Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 96d305e95597db57be6f1c6bebc508f6 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dura lex sed lex - Nieudzielenie informacji o kierującym pojazdem
Autor Wiadomość
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 21:19   

Na tych wydrukach wychodzi zawsze gorzej niż w oryginale. Obawiam się, że na komputerze twarz może być dużo lepiej widoczna. A że tak zapytam, Kolega się nie rozpoznaje? No bo jeżeli to Ty prowadziłeś i kombinujesz żeby się wymknąć, to z tą fotką może być ciężko.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
euros 
Czai bazę

Dołączył: 08 Cze 2010
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 207
Ostrzeżeń: 4/5
Posty: 453
Skąd: się znamy?
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 21:20   

jontekwielki napisał/a:
A co powiesz gdy porównamy do tego?
Zdjęcie ze strony producenta owego fotoradaru.

Pani niczego sobie :P
 
 
jontekwielki 
Dziędobry!

Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Krakow
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 21:23   

kalex napisał/a:
Na tych wydrukach wychodzi zawsze gorzej niż w oryginale. Obawiam się, że na komputerze twarz może być dużo lepiej widoczna. A że tak zapytam, Kolega się nie rozpoznaje? No bo jeżeli to Ty prowadziłeś i kombinujesz żeby się wymknąć, to z tą fotką może być ciężko.

Nie! Nie rozpoznaję się i nie pamiętam co wtedy robiłem...

A może jesteś w stanie określić jakie okulary, a raczej oprawki ma kierujący?
Nie sądzę by wydruk tak zepsuł zdjęcie.
 
 
euros 
Czai bazę

Dołączył: 08 Cze 2010
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 207
Ostrzeżeń: 4/5
Posty: 453
Skąd: się znamy?
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 21:29   

To jeżeli to nie ty, to w czym problem? Niech spadają.
 
 
jontekwielki 
Dziędobry!

Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Krakow
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 21:32   

Ja się nie rozpoznaję i nie pamiętam. A ktoś zarzuca, że ja...
 
 
euros 
Czai bazę

Dołączył: 08 Cze 2010
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 207
Ostrzeżeń: 4/5
Posty: 453
Skąd: się znamy?
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 21:45   

Rozpoznajesz osobę ze zdjęcia?
 
 
jontekwielki 
Dziędobry!

Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Krakow
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 22:28   

Nawet gdybym rozpoznał to przecież nie polecę się pochwalić - Tak, pamiętam. To ja, dajcie mi 500, bo mi się przelewa...
 
 
euros 
Czai bazę

Dołączył: 08 Cze 2010
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 207
Ostrzeżeń: 4/5
Posty: 453
Skąd: się znamy?
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 23:10   

Z tego co napisałeś wynika, że się rozpoznałeś na tym zdjęciu. :)
 
 
jontekwielki 
Dziędobry!

Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Krakow
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 23:17   

No i?
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1098
Posty: 3309
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 23:29   

Za 74km/h to jest 100pln i 4 punkty. Oryginał będzie lepszy. Jeśli wnioskujesz, że to Ty, to przyjmij. Jeśli nie, to niech oni się dalej bawią. Tu masz pogląd na to miejsce kilka dni później: Nowy Korczyn
 
 
jontekwielki 
Dziędobry!

Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Krakow
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 23:29   

Cytat:
Najprostsza odpowiedź na wezwanie Straży Miejskiej

Wszystkim zagubionym czytelnikom, którzy są skonfundowani zbyt dużą liczbą porad prawnych na temat mandatów z fotoradarów, podczas gdy sami mają prostą potrzebę dowiedzieć się jak zareagować po otrzymaniu pierwszego wezwania (zwanego mylnie mandatem) od Strażników Miejskich czy Wiejskich (na jedno wychodzi) w sprawie wykroczenia zarejestrowanego fotoradarem (przekroczenie prędkości), monitoringiem (przejazd na czerwonym, żółtym i zjazd na zielonym świetle) czy za złe parkowanie – prosty wzór odpowiedzi. Wydrukuj, podpisz i wyślij, a reakcją funkcjonariuszy podziel się ze mną.



Zdecydowaną większość swego czasu Straż Miejska spędza za biurkiem łupiąc nas na mandatach z fotoradarów, pozostałą wykorzystują na zakładanie blokad i wkładanie za wycieraczki wezwań za złe parkowanie. Chuliganów, piratów drogowych i złodziei raczej w terenie nie łapią – nie opłaca się. Jak ich zmusić do robienia tego, za co dostają nasze pieniądze z podatków? Jak ukrócić ich bezkarne choć bezprawne wyłudzanie od nas pieniędzy?

10 rad na początek:

1. Nigdy nie przyjmuj mandatu i nigdy nie odmawiaj jego przyjęcia, gdyż wezwanie mandatem nie jest.

2. Nie wskazuj bliskich – nie donoś na własną rodzinę, nie musisz. Nie wskazuj nikogo innego jeśli nie masz 100% pewności, że to on kierował, bo możesz odpowiadać karnie za fałszywe oskarżenie (pamiętaj, że nawet gdy pożyczyłeś samochód koledze to mogła prowadzić jego żona). Nie samooskarżaj się, nie musisz. Nie rozpoznawaj się na siłę na zdjęciach, nie musisz. Jako podejrzany możesz bezkarnie kłamać, bo to Twoje konstytucyjne prawo do obrony.

3. Pamiętaj, że jeśli przysyłają Tobie jako właścicielowi pojazdu, to nie mają prawa Cię ścigać i karać, zanim nie udowodnią, że byłeś kierowcą (sprawcą), bo Straż Miejska może prowadzić postępowanie tylko przeciwko uczestnikowi ruchu drogowego, a właściciel samochodu nim nie jest.

4. Nigdy nie odpowiadaj na nadsyłanych drukach, bo są bezprawne (i bardzo ciekawe skąd oni to wzięli). Każde znane mi wezwanie kwalifikuje się do zawiadomienia prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

5. Straż Miejska musi Ci odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące informacji publicznej, dokumentów na podstawie których proceduje, odnośnie podstaw prawnych czy swoich finansów (budżety gmin, SM, ich przychody i rozchody są jawne) i można to egzekwować przed sądem administracyjnym. Ty nie musisz odpowiadać na żadne dodatkowe pytania, dodatkowe wezwania i udzielać żadnych informacji, jeśli już raz jako podejrzany odmówiłeś złożenia wyjaśnień.

6. Nie bój się gróźb (bo zazwyczaj są bezprawne) i nie bój się sądu, w przypadku przegranej sąd zasądza zazwyczaj kwoty na poziomie mandatu, ale przed sądem można wygrać i nic nie zapłacić (coraz więcej takich przypadków). Jeśli jednak ktoś liczy na łatwą wygraną niech pamięta, że walczy z całym systemem który MUSI się bronić, bo chodzi o setki milionów w skali roku i być albo nie być wielu Sotni Zbójów Drogowych zwanych eufemistycznie SM lub SG. Ale moim zdaniem warto, bo ryzyko względnie niewielkie i ryzykując 500 zł. można zostać bohaterem.

7. Jeśli otrzymasz wyrok nakazowy jeszcze sprawy nie przegrałeś – zawsze składaj sprzeciw.

8. W przypadku przegranej przed sądem i ukaraniem was za wykroczenie (niestety sądy są jakie są, często głupie albo uwikłane) nie jesteście umieszczani w żadnych rejestrach skazanych, podobnie jak nie są umieszczane osoby, które zapłaciły mandat.

9. Reakcją SM, a zwłaszcza wygraną zawsze się podziel z redakcją 3obieg.pl, pomożesz w ten sposób sobie i innym.

10. Gdy otrzymasz wezwanie, pobierz poniższy tekst, wydrukuj, podpisz i wyślij w odpowiedzi swoim milusińskim z SM lub SG, a potem konsekwentnie dopominaj się odpowiedzi na zadane pytania i dopominaj się egzekwowania swoich praw.



Pytania są ważne, dotyczą bowiem ustalenia na jakich zasadach dana komenda jest zorganizowana i na czym polega jej funkcjonowanie.

Jeśli chcesz się zapoznać z pełnymi wyjaśnieniami odnośnie Twojej sytuacji prawnej, jako wzywanego w sprawie wykroczeń, w związku z którymi nie zostałeś złapany na gorącym uczynku (fotoradar, monitoring albo niewłaściwe parkowanie) to zarejestruj/zaloguj się w portalu (to tylko 3 minuty i za darmo), dzięki czemu będziesz mógł przeczytać wszystkie moje wpisy i pobrać wszystkie wzory dokumentów, od pierwszego wezwania, poprzez wezwanie do stawienia się, aż do sprzeciwu od wyroku nakazowego.

LINK

Polecam ten artykuł. Notabene napisałem do redaktora i otrzymałem błyskawiczną odpowiedź. Polecam.
 
 
jontekwielki 
Dziędobry!

Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Krakow
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 23:32   

małymobil napisał/a:
Za 74km/h to jest 100pln i 4 punkty. Oryginał będzie lepszy. Jeśli wnioskujesz, że to Ty, to przyjmij. Jeśli nie, to niech oni się dalej bawią. Tu masz pogląd na to miejsce kilka dni później: Nowy Korczyn

Właśnie oni tacy tani nie są. Każdy gliniarz na drodze zaproponowałby 100, ale oni chcą najmniej 200 lub 250 do 500 kary.
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1098
Posty: 3309
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 23:38   

Napisz im, że masz ciężką sytuację rodziną i że jesteś bliżej niższych widełek w tym przedziale wykroczenia. Straże zawsze dają mandat z wyższej półki, bo liczy się budżet gminy. Jeśli to faktycznie na zdj. Ty.
 
 
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 29 Styczeń 2014, 08:38   

piotreg napisał/a:
jojo, nie tak do końca, bo jontekwielki został wskazany przez szefa jako kierujący. :twisted:

Tego to nie rozumiem za bardzo. Czyli co, ktoś mnie nie lubi, wskazuje mnie jako kierującego, a ja, żeby się wybronić muszę skłamać i podać innego, bo jeśli nie podam to sam zapłacę? :shock:
 
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Styczeń 2014, 08:58   

No to w tej sytuacji odpisz, że to nie ty prowadziłeś. Tym bardziej, że na zdjęciu się nie rozpoznajesz. A jeszcze możesz dopisać, że szef mataczy, bo jesteście w konflikcie. I tyle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dura lex sed lex - Nieudzielenie informacji o kierującym pojazdem | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group