Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Kochanowice
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28369
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 21 Grudzień 2010, 19:31   Gm. Kochanowice

Cytat:
Trzy dni i ponad trzy tysiące zdjęć - to dorobek fotoradaru ustawionego we wsi Kochanowice koło Częstochowy. Urządzenie fotografowało samochody jadące z prędkością powyżej 70 km/h w terenie zabudowanym.

Zdjęcia ze swoimi wyczynami dostali prawie wszyscy zmotoryzowani mieszkańcy gminy. Niektórzy nawet po kilka.

We wsi panuje pełna konsternacja. Niektórzy kierowcy są oburzeni, że dostali po kilka mandatów z jednego dnia. Inni uciekają przed listonoszem odmawiając przyjęcia przesyłki.

Przykładowy mandat za przekroczenie prędkości to 300 zł i 6 punktów karnych. Miejscowy listonosz ma ich do wręczenia 30-40 dziennie.

Komendant straży miejskiej z Kochanowic twierdzi, że fotoradar był jedynym sposobem przywołania do porządku niesfornych kierowców, bo w gminie jest tylko jeden strażnik miejski.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Automobil

Wysłany:    Kierowcy mają do wyboru najlepsze modele - wykrywacze Escort, Valentine One, Noxo, Whistler wyposażone w euro pasma radarów. Na laser jammery laserowe, na fotoradary antyradary. 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8046
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 22 Grudzień 2010, 21:04   

Cytat:
Kierowcy: "W naszej gminie pracują ś...nie"

Kierowcy z Kochanowic są wściekli. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia straż gminna masowo wysyła im wezwania ze zdjęciami z fotoradaru. Urządzenie stało przy drodze przez trzy wrześniowe dni. Rekordziści zostali przyłapani nawet dziesięciokrotnie! Teraz muszą płacić.

- Wójt po cichu, bez wiedzy rady wynajął we wrześniu od prywatnej firmy fotoradar, który przez trzy dni stał w ukryciu przy drodze krajowej nr 46. Efektem jest kilka tysięcy zdjęć. Jednak dopiero po wyborach, gdy ponownie został wybrany, nasza straż rozsyła wezwania kierowcom - skarżył się nam jeden z kochanowickich radnych.

Przyłapani przez fotoradar mieszkańcy gminy gremialnie zarzucają wójtowi Ireneuszowi Czechowi, że z ich kieszeni reperuje budżet i na dodatek tuż przed Bożym Narodzeniem.

Lokalne fora internetowe zaroiły się od protestów. - Czuję się oszukany przez ten fotoradar. Dwa zdjęcia otrzymałem z różnicą jednego dnia! Z czego na drugim zdjęciu, prawdopodobnie przed rondem, wjeżdżając do Kochanowic mam 120 km na godzinę - absurd! Druga sprawa: widać spad przykopu drogi, czyli można wywnioskować, że fotoradar został ustawiony za przykopem w krzakach! - alarmuje jeden z mieszkańców.

- Ja też czuję się oszukany. Zrobiono mi zdjęcie zaraz za znakiem "obszar zabudowany" od strony Częstochowy. Jak się wyjeżdża z lasu, jest tam taki znak. Nawet gdybym równo z znakiem chciał zahamować, żeby zwolnić do 50 km, to i tak zdążyliby zrobić zdjęcie - wtóruje mu inny kierowca.

Wzywani przed oblicze gminnego strażnika mieszkańcy Kochanowic zastanawiają się, czy nie słać protestów do organu nadzorującego straże miejskie i gminne - wojewody śląskiego. Wszak to nie kto inny jak Zygmunt Łukaszczyk zawiadamia prokuratury o nieprawidłowościach z fotoradarami wynajmowanymi przez samorządy od prywatnych firm. Stoi przy tym twardo na stanowisku, że straż gminna może wystawić mandat nie później niż 30 dni od ujawnienia wykroczenia. Potem automatycznie sprawa powinna być kierowana do sądu.

Władze gminy odrzucają wszelki zarzuty. Dowodzą, że już trzy lata temu niektórzy radni dopominali się o fotoradar.

W maju gmina ogłosiła przetarg na "wykonywanie prac polegających na organizacji biura i przygotowywaniu dokumentów związanych z procedurami prowadzonymi przez funkcjonariuszy straży gminnej w związku ze stwierdzonymi wykroczeniami na drogach gminy Kochanowice". - W czerwcu został wyłoniony zwycięzca przetargu. Wójt nie musiał w tej sprawie pytać rady o zgodę. We wrześniu został zatrudniony dodatkowy strażnik (do tego czasu w Kochanowicach straż była jednoosobowa - przyp. red.) mający uprawnienia do obsługi urządzenia. Wszystkie nasze działania były konsultowane ze służbami wojewody i policją - dowodzi Andrzej Domagała, sekretarz gminy Kochanowice.

A dlaczego teraz fotoradaru w Kochanowicach nie ma? - Bo drogi są mocno zaśnieżone i byłoby to wręcz niebezpieczne - twierdzi Domagała i zapewnia, że przy lepszej pogodzie gminny fotoradar wróci drogi.

Tymczasem wściekli na swojego wójta kierowcy z Kochanowic wywiesili w publicznych miejscach wulgarne "odezwy". "W nasze gminie pracują ś...nie, z opłat radaru zarobią kupę szmalu na zakupy w Realu" - to fragment niewybrednej rymowanki. Odezwa wzywa do zanoszenia mandatów wójtowi Czechowi.

- Coś słyszeliśmy o tych plakatach, ale do tej pory nie mieliśmy oficjalnego zgłoszenia o znieważaniu funkcjonariuszy publicznych z Kochanowic - mówi nadkom. Andrzej Jegierczyk.

Z wójtem Ireneuszem Czechem nie udało nam się skontaktować. W poniedziałek nie było go w urzędzie, we wtorek poinformowano nas, że "pojechał do urzędu marszałkowskiego i już dziś go nie będzie".

Fotoradary po nowemu

Od 2011 roku straż gminna (miejska) będzie mogła ustawiać fotoradary na wszystkich drogach na terenie zabudowanym, a poza nim wyłącznie na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Miejsca wystawiania fotoradarów ma strażnikom wskazywać policja. Na drogach krajowych fotoradary będą mogły być instalowane wyłącznie przez Inspekcję Transportu Drogowego. Postępowanie mandatowe zostanie wydłużone z 30 do 180 dni. Termin, po upływie którego nie można nałożyć mandatu, będzie liczony od dnia ujawnienia wykroczenia przez urządzenie rejestrujące, a nie od dnia dokonania odczytu. Wpływy z mandatów nałożonych na podstawie zdjęć z fotoradarów ustawionych przez samorząd będą musiały być przeznaczane na remonty, modernizacje, budowę oraz utrzymanie dróg.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28369
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 22 Grudzień 2010, 21:32   

Firma Radarsystem :!:

Czyli już wiemy jak oni to zrobili - patrz sesja w Gm. Pszczyna.

Drodzy mieszkańcy :!: Jak do tego doszło :?: Postawili vana na poboczu, Multę postawili na pace, przykryli kocem i attack - fajnie was złupili. :lol:

User yeti098 przyjmuje w tej sprawie wnioski i zażalenia. :lol:
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8046
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 24 Grudzień 2010, 14:32   LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28369
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 24 Grudzień 2010, 14:52   

Jaja :!: Żeby się potem nie okazało, że karą za te zdjęcia będą pouczenia :!:
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Grudzień 2010, 12:16   

W uzupełnieniu materiał z TVN24: LINK

Argumenty Państwa i Radnego IMO całkowicie z d... y. :) Jest ograniczenie, był FR, są wezwania. Kwestia czy zbunkrowanie sprzętu jest etyczne, ale jak to mówią dura lex sed lex.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8046
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 7 Lipiec 2012, 20:35   

Cytat:
Jeszcze nie wiadomo kiedy, ale to pewne, że w Jawornicy w końcu pojawią się fotoradary

Od kilku tygodni w Jawornicy (gmina Kochanowice) stoi znak ostrzegający o kontroli radarowej. Na razie to tylko straszak, ale wkrótce ma tutaj stanąć fotoradar i posypią się mandaty.

Od kilku tygodni w Jawornicy (gmina Kochanowice) stoi znak ostrzegający o kontroli radarowej. Na razie to tylko straszak, ale wkrótce ma tutaj stanąć fotoradar posypią się mandaty.

Kierowcy jadący drogą z Kochanowice do Lublińca, zastanawiają się, czy znak informujący o kontroli radarowej nie jest zwykłym straszakiem. Sprawdziliśmy to i radzimy, by zawsze w tym miejscu zdejmować nogę z gazu, bo w innym razie trzeba będzie zapłacić mandat.

Ustawią fotoradary

Ale kiedy - tego jeszcze nie wiadomo. Pewne jest jednak, że w końcu to nastąpi. - Na razie zrobiliśmy pierwszy krok i postawiliśmy znak. Już teraz widać, że kierowcy jeżdżą wolniej. Nasi radni zdecydowali, że trzeba coś zrobić, bo mimo że to droga gminna, to kierowcy zachowują się, jakby jeździli po krajówce. Nikt nie lubi płacić mandatów, ale to jedyny sposób, by na nich wpłynąć - mówi Andrzej Domagała, zastępca wójta gminy Kochanowice.

Pewnie wielu z kierowców zastanawia się, czy nie powtórzy się sytuacja sprzed 2 lat.

Wówczas gmina Kochanowice podpisała umowę z prywatną firmą z Gdańska na dzierżawę mobilnego fotoradaru. Ustawiano go dwa razy, przez trzy dni we wrześniu i w październiku przy drodze krajowej nr 46 w Kochanowicach. Tylko we wrześniu zrobiono tysiąc zdjęć kierowcom, którzy przekraczali prędkość. Mandaty i zdjęcia trafiły do nich nawet w drugim kwartale 2011 r. - często hurtem, po kilka na raz. To wywołało prawdziwą lawinę zarzutów wobec wójta i gminy. - Jeśli władzom zależałoby na bezpieczeństwie, to radar byłby w widocznym miejscu i wtedy kierowcy na pewno jeździliby wolno, ale wtedy pewnie byłoby słabo z utargiem. Widać, że przy okazji ktoś próbował podreperować budżet gminy - twierdzili kierowcy.

Wójt Ireneusz Czech przekonywał wówczas, że kontrole prędkości to jedyny sposób na niereformowalnych kierowców. Przyznał jednak, że akcja przerosła gminę. - Wybudowaliśmy chodniki i przejścia dla pieszych, ale dalej jest niebezpiecznie. W 2010 roku ustawiliśmy fotoradar i nie było żadnego śmiertelnego wypadku, ale widzimy mankamenty tego rozwiązania i wiemy, że przyniosło to krótkotrwały efekt. Dlatego zastanawiamy się, co zrobić, żeby w końcu było tutaj bezpiecznie - mówił w zeszłym roku Czech. Dodał przy tym, że niewykluczony jest zakup fotoradaru na własność. Tak się jednak nie stanie. Jak łatwo się domyślić, nie ma na to pieniędzy - Koszt zakupu sprzętu jest zbyt wysoki, dlatego najprawdopodobniej zostanie on wypożyczony. W najbliższym czasie na pewno postawimy jakieś stacje kontroli prędkości - dodaje Andrzej Domagała.

Zatem, drodzy kierowcy, nogi z gazu. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i pozostałych uczestników ruchu. A przy okazji, również o nasze portfele.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
SpeedControl 
Zaczyna kumać

Dołączył: 28 Wrz 2010
Pochwał: 17
Posty: 190
Skąd: South Bavaria
Wysłany: 31 Lipiec 2012, 20:52   

Co do zdjęcia - nie jestem pewny czy to Jawornica. Według moich informacji pod tabliczką jest dopisek na długości 500 metrów. Niech się rozstawią jeszcze w tym roku to na swój radar szybko zarobią.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28369
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 14 Sierpień 2012, 14:31   

Cytat:
Zgodnie z obietnicami w Jawornicy w gminie Kochanowice już ustawiono fotoradar

Okazało się, że znak ustawiony w Jawornicy informujący o kontroli fotoradarowej, nie jest tylko zwykłym straszakiem. Już dzisiaj zostały przeprowadzone pierwsze kontrole i według nieoficjalnej informacji szykują się kolejne, m.in w dniach 21 i 28 sierpnia. Wszystkim kierowcom radzimy zdjąć nogę z gazu bo za przekroczenie prędkości można dostać spory mandat, poza tym warto przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
SpeedControl 
Zaczyna kumać

Dołączył: 28 Wrz 2010
Pochwał: 17
Posty: 190
Skąd: South Bavaria
Wysłany: 15 Sierpień 2012, 12:55   

Wybieram się do Polski na 2. tygodnie to może upoluje pierwszego przenośnego w Polsce. Jak nie oleją terminu jak w Pszczynie :mad:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28369
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 4 Grudzień 2012, 14:58   

Cytat:
W Kochanowicach kierowcy wciąż łamią przepisy drogowe. Fotoradar ma to zmienićKilka miesięcy temu znak informujący o kontroli fotoradarowej pojawił się w Jawornicy. Całkiem niedawno stanął również w Kochanowicach.

Nie ma w tym nic dziwnego i nie ma co się złościć, drodzy kierowcy, wszak to dla szeroko pojętego bezpieczeństwa. Każdy kierowca przyzna, że biegnąca przez Kochanowice DK nr 46 kusi, by nieco docisnąć pedał gazu. Skutki są fatalne.

- Nie ma roku, żeby nie doszło do tragicznego wypadku. W tym roku na szczęście nikt nie ucierpiał, ale na tym odcinku dochodziło już do śmiertelnych wypadków - mówi Andrzej Domagała, sekretarz Urzędu Gminy w Kochanowicach.
Jak pokazują statystyki, ustawienie fotoradaru w Kochanowicach to słuszne posunięcie. Wystarczyły 4 godziny, by się o tym przekonać.

- W tym czasie urządzenie zarejestrowało aż 170 aut, które przekroczyły prędkość! Jeśli nawet wziąć poprawkę, że ostatecznie mandatów będzie 100, to i tak niepokojący wynik. W Jawornicy ustawienie fotoradaru przyniosło oczekiwany efekt, mam nadzieję, że w Kochanowicach będzie podobnie, bo zaledwie jednodniowe dane są naprawdę niepokojące - dodaje Domagała.

Niepokojące były też statystyki w Jawornicy. - W sierpniu przeprowadzono audyt bezpieczeństwa. Badanie trwało 2 dni. Pod wynikami znalazł się dopisek "Panie wójcie, dane są przerażające" - dodaje Domagała.

W najbliższym czasie w BIP-ie na stronie internetowej Urzędu Gminy, pojawi się harmonogram, zgodnie z którym będzie wystawiany fotoradar. - Tu nie chodzi o kwestie finansowe, ale o bezpieczeństwo kierowców i pieszych - dodaje sekretarz.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
zdzichu 
Forum Lover

Dołączył: 22 Lis 2011
Pochwał: 6
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 56
Skąd: Z dupy
Wysłany: 4 Grudzień 2012, 15:40   

Przejeżdżając przez Kochanowice zastanawiam się dlaczego nie dało rady zrobić obwodnicy, omijając zabudowania od wschodu. Jakoś Kochcice udało się bez problemu ominąć, na dodatek zbudowali im bezkolizyjny wjazd/zjazd. Od wschodu są tylko pola, nie trzeba by karczować lasu. Dodatkowo nie byłoby problemu z tymi paskudnymi szykanami w postaci wysepek przed wjazdem do Kochanowic, gdzie już jedna osoba zginęła... za wąsko dla tirów.

kochanowice.JPG
Plik ściągnięto 187 raz(y) 161,51 KB

 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28369
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 26 Listopad 2015, 12:09   

W Kochanowicach fotoradaru nie ma już bardzo długo.

<SG> Kochanowice napisał/a:
Ostatnie pomiary zostały wykonane listopad 2013 r.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group