Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 152d38f4740c7ac0956807791131fa0f Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wrocław - Red light
Autor Wiadomość
lordzero 
Dziędobry!


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 14 Październik 2010, 14:55   Red light

Witam! Jestem nowym userem. Szukam info nt. skrzyżowań na ulicach: Legnickiej, Lotniczej i Ruskiej. Ostatnio bardzo brzydko nadrobiłem stracony czas w korku na Kosmonautów, przejeżdżając na późnym żółtym. Nie pamiętam dokładnie skrzyżowań, ale parę było... i tak się spóźniłem na spotkanie, nie warto gonić...
Mogło nawet wystąpić, że podczas przejazdu pod sygnalizatorem zapaliło się czerwone...

Tak więc szukam info, czy na tamtych skrzyżowaniach robią fotki za takie wykroczenia...?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 14 Październik 2010, 15:21   

Nie.
 
 
lordzero 
Dziędobry!


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 14 Październik 2010, 15:24   

Witam OJCIEC, można być pewnym twojego "nie" na 100 procent, bo wszyscy wiedzą ile jest za przejazd na czerwonym, a u mnie nie było to tylko jeden raz. Po prostu dałem ciała, teraz sumienie mi nie pozwoli na łamanie przepisu dot. przejazdu na późnym żółtym. Na razie mam konto z zerowymi punktami, a nie chce stracić prawka z powodu jednego przejazdu przez Wrocław...

Może i nie wyraziłem się jasno, ale chodzi mi o kamery, ewentualnie jakiś monitoring skrzyżowań, gdzie robią fotkę tym, co przejeżdżają na czerwonym i żółtym. I mówię, to nie było jedno skrzyżowanie, ale kilka od strony Leśnicy (korek na Kosmonautów) przez Lotniczą, Legnicką, aż do Rynku. Potem to już spokojnie, bo i tak wiedziałem, że nie zdążę...
Chodzi mi o tamte skrzyżowania. Czyli kilkanaście ich było, a nie pamiętam, na których dokładnie cisnąłem na żółtym lub czerwonym, jeżeli światło zmieniło się, gdy byłem pod lub kawałek za sygnalizatorem...

EDIT: A nie można było kliknąć EDYTUJ i dopisać coś, a nie tworzyć nowy post?
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 14 Październik 2010, 19:17   

100%.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31898
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 14 Październik 2010, 21:18   

We Wrocławiu na żadnym ze skrzyżowań nie ma takiego systemu :!:

A na temat korków na wylocie z Leśnicy w kierunku centrum to nic mi nie mów, bo codziennie się z nimi mierzę :!:
 
 
lordzero 
Dziędobry!


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 14 Październik 2010, 22:34   

Dzięki Wam chłopaki...
Wiem, wiem - obwodnica fajna sprawa, tylko jakby to szybciej budowali... pewnie skończą i zaraz będą poprawiać tak, jak droga Prochowice - Wrocław. Tam to już ze 4. lata robią to i dalej robią i będą robić. :grin:

Fajne forum... jak będę mógł to Wam pomogę, bo często śmigam ŚŚ-Wrocław. :good:
 
 
michu 
Forum Lider


Dołączył: 24 Kwi 2010
Pochwał: 135
Posty: 744
Skąd: DSR
Wysłany: 14 Październik 2010, 23:02   

piotreg napisał/a:
A na temat korków na wylocie z Leśnicy w kierunku centrum to nic mi nie mów, bo codziennie się z nimi mierzę.

Na dzień dzisiejszy to nie ma żadnej alternatywy na wlot do miasta od Zielonej Góry. Kiedyś można było próbować ul. Żernicką lub ul. Królewiecką. Ja obecnie testuje wariant Maślicka->Warmińska->Królewiecka->Pilczycka->Hutnicza->Lotnicza i dalej do centrum. Trochę szybciej, ale rewelacji nie ma. :twisted:
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31898
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 15 Październik 2010, 10:44   

Jest jeszcze droga wewnętrzna między polami, która odchodzi od Żernickiej tuż przed przejazdem. Żernicką zwykle jedziemy "pod prąd", wymijając tych, co w korku stoją. Jaja są, jak ktoś z przeciwka jedzie... ale jest ryzyko, jest zabawa. :-)
 
 
michu 
Forum Lider


Dołączył: 24 Kwi 2010
Pochwał: 135
Posty: 744
Skąd: DSR
Wysłany: 15 Październik 2010, 14:02   

Właśnie kolega o tej drodze dziś mi mówił. :wink: Kiedyś jechałem tą uliczką do tych zabudowań i z tego co pamiętam to był tam ładny asfalt, a dalej też jest? Dalej tzn. do ul. Grabowej, bo ponoć się tam wyjeżdża, tak? :twisted:
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31898
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 15 Październik 2010, 14:23   

Si, na początku stół, później już nierówno, ale tragedii nie ma. Pod warunkiem, że chcesz wyjechać przy Grabowej. Bo jeśli zamierzasz lecieć tak, aby wyjechać 300m dalej, to nie polecam, bo dziury tam straszne. Ale sielanka niebawem się skończy, niech tylko spadnie śnieg.
 
 
stefan173 
Dziędobry!

Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 3
Skąd: wrocław
Wysłany: 21 Październik 2010, 21:57   

To po co właściwie są te kamery nad niektórymi skrzyżowaniami? I mam rozumieć, że na podstawie tych nagrań nie przychodzą żadne mandaty za wykroczenia drogowe, typu przejazd na czerwonym lub inne?
 
 
BluesW.
[Usunięty]

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 21 Październik 2010, 21:59   

Cytat:
To po co właściwie są te kamery nad niektórymi skrzyżowaniami?

Pytasz panie o kamery od akomodacji czy kamery podglądowe UM?
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 21 Październik 2010, 22:04   

stefan173 napisał/a:
I mam rozumieć, że na podstawie tych nagrań nie przychodzą żadne mandaty za wykroczenia drogowe, typu przejazd na czerwonym lub inne?

Nie.
 
 
stefan173 
Dziędobry!

Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 3
Skąd: wrocław
Wysłany: 23 Październik 2010, 20:15   

BluesW. napisał/a:
Cytat:
To po co właściwie są te kamery nad niektórymi skrzyżowaniami?

Pytasz panie o kamery od akomodacji czy kamery podglądowe UM?

Mieszkam we Wrocławiu od niedawna, nie za bardzo wiem o co chodzi. Prosiłbym o wyjaśnienie, co to są kamery od akomodacji i podglądowe UM, i jak je odróżnić?
 
 
stefan173 
Dziędobry!

Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 3
Skąd: wrocław
Wysłany: 28 Październik 2010, 21:08   

Mógłby mi ktoś udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wrocław - Red light | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group