Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid a2f31aeafe614c8b63127fd6d9082ec3 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Fotoradary kłamią? Spec od radarów, twierdzi że tak
Autor Wiadomość
fottoradarek 
Dziędobry!

Dołączył: 01 Paź 2010
Pochwał: 1
Posty: 2
Skąd: koszalin
Wysłany: 25 Październik 2010, 11:13   Fotoradary kłamią? Spec od radarów, twierdzi że tak

Natknąłem się na taki artykuł. Facet, były wojskowy od radiolokacji twierdzi, że fotoradary przenośne błędnie mierzą prędkość samochodów. Wyjaśnia o co chodzi...

Cytat:
Fotoradary kłamią? Były oficer radiolokacji z Koszalina złożył skargę do RPO

Foradary wystawiane przy drogach błędnie mierzą prędkość samochodów - tak twierdzi Wiesław Chmielewski z Koszalina. Złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich przeciwstawiając się okradaniu obywateli przez radary drogowe.

Wiesław Chmielewski, były oficer radiolokacji wojskowej z Koszalina, przeciwstawia prawu o fotoradarach fizyczne prawo zwane efektem Dopplera. Złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na "okradanie obywateli przez radary drogowe”.

Pan Wiesław skończył Wyższą Oficerską Szkołę Radiotechniczną w Jeleniej Górze ze specjalnością radiolokacja. Potem był m.in. dowódcą wojskowej stacji radiolokacyjnej. Jako fachowiec nie może spokojnie patrzeć, co z urządzeniami tego rodzaju wyczyniają strażnicy miejscy. Tym bardziej że dwa lata temu sam padł ich ofiarą w Reblinie pod Słupskiem. Nie przyjął mandatu i odwołał się do sądu.

Powoływał się na prawa fizyczne i przegrał. Dlatego złożył skargę do RPO.

Fotoradary: Historia jednego mandatu

Utrzymuje m.in., że każdy radar emitując fale radiowe w stronę samochodu i mierząc czas ich odbicia, mierzy de facto dwie prędkości: prędkość pojazdu i prędkość obrotową kół. "Następnie sztab wyrafinowanych oszustów obrabia materiał (...) i tak łoją wystraszonych obywateli tego kraju. Trzeba jak najszybciej zakazać tych praktyk, bo w tym interesie bierze udział policja, straż miejsko - gminna, jak też "właściciele” tych wynalazków, którzy zbierają po 80 złotych od mandatu” – pisze pan Waldemar do RPO.

Zdaniem byłego oficera, zafałszowania pomiarów radarowych mogą wynikać także z niewłaściwego kąta ustawienia urządzenia. Twierdzi, że w dopplerowskim pomiarze prędkości (czyli radarowym) ów kąt odgrywa zasadniczą rolę i np. 45-stopniowe odchylenie od osi ruchu badanego pojazdu powoduje błąd pomiaru w granicach aż 70 procent.

Kontrowersje: Fotoradarem po oczach

– Ten kąt jest uwzględniany w trwałych fotoradarach, ale te przenośne za każdym razem są ustawiane w innych miejscach i inaczej. Dlatego operatorzy tych urządzeń powinni mieć specjalne certyfikaty, wydawane przez jakieś instytucje państwowe – postuluje. Biuro RPO zwróciło się 4 października do Sądu Rejonowego w Słupsku o przesłanie materiałów ze sprawy koszalinianina.

Źródło
 
 
Automobil

Wysłany:    A na mapie nieoznakowane radiowozy policji. I wszystko wiadomo!



 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 25 Październik 2010, 13:41   

Aj tam, aj tam. Zawsze powtarzam, że trzeba po prostu nie dać się złapać, bo po fakcie to jest już tylko robienie z siebie głupka :grin:
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Październik 2010, 23:13   

To jest sztuka :)
Ale podoba mi się stosowanie przez Oficjera nazewnictwo - Sztab Wyrafinowanych Oszustów :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 26 Październik 2010, 09:25   

Publicznie bym takich słów radził nie używać...
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Październik 2010, 09:33   

Oczywiście - Sztuka Negocjacji tego zakazuje :)
 
 
pepi
Zaczyna kumać

Dołączył: 21 Cze 2009
Pochwał: 3
Posty: 67
Skąd: lubelskie
Wysłany: 26 Luty 2011, 20:27   

To ja się spytam tak przy okazji, jeśli można. Jechałem i mi łypnęło po oczach, patrzę na licznik, a tu (76). Patrzę na GPS (67), bo licznik oszukuje o 10 kilosów i dalej już spowiadali i pokutę rozdawali. Stwierdził pan, że jechałem (74) :o Dostałem 100 zł i 4 zdrowaśki - ten ich pomiar taki dokładny, czy jak?
 
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 700
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Luty 2011, 14:01   

<FR> ma błąd pomiaru +/- 3km/h. Prędkościomierze samochodowe z reguły zawyżają o kilka km. GPS podaje prędkość na podstawie czasu i przebytego odcinka drogi - ten pomiar też jest obarczony jakimś błędem, a dodatkowo wyświetlany z pewnym opóźnieniem. Tu na plus, tam na minus i mogło tyle wyjść, a rzeczywista prędkość pojazdu jeśli <FR> był sprawny była w przedziale 71-77 km/h
 
 
pepi
Zaczyna kumać

Dołączył: 21 Cze 2009
Pochwał: 3
Posty: 67
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2 Marzec 2011, 08:34   

No właśnie, oni ustawiają chyba od +20, więc jadąc te (70) czułem się bezpieczny.
Troszkę mnie to zdziwiło, (74), bo tyle to na 100% nie miałem, bo akurat wiem kiedy mi zrobiło i patrzyłem na GPS i licznik - dodam tylko, że panowie policjanci tam są bardzo mili.
Można coś podyskutować, a u nas zaraz by się czepili auta, obsikali koła :grin:
Coś się jeszcze znajdzie, nawet się przedstawił - wypasik, jednak prawda, że my to Polska B :cry:
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 2 Marzec 2011, 08:37   

pepi napisał/a:
(...) jednak prawda, że my to Polska B

Eee no, proszę Pana, proszę nie dawać wiary stereotypom. To już nie IV RP (teraz chyba V, bo rachubę straciłem...) :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Fotoradary kłamią? Spec od radarów, twierdzi że tak | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group