Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 95b39a4371fa67317205fe7ef0b81409 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
11 Listopad 2014, 14:05
Kamienica Polska - Wanaty - DK nr 1 (Częstochowa - Siewierz)
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Lipiec 2011, 10:05   

pstryk napisał/a:
<SM> / <SG> mogą mierzyć na krajówkach tylko w obszarze zab. :!: A tutaj jest ogr. do (70) . :o

Chyba, że jest tam <ZAB> , a prędkość jest podniesiona znakiem B-33? :o

No to wczoraj pospieszyłem się troszku, odbierając <SG> z Kamienicy Śl. możliwość pomiaru w Wanatach.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 22 Sierpień 2011, 21:59   

Wczoraj i dzisiaj w Wanatach aktywny <FR> w kierunku Katowic.
 
 
 
spit
Forum Lider


Dołączył: 09 Paź 2009
Pochwał: 134
Posty: 583
Skąd: Kielce
Wysłany: 27 Wrzesień 2011, 18:18   

Dzisiaj kierunek Częstochowa.

27092011156.jpg
Plik ściągnięto 526 raz(y) 226,39 KB

 
 
 
SpeedControl 
Się wciągnął

Dołączył: 28 Wrz 2010
Pochwał: 34
Posty: 275
Skąd: South Bavaria
Wysłany: 27 Wrzesień 2011, 19:09   

Na samym końcu odcinka pomiarowego, który wynosi w tym miejscu 800m. Jak na złość mogłem tylko podjechać w niedzielę. :sad: O dziwo mają wolne w ten dzień. :grin: W drugą stronę mają 600m miejsca.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 27 Wrzesień 2011, 22:55   

spit, ale brudna szyba. :wink: :grin: :good:
 
 
spit
Forum Lider


Dołączył: 09 Paź 2009
Pochwał: 134
Posty: 583
Skąd: Kielce
Wysłany: 28 Wrzesień 2011, 18:03   

Się jeździ po tych naszych "super drogach". :mrgreen:
Jak nie krowy to muchy :lol:
 
 
 
Reksio211
Dziędobry!

Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: swiete miasto
Wysłany: 12 Styczeń 2012, 20:32   Dwa auta na zdjęciu

Witam, dostałem dzisiaj zdjęcie z fotoradaru (Wanaty) - Straż Gmina Kamienica Polska...

Tak wygląda zdjęcie:



Jak widać na załączonym obrazku, już pomijając fakt, że kierowcy w ogóle nie widać, ani rejestracji (na przybliżeniu rejestracje widać w miarę czytelnie). To tuż za mną widać busa, który również zmierza w tym kierunku co ja, jak oni mogą mi udowodnić, że ten bus np. nie zaczął mnie wyprzedzać i to jego prędkość zmierzył fotoradar?

Co panowie o tym myślicie, warto się szarpać o 150zł i 4pkt karne.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 12 Styczeń 2012, 20:50   

Czołem, zdaje się, że Multa podaje, na którym pasie jedzie auto, którego pomiar dotyczy. Nie jestem wprawdzie pewien na 100%, ale tutaj wygląda mi, że zdjęcie jest opisane jako pojazd poruszający się pasem 2, kierunek nadjeżdżający.

Poza tym Multa ma zobrazowaną szerokość wiązki (choć tu jej nie widzę, ale może to kwestia jakości wydruku). Mogą być i 3 auta, ale jeśli tylko jedno jest w wiązce, to pozamiatane.

Pokuta nie taka jeszcze straszna, bierz na klatę i masz z głowy. :wink:
 
 
Reksio211
Dziędobry!

Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: swiete miasto
Wysłany: 12 Styczeń 2012, 20:58   

Ale poważnie to nawet nie wiem kto u mnie śmigał. Mandat z rodziny albo kolega któremu auto również pożyczam to raz, a dwa że ja np. nie zapier... a fotoradar w Wanatach znam od zawsze, bo kolegę tam swego czasu na 400zł pstryknęli, to bym zwolnił, a poza tym ten bus w kadrze mi się nie podoba. Ponoć zdjęć gdzie widać 2. pojazdy nie wysyłają, a tu masz... kasa kasa i jeszcze raz kasa...

PS. Tutaj zdjęcie gdzie gość jedzie 1. pasem, a też pisze S2, więc to oznaczenia nie ma żadnego:

 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 699
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Styczeń 2012, 21:27   

Z jednej strony 150 zeta nie pieniądze, szkoda się szarpać, nawet jak na zdjęciu widać 5. pojazdów, a za to nie widać kto kierował (byle tablice się dało przeczytać). Z drugiej takich jak Ty po 150 ubiera się kilkudziesięciu dziennie, a to już trochę kasy i na to głownie te ćwoki liczą.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Styczeń 2012, 21:47   

Zdjęcie z automatu powinno trafić do kosza. W sądzie wygrywasz na pierwszej rozprawie.
 
 
Reksio211
Dziędobry!

Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: swiete miasto
Wysłany: 12 Styczeń 2012, 21:55   

Na razie mam czas na wskazanie kierowcy i mogę to również zrobić przesyłając skan dokumentów drogą, mailowa, ale na razie wysłałem im tylko grzecznego maila, gdyż ciekaw jestem ich odpowiedzi... treść poniżej:

Cytat:
Witam serdecznie, z tej strony (cenzura), dnia dzisiejszego na mój adres domowy otrzymałem zdjęcie z fotoradaru, które dosyłam w załączniku i mam do niego poważne zastrzeżenia.

Sprawa nr 1:

Nie wiem kto dnia 28.12.2011 poruszał się moim samochodem w tych godzinach, gdyż zwyczajnie nie pamiętam, a na zdjęciu niestety nie widać ani trochę kierowcy, a to mogło być sporo osób zaczynając ode mnie, a kończąc na potencjalnym kliencie na samochód, gdyż mój ojciec (współwłaściciel samochodu) zamierza je sprzedać. Jedynie jestem w stanie przytaknąć, że to faktycznie może być nasze auto.

Sprawa nr 2:

Nie rozumiem dlaczego to zdjęcie zostało wysłane skoro widać na nim dwa pojazdy - obok widać jadącego busa, który mógł wyprzedzać nasze BMW. Odległość pomiędzy pojazdami jest nieznaczna i uważam że tak naprawdę może to być próba naciągnięcia mnie na ten mandat, bo jaki tak naprawdę ja mam dowód, że to nasze auto przekroczyło prędkość, a nie samochód osobowy, który jechał obok, a być może zaczynał wyprzedzać nasze BMW. To że jechał prawym pasem jeszcze nic nie oznacza, chyba że to marka BMW tak kuje w oczy i od razu wyznacza sprawcę, bo to BMW musi zawsze jechać szybciej. Przecież fotoradar namierza pojazd zbliżający się, a takowe na zdjęciu są dwa? Czy komendant państwa straży gminnej potwierdzi mi na piśmie, że to właśnie mój pojazd przekroczył prędkość. Liczę, że jest to poważna instytucja i na takowe potwierdzenie mogę liczyć, a ja ze swojej strony zgodnie z moim prawnym obowiązkiem zrobię wszystko co w mojej mocy aby ustalić kto tego dnia jechał naszym autem w tych godzinach.
 
 
apto
Dziędobry!

Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Czerwiec 2012, 08:58   

Czy ktoś wie czy ten radar stacjonarny w Wanatach w kierunku Częstochowy jest w klimatyzowanym maszcie? Dostałem wezwanie, oczywiście bez foty, ale jak jechałem to mróz był poniżej -10, więc jeżeli nie jest klimatyzowany...

Z postów wynika, że przed nim jest skrzyżowanie, więc tam obowiązuje 90 km/h? Czy dobrze zrozumiałem?
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 6 Czerwiec 2012, 15:11   

Z postów i zdjęć wynika, że jest tam ogr. (70)

Fotorapid na maszcie może pracować w temperaturze o ile dobrze pamiętam od -30 do + 60 st. C.
 
 
apto
Dziędobry!

Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Czerwiec 2012, 06:26   

Dzięki - więc nie ma sensu "kopać się z koniem", trzeba sięgnąć po "koło ratunkowe" bez punktów...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Kamienica Polska - Wanaty - DK nr 1 (Częstochowa - Siewierz) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group