Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 709ff1e82cbf62eaf67e1257b9a9c912 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Jak uniknąć mandatu?
Autor Wiadomość
olesch
Dziędobry!

Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 1
Skąd: ll
Wysłany: 6 Wrzesień 2007, 07:16   Jak uniknąć mandatu?

Mam firmowe samochody - wszystkie zarejestrowane na mnie i właśnie dostałem wezwanie na policję w sprawie mandatu w charakterze świadka (z kamery). Czy można jakoś uniknąć mandatu albo przenieść winę na właściwego winowajcę?
 
 
Trucker

Wysłany:    https://gielda.grupadbk.com



 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Wrzesień 2007, 11:31   

Podobno za nie wskazanie sprawcy wykroczenia z automatu jest grzywna 100 zł bez punktów - takiego zdania jest pani ze SM z sekcji fotoradarów we Wrocławiu.

Ale jest jeden warunek - twarz kierowcy musi być niewidoczna.

Jeśli na zdjęciu widać kierowcę, to go wskazujesz i sprawa załatwiona...
 
 
juniorek83
Dziędobry!

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Styczeń 2009, 23:13   

Radziłbym prowadzić ewidencje pojazdów... to tylko fotoradar, a zawsze może się wydarzyć coś gorszego. Co do samego mandatu - możesz odmówić wskazania sprawcy, wtedy dostaniesz bezpunktowy mandat w wysokości tj. było przekroczenie, widełki kochane. :) Możesz też ściemniać, że nie wiesz kto prowadził pojazd, ze względu na nieczytelne zdjęcie, daleki okres czasu itp. Jak coś to podaje się nazwiska 10. kierowców, którzy mogliby prowadzić, nawet dodając, że nie wyklucza się siebie. :) To wszystko jak jest zdjęcie, gdzie nie widać kierowcy. :)
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Styczeń 2009, 10:16   

Z moich doświadczeń - mój Szanowny Pracodawca ma taki system:

1. Monitoring w oparciu o GPRS via Plus GSM (nie wiem po co im to, bo wykorzystują tak na oko 10% możliwości - ale jest).

2. Każdy "szczęśliwy" posiadacz służbowego sam. musi prowadzić ewidencję przejazdów (ręczną): data/kierowca/trasa/przebieg/podpis i wg tego jest potem weryfikowany Album Fotek z podróży. :)

Nie wiem czy przydadzą się Ci te pomysły, ale z tego co wiem, jeżeli masz pewność, kto dał się sfotografować to można go ścigać nawet gdy już nie pracuje w Firmie, będącej posiadaczem samochodu, którym popełniono wykroczenie.
 
 
BluesWings
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 26 Luty 2009, 14:43   

JAK UNIKNĄĆ MANDATU

[Nie wiem czyje to, ale na pewno nie moje] :-)

Cytat:
Policjant zatrzymuje kierowcę za przekroczenie prędkości.
- Poproszę prawo jazdy.
- Niestety nie mam prawa jazdy, zabrano mi uprawnienia już 5 lat temu.
- Dowód rejestracyjny poproszę.
- Nie mam. To nie jest mój samochód. Jest kradziony.
- Samochód jest kradziony?
- Dokładnie, ale prawdę mówiąc chyba widziałem dowód rejestracyjny w schowku, gdy wkładałem tam pistolet.
- Ma pan pistolet w schowku?
- No tak. Tam go włożyłem, po tym jak zastrzeliłem właścicielkę tego samochodu i jak schowałem ciało w bagażniku.
- W bagażniku jest CIAŁO?
- No przecież mówię.

W tym momencie policjant zawiadamia komendę. Po dwóch minutach antyterroryści otaczają samochód. Dowodzący akcją podchodzi do kierowcy.
- Prawo jazdy poproszę.
- Proszę bardzo - i kierowca pokazuje jak najbardziej ważne prawo jazdy.
- Czyj to samochód? - Pyta komendant.
- Mój. Proszę, oto dowód rejestracyjny.
- Proszę wolno otworzyć schowek i nie dotykać schowanej tam broni.
- Proszę bardzo, ale nie ma tam żadnej broni.
- Proszę otworzyć bagażnik i pokazać ciało.
- No problem, ale jakie ciało?
- Zaraz - mówi kompletnie zdezorientowany policjant. - Kolega, który pana zatrzymał, powiedział, że nie ma pan prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, samochód jest kradziony, w schowku jest broń, a w bagażniku ciało...
- Hehe - odpowiada kierowca. - A może jeszcze panu powiedział, że przekroczyłem prędkość?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Jak uniknąć mandatu? | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group