Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 2f93b0d35ed602000ce6409f09ab396a Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
18 Luty 2014, 14:35
Gm. Karlino - Kozia Góra - DW nr 112 (Nowogard - Karlino)
Autor Wiadomość
sroniu
Dziędobry!

Dołączył: 12 Cze 2009
Pochwał: 1
Posty: 2
Wysłany: 12 Czerwiec 2009, 20:09   Kozia Góra - DW nr 112 (Nowogard - Karlino)

Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Kozia Góra

- wlot do miejscowości
, jadąc od strony Koszalina, ogr. (50)
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 09:42   

delpiero, czy w Koziej Górze dostrzegłeś maszt :?: :o
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 10:12   

Tym razem tam nie dotarłem. :x
 
 
dżepetto 
Zaczyna kumać

Dołączył: 02 Wrz 2010
Pochwał: 29
Posty: 64
Skąd: Dramburg
Wysłany: 31 Styczeń 2011, 12:55   

Cytat:
Absurd: Jechał na sygnale, dostał mandat od Straży Miejskiej

Kierowca karetki dostał mandat od strażników miejskich z Karlina za przekroczenie prędkości. - Gnałem na sygnale do Szczecina z pacjentką na operację - tłumaczy Zenon Klupczyński z Koszalina.



Zenon Klupczyński jest pracownikiem koszalińskiej firmy Trans-San, która świadczy usługi transportu sanitarnego, a jej karetki są zaliczane do pojazdów uprzywilejowanych. Feralnego dnia nasz Czytelnik siedział za kierownicą jednego z ambulansów i spieszył się do Szczecina. Miał bowiem zawieźć kobietę z urazem ręki do Kliniki Chirurgii. - W Koziej Górze koło Karlina błysnął fotoradar - opowiada Zenon Klupczyńki. - Na liczniku miałem akurat 136 km/h przy ograniczeniu do 50km/h. Wiem, to dużo, ale sytuacja była krytyczna. Nie jechałem na wycieczkę, tylko spieszyłem się z chorą do szpitala. Jechałem na sygnale. Prawo stanowi, że w uzasadnionych sytuacjach pojazdy uprzywilejowane mogą łamać przepisy, byleby nie stwarzać zagrożenia w ruchu drogowym, bo wtedy - jak coś się stanie - to kierowca ponosi odpowiedzialność.

Pan Zenon był przekonany, że żadnej afery w związku z przygodą w Koziej Górze nie będzie. - Zawsze jest tak, że gdy złapie nas fotoradar, to wystarczy, że dostarczymy dokumenty potwierdzające konieczność wyjazdu i po temacie - dodaje. Tym razem było inaczej.

Zenona Klupczyńskiego zaskoczyła przesyłka z Karlina, od strażników miejskich: dostał mandat na 400 złotych. Próbował sprawę wyjaśnić, ale zamiast tego ostatnio dostał przypomnienie, że zalega z opłatą.

- Rozmawiałem telefonicznie z komendantem straży z Karlina. Tłumaczyłem, ale nic to nie dało.

Uparł się, że na zdjęciu z fotoradaru nie widać błysku "koguta" na dachu ambulansu, a więc jego zdaniem nie jechałem na sygnale. A skoro tak, to nie korzystałem z praw pojazdu uprzywilejowanego i za przekroczenie dozwolonej prędkości mam zapłacić. Nawet nie wziął pod uwagę faktu, że mogło być tak, że fotoradar nie uchwycił akurat błysku "koguta" w aucie. Co więcej, nie wziął pod uwagę dokumentów uzasadniających wyjazd.

Komendant SM w Karlinie Andrzej Kościański broni swoich racji. - Ten pan nie jechał pojazdem z włączonym sygnałami świetlnymi. Gdyby tak było, to na naszym kolorowym zdjęciu byłoby widać poblask. I to bez względu na to, czy światło akurat błysnęło, czy nie - twierdzi komendant. - Dlatego ukaranie mandatem jest zasadne. Nie jestem złośliwy. Musimy dbać o bezpieczeństwo.

A jak inne straże podchodzą do podobnych spraw? - My też mamy fotoradar robiący zdjęcia w kolorze - mówi Krzysztof Płachta, komendant Straży Gminnej w Będzinie. - I faktycznie może tak być, że fotoradar nie uchwyci tego momentu, gdy lampa pojazdu błyska. Wtedy występujemy z pytaniem o uzasadnienie wyjazdu. Gdy się okazuje, że był to tzw. stan wyższej konieczności, to nie ma dyskusji.

Nasz Czytelnik nie zamierza odpuszczać i płacić mandatu karlińskiej straży. Oczekuje, że sprawa znajdzie w końcu swój finał w sądzie i zostanie rozstrzygnięta po jego myśli. - Bo to jakiś absurd i ten mandat naprawdę mi się nie należy - dodaje Zenon Klupczyński.
reklama

LINK
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Sierpień 2011, 13:07   

W Koziej Górze dzisiaj maszt ok. 10.00 załadowany Fotorapidem CM.

Ustawiony jest na wlocie do miejscowości, jadąc od strony Koszalina, ogr. (50) .

Obsługuje go <SM> Karlino. Drugi wkład siedział kilka km dalej - w miejscowości Karwin.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Sierpień 2011, 17:56   

Zdjęcia:

kozia_góra (2).JPG
Plik ściągnięto 382 raz(y) 893,6 KB

kozia_góra (1).JPG
Plik ściągnięto 411 raz(y) 1,65 MB

kozia_góra (3).JPG
Plik ściągnięto 482 raz(y) 1,25 MB

 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 9 Marzec 2015, 11:42   

Uwaga <FR> aktywny!

Kozia Gora.JPG
Plik ściągnięto 119 raz(y) 581,8 KB

 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Marzec 2015, 13:29   

Maszt gminny, więc zawsze sieje.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 17 Lipiec 2018, 00:31   

delpiero napisał/a:
Uwaga <FR> aktywny!

Nieaktywny. Ofoliowany mizernie.

Przypominamy!!! Maszt stanowi własność Gm. Karlino. W dniu 1 stycznia 2016 r. Straż Miejska Karlino utraciła prawo do kontroli fotoradarowej. Wyłączne prawo do korzystania z fotoradarów stacjonarnych ma obecnie Inspekcja Transportu Drogowego, dlatego też maszt nie ma prawa działać.

Kozia Góra (1).JPG
Plik ściągnięto 218 raz(y) 2,75 MB

Kozia Góra (2).JPG
Plik ściągnięto 218 raz(y) 2,82 MB

 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Luty 2020, 09:53   

Droga utraciła status drogi krajowej, w związku z oddaniem do użytku drogi S-6. W chwili obecnej jest to już droga o statusie drogi powiatowej.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 10 Luty 2020, 18:23   

Zapytaliśmy Urząd Miejski Karlino o maszty na "starej szóstce":

Urząd Miejski Karlino napisał/a:
Maszty w ciągu starej drogi K-6 nie zostały usunięte, zostały przekazane pismem do Inspekcji Transportu Drogowego. Urząd nie posiada informacji kiedy maszty zostaną usunięte. Na chwilę obecną masztem w miejscowości Karwin zarządza Gmina Karlino, a w Koziej Górze Inspekcja Transportu Drogowego. Natomiast brak jest regulacji ustawowych odnośnie sposobu, trybu oraz terminu przechowania wyłączonych urządzeń foto-radarowych.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Sierpień 2023, 08:22   

Droga zyskała status wojewódzkiej nr 112. Orientuje się ktoś, czy maszt nadal straszy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Karlino - Kozia Góra - DW nr 112 (Nowogard - Karlino) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group