Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 1b87b291725e6acbd4a03ca8a87d20e3 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rów - Polscy kierowcy
Autor Wiadomość
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 7 Czerwiec 2019, 19:52   

Motor, motocykl, omijał czy wyprzedzał - to nie ma znaczenia. Najważniejsze jest to, że NIE POWINIEN SIĘ TAM ZNAJDOWAĆ!!! Powinien za to odpowiadać w 100%.
 
 
Automobil

Wysłany:    A na mapie nieoznakowane radiowozy policji. I wszystko wiadomo!



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 8 Czerwiec 2019, 11:30   

Istotnie, nie miał prawa tam być. I niestety karma go dopadła. Szkoda tylko, że w takiej sytuacji Ustawa Prawo o ruchu drogowym nie czy go współwinnym zaistniałego zdarzenia.
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 12 Czerwiec 2019, 06:52   

piotreg napisał/a:
Astra i Octavia znajdują się w ruchu! Motocykl zatem wyprzedzał!!!

Zgadza się jeśli chodzi o te 2 auta. Wiesz jaka sytuacja była wcześniej? Inne auta stały czy jechały? Chyba nikomu tutaj nie trzeba tego tłumaczyć?

andrzej59 napisał/a:
Najważniejsze jest to, że NIE POWINIEN SIĘ TAM ZNAJDOWAĆ!!!

:lol:

Jakaś podstawa do takiej krzyczącej wypowiedzi? Czy tylko nie, bo nie? :facepalm:



0:08 auta jeszcze stoją, - omijanie, od 0:09 auta już ruszyły - wyprzedzanie.

Ciekawy film, co i jak robić, nie tylko dla motocyklistów, ale i dla puszkarzy co jest dozwolone...



Jest i nowy odcinek:

 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Czerwiec 2019, 09:58   

tqmeh napisał/a:
piotreg napisał/a:
Astra i Octavia znajdują się w ruchu! Motocykl zatem wyprzedzał!!!

Zgadza się jeśli chodzi o te 2 auta. Wiesz jaka sytuacja była wcześniej? Inne auta stały czy jechały? Chyba nikomu tutaj nie trzeba tego tłumaczyć?

Ja się poddaję i wycofuję z dalszej polemiki. Dziękuję. :cool:
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 12 Czerwiec 2019, 11:16   

Proszę bardzo.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Czerwiec 2019, 13:07   

:good: :cool:
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 12 Czerwiec 2019, 18:28   

tqmeh napisał/a:
Jakaś podstawa do takiej krzyczącej wypowiedzi? Czy tylko nie, bo nie? :facepalm:


Dobrze, że wrzuciłeś ten film (Motocykle, motocykliści i przeciskanie się w korku.). Źle, że go nie obejrzałeś (przynajmniej ze zrozumieniem). Polecam obejrzenie (i zrozumienie) od 1:09 do 1:40 (ok. 30 sek. kluczowych dla filmu).

Twoją postawę dobitnie komentuje jeden z widzów:

Justyna Biber napisał/a:
Założę się, że motocykliści obejrzeli tylko kilkanaście sekund, że można. Przecież oni nagminnie omijając tak pokazy przekraczając podwójną ciągłą, jadąc pod prąd.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 14 Czerwiec 2019, 08:51   

Szkoda, że nie możemy wymieniać argumentów, tylko rozmowa idzie jakże typowym polskim kierunku. :o Nie, bo nie... :mrgreen:

andrzej59, objeżdżałem i stosuje na co dzień, natomiast jak czytam takie wyroki...

andrzej59 napisał/a:
Motor, motocykl, omijał czy wyprzedzał - to nie ma znaczenia. (...) Powinien za to odpowiadać w 100%.

Mam pełne potwierdzenie, że piszący to, żyje w świecie puszkarzy, nie mając pojęcia o tym, kto za co odpowiada. Już raz o tym pisałem, dalej jest brak próby szerszego zrozumienia sytuacji, opierając się na faktach, nie na wróżbach, jak w cytacie.

Nie wiemy:

- jak były ustawione auta wcześniej, czy była możliwość ich bezpiecznego ominięcia bez wjazdu na sąsiedni pas
- czy auta stały i było to omijanie, co jest dozwolone
- jakie były oznaczenia poziome na jezdni

Błędny manewr doprowadził do tego, co widać i to nie sprawca zdarzenia zapłacić może za to zdrowiem, czy życiem.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 14 Czerwiec 2019, 11:12   

tqmeh napisał/a:
Szkoda, że nie możemy wymieniać argumentów, tylko rozmowa idzie jakże typowym polskim kierunku. :o Nie, bo nie... :mrgreen:

To wcale nie jest tak. To Ty wszystko wiesz najlepiej, nie przyjmujesz argumentów innych i tak naprawdę Ty jesteś kozak wszystko wiedzący, a My jesteśmy puszkarze nic nie wiedzący. Gość jadący motocyklem, nieprawidłowo omija lub wyprzedza pojazdy, które zwolniły lub zatrzymały się z przyczyn wynikających z ruchu drogowego, nie stosuje się do linii podwójnej ciągłej, robi to w obrębie skrzyżowania i nagle na jego drodze pojawia się pojazd wyjeżdżający spod znaku A7 (Ustąp pierwszeństwa). I co tu jest skomplikowanego? Nieprawidłowy manewr wyprzedzania lub omijania, choć wg mnie zdecydowanie wyprzedzania - pojazdy toczą się z prędkością ok. 10 km/h, czyli wykroczenie. Spod znaku A7 wyjeżdża kierownik nie mający złych intencji. Niestety, musi ustąpić pierwszeństwa przyjazdu wszystkim - tym jadącym prawidłowo, jak i tym, którzy jadą nieprawidłowo! Motocykla miało tam nie być, a zasada ograniczonego zaufania, o której uczyli gościa na kursie (zakładam, że ma prawo jazdy)? Był to zbieg boli, jeden i drugi nie jest bez winy. Koniec tematu.
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 14 Czerwiec 2019, 13:00   

piotreg napisał/a:
To Ty wszystko wiesz najlepiej, nie przyjmujesz argumentów innych i tak naprawdę Ty jesteś kozak wszystko wiedzący, a My jesteśmy puszkarze nic nie wiedzący.

Dokładnie tak samo napisałem Tobie jakieś 3 lata temu, widzę że nic się nie zmieniło. :facepalm: Zauważyłeś może, że jeśli odpowiedź lub komentarz nie jest zgodna z ogólnie przyjętą tu doktryną, to wypowiadający się jest wyśmiany. Przemyśl to sobie. Wymieńmy się argumentami, a nie tym co powyżej, tylko Twoje jest jedynie słuszne. Stanowisko innych... szkoda czasu na rozmowę - brak argumentów. To nie jest tylko moje zdanie.

piotreg napisał/a:
I co tu jest skomplikowanego?

Dla mnie nic, dla Ciebie i nie tylko jak widzę bardzo dużo.

piotreg napisał/a:
(...) Niestety, musi ustąpić pierwszeństwa przyjazdu wszystkim (...)

Wreszcie jakieś konkrety, nigdzie nie twierdziłem, że gość jest na prawie, od orzekania o winie jest sond, a nie szanowne grono...

piotreg napisał/a:
Był to zbieg boli, jeden i drugi nie jest bez winy. Koniec tematu.

Amen...
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Czerwiec 2019, 07:15   

tqmeh napisał/a:
Zauważyłeś może, że jeśli odpowiedź lub komentarz nie jest zgodna z ogólnie przyjętą tu doktryną, to wypowiadający się jest wyśmiany. Przemyśl to sobie. Wymieńmy się argumentami, a nie tym co powyżej, tylko Twoje jest jedynie słuszne. Stanowisko innych... szkoda czasu na rozmowę - brak argumentów. To nie jest tylko moje zdanie.

Wskaż proszę wypowiedź, w której zostałeś wyśmiany.

tqmeh napisał/a:
Wreszcie jakieś konkrety, nigdzie nie twierdziłem, że gość jest na prawie, od orzekania o winie jest sond, a nie szanowne grono...

Czasem Twoje argumenty są na poziomie "sondu", który orzeka o winie.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 2 Lipiec 2019, 13:52   





YT
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 13 Lipiec 2019, 11:07   



YT
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 24 Lipiec 2019, 13:21   

Chyba mam nowy ulubiony typ kierowcy. Widać dobrobyt w kraju, bo buractwo przerzuca się na Porsche.



YT

Cytat:
Damski bokser w porsche. Wstrząsające wideo z Leszna

Do szokującego wydarzenia doszło w Lesznie, w województwie wielkopolskim. Kierowca porsche zatrzymał się na przejściu dla pieszych. Gdy idąca tamtędy kobieta minęła go i najpewniej zwróciła mu uwagę na jego zachowanie, ten wyszedł z samochodu i ją uderzył. Nieco później, gdy kobieta zastawiła mu drogę, kierowca o mało co jej nie przejechał. Na szczęście kobiecie nic się nie stało. Wielkopolska policja wszczęła śledztwo i ustaliła tożsamość damskiego boksera. Jak zadeklarował na Twitterze rzecznik prasowy policji w Poznaniu, mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty.

Film

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 24 Lipiec 2019, 16:03   

Sytuacja z Leszna jest paskudna, ale Pani wydaje się być nie lepsza - z filmiku wynika, że mogła miłemu Panu napluć w twarz. Przyjrzyjcie się uważnie. Wg mnie swój na swego trafił.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Rów - Polscy kierowcy | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group