Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 2f2989eb64971a4bc0265829c00d3244 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dura lex sed lex - Rejestrator trasy
Autor Wiadomość
BlackHawk
Fach-offiec


Dołączył: 16 Mar 2009
Pochwał: 30
Posty: 590
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: 12 Grudzień 2010, 11:22   Rejestrator trasy

Zastanawiam się nad kupnem rejestratora trasy, urządzenia nagrywającego non-stop tego co się dzieje przed oraz ewentualnie też za samochodem podczas jazdy.
Powód dla którego chcę coś takiego zainstalować?
1. Materiał dowodowy w razie "w"
2 .Zawsze to więcej testów z wykrywania FR przez AR/LI
3. Archiwum przebytej trasy czas/długość.
I kto wie co jeszcze :o

Co do ceny to wiadomo, że można kupić za 300zł jak i za 2200zł. Ja raczej chcę coś w umiarkowanej cenie.
Może ktoś miał już z czymś takim styczność i może coś podpowiedzieć :?:
 
 
Kontener

Wysłany:    https://truckcare.pl/flota/samochody-dostawcze/kontener/



 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 12 Grudzień 2010, 11:51   

Witam,

Zapodałem kiedyś ten temat, ale się przedawnił i znikł.

Też to przerabiam ze względu na to, że nie ma tygodnia bez sytuacji podbramkowej z nie mojej winy.
Wiosną miałem nieciekawą sytuację: wyjechał mi małolat na Simsonie i był dzwon, na szczęście nic się mu nie stało, ale <R> stwierdzili, że to moja wina :shock: Powinienem przewidzieć że skręci...

Za kilkanaście dni powinno dojść takie urządzenie: KLIK

Pozdr.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 12 Grudzień 2010, 12:09   

Tqmeh, wygląda to bardzo fajnie! :smile:

Bardzo proszę daj znać po pierwszych próbach jak się sprawuje i zamieść jakieś poglądowe filmiki, bo jestem bardzo ciekaw jakości.

Gdyby się diwajs sprawdził, może zorganizujemy zamówienie forumowe, hmm? :twisted:
 
 
BlackHawk
Fach-offiec


Dołączył: 16 Mar 2009
Pochwał: 30
Posty: 590
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 12 Grudzień 2010, 12:13   

Właśnie coś takiego, na alle... są po 499zł :nose:
tqmeh, daj znać jak to działa, nakręć filmiki i oryginały wrzuć na serwer :twisted:

Kiedyś na trasę zamontowałem sobie Camileo S10 Toshiby do szyby, efekt bardzo dobry, tylko kamera z mocowaniem trochę nieciekawie wyglądała przy szybie, no i zasilanie musiałem brać z przetwornicy 12 na 220.
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 12 Grudzień 2010, 12:52   

W piątek powinienem mieć już dostawę. Kupiłem właśnie z tej aukcji, można taniej, bezpośrednio w Chinach czy jeszcze dalej, ale różnie bywa z dostawą...

Po wpisaniu modelu w szukajkę jest kilka filmów... ale testy zrobię, nie inaczej.



 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 12 Grudzień 2010, 13:07   

Filmiki wyglądają obiecująco - przydałby się jeszcze wbudowany GPS :wink:
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 12 Grudzień 2010, 13:09   

BlackHawk napisał/a:
Kiedyś na trasę zamontowałem sobie Camileo S10 Toshiby do szyby, efekt bardzo dobry, tylko kamera z mocowaniem trochę nieciekawie wyglądała przy szybie, no i zasilanie musiałem brać z przetwornicy 12 na 220.

Przynajmniej mogłeś ją zasilić. Ja jeżdżę z Practicą, która oprócz niewątpliwych zalet ma tę okropną wadę, że nie pracuje na zasilaniu z kabla :sad:
Muszę sobie radzić za pomocą dwóch akumulatorów - jeden zawsze się ładuje w trakcie jazdy.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 12 Grudzień 2010, 13:11   

lukaszr napisał/a:
(...) przydałby się jeszcze wbudowany GPS :wink:

Zastanawiałem się nad tym i jednak doszedłem do wniosku, że jeżeli nagrania mają być dowodem w razie W, jak to pisał BlacHawk, to film z naszą prędkością nie zawsze jest dobrym pomysłem :grin:
 
 
BlackHawk
Fach-offiec


Dołączył: 16 Mar 2009
Pochwał: 30
Posty: 590
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 12 Grudzień 2010, 14:37   

OJCIEC napisał/a:
Zastanawiałem się nad tym i jednak doszedłem do wniosku, że jeżeli nagrania mają być dowodem w razie W, jak to pisał BlacHawk, to film z naszą prędkością nie zawsze jest dobrym pomysłem :grin:

Myślę że GPS w takim cudeńku to dobra rzecz, oczywiście w razie W zawsze można by udostępnić organom wyjaśniającym skutki wypadku, sam film bez danych z GPS, lecz co zrobimy gdy np. będziemy nieprzytomni i biegli sami odtworzą cały materiał? :sad:
Są plusy i minusy GPS'u, też się zastanawiam czy kupić tą kamerkę, bo to tylko 265zł. O 234zł taniej niż w PL :razz:
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 12 Grudzień 2010, 14:38   

OJCIEC napisał/a:
(...) film z naszą prędkością nie zawsze jest dobrym pomysłem :grin:

Niby tak, ale przy naszych filmikach te dane pozwoliłyby na prawie idealne określenie odległości wykrycia :wink:
 
 
 
BluesW.
[Usunięty]

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 15 Grudzień 2010, 08:07   

Ja od dawna mam dwie metody:

1. Tak jak kiedyś pokazałem aparat z funkcją video/kamera na podkładce nano i jest miło na krótkie trasy

2. To jest patent wmontowany na stałe:

- kamera internetowa 1,3mpx zamontowana na stałe w górnej części szyby (tak aby nie rzucała sie w oczy, obecnie przy lusterku wstecznym), kabel schowany pod tapicerką idzie do schowka. W schowku jest zasilanie do laptopa (schowek klimatyzowany, więc nie ma problemu przegrzania się). Ot, cała filozofia :)

Mam program, który umożliwia obsługę do 10 kamer na raz (darmowa wersja z neta), więc można zamontować sobie kamerę z tyłu szoferki i po bokach, w najdziwniejszych miejscach.

Dlaczego lepsza metoda na dłuższą trasę?
Nie ogranicza cię zużycie baterii (zasilanie z pojazdu), pamięć zapisu ogranicza tylko wielkość dysku (500 GB to wystarczająco żeby przejechać całą Europę) :D
Montaż trwa 5sek. od wejścia do pojazdu + 10 sek. na włączenie nagrywania.
Duży plus ponieważ nie wydajesz 500zł na bubel. Mając laptopa, jedyne koszty to zakup zasilacza samochodowego, o ile go jeszcze się nie posiada + kamery w ilości jakiej chcesz (do 10 szt.). Kamera to koszt około 50 zł (z autofocusem i wbudowanym mic).
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 15 Grudzień 2010, 10:01   

No fakt, można by na to przeznaczyć nawet ekstra jakiegoś starego lapa tylko do tego celu. Pytanie tylko, ile HD wytrzyma przy tych wstrząsach.
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 16 Grudzień 2010, 08:04   

Faktycznie ciekawy sposób :good: Co do HDD, można to obejść przez pamięć na USB, ale koszta są spore.
Zasilanie to nie kłopot, ale jeśli wybrać to wyjście, to trzeba poszukać lapka, który da radę bezpośrednio z 12V.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 16 Grudzień 2010, 09:35   

tqmeh napisał/a:
Co do HDD, można to obejść przez pamięć na USB (...)

Jeśli lapek w ogóle ma pracować, to raczej nie :smile:
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 16 Grudzień 2010, 13:51   

Dyski twarde SSD nie mają talerzy, gdyż są oparte na pamięci flash.
Wstrząsy im niegroźne, lecz cena na razie spora. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dura lex sed lex - Rejestrator trasy | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group