Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 7baa234a38a88ecb27163c58bc4b8148 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Częstochowa - Fotoradar stacjonarny
Autor Wiadomość
ep09043
Dziędobry!

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 8
Wysłany: 25 Październik 2007, 23:49   Fotoradar stacjonarny

Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miasta Częstochowa

- ul. Jagiellońska
, przy nowym wiadukcie na wysokości Makro, jadąc w kierunku Tarnowskich Gór /zdemontowany/
- ul. Przejazdowa, jadąc od strony centrum
- al. Wojska Polskiego, wlot do miasta, jadąc od strony Katowic
- al. Wojska Polskiego, zaraz za McDonaldem, na wysokości Galerii Handlowej "Jurajska", jadąc w kierunku Katowic, ogr. (70)

Jak jedziecie od strony Maków (dla driverów) w stronę Katowic, na pierwszych światłach jest fotka, ostatnio bujałem się (120) i nie złapała. Od bardzo długiego czasu nieczynna. Na CB mówią to samo, więc raczej można się nią nie przejmować.
 
 
Truck

Wysłany:    https://truckcare.pl/



 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 26 Październik 2007, 07:18   Re: FR na DK1 w Czewie

Zdaje się, że to mamy.

piotreg, to będzie to, co?:



A nieczynna, no cóż... nie znasz dnia, ni godziny. Dopóki do niej czegoś nie włożą jest "nieczynna".

BTW - 'ep09043' witamy na forum! :)
 
 
ep09043
Dziędobry!

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 8
Wysłany: 26 Październik 2007, 08:56   

Heh, sorka, nie zauważyłem tego wcześniej. Taki widoczek z góry, również się przyda. ;)

Również witam.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Październik 2007, 10:30   

Tak - dokładnie...

EP, co ty kurde maszynista jesteś? :D
 
 
ep09043
Dziędobry!

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 8
Wysłany: 27 Październik 2007, 20:57   

piotreg napisał/a:
EP, co ty kurde maszynista jesteś? :D

Może nie do końca, ale mam coś z tym wspólnego. ;)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 28 Październik 2007, 19:36   

To się Pan pochwal...
 
 
ep09043
Dziędobry!

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 8
Wysłany: 28 Październik 2007, 19:41   

piotreg napisał/a:
To się Pan pochwal...

Nie ma czym. ;) Na razie i na nieszczęście nie mam tam jeszcze pracy. :( A dlaczego mam coś wspólnego... bo wychowałem się i mieszkam w bloku zaraz obok torów na trasie Katowice - Gdynia, jeżdżą też inne, ale ten jest jakby taki popularny. ;) Jeździłem i prowadziłem parę razy pociąg, wiem co i jak, więc tylko czekam aż coś się ruszy i idę na kolej.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Październik 2007, 14:12   

Tam przynajmniej antyradar nie będzie Ci potrzebny. :D
 
 
ep09043
Dziędobry!

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 8
Wysłany: 30 Październik 2007, 23:48   

Tam polegam tylko i wyłącznie na sobie. ;)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 19 Luty 2009, 19:38   

Chodzą słuchy, że droga żelazna Katowice - Gdynia też będzie bezpieczna... :D

Tak, jak ósemka...

Cytat:
Niebawem stanie trzecia skrzynka w Częstochowie:

Jeszcze 158 tys. zł na skrzyżowanie

Tyle dodatkowo musi wydać miasto, żeby zaczęły wreszcie działać - od miesięcy pulsujące na żółto - światła na zjeździe z wiaduktu na ul. Jagiellońskiej.
Całą kwotę pochłonie nieznany dotąd częstochowskim kierowcom system tablic informacyjnych o zmiennej treści, powiązany z automatyczną stacją meteo, do minimum niwelujący groźbę wypadków na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z Dojazdową. Policja twierdzi, że z powodu słabej widoczności na stojące na czerwonym świetle auta mogą najeżdżać kolejne, pędzące z górki. Ustawiono wprawdzie ograniczenie prędkości do 50 km/h, ale polscy kierowcy nie mają zwyczaju zważać na znaki, widząc przed sobą szeroką jezdnię. W rezultacie policja nie chce wydać pozytywnej opinii sygnalizacji przy wiadukcie. Smaczku sprawie dodaje fakt, że komenda dowiedziała się o światłach dopiero, gdy... zostały zamontowane. Konsultowany przez nią projekt wiaduktu - dzieło Miejskiego Zarządu Dróg - takiej instalacji nie zawierał.

W tej sytuacji drogowcy nie zdecydowali się uruchomienie gotowej już sygnalizacji, zanim nie wprowadzą dodatkowych zabezpieczeń. Tuż przed Wielkanocą szef zarządu dróg Kazimierz Augustyn podpisał kontrakt wart 158 tys. zł z krakowską firmą A-Ster. Do 5 lipca - ale miasto ma nadzieję, że szybciej - zainstaluje ona system składający się z kilku elementów.

Najważniejszy z nich, bo od razu rzucający się w oczy wszystkim kierowcom, to ustawiona na wiadukcie brama ze świetlną tablicą. Będą na niej podawane ostrzeżenia, np. o śliskiej jezdni albo przypominające o ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Tego typu urządzenia są od lat powszechne na zachodnich autostradach, ale w Polsce - wciąż traktowane jako nowość (ostatnio np. świetlne znaki zainstalowano w tunelu pod katowickim rondem koło Spodka).

Świetlną tablicą sterować ma komputer, powiązany z automatyczną stacją meteo, która zmierzy temperaturę i wykryje inne, groźne dla kierowców zjawiska atmosferyczne. Kolejnym elementem będzie maszt z klimatyzowanym pojemnikiem, w którym umieszczony zostanie fotoradar (przyrząd ten źle znosi upały, stąd konieczność chłodzenia). Do najtańszych w tym komplecie zabezpieczeń należeć ma znak informujący kierowców o kontroli radarowej.

Po uruchomieniu tak "dozbrojonej" sygnalizacji możliwy będzie wreszcie wyjazd z ul. Dojazdowej i tzw. południowego Boru w lewo, w kierunku Stradomia. Dziś auta muszą wjeżdżać na wiadukt, by po jego wschodniej stronie zawrócić na istniejących tam "ślimakach". Niektórzy kierowcy łamią jednak zakaz, omijając barierki - co stwarza dodatkowe niebezpieczeństwo.

Wiadukt na Jagiellońskiej - planowany jeszcze w epoce Gierka, ale wówczas skończyło się na zwiezieniu ziemi na wschodni nasyp. Inwestycja stała się możliwa dopiero dzięki 26 mln zł z funduszy unijnych (także Makro dało pieniądze; spożytkowano je głównie na zakup gruntów). Cała inwestycja pochłonęła 34,9 mln zł - nie licząc sygnalizacji na skrzyżowaniu z Dojazdową oraz przeprowadzonego przy okazji remontu stradomskiego odcinka ul. Jagiellońskiej i al. Bohaterów Monte Cassino. Wiadukt otwarto pod koniec listopada 2006 roku.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Październik 2009, 20:33   

Uzupełnię nieco temat...

Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miasta Częstochowa

Fotorapid C/CM (pasmo K - 24,125 GHz):

- ul. Jagiellońska, przy nowym wiadukcie, na wysokości Makro, jadąc w kierunku Tarnowskich Gór

Fotorapid (pasmo K - 24,125 GHz):

- al. Wojska Polskiego, pomiędzy ulicami Jana Pawła II a Legionów, 800 m. za McDonaldem, jadąc w kierunku Katowic
- al. Wojska Polskiego , wlot do miasta, ok. 100m przed zjazdem na Jędrzejów, jadąc w kierunku Piotrkowa Tryb.


Uwaga! Tablice ostrzegawcze są b. nieczytelne!
Biała tablica z napisem: Radarowy pomiar prędkości.
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1098
Posty: 3309
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 14 Sierpień 2011, 00:06   

Al. Wojska Polskiego, kierunek Mysłowice, maszt pod starego Fotorapida poprzedzony znakiem D-51. Po prawej stronie, od roku mniej więcej, działa Galeria Handlowa Jurajska i tak proponuje by został on podpisany, że jest przy zjeździe do Galerii Jurajska. Ruch był tak duży, że nie miałem szans przeskoczyć jak piotreg pod sam maszt.

100_5514.JPG
Plik ściągnięto 284 raz(y) 88,97 KB

100_5513.JPG
Plik ściągnięto 284 raz(y) 96,88 KB

 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 14 Sierpień 2011, 14:52   

małymobil napisał/a:
Ruch był tak duży, że nie miałem szans przeskoczyć jak piotreg pod sam maszt.

Dlatego też nie masz szans by dołączyć do grupy Jestem hardcorem. :twisted:

Troszku tam przebudowali, fakt.
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1098
Posty: 3309
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 14 Sierpień 2011, 16:03   

Nawet nie śmiem o tym myśleć by zostać hardcorem. Ty miałeś ruch niewielki, a ja tam się wybrałem o 15. Ten kawałek nowej drogi co widać na zdj. to wjazd do tej galerii.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Styczeń 2014, 10:03   

Proszę o info na temat powyższych masztów. Czy któryś z nich został wpięty do systemu CANARD? Podobno ten na wlocie od strony Częstochowy? A pozostałe? Czy któryś z nich został przemalowany bez wpięcia do centralnego systemu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Częstochowa - Fotoradar stacjonarny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group