Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 2fab8071c4a6ad61e78fec7d4e62485d Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
DOLNOŚLĄSKIE - Serby - DK nr 12 (Głogów - Leszno)
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 29 Styczeń 2011, 16:08   Serby - DK nr 12 (Głogów - Leszno)

Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miejscowości Serby

- wlot do miejscowości, jadąc od strony Głogowa, ogr. (50) /zdemontowany/
- wlot do miejscowości, jadąc od strony Leszna, ogr. (50)

-> kier. Leszno:





-> kier. Głogów:



 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 29 Styczeń 2011, 16:11   

Cytat:
Maszty są jak straszaki na drogach pod Głogowem



Już półtora roku w Serbach i Wilkowie stoją maszty na fotoradary. Czy się przydają? -W zeszłym roku dzięki nim policja nałożyła... 35 mandatów karnych.

Droga w kierunku Leszna, krajowa dwunastka, która biegnie z Głogowa właśnie przez Serby i Wilków, jest bardzo ruchliwa. Pędzą tamtędy tabuny aut osobowych i ciężarówek.

Mieszkańcy od lat się skarżyli, że jest bardzo niebezpiecznie, bo kierowcy nie przestrzegają przepisów i przekraczają dopuszczalną prędkość. Czy teraz to się zmieniło?

Komenda Główna Policji przekazała trzy maszty na fotoradary. Takie jedno urządzenie kosztuje około 15 tys. zł. Gmina wiejska Głogów sfinansowała projekt i inwestycję. Utrzymuje instalację elektryczną i płaci za zużyty prąd. Dwa maszty w Serbach i jeden w Wilkowie stoją od jesieni 2007 r.

- Z mojego punktu widzenia, pomoc udzielona przez nasz samorząd, była potrzebna. W sumie niewiele pieniędzy wydaliśmy. Wsie są oznakowane, są ostrzeżenia o radarach. Myślę, że prawie każdy kierowca zwalnia i teraz jest bezpieczniej - mówi wójt gminy Andrzej Krzemień.

- Jeszcze dobrze by było, żeby w tych masztach zawsze był umieszczony radar. Ale na to już pieniędzy w naszym budżecie nie znajdę - dodaje.

Te maszty bardziej mają działać jako straszaki, bo fotoradar, jeśli już w nich się znajduje, to niezwykle rzadko. - Mamy do nich tylko jeden rejestrator, który służy zarówno policjantom z Głogowa, jak i z Polkowic. Wymieniamy się z kolegami z sąsiedniego powiatu. Teraz jest w Polkowicach - przyznaje oficer prasowy policji Bogdan Kaleta.

W zeszłym roku to jedno urządzenie musiało być na naszym terenie bardzo krótko, bo dzięki jego pracy piraci drogowi dostali... tylko 35 mandatów karnych.

- Trzeba jednak brać pod uwagę, że ludzie jeżdżą tam teraz ostrożniej - mówi B. Kaleta. - W ogóle na tej drodze w stronę Leszna jest teraz dużo takich urządzeń. Kierowcy o tym cały czas pamiętają.

Na tym terenie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę w dzień i do 60 nocą. Jeszcze przed postawieniem masztów policja szacowała, że kierowcy przekraczali tam prędkość nawet o 40, 50 kilometrów. Było tam dużo wypadków, także śmiertelnych.

- Bez przerwy przez naszą wieś jadą te samochody, nawet przez drogę czasami trudno przejść - mówi Irena Tusz z Serbów. - Niektórzy teraz rzeczywiście trochę zwalniają. Ale są tacy, że nie.

Link
 
 
DarioG
Forum Lider


Dołączył: 27 Lis 2009
Pochwał: 77
Posty: 377
Skąd: Głogów
Wysłany: 30 Styczeń 2011, 09:47   

piotreg, wczoraj leciałem w tamtym kierunku. Jadąc od Leszna do Głogowa ujrzysz pięknie wyklejone szkiełko, tak 3/4 białymi naklejkami.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Styczeń 2011, 10:05   

Doskonały nośnik reklamy. :lol:
 
 
DarioG
Forum Lider


Dołączył: 27 Lis 2009
Pochwał: 77
Posty: 377
Skąd: Głogów
Wysłany: 22 Sierpień 2011, 13:36   

Słuchy z #19 donoszą, że jedna z puszek jest nabita i to od ładnych paru dni. Jak będę jechał w tym kierunku na pewno to zweryfikuje.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Maciexas
Forum Lider


Dołączył: 30 Lip 2010
Pochwał: 70
Posty: 280
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Sierpień 2011, 16:10   

Dziś w nocy będę jechał przez Serby. Jak będę miał AR na pokładzie to dam znać czy to prawda.
 
 
 
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 424
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 22 Sierpień 2011, 16:37   

Wczoraj jechałem jak wracałem z jeziora, nie zauważyłem aby był pełny. Ale mogę się mylić.
 
 
Maciexas
Forum Lider


Dołączył: 30 Lip 2010
Pochwał: 70
Posty: 280
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Sierpień 2011, 00:35   

Jechałem z detektorem, który nie pisnął - buda raczej pusta.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
DarioG
Forum Lider


Dołączył: 27 Lis 2009
Pochwał: 77
Posty: 377
Skąd: Głogów
Wysłany: 4 Październik 2012, 10:35   

W Serbach postawiono nowy słup, w miejscu poprzedniego...

Zdjęcie0356.jpg
Plik ściągnięto 184 raz(y) 54,38 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Październik 2012, 11:10   

A ten drugi :?: :o
 
 
DarioG
Forum Lider


Dołączył: 27 Lis 2009
Pochwał: 77
Posty: 377
Skąd: Głogów
Wysłany: 5 Październik 2012, 21:57   

piotreg, dobre źródła donoszą, że od strony Leszna zamontowano nową głowicę, od strony Głogowa ponoć stoi jeszcze stara wersja. Będę przejeżdżał to na pewno to zweryfikuję. :good:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
DarioG
Forum Lider


Dołączył: 27 Lis 2009
Pochwał: 77
Posty: 377
Skąd: Głogów
Wysłany: 6 Październik 2012, 16:37   

A więc tak, jak pisałem wcześniej. Stoi nowy słup od strony Leszna, głowica która jest na nim zamontowana, to głowica, którą pierwszy raz widziałem na oczy. Ciemno zielony słup, z odblaskową głowicą, z trzema prostokątnymi oknami. Dodam jeszcze, że był naładowany, najprawdopodobniej Multanovą 6F. Obiektyw bardzo podobny, oraz lampa błyskowa pomarańczowa.

Dziś baterie w aparacie odmówiły posłuszeństwa, ale jutro wrzucę zdjęcia. :good:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 424
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 6 Październik 2012, 16:50   

Czyli taki typ:


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
DarioG
Forum Lider


Dołączył: 27 Lis 2009
Pochwał: 77
Posty: 377
Skąd: Głogów
Wysłany: 6 Październik 2012, 17:08   

Fear, dokładne taki jak pokazałeś, albo bardzo podobny. W każdym bądź razie jutro wykonam zdjęcia. :twisted:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Październik 2012, 07:40   

Na pace raczej Multaradar C.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
DOLNOŚLĄSKIE - Serby - DK nr 12 (Głogów - Leszno) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group