Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid b7091cf03657c2fe49fb5ec97a96f8c3 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Wycieczka nad morze
Autor Wiadomość
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 5 Październik 2010, 20:45   Wycieczka nad morze

Postanowiłem moją żonę zabrać na romantyczny weekend do Ustki (214km).
Wyjazd sobota rano... specjalnie obrałem trasę przez zagłębie fotoradarowe... i się nie pomyliłem, choć już mamy jesień, to na tych drogach żniwa w pełni.

Trasa przejazdu: Nakło n./Notecią – Człuchów – Biały Bór – Miastko – Słupsk – Ustka.

Sobota, 02.10.2010r

Do Sępólna Krajeńskiego nuda jak w czeskim filmie, detektor reagował na markety, stacje benzynowe itp. Nadzieję miałem, że w okolicach Mroczy napotkamy niebieską Fabię, jednak nic takowego nie napotkałem...

W aucie smętnie leciał sobie Sting (wspomnienie niedawnego koncertu w Poznaniu), a my zbliżaliśmy się do Człuchowa. W Jęcznikach Wielkich spokój (tu kolega z pracy miał 71/40). W Człuchowie remont centrum miasta, robią drogę. Drogowcy, a szczególnie jeden melepeta (kierował ruchem) chyba na tym szkoleniu spał, bo przez 10 minut puszczał tylko auta z naprzeciwka... jeden kierowca nie wytrzymał i się spytał czy miał ciężki piątek :lol:
Opuszczaliśmy Człuchów z napisem na tablicy "Człuchów żegna i zaprasza ponownie" (tu chyba jest obiekcja do niektórych kierowców, że zaproszenia dostaną od Straży Wiejskiej).

Mijaliśmy Kłodowo i cisza... troszkę się już zmartwiłem, że tak gościnna gmina nie przywitała nas śmietnikiem, ale z naprzeciwka jechał kierowca na miejscowych blachach i kilka razy mrugnął, za nim kolejny i znowu mruganie... tu postanowiłem ściszyć muzykę i poczekać na piknięcie. Nie myliłem się, pierwsze piknięcie nastąpiło dosyć szybko...

Droga K-25: Stołczno

Wjeżdżaliśmy do wioski... jeden zakręt i się zaczęło, ale lodówy nie było widać, po prawej stronie krzaki, wzdłuż drogi, po lewej nic nie widać... zjazd na pole, przerwa w krzaczorach, a tu lodówka... a głębiej białe auto Straży Wiejskiej. Zatrąbiłem i pojechałem dalej...

Do żony powiedziałem, no to zaczyna się zabawa i się nie myliłem. Za chwilę Biały Bór, przedtem Rzeczenica, ale tu cisza. Sporysz to samo, Brzezie także spokój. ;)

Droga K-25: Biały Bór

Wlot do miejscowości, długa prosta... 70km/h i piknięcie... żona dobry wzrok ma i mówi po prawej stronie... i stała lodówka przed przejściem dla pieszych i zjazdem do hali sportowej...

Dojechaliśmy do ronda no i kierunek Chojnice drogą K-20.
Minęliśmy Dalkowo - spokój, zaczęła się długa prosta i z naprzeciwka auto i już mruga światłami... no to zjeżdżamy z górki, lodówkę widzę (lewa strona), a sprzęt cisza... dojeżdżamy, cisza... i w momencie mijania zaczął AR reagować, a po lewej stronie w głębi auto Straży Wiejskiej. Zdjęcie umieścił kolega w tym temacie i troszkę się zmartwiłem, że tak późno zareagowała... było to w miejscowości Trzebiele (droga K-20)

Czyli na odcinku 40km, stały trzy lodówki, ale najlepsze jak się później okazało było przede mną ;)

Do Miastka cisza... dalej też, troszkę droga nierówna, połatana, ale humor dopisywał. Jechaliśmy dalej, minąłem Trzebielino i jechaliśmy znowu delikatnie z górki. W Suchorzu raz piknęło... no to jadę 50 km/h i zaczynam się rozglądać. Przejechałem 150m znowu się odezwało... teraz kilkakrotnie, zjeżdżamy w dół przepisowo i zaczęło się regularne pikanie... za skrzyżowaniem po lewej stronie Stacja Bliska... wypatrujemy... nic... a tu zonk... po prawej stronie zza krzaczka lodóweczka wygląda, a w głębi samochód Straży Wiejskiej. No to jechaliśmy dalej, 4. lodówka na trasie, myślę nieźle...

Dojeżdżamy co raz bliżej Słupska... miejscowość Kruszyna i znowu się zaczyna odzywać detektor... no ja 5. fotoradar... i tutaj był w stacjonarnym, ale niedługo trzeba było czekać. Wjazd do miejscowości, znowu z górki, tym razem już szybko zareagował i znowu pikanie, po lewej stronie maszt wKwakowie... to już 6. fotoradar... pomyślałem, w każdym załapać się na 100zł to już ładna kumulacja by była.

W Słupsku cisza, miasto ładne, ale my jedziemy do USTKI ;) To tylko 15km, ale jakie ciekawe 15km :D

Przed nami Bydlino (droga K-21), znowu zjazd z górki i znowu pierwsze piknięcie... do żony mówię "niezła wycieczka, w Bieszczady 700km, 2. fotoraday, do Danii 900km 2. fotoradary, nad polskie morze 7. fotoradarów, oto POLSKA SAMORZĄDNOŚĆ". No ale zjeżdżamy i nie widać lodówki, a tu detektor co raz mocniej pika... przecieliśmy wiązkę, ale nic nie widziałem, kilku miejscowych sobie przechodziło, a ja nic nie widziałem po mojej stronie i po lewej... minęliśmy podjazd pod górkę, ale nadal w lusterka wsteczne patrzę... i widać trójnóg przy krzakach, skierowany na wjeżdżających od strony Ustki...

Dalej już była cisza, zostało 10km...

Ustka bardzo miłe spokojne miasteczko po sezonie.
Zdjęć nie ma, ponieważ jechałem nad morze z żonką, więc wybaczcie Panowie... ;)

KONIEC części pierwszej :D

Podsumujmy: 211km / 7. fotoradarów... wszystkie Multanovy.
 
 
Automobil

Wysłany:    A na mapie nieoznakowane radiowozy policji. I wszystko wiadomo!



 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 5 Październik 2010, 20:46   

Niedziela, 03.10.2010r

Mijało południe, w znanej herbaciarni na smacznej herbatce i po długim spacerze nad morzem postanowiliśmy wracać powoli do domu... powiedziałem do żony, że dziś ona prowadzi, a ja zajmuję się obsługą sprzętu fotograficznego ;)

Październikowe słońce ładnie grzało, więc trzeba było klimę ustawić na 21 stopni i ruszyć do domu.
Weekend udany, ale jeszcze pewnie troszkę będzie się działo w drodze powrotnej... no i długo nie trzeba było czekać... po przejechaniu 5km , minięciu wielu kierowców, zaczęło się pikanie, żona jechała przepisowe 50km/h, a ja wytężałem wzrok, nic nie widać, a tu skala się zwiększa... minęliśmy punkt, strzałka przeskoczyła na "tylną", obrót na fotelu, jest! Postawiony w niewidocznym miejscu na jadących w kierunku Słupska.

Droga K-21: Zimowiska

Multanova 6f, skierowana na jadących w kierunku USTKI:











Obstawa: GDA EF81

Był to ten sam sprzęt, co poprzedniego dnia stał w Bydlinie. W Słupsku na Statoilu mały postój, tankowanie do pełna, bo najtaniej na trasie napój dla gnojowozów (diesli)... kasowanie licznika km i komputera pokładowego i dalej w trasę...

Łosionowo, Zajączkowo cisza... kierowcy spokojnie jadą (chyba wszyscy są świadomi, że można dostać pocztówkę z "prawie" nad morza :D

Wjazd do Kwakowa (droga K-21), mijamy zakręt i znowu detekcja... żonka na pobocze, a ja w łapki aparat i oto sesja, czyli świątek piątek czy niedziela, lody trzeba kręcić:







Ale przed nami jeszcze Kruszyna (droga K-21) a tam stacjonarny... tu także był zadowolony, detektor szybko zareagował, łącznie od wczoraj to już 10. aktywny fotoradar...

andrzej59 umieścił chyba jego postrzały od wiatrówki, ale tu już miał dobrą szybkę:





Przez najbliższe 55km nuda jak w czeskim filmie, miałem nadzieję spotkać Straż Wiejską w Suchorzu, jednak chyba jeszcze fotoradar na tyle kasiory nie zarobił, żeby obsługa stała i w niedzielę :(

Minęliśmy niebieską "Województwo Zachodniopomorskie, Gmina Biały Bór" no to pomyślałem, tutaj na pewno nie odpoczywają, przejechaliśmy Trzebiele (droga K-20), cisza :(

Dojeżdżaliśmy do Dalkowa (droga K-20), jadąc od Miastka wchodzi się w prawy zakręt ze wzniesienia i pikanie... żonka na pobocze, a ja znowu aparat w rączki:







Obstawa, nowy samochodzik VW Caddy, nr rej. ZSZ 97NL, pewnie zakupiony z tych pocztówek, które robione są przy drodze.

Tak sobie myślałem, penie to nie koniec Strażników Wiejskich z Białego Boru, rondo... Krzychu Hołowczyc mówi, żeby na rondzie wybrać trzeci zjazd. Zjeżdżamy.
Biały Bór (droga K-25), a tu pik... 230 metrów, stoi lodówka, znowu po mojej stronie...









W tym czasie przejechało starsze małżeństwo, pewnie wracali z sanatorium do Poznania... i słychać było "bip bip". No to pocztówka przyjdzie. Zanim odszedłem, nadjechał kolejny samochód z CB i "bip bip", po chwili w stronę ronda też pomknął samochód z CB i także "bip bip" dało się słyszeć z lodówki, bez błysków...

Strażniczka Wiejska na mnie popatrzyła jak odjeżdżaliśmy, ja jej grzecznie pomachałem i pojechaliśmy dalej...

Mijaliśmy Brzezie cisza, Sporysz cisza... ale w Rzeczenicy (droga K-25) zbliżała się jeden, drugi zakręt, wyjazd na prostą w stronę Człuchowa... i znowu pikanie... 280metrów... po lewej stronie na przystanku widać, stoi, żona na bok, a ja aparat w dłoń... między czasie szybko „wlatuje” auto do miejscowości, ja macham ręką, koleś po hamulcach, chyba mu się udało ;)
No to podchodzę i zaczynam sesję:









Panowie coś tam do mnie brzęczeli, HALLO, Proszę Pana, a ja na to nie mam czasu... oni proszę podjeść... ja nic, przeszedłem na drugą stronę i idę do auta oni znowu: HALLO, Proszę Pana :!: Odwróciłem się i spuentowałem "Wy robicie nam zdjęcia, a my wam :!: Do widzenia, życzę miłej niedzieli" :!:
Jakoś mnie nie gonili...

Wsiadłem do auta, do żony powiedziałem jeszcze tylko Człuchów, a później jeszcze Mrocza i jesteśmy w domu...
Niestety Człuchów mnie zawiódł, nie bawili się w niedzielę, a Mroczy także posucha...

Jeszcze tylko na wylocie w Trzeciewnicy (droga K-10) kolega żony z podstawówki stał:



Po przejechaniu 200km, średnie spalanie na kompie naszego "Tygryska" 5,8l/100km :) Pomyślałem, chyba częściej żona będzie jeździła, bo ja poniżej 6,5l/100km nie schodzę :D

Łącznie 13. aktywnych fotoradarów, takiego zagęszczenia to chyba nigdzie więcej w Polsce nie ma.

KONIEC.


PS. Zdjęcia poszczególnych miejscówek umieszczę jutro w odpowiednich tematach/województwach :!:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
BluesW.
[Usunięty]

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 5 Październik 2010, 20:50   

To gdzie za tydzień jedziesz? :D
Czekamy na part 2 :good:
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 5 Październik 2010, 21:51   

Dla mnie bomba! :grin:
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 6 Październik 2010, 07:50   

A oczywiście w ten słoneczny dzionek wszystkie chodziły bez lampy ;)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Październik 2010, 07:58   

Ligowość :!: Nie ma bata żebym nad morze nie jechał tą trasą :-) :lol:
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 6 Październik 2010, 08:16   

A mnie, jak na razie, nic nie wygna w tamte strony. Ja rozumiem, że zwykli ludzie chcą zarobić na turystach, ale żeby samorządy też chciały orżnąć obywatela pod przykrywką bezpieczeństwa w ruchu lądowym?
 
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 6 Październik 2010, 08:56   

Misial - relacja super :good:

Teraz jeszcze jakieś filmiki :twisted:
 
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 6 Październik 2010, 09:25   

phonemaniac, masz zupełną rację, w wielu miejscach to nie jest dbanie o bezpieczeństwo. Co z tego jak ktoś dostanie fotkę po miesiącu, gdzie nawet nie będzie pamiętał jak ta wiocha, skrzyżowanie wygląda :!: :!:

Ale jak będę się wybierał znowu nad morze... to nie omieszkam tam pojechać i znowu kilka zdjęć zrobić frajerom...

Filmików nie ma... mam "starszą" cyfrówkę NIKON-a i wtedy nie było wymysłów takich jak teraz są w aparatach...
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Październik 2010, 09:56   

phonemaniac napisał/a:
A mnie, jak na razie, nic nie wygna w tamte strony. Ja rozumiem, że zwykli ludzie chcą zarobić na turystach, ale żeby samorządy też chciały orżnąć obywatela pod przykrywką bezpieczeństwa w ruchu lądowym?

Co Ty opowiadasz :?:



Zobacz, jakie tu niebezpieczeństwa na kierujących czekają...
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Październik 2010, 11:00   

Liga. To Dalkowo to oni na (90) cykali? Czy w plecy i jest tam jakaś biała tablica?
 
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 6 Październik 2010, 11:30   

piotreg, ja rozumiem, że w tym miejscu to dbają o bezpieczeństwo okolicznych jeży, zajęcy i itp.? Bo jaki jest sens stawiać w tak odludnym miejscu FR :P
 
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 6 Październik 2010, 12:25   

piotreg napisał/a:
phonemaniac napisał/a:
A mnie, jak na razie, nic nie wygna w tamte strony. Ja rozumiem, że zwykli ludzie chcą zarobić na turystach, ale żeby samorządy też chciały orżnąć obywatela pod przykrywką bezpieczeństwa w ruchu lądowym?

Co Ty opowiadasz :?:

Zobacz, jakie tu niebezpieczeństwa na kierujących czekają...

To już jest skur...
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Październik 2010, 13:39   

phonemaniac napisał/a:
piotreg, ja rozumiem, że w tym miejscu to dbają o bezpieczeństwo okolicznych jeży, zajęcy i itp.? Bo jaki jest sens stawiać w tak odludnym miejscu FR :P

Sens jest :!: "Obcokrajowcy" spieszą się nad morze :lol: Miejscowego tam nie trafią :-)
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 6 Październik 2010, 13:48   

Ale jest to działanie na krótką metę. Bo jeżeli "obcokrajowiec", jak mowisz, spieszy się nad morze, to po powrocie do domu dostanie rachunek na dodatkową dokumentację z podroży (w dobrym wypadku dostanie 1100 zl - 11 aktywnych FR na drodze jaką przebył Misiał, w najgorszym - rachunek, za który mogłby wykupić 2 tyg. wczasy w Egipcie), to na drugi raz sie zastanowi, czy warto tak ryzykowac ;) i pojedzie w inne miejsce, a miejscowi mogą w tym momencie zapomnieć o zarobku na "obcokrajowcu"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Wycieczka nad morze | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group