Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 897aa0efd72de4cb5e9b2723f0943916 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Trzebnica - Fotoradar odcinkowy
Autor Wiadomość
Cherix
Dziędobry!

Dołączył: 21 Sie 2009
Pochwał: 5
Posty: 42
Skąd: PL
Wysłany: 17 Listopad 2010, 22:23   

OJCIEC napisał/a:
Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy, system może zostać przeniesiony w inne miejsce, także jako łapacz jeżdżących na czerwonym świetle. Jest także opcja pożegnania się z nim całkowicie po jakimś czasie, ponieważ umowa na jego użytkowanie jest czasowa.

I nawet bezpłatna przez min. miesiąc :)
Co do czerwonego światła, z tego co słyszałem Człuchów na tym pracował niecałe 2 miesiące, ale z tego szybko zrezygnowali, bo mnóstwo kierowców nie chciało płacić mandatów za 'system', który nie jest podpięty do sterowników sygnalizacji świetlnej, i jedyną podstawą ukarania były 2-3 printscreeny 'wykroczenia', na którym jest pojazd (jadący w trakcie trwania czerwonego światła) z nagrania 2 kamer video, które rejestrują wszystko co się dzieje na skrzyżowaniu 24/7 (1 x od tyłu i 1 x od przodu, przy czym przód to nieczytelna twarz kierowcy).
Strażnik miał podobno to ambitne zadanie, że musiał 'tylko' przewijać całe niekończące się nagrania z całej doby w tył i przód i szukać wykroczeń, a potem prnt scrn, prnt scrn, prnt scrn i mamy wykroczenie! :)
 
 
Trucker

Wysłany:    https://gielda.grupadbk.com/samochody-ciezarowe



 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 17 Listopad 2010, 23:15   

To może być faktycznie nieco u p i e r d l i w e :grin:
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 18 Listopad 2010, 08:08   

OJCIEC napisał/a:
Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy, system może zostać przeniesiony w inne miejsce, także jako łapacz jeżdżących na czerwonym świetle. Jest także opcja pożegnania się z nim całkowicie po jakimś czasie, ponieważ umowa na jego użytkowanie jest czasowa.

Umowa na rok.
 
 
ad225 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Grudzień 2010, 23:21   

Dostał ktoś z Was mandat z tego radaru? Ciekawi mnie fakt przedstawienia legalizacji i reszty dokumentów na żądanie osoby ukaranej mandatem.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 28 Grudzień 2010, 12:38   

Jak dla mnie żądanie legalizacji to największy błąd... w wielu przypadkach to "gwarant" wyższych widełek.
Dlaczego :?:
Co prawda nie wiem dokładnie jak jest w przypadku tego systemu, ale pozostałe radary po prostu się nie włączą, kiedy legalizacja już wygasła (użytkownik nie zaloguje się do systemu).
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 28 Grudzień 2010, 15:29   

ad225 napisał/a:
Dostał ktoś z Was mandat z tego radaru? Ciekawi mnie fakt przedstawienia legalizacji i reszty dokumentów na żądanie osoby ukaranej mandatem.

Potwierdzone - urządzenie przestanie działać bez ważnej homologacji.
Śniegi wielkie, a mimo wszystko dwóch, trzech kierowców w ciągu doby wchodzi.
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Grudzień 2010, 16:14   

Szukanie w legalizacjach to mit sprzed 10 lat na suszarki. Ludzie dajcie sobie na luz z legalizacjami. Równie dobrze możecie żądać dowodu rejestracyjnego radiowozu.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 28 Grudzień 2010, 16:43   

Mądrze gość pisze - dać mu wódki.
 
 
ad225 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Grudzień 2010, 17:34   

No bez przesady. Legalizacja jest po to by nikt nie leciał w kulki, a urządzenie sprawnie działało. Bez obrazy, ale wystarczy znać swoje prawa i czasami można uniknąć mandatu.
Nie mówię tego, żeby pokazać co to nie ja, tylko po prostu sam się kiedyś złapałem na czymś takim.
Zagapiłem się na navi i zdjęcie poszło. A jak co do czego to legalizacji nie było, więc i mandat nieważny.
Przepisy są po to by ich przestrzegać, ale przez jedną i drugą stronę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 28 Grudzień 2010, 17:57   

Ja tego nie kupuje - nie włączysz urządzenia bez ważnej legalizacji :!: Na monitorku wyświetli się tylko komunikat, że trzeba zrobić legalizację.
 
 
ad225 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Grudzień 2010, 18:03   

Nie znam dokładnej daty, ale znajoma jakoś po wakacjach została złapana na suszarkę. Gość powiedział jaki mandat itd. Poprosiła o papiery to się zbulwersował, ale coś w końcu pokazał.
Niestety nie miało to żadnego pokrycia z numerami na urządzeniu i od mandatu odstąpił.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 28 Grudzień 2010, 18:04   

Trafiła na gościa, który musiał bać się własnego cienia...
 
 
ad225 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Grudzień 2010, 21:28   

Możliwe, ale sporo przez swoją stację z kimś się konsultował. Nie dodając faktu, że jej dokumenty oddał prawie rzucając je.
Ogólnie mówiąc ja do Policji nic nie mam, poza wyjątkami jak się trafi na jakiegoś durnia. Ale to się zdarza w każdym zawodzie.
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Grudzień 2010, 21:49   

Naprawdę bez urazy Kolego, nie uwierzę w taką bajkę, że koleżanka kiedyś, gdzieś itd. Jedyna dla mnie pewna historia, którą słyszałem, to sytuacja mojego zioma, który to z 7. lat temu załapał się na suszarę, no i zakozaczył z legalizacją, policmajstery musiały się nieźle naszukać w papierzyskach aż w końcu znaleźli. A z okazji, że się trochę podwkur... to dowalili mu 500 zamiast 200. Zresztą Kochani - DO IT - jak się komuś uda, to stawiam. Jestem pewny, że niema takiego urządzenia w kraju, które pracuje na pałę.
 
 
ad225 
Dziędobry!

Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Grudzień 2010, 21:53   

Kolego nie musisz wierzyć. Nic na siłę. Nie mam powodu, żeby wymyślać historie, więc Twoja sprawa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Trzebnica - Fotoradar odcinkowy | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group