nawet 70%, też to akceptujesz?

Zgodzę się z kwestią pieszych przy Katowickiej, ale tyle razy ile jeździłem nią w nocy to jeszcze się nie zdarzyło żebym spotkał więcej niż 2-óch. Poza tym kiedy nie ma warunków (deszcz, śnieg) to też tak szybko się nie jeździ...
Zresztą, na drodze z takim natężeniem naprawdę powinno myśleć się o kładkach i odgradzaniu chodnika od jezdni, a nie o stawianiu kolejnych ograniczeń...

Ja po prostu nie jestem w stanie pojąć jednej rzeczy. Praktycznie każdy dzisiaj produkowany samochód ma V-max > 180. Wiele z nich > 200...
I dlaczego jak ktoś ma ochotę jechać szybciej, to nie może (mówię wyłącznie o autostradach)? W Niemczech jakoś można i wszystko jest OK. Ludzi ginie mniej, na drodze jest kultura, jak ktoś chce jechać (300) to jedzie (300), a jak ktoś ma ochotę (140) , to jedzie (140) ... Za to w mieście i w niezabudowanym pilnują się bardzo, czyli teoretycznie stwarzają mniejsze zagrożenie... No umówmy się że 100 km/h na suchej nawierzchni nie jest porażającą prędkością. Wystarczy 35m żeby się zatrzymać...
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 7 Luty 2011, 17:55   

340ps napisał/a:
W Niemczech jakoś można i wszystko jest OK.

Zobaczymy jak długo... :lol:
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Luty 2011, 18:58   

Wszystko zmierza w kierunku, że już niedługo :)
 
 
 
Max50
Forum Lider

Dołączył: 26 Mar 2007
Pochwał: 9
Posty: 179
Skąd: śląskie
Wysłany: 7 Luty 2011, 19:01   

Trochę wam współczuję koledzy, macie przesrane z tymi prędkościami :grin:
Z tego co widać foto jest z góry, a wy mnie ruru na kangury /oczywiście niezgodne z prawem/ - właśnie tak zasłaniają tablice. :wink: A druga moja zabawka ma 3,9s do setki... ale nie ma tablicy z przodu :razz:
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 7 Luty 2011, 19:07   

Max50 napisał/a:
Trochę wam współczuję koledzy...

Wzajemnie. Fotki są robione - jedna z przodu, jedna z tyłu :grin:
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 7 Luty 2011, 19:12   

Z tyłu? Chyba nie ma kamer z drugiej strony masztu.
 
 
 
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 7 Luty 2011, 22:10   

piotreg napisał/a:
Nieeee... to, że w Polsce mogę tylko (140) , to wcale nie oznacza, że w innych krajach nie pojadę szybciej.

Ale to nic nowego, że w różnych krajach są różne ograniczenia. Jest sporo przepisów, które u nas zabraniają wożenia/montowania/używania czegoś co jest dozwolone w innym kraju. Jeśli tak naprawdę tam na górze komuś zależałoby w pierwszej kolejności na przestrzeganiu przepisów, to po prostu wymógłby na importerach/producentach takie rozwiązania, które skutecznie pomagają w ich przestrzeganiu. Jeśli tego nie robi to znaczy, że ma gdzieś przepisy i bezpieczeństwo - są inne priorytety.
PS. Co do absurdalności pomysłu - ciężarówki mają ograniczniki do 85km/h i jakoś nikt nie narzeka z tego powodu. :o

piotreg napisał/a:
Też mają drogi z takimi skrzyżowaniami, a mimo wszystko potrafią utrzymać prędkość na odpowiednim poziomie. To, co Wy (My) nazywacie biznesem, ja pozwolę sobie nazwać bezradnością polskiego prawa wobec tego, co się dzieje na drogach :!:

U nas panuje powszechne przekonanie, że wszystkiemu co złe na drodze winien jest zawsze kierowca. Tylko dlatego, że on jest ostatnim ogniwem, które ma wpływ na to co się stanie na drodze. Ostatnim dlatego, że wszystkie poprzednie zawiodły - projektanci dróg, budowniczowie, decydenci - wszyscy na każdym szczebelku zawodzą, wypuszczając buble-drogi, bądź doprowadzając je do złego stanu. Oczywiście są bezkarni, a całość odpowiedzialności za bezpieczeństwo zwalane jest na kierowców, od których akurat egzekwuje się 100% (jeszcze nie, ale wszystko w tą stronę zmierza) posłuszeństwa wobec prawa. Dołóż do tego rosnące obciążenia finansowe, podatki, akcyza, winiety, etc. Zrzutka oczywiście trafia na to by jeszcze lepiej egzekwować prawo tylko od NAS - zamiast stwarzać lepsze warunki do przemieszczania się. Stąd nie dziw się, że kierowcy się wqr...ją i "olewają system", bo to oni z każdej strony dostają najwięcej po łbie. Ludzi nie nawróci się stosując wobec nich coraz większe sankcje. Znając życie dzięki temu zwiększy się agresja na drogach, wzrośnie obecnie marginalny odsetek nieprzewidywalnych desperatów, będzie więcej spektakularnych pościgów i tak się wszyscy będą wzajemnie nakręcać. Choć być może statystyki będą układać się korzystniej. :grin:
Aaa, właśnie, jak już o porównaniach do "zagranicy"... może o Skandynawach nie będę pisał, bo tam znajomy ma rodzinę i raczej mało pochlebnie się wszyscy o mentalności tego kraju wypowiadają. Natomiast, jak parę razy jeździłem po Niemczech to poza obszarami zabudowanymi jakoś nie zauważyłem żadnej skrupulatności w przestrzeganiu dop. prędkości. Tak z moich obserwacji na drogach drugorzędnych/lokalnych prędkość typowa to 100-110km/h, a jeżdżący 130-140km/h nie byli niczym nadzwyczajnym (chyba że przez parę lat coś się nagle zmieniło) - oczywiście jeśli warunki pozwalały i oczywiście przed każdą tablicą z obszarem zagbudowanym ostro po hamulcach do grzecznej 50-tki. :smile: Nie wspomnę już o przykładach dostawczaków zasuwających po zakrętach tak, że ledwie osobówką dało radę utrzymać tempo.
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 7 Luty 2011, 22:51   

lukaszr napisał/a:
Z tyłu? Chyba nie ma kamer z drugiej strony masztu.

Odnoszę się do systemów odcinkowych. Jedyny działający i mandatujący jest w Trzebnicy i tam jest pierwsza fota od tyłu, druga od przodu.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Luty 2011, 07:53   

Ale na tych bramkach /drogi K-7 & K-8/ nie ma fotki w plecy...

jojo napisał/a:
U nas panuje powszechne przekonanie, że wszystkiemu co złe na drodze winien jest zawsze kierowca. Tylko dlatego, że on jest ostatnim ogniwem, które ma wpływ na to co się stanie na drodze. Ostatnim dlatego, że wszystkie poprzednie zawiodły - projektanci dróg, budowniczowie, decydenci - wszyscy na każdym szczebelku zawodzą, wypuszczając buble-drogi, bądź doprowadzając je do złego stanu. Oczywiście są bezkarni, a całość odpowiedzialności za bezpieczeństwo zwalane jest na kierowców, od których akurat egzekwuje się 100% (jeszcze nie, ale wszystko w tą stronę zmierza) posłuszeństwa wobec prawa. Dołóż do tego rosnące obciążenia finansowe, podatki, akcyza, winiety, etc. Zrzutka oczywiście trafia na to by jeszcze lepiej egzekwować prawo tylko od NAS - zamiast stwarzać lepsze warunki do przemieszczania się. Stąd nie dziw się, że kierowcy się wqr...ją i "olewają system", bo to oni z każdej strony dostają najwięcej po łbie. Ludzi nie nawróci się stosując wobec nich coraz większe sankcje. Znając życie dzięki temu zwiększy się agresja na drogach, wzrośnie obecnie marginalny odsetek nieprzewidywalnych desperatów, będzie więcej spektakularnych pościgów i tak się wszyscy będą wzajemnie nakręcać. Choć być może statystyki będą układać się korzystniej. :grin:
Aaa, właśnie, jak już o porównaniach do "zagranicy"... może o Skandynawach nie będę pisał, bo tam znajomy ma rodzinę i raczej mało pochlebnie się wszyscy o mentalności tego kraju wypowiadają. Natomiast, jak parę razy jeździłem po Niemczech to poza obszarami zabudowanymi jakoś nie zauważyłem żadnej skrupulatności w przestrzeganiu dop. prędkości. Tak z moich obserwacji na drogach drugorzędnych/lokalnych prędkość typowa to 100-110km/h, a jeżdżący 130-140km/h nie byli niczym nadzwyczajnym (chyba że przez parę lat coś się nagle zmieniło) - oczywiście jeśli warunki pozwalały i oczywiście przed każdą tablicą z obszarem zagbudowanym ostro po hamulcach do grzecznej 50-tki. :smile: Nie wspomnę już o przykładach dostawczaków zasuwających po zakrętach tak, że ledwie osobówką dało radę utrzymać tempo.

Nie można się z tobą nie zgodzić... ale pamiętaj o jednym - taki jest "system" i można go albo pier... /jak zresztą czyni to większość kierowców/ albo się do niego dostosować...
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 8 Luty 2011, 08:39   

piotreg napisał/a:
Ale na tych bramkach /drogi K-7 & K-8/ nie ma fotki w plecy...

OK, przyjął :wink:
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Luty 2011, 08:50   

Jestem spokojny :) Za dużo szumu w mediach, aby coś z tego miało być. Nie kupią tego z "wolnej ręki", a przetarg co pokazuje przykład pościgowców to nie takie hop-siup :)
 
 
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 8 Luty 2011, 09:10   

piotreg napisał/a:
Nie można się z tobą nie zgodzić... ale pamiętaj o jednym - taki jest "system" i można go albo pier... /jak zresztą czyni to większość kierowców/ albo się do niego dostosować...

Hehe, no system jest mocno oderwany od rzeczywistości i trzeba po prostu nauczyć się w nim żyć. :smile:
 
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 8 Luty 2011, 09:11   

OJCIEC napisał/a:
lukaszr napisał/a:
Z tyłu? Chyba nie ma kamer z drugiej strony masztu.

Odnoszę się do systemów odcinkowych. Jedyny działający i mandatujący jest w Trzebnicy i tam jest pierwsza fota od tyłu, druga od przodu.

Ale ja pod słowem "maszt" miałem na myśli właśnie te budowle, na których są montowane urządzenia do pomiarów odcinkowych - tam na tym rusztowaniu też jest kamera robiąca zdjęcie z tyłu?
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 8 Luty 2011, 09:39   

piotreg mówi, że nie, więc biję się w piersi. :smile:
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Luty 2011, 10:28   

jojo napisał/a:
Hehe, no system jest mocno oderwany od rzeczywistości i trzeba po prostu nauczyć się w nim żyć. :smile:

Cóż poradzić. Na cmentarzu leży wielu obywateli, którzy byli innego zdania. Sorry, ale kiedy patrzyłem na wariatów, którzy przy intensywnych opadach deszczu, zapinali (150) drogą, w której koleiny były takie, że aż silnikiem po asfalcie szorowali, to normalnie chciało mi się śpiewać: "Boże, on puka do Twych bram" - jest w ogóle taka pieśń :?: :o :lol:
Niech ktoś mi powie, że w takich warunkach taka jazda daje przyjemność :!: No chyba, że chodzi o adrenalinę z cyklu, rozpie...ę się dzisiaj, czy nie :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Warszawa - Policja ma nowy sposób mierzenia prędkości | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group